Ja tylko uprzejmie informuję....

avatar użytkownika eska

ZARZĄDZENIE

MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO*

z dnia 23 lutego 2018 r.

w sprawie powołania członków Rady Muzeum przy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 1996 r. o muzeach (Dz.U. z 2017 r. poz. 972 i 1086) w związku z § 11 ust. 2 statutu Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, stanowiącego załącznik do zarządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 30 aja 2017 r. w sprawie nadania Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN (Dz.Urz. MKiDN poz. 31) zarządza się, co następuje:

§ 1. Powołuje się członków Rady Muzeum przy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN na kadencję w latach 2018 - 2022, w następującym składzie:

  1. Artur Hofman
  2. Ewa Malinowska - Grupińska
  3. dr Aleksandra Katarzyna Namysło
  4. Małgorzata Niezabitowska
  5. prof. dr hab. Andrzej Paczkowski
  6. Shana Penn
  7. Zygmunt Rolat
  8. prof. dr hab. Adam Daniel Rotfeld
  9. Ryszard Schnepf
  10. Jarosław Sellin
  11. Albert Stankowski
  12. dr Mateusz Szpytma
  13. Marian Turski
  14. Piotr Wiślicki
  15. Renata Wiśniewska.

§ 2. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego: P. Gliński

http://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2018/02/27/rada-muzeum-polin-kadencja-2018-2022

 

I właściwie to ja już nie mam nic do powiedzenia .....

PS. Ja rozumiem, że w radzie Muzeum Żydów są Żydzi, ale dlaczego TW i resortowe dzieci jak Schnepf? To już samo pochodzenie też nie starcza, jeszcze musi byc żydokomuna i tywulce?

2 komentarze

avatar użytkownika Ewaryst Fedorowicz

1. @eska

Jednak Gliński jest mocny (albo Prezes słabiutki/ trzymamy za słabiznę - nie wiem, co gorsze)

Ewaryst Fedorowicz

avatar użytkownika Maryla

2. TEN SAM MOTYW, CO Z KL AUSCHWITZ

Rada Muzeum jest ciałem kolektywnym, łączącym i skupiającym różne strony i środowiska zaangażowane w działalność muzeum. Zadaniem Rady, w której skład obok praktyków z różnych dziedzin wchodzi wielu wybitnych naukowców i znawców historii Żydów oraz historii ogólnej, jest ocena dotychczasowych osiągnięć Muzeum i pomoc w określeniu kierunków jego dalszego rozwoju. Decyzją założycieli muzeum, to właśnie Rada akceptuje ostateczny kształt wystawy głównej.

Inicjatywa utworzenia Muzeum Historii Żydów Polskich narodziła się w Stowarzyszeniu Żydowski Instytut Historyczny i stopniowo zyskała uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dzięki wsparciu indywidualnych oraz instytucjonalnych darczyńców z całego świata w 1995 r. możliwe było rozpoczęcie prac nad projektem muzeum i kontynuowanie ich – jako inicjatywy społecznej – aż do roku 2005 r., gdy oficjalnie powołano do życia Muzeum Historii Żydów Polskich. Patronat nad tworzeniem muzeum objął Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski.

Dzięki funduszom otrzymanym głównie od osób prywatnych i fundacji z USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Polski z czasem możliwe stało się opracowanie projektu przyszłego muzeum, zgromadzenie unikatowej dokumentacji o polskich judaikach w kraju i za granicą, a także zbudowanie szerokiego poparcia międzynarodowego, konieczne dla zebrania funduszy potrzebnych do projektowania i produkcji wystawy stałej.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl