OKRUCHY - XLXX

avatar użytkownika Tymczasowy

Wojna na Ukrainie przycmila wydarzenia w Polsce, a te przeciez bywaja interesujace  i o nich nie zapominam. Obserwacja osob i organizacji zaciekle nienawidzacych obecnej wladzy doprowadzila mnie ostatnio do obserwacji, ktora w skrocie sformulowal Pan Wolodyjowski w czasie walki z Kmicicem. Brzmiala ona: "Przez rozum cierpisz i na umysle szwankujesz".

Platforma Obywatelska ma magnetyczna zdolnosc przyciagania roznego rodzaju osobnikow bardzo niesympatycznych. Kiedys wydawalo sie, ze trudno bedzie przebic poziom zachowania wiejskiego cwaniaczka L.Walesy i A.Leppera. Podtrzymywanie tego poziomu przez Palikota jeszcze nie zapowiadalo, ze moze byc o wiele gorzej.  Niesiolowski z PO bardzo sie staral, ale to jeszcze nie bylo to. Dopiero pozniejsza fala brzydali, goracych zwolennikow PO przykleila jej twarze Szczurka i Lempart. Doprawdy, trudno ich przebic, ale nie jest to niemozliwe. Przebil ich szef PO, D.Tusk, ktoremu niektorzy dali przydomek podpalacza.  Staram sie znalezc w kanadyjskiej polityce osobnika o poziomie zacieklosci tego czleka i nie znajduje. On jest chorobliwie nadgorliwy, pluje niemal kazdego dnia. Gdzie sa zrodla jego motywacji.To prawdziwy ewenement. Wracajac do powiesci H.Sienkiewicza, Pan Wolodyjowski pouczyl Kmicica cos co dokladnie pasuje do zachowania Tuska: "Wasc machasz jak cepem".

...............................................................................................................................................

Madry czlowiek, prof. Ryszard Legutko powiedzial na koniec ubieglego roku, ze opozycja zepsula sfere publiczna. Niestety, nie da sie poprzestac na czysto opisowej tresci. Sytuacja stala sie niebezpieczna. Nie idzie jedynie o ludzi partyjnych. Idzie tez o ludzi uwazajacych sie za elite, choc brak im do tego pewnych istotnych cnot. S.Cenckiewicz w swym felietonie na lamach portalu "i.pl" zamieszczonym w dniu 2 I 2023 r. napisal: "Antykaczyzm jest przyzwoleniem na niszczenie wszelkich standardow i zasad stajac sie jednoczesnie zgoda opiniotworczych elit na doslownie kazda forme agresji, nie wykluczajac z niej radosci ze smierci prezydenta RP i zyczenia tego samego bylemu premierowi RP".

...........................................................................................................................................

W paskudnym standardzie mieszcza sie kadry sedziowskie. Ich stowarzyszen jest jak mrowek. Sa to: Stowarzyszenie Sedziow Polskich "Justitia", Stowarzyszenie Sedziow "Themis", Ogolnopolskie Stowarzyszenie Sedziow Sadow Administracyjnych, Stowarzyszenie Sedziow Rodzinnych w Polsce i Forum Wspolpracy Sedziow. Czasem pewnie przemknie przez zaczadziale glowy mysl, ze dobrze byloby miec mundury, palki i bron palna. Choc i bez tego sa niezwykle szkodliwi. Mec. M.Markiewicz miesiac temu stwierdzil: "Dramatem jest to, ze sady wpisuja sie w upadek obyczajow [...] Zapomina sie, ze sady wyznaczaja pewien standard obowiazujacy w panstwie".

..............................................................................................................................................

Wypada stale przypominac, o czym glowne media, nie tak czesto jak nalezy, pamietaja. Ot, takiego  Pawlaka ciagle mam na mysli. Tym razem o PO. Przypominam, ze PO za swoich rzadow wspolnie z PSL-em systematycznie rozbrajala wschodnia czesc Polski. Moze w ramach ukrytego sojuszu polsko-royjskiego? Dranie zdolaly rozwiazac: Warszawska Dywizje Zmechanizowana im. T. Kosciuszki, Brygade w Lublinie, Pulk w Suwalkach i batalion w Siedlcach. Halo! Emerycie gen.Rozanski!

.............................................................................................................................................

Z Nowym Rokiem wypada przypomniec o Unii Europejskiej. Ta biurokratyczna potwora zatrudnia 40 tys. pracownikow, z tego 4% stanowia Polacy. Przecietnie chlopaki i dziewczynki zarabiaja 3-6 tys. Euro. Wierchuszka w liczbie kilkuset zarabia wiecej niz niektorzy premierzy i prezydenci.

............................................................................................................................................

Kochani Niemcy i Francja tez nie moga pozostac zapomniani. Jeszcze w dniu 30 VIII 2022 r. wladze tych krajow poinformowaly: "Musimy strategicznie walczyc o serca i umysly rosyjskiej ludnosci". Dobrze, ze nie o zycie, bo mogloby to znaczyc, ze wprowadziliby jakis Korpus Ekspedycyjny, oczywiscie po stronie Rosji.

