Ja tylko uprzejmie informuję....
ZARZĄDZENIE
MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO*
z dnia 23 lutego 2018 r.
w sprawie powołania członków Rady Muzeum przy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 1996 r. o muzeach (Dz.U. z 2017 r. poz. 972 i 1086) w związku z § 11 ust. 2 statutu Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, stanowiącego załącznik do zarządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 30 aja 2017 r. w sprawie nadania Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN (Dz.Urz. MKiDN poz. 31) zarządza się, co następuje:
§ 1. Powołuje się członków Rady Muzeum przy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN na kadencję w latach 2018 - 2022, w następującym składzie:
- Artur Hofman
- Ewa Malinowska - Grupińska
- dr Aleksandra Katarzyna Namysło
- Małgorzata Niezabitowska
- prof. dr hab. Andrzej Paczkowski
- Shana Penn
- Zygmunt Rolat
- prof. dr hab. Adam Daniel Rotfeld
- Ryszard Schnepf
- Jarosław Sellin
- Albert Stankowski
- dr Mateusz Szpytma
- Marian Turski
- Piotr Wiślicki
- Renata Wiśniewska.
§ 2. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego: P. Gliński
http://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2018/02/27/rada-muzeum-polin-kadencja-2018-2022
I właściwie to ja już nie mam nic do powiedzenia .....
PS. Ja rozumiem, że w radzie Muzeum Żydów są Żydzi, ale dlaczego TW i resortowe dzieci jak Schnepf? To już samo pochodzenie też nie starcza, jeszcze musi byc żydokomuna i tywulce?
- eska - blog
- Zaloguj się, by odpowiadać
2 komentarze
1. @eska
Jednak Gliński jest mocny (albo Prezes słabiutki/ trzymamy za słabiznę - nie wiem, co gorsze)
Ewaryst Fedorowicz
2. TEN SAM MOTYW, CO Z KL AUSCHWITZ
Rada Muzeum jest ciałem kolektywnym, łączącym i skupiającym różne strony i środowiska zaangażowane w działalność muzeum. Zadaniem Rady, w której skład obok praktyków z różnych dziedzin wchodzi wielu wybitnych naukowców i znawców historii Żydów oraz historii ogólnej, jest ocena dotychczasowych osiągnięć Muzeum i pomoc w określeniu kierunków jego dalszego rozwoju. Decyzją założycieli muzeum, to właśnie Rada akceptuje ostateczny kształt wystawy głównej.
http://www.polin.pl/pl/o-muzeum
Założyciele
Inicjatywa utworzenia Muzeum Historii Żydów Polskich narodziła się w Stowarzyszeniu Żydowski Instytut Historyczny i stopniowo zyskała uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dzięki wsparciu indywidualnych oraz instytucjonalnych darczyńców z całego świata w 1995 r. możliwe było rozpoczęcie prac nad projektem muzeum i kontynuowanie ich – jako inicjatywy społecznej – aż do roku 2005 r., gdy oficjalnie powołano do życia Muzeum Historii Żydów Polskich. Patronat nad tworzeniem muzeum objął Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski.
Dzięki funduszom otrzymanym głównie od osób prywatnych i fundacji z USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Polski z czasem możliwe stało się opracowanie projektu przyszłego muzeum, zgromadzenie unikatowej dokumentacji o polskich judaikach w kraju i za granicą, a także zbudowanie szerokiego poparcia międzynarodowego, konieczne dla zebrania funduszy potrzebnych do projektowania i produkcji wystawy stałej.
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl