Jaki język wyborczy, tacy wyborcy!

avatar użytkownika Krzysztofjaw

 

 
Pomijam tutaj aż dwa błędy ortograficzne w jednym słowie, bo po prostu tego tweeta pisał jakiś "bardzo wykształcony" członek zespołu po-wskich trolli a tweet został szybko usunięty. 
 
Mnie zastanawia i szokuje coś innego... 
 
Naprawdę! To jest okropne i straszne obserwować całkowity, i degenerujący upadek D. Tuska. I straszne jest też to, że od wielu miesięcy zwraca się on do swoich wyborców coraz bardziej rynsztokowym językiem, który najwidoczniej - może tak mu wyszło z wewnętrznych badań swojego elektoratu? - dociera do PO-wskich fanatyków i jest przez nich po prostu rozumiany. To jest naprawdę jeszcze okropniejsze niż same jego słowa. 
 
Jeżeli ja jako wahający się zwolennik PiS usłyszałbym z ust liderów mojej partii taki koszmarny i rynsztokowy język, to proszę mi uwierzyć, że wolałbym w ogóle nie głosować niż oddać swój głos na takie prymitywy. A do tego - co jest oczywiste - odsunąłbym się od każdego, kto deklarowałby swój na nich głos. 
 
Tyle tylko, że takim językiem naprawdę operują przeciwnicy obecnego rządu. Te słynne lemparciane "wypier...lać" czy też graficzny znak "***** ***", czyli "je...ć PiS" to tylko przykłady. Może więc takim językiem faktycznie D. Tusk zbliża się do swojego i swoich wyborców poziomu? I może z takiego dennego poziomu D. Tusk i jego wyborcy oceniają innych, czyli po prostu tych innych "mierzą swoją miarą"? 
 
Dla mnie jest to nie do przyjęcia i sądzę, że dla wielu moich rodaków również. Mam też nadzieję, że wśród zniesmaczonych takimi wypowiedziami D. Tuska jest choć trochę jego zwolenników i w końcu zaczną oni powoli odwracać się od niego. No bo jeżeli ich lider zwraca się do nich takim rynsztokowym językiem to uważa, że tylko taki język jest w stanie do nich dotrzeć... a to powinno być przez nich uznane za lekceważące i pogardliwe... 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 
 
Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 
 
Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog

napisz pierwszy komentarz