OKRUCHY - XIX

avatar użytkownika Tymczasowy

Dzięki ostatnim nowelizacjom ustaw dotyczących sądownictwa  reforma sądownictwa w Polsce zrobiła ogromny krok naprzód. Między innymi przecięta zostala możliwość  sabotowania zastąpienia Gersdorfowej  na stanowisku I Prezesa Sądu Najwyższego. W razie nieprzewidzianych okoliczności Prezydent RP ma prawo wyznaczyć p.o. na tym stanowisku.  A I Prezes SN naprawdę wiele może.

W dniu 21 XII 2018 r. były szef TK, Rzepliński  tak skomentował w "Faktach po Faktach" (TVN24) mrzonki Schetyny, który obiecal, że PO po odzyskaniu władzy cofnie wszystkie zmiany dotychczas wprowadzone za pomocą jednego aktu prawnego: "To zabierze pokolenie".

...............................................................................................................................................

Jak bardzo ta opozycja, która na swoje nieszczęście sama nazwała się totalną pragnie odwetu. Jedna ustawa i czary, mary, znienawidzony oponent będzie bity i pognębiany. Jak bardzo jest też wygłodzona przez te ponad 4 lata oderwania od koryta. Pokazuje to przykład nieszczęsnego Grodzkiego. Osobnik ten ponad miarę rozbudowal Kancelarię Senatu aż do 321 stanowisk. Duża część pierdzistolków to politycy opozycji, którzy odpadli w wyborach.  Zwiększyl też budżet Senatu z 169 mln. zl w 2017 r.  na 209 mln. od września 2019 r.  Nie lepiej byloby część tych milionów przeznaczyć na onkologie?

Sam Grodzki nie zdaje sobie sprawy jak ciągnie w dół prestiż zawodu lekarza. Po którymś z ostatnich wystepów feldmarszalka zajrzalem na  strone internetowa Wirtualnej Polski.  Pod tekstem poęwieconym "czeciej" osobie czytelnicy umiescili ponad 6000 wpisow. 99% z nich ziało nienawiscią i pogardą do tego czlowieka.

............................................................................................................................................. 

Klika dni temu bialoruski polityk skomentowal sprawę koronawirusa w Rosji słowami: "Tam jest pożar". Ciekawa sprawa, na Syberii pracuje kilka milionów Chińczyków, którzy mają blisko do swej ojczyzny i z pewnoscia często ją odwiedzali, no i z drugiej strony bliscy z Chin też ich odwiedzali. 

W styczniu w Rosji zmarło z powodu zapalenia pluc okolo 1 600 osób. Wzrost o 30% Może to coś innego? Proces ulegnie przyspieszeniu, gdyż w calej Rosji trwaja szeroko zakrojone przygotowania do parad zwycięstwa z okazji 75 rocznicy. Centralna odbedzie się w Moskwie, a mniejsze w kilkudziesieciu miastach garnizonowych na mniejszą skalę.

................................................................................................................................................

Zastąpienie Pani Premier Beatki po wykonaniu przez Nią ogromnej  pracy, przez Mateusza Morawieckiego Polska wyznacza standardy Europie. Teraz, w dobie wirusowego kryzysu widać to szczególnie wyraźnie.Sam premier jest twardy jak Jego Tatuś. Drzyjcie mali ludzie.

..............................................................................................................................................

Polska gospodarka w wyniku kryzysu wirusowego poniesie straty. Jednak warto zachowac się przyzwoicie i wspomóc obywateli z przedsiebiorcami na czele. Dlug naszego kraju jest o wiele mniejszy niż Francji, Grecji i szeregu  innych krajów Unii Europejskiej. Polska może sobie na to pozwolić. Utrzyma się gospodarkę na nogach, a przy okazji, jako uboczna konsekwencja, wyborcy zostaną potraktowani z szacunkiem, za co będą mieli okazje odwdzieczyć sie przy wyborach. A w Stanach Zjednoczonych wyborcy odwdziecza się Panu Praezydentowi Donaldowi Trumpowi.

Nawiasem mówiac, Władek szoferak, Grzyb czy jak mu tam,zrobiony przez życzliwych przedsiębiorca, zieje nienawiscią do naszej wladzy. Czy taki kocmoluch z tymi swoimi ciężarowkami, zasługuje na wsparcie ze strony państwa?

.............................................................................................................................................

W tych trudnych czasach nasze społeczeństwo przechodzi szybką edukacje. Tym mniej sa skuteczne malostkowe podgryzania naszej wladzy przez polityków opozycji i jej zwolenników. Niech przykladem będzie  akcja "KONSTYTUCJA". Troche potrwala a teraz okazuje sie, że trzeba mocno agitować za nadrzednościa praw i władz unijnych. Bez umiaru wycierano sobie gęby DEMOKRACJĄ, teraz łajdaki agituja usilnie za wprowadzeniem stanu nadzwyczajnego w Polsce, co w sposób oczywisty ograniczyloby prawa obywatelskie.

............................................................................................................................................

Z powodu wirusa, choć nie tylko, gdyż on dodatkowo przyśpieszyl pewne procesy, dzieją się w Polsce i na świecie sprawy gigantycznej wielkości. Tymczasem w Polsce opozycja zachowuje się w sposób totalny, co w tym przypadku oznacza obsikiwanie drzewka, szarpanie za nogawki. Robi to bardzo złe wrażenie na ludziach malo zaangażowanych w politykę. Niech przykladem będzie dyrekcja szpitala  prostująca fejk nius  Szczerby. Napisali: "pozostaje pan w głębokim konflikcie z prawdą". Ten specyficzny osobnik może nie mieć wstydu, ale ludzie to widza i zapamietają.

Jasne jest, że cała afera, będąca błędem strategicznym, otworzenia granic dla tzw. uchodzców częściowo tylko byla spowodowana przez różne uczucia charakterystyczne dla "krwawiących serc". Stal za tym interes niemieckiej gospodarki, która miala coraz  większe problemy z powodu niżu demograficznego. I co my tu mamy? Brakuje kilkunastu tysięcy robotników do pracy na farmach, na przyklad przy zbiorach szparagów. I gdzie są te ogromne, przytlaczajace setki tysięcy przybyszy, które w ten sposób moglyby wyrazić swoją wdzieczność gospodarzom?  Nie potrzebują prawdziwych pieniędzy za stosunkowo prosta prace? Trzeba zebrać polskich robotników, obiecywać, że podstawia dla nich specjalne samoloty? Przecież uchodźcy powinni przybiegac w podskokach lub przyjezdzać rowerami.

.............................................................................................................................................

Medialni bandyci zaatakowali szefową sztabu wyborczego Prezydenta Dr Andrzeja Dudy i ta ustąpiła ze stanowiska.  Dlaczego do dziś nie jest znane nazwisko łajdaka z Milanówka, który napadl na kobietę z synem?

...............................................................................................................................................

A na koniec wiadomość dosłownie z ostatniej chwili, na amerykańskim FoxNews przeprowadzono wywiad z dr Jacobem Glanville. Twierdzi on, że za 3-4 tygodnie jego firma wprowadzi antyciało, które 20 minut po zabiegu będzie w stanie neutralizowacć Covid-19. Jeszcze tylko szybkie testy w US Army.

Swoją drogą, wyścig trwa i osiąga zawrotne tempo. Nie mówiąc już o tym, że skutecznie leczy się koronawirusa przy pomocy tabletek na grypę. Przełom  tuż, tuż.

 

napisz pierwszy komentarz