Kilka dni temu jednym i drugim pogonil kota prezydent USA J.Biden, ktory w odniesieniu do wojny na Ukrainie zachowuje sie prawie jak prymus. Szepnal obu chlopakom do uszka i juz, nagle znajduja sie swietni lowcy czolgow z Francji i dobre BWP z Niemiec. Sam Wujek Sam dorzucil BWP typu Bradley i aramatohaubice "Paladin" - oba po raz pierwszy. Jak to mowia, zawsze jest kiedys pierwszy raz. Miny kacapkow jeszcze bardziej sie wydluzyly. A przeciez to dopiero prawdziwy poczatek, Zachod zacznie naprawde -uzywajac slow Putasa.

.............................................................................................................................................

A co tam Panie w Ameryce? Wojna rasowa przybiera rozne formy. Uczony, zydowskiego pochodzenia profesor Noel Ignatiev z Harvardu zapodal, ze bialosc jest forma rasowej opresji. W zwiazku z tym nalezy "abolish" (zabronic) jej istnieniu. Dobry to Pan, nie nawoluje do wyrzynania "bialych watach" [to za Sikorskim]. Idzie mu najwyrazniej jedynie o zakaz reprodukcji (kastrowanie?). Jezeli sie tego nie dokona, to skutki beda tak tragiczne, jak dotychczasowe dziedzictwo: ludobojstwo Indian, niewolnictwo Murzynow, niszczenie klimatu, itd. Cokolwiek, co byle kto moze wymyslec.

 

2 komentarze

avatar użytkownika Maryla

1. Prof. Domański: Panuje

Prof. Domański: Panuje brutalizacja stosunków społecznych i kryzys demokracji 

Przykładem może być tu słownictwo stosowane przez zwolenników partii
opozycyjnych w demonstracjach ulicznych: rząd jest zły, trzeba go za
wszelką cenę obalić, wszelkie środki prowadzące do tego są dobre -
ocenił prof. Henryk Domański, socjolog z Instytutu Filozofii i
Socjologii Polskiej Akademii Nauk.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika UPARTY

2. Brutalizacja życia politycznego jest z pozoru oczywista,

ale tylko z pozoru i dotyczy w zasadzie tylko języka debaty publicznej. W sferze realnej jest w zasadzie tak samo odkąd sięgam pamięcią, może nawet trochę lepiej. W latach 80-tych na pewno było gorzej. Bardzo dużym problemem jest niejawność kryteriów podziałów społecznych. Oni nie mówią o co im tak na prawdę chodzi a i my nie mówimy co nas jako formacje łączy ale mimo wszystko spór zaczyna ujawniać różnice między nami. Bardzo ważna była wypowiedź Prezesa NBP Glapińskiego o istotnej cesze łączącej ich formacje. Powiedział on, że są to ludzie bezświatopoglądowi zainteresowani jedynie zamianą własnej pozycji społecznej na komfort życia.
Wcześniej tylko chyba Szpotański opisując w drugiej połowie lat 70-tych formacje czerwonych
w "Towarzyszu Szmaciaku" włożył w jego usta słynne zdanie "Ja mogę być i demokratą, ale trzeba mi to powiedzieć". Od tego czasu do czasu wypowiedzi prof. Glapińskiego temat jakby znikną z debaty publicznej. Chociaż nie, jeszcze trzeba wspomnieć o Wierzbickim i jego "Traktacie o gnidach" ale poza nimi nie pamiętam by ktokolwiek o tym mówił.
Cóż bowiem znaczy iż ktoś chce zamienić pozycje społeczną na ogólnie mówiąc pieniądze? Oznacza to, że ten ktoś chce by funkcja społeczna związana zawsze z tzw. pozycją społeczną mogła być używana dla korzyści własnej a nie dla korzyści publicznej, dla korzyści społecznej, by mogła być sprawowana kosztem osób nie związanych z daną hierarchią. Oznacza to, że struktura społeczna ma wykluczać osoby niezainteresowane karierą a promować tych co chcą się dorobić kosztem, ich zdaniem, słabszych społecznie, czyli ogólnie mówiąc kosztem społeczeństwa.
My zaś uważamy, że dorobić się jest rzeczą dobrą i każdy powinien mieć prawo do wypracowanych przez siebie pożytków a to wyklucza czerpanie pożytków przez osoby, które nic konkretnego nie zrobiły, czyli tych którzy zajmują się głównie karierą.
To jest powód dla którego np. PO nie ma żadnego programu politycznego. Oni nie wiedzą co im w przyszłości przyniesie korzyść a nie mogą choćby zasugerować, że chcą czegoś, czegokolwiek konkretnego, bo to by ograniczało im możliwości czerpania korzyści z pozycji społecznej, to jest cechą integrująca ich formację.
Czyli posiadanie programu doprowadziło by do dezintegracji ich formacji!
I ten podział jest widoczny na pewno od czasu, gdy tylko zacząłem obserwować życie społeczne ale dopiero teraz zaczyna się ujawniać i właśnie jego ujawnianie się pokazuje jak brutalną formacją są ONI.

uparty