Wpis R. Sikorskiego jest zgodny z planem budowy Eurazji

avatar użytkownika Krzysztofjaw
Warto sobie zdawać sprawę, że kondominium niemiecko-rosyjskie cały czas trwa i wpis R. Sikorskiego wpisuje się w plan budowy Eurazji czyli obszaru obejmującego przestrzeń geograficzną od Władywostoku do Lizbony.
 
image
 
 
 
I z tego punktu widzenia jego wpis jest zarówno korzystny dla Rosji jak i Niemiec, czyli krajów mających dominować w przyszłej Eurazji gdzie w jej ramach będą rozgraniczone wpływy Niemiec do dzisiejszej UE a Rosji do całego wschodu i obszaru azjatyckiego będącego kiedyś pod kontrolą ZSRR i obszaru europejskiego z Rosją, Białorusią i Ukrainą na czele (a może też częścią Polski odpowiadającą granicom przyjętym w Pakcie Ribbentrop-Mołotow). Stąd przecież jest forsowana przez Niemcy idea budowy z UE Jednego Sferedarlizowanego Państwa Europa ze stolicami w Berlinie i Brukseli i to ma być też realizacja w rozszerzonej wersji niemieckiego planu Mitteleuropy [1].
 
 
A przecież USA są cały czas znienawidzone przez Rosję, ale także i Niemcy, które chciałyby się w końcu zająć budową swojej europejskiej potęgi a USA jej w tym przeszkadzają i najchętniej odprawiliby USA z wpływu na politykę w Europie.
I dla Niemiec wszystko działo się nad wyraz pozytywnie.
 
 
Nowa administracja USA z prezydentem J. Bidenem na czele w swoich pierwszych decyzjach ugruntowały w Niemczech, ale i w Rosji przekonanie, że USA - skupiając się na Chinach - odpuszczają Europę Niemcom. Tym samym wydawało się, że droga do strategicznego porozumienia między Rosją i Niemcami może zostać na trwale zrealizowana, tym bardziej, że oba te kraje - dzięki Nord Streamom - zarządzałyby całą dystrybucją surowców energetycznych w Starej UE.
 
 
Z jednej strony więc Niemcom wydawało się, że już mogą budować swoje Sfederalizowane Jedno Państwo Europa a z drugiej strony Rosji wydawało się, że może swobodnie zająć Ukrainę, która uzupełniłaby tzw. Euroazjatycką Unię Gospodarczą (EUG) zrzeszającą Rosję, Białoruś, Kazachstan, Armenię oraz Kirgistan. Bez Ukrainy bowiem strategiczny sens istnienia EUG wydawał się bezcelowy.
I właśnie połączenie tych unii, czyli Unii Europejskiej i Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej (z Ukrainą) miło dać wspomnianą wcześniej Wielką Eurazję od Władywostoku po Lizbonę. I w takiej postaci miałoby być częścią globalistycznej idei Rządu Światowego, Nowego Porządku Świata (NWO).
 
 
Ale... W. Putin się przeliczył, tak samo jak O. Scholz czy J. Biden. Ukraina się broni i kontratakuje.Wojna miała trwać trzy dni a trwa już 5 miesięcy. Tym samym wszystkie te plany "szlag trafił" i teraz możemy domyślić się dlaczego Niemcy są tak niechętne pomagać Ukraińcom.
 
Ta wojna też diametralnie zmieniła politykę USA. Na szczęście - zapewne też pod wpływem cywilnych i wojskowych amerykańskich służb specjalnych i lobbingowi przemysłu zbrojeniowego – J. Biden zrozumiał jakie zagrożenie dla świata stanowi Rosja, ale też zapewne zauważył niechlubną rolę Niemiec w czasie tej wojny i nabrał przeświadczenia, że nie można zostawiać im Europy. Zresztą tym bardziej, że chyba zaczął zdawać sobie sprawę, że Wielka Eurazja mogłaby być antyamerykańska i strategicznie porozumieć się z Chinami.
 
 
Biorąc to wszystko pod uwagę uważam, że to Radka "Dziękuję Ameryko" nie było przypadkowe i było zgodne ze strategicznymi calami zarówno Rosji, jak i Niemiec.
 
 
Trzeba też mieć świadomość, że tzw. "śpiochy" są uruchamiane w wyjątkowych sytuacjach. A np. śpiochy usypiane przez kilka śpiewaczek wybudzane są jedynie w skrajnych przypadkach.
Uważam tedy, że polskie służby specjalne (ABW, SKW) winny być teraz bardzo czujne i ściśle współpracować ze swoimi odpowiednikami w USA, UK, Danii, Szwecji i oczywiście Norwegii. Wydaje mi się bowiem, że bezpieczeństwo Baltic Pipe jest zagrożone.
 
 
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 
 
Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję!
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814
Paypal: paypal.me/kjahog

 

napisz pierwszy komentarz