Dlaczego media PiS-u tak mocno pompują Donalda Tuska?

avatar użytkownika elig

   Oglądałam dziś [8.05.2022] Salonik Polityczny Rafała Ziemkiewicza w TV Republika.  Duża część programu poświęcona była Donaldowi Tuskowi {TUTAJ

(link is external)}.  Rozważano - co on robi, czego nie robi i dlaczego zachowuje się tak a nie inaczej.  Zauważyłam, iż jest to typowe dla mediów związanych z PiS.  W każdym wydaniu Wiadomości TVP jest przynajmniej kilka chwil poświęconych temu politykowi.  Oglądamy pooraną bruzdami twarz Tuska - emeryta i wysłuchujemy powtarzanych w kółko co bardziej kompromitujących jego wypowiedzi.  Po co ta reklama?

  Wydaje mi się, że Donald Tusk stał się dla PiS bardzo wygodnym "dyżurnym wrogiem".  W niczym już nie przypomina promiennego chłopca z 2007 roku obiecującego złote góry.  Jego powierzchowność raczej odstrasza, a realne znaczenie - maleje.  Najlepiej było to widać 1 maja podczas uroczystości na Górze Gradowej w Gdańsku.  Czytamy {TUTAJ(link is external)}:

  "1 maja na Górze Gradowej w Gdańsku pojawili się Donald Tusk i Aleksandra Dulkiewicz. Frekwencja na ich wydarzeniu była bardzo skromna, bo oprócz działaczy PO i dziennikarzy, pojawiła się zaledwie niewielka grupka osób. Gdy dzień później w tym samym miejscu zorganizowano obchody Dnia Flagi RP, na miejscu było już znacznie więcej osób.".

  W dniu 24.10.2021 Tusk został wprawdzie wybrany przewodniczącym PO {TUTAJ(link is external)}, ale nie wiąże się z tym żadna konkretna władza.  Ma za to wiele "za uszami", od Smoleńska poczynając.  Na dziś wieczór TVP zapowiedziała kolejną emisję filmu "Nasz człowiek w Warszawie" o związkach Tuska z Rosją {TUTAJ(link is external)}.

  Dlatego też PiS woli mówić o Tusku, a nie o Trzaskowskim.  Ten ostatni jest młodszy, przystojniejszy i rządzi Warszawą.  Jest wprawdzie nieudolnym człowiekiem-awarią, ale o ile wiem - nie można go powiązać z żadną zbrodnią.  Jest więc bardziej niewygodnym przeciwnikiem dla PiS niż Tusk.

Etykietowanie:

napisz pierwszy komentarz