Rok 2017 to był czas wielkiego dziękczynienia za obecność Maryi pośród nas i impuls do przemiany życia każdego z nas - podsumowuje przeor częstochowskiego klasztoru. Był czasem wielkiego dziękczynienia za szczególną rolę Maryi w dziejach naszego Narodu a nade wszystko przypominania, że posiadamy największą królewską godność synów i córek Bożych pod berłem Jasnogórskiej Pani. Rok 2017 na Jasnej Górze czasem wielkiego świętowania
Polskich spraw nie rozstrzygnie ani ulica, ani zagranica, ani ręka podniesiona w Brukseli - powiedział podczas Pasterki w Katedrze Oliwskiej w Gdańsku, abp Sławoj Leszek Głódź. Ani ręka podniesiona w Brukseli i wymierzona przeciw rozporządzeniom w Polsce. Ani poklask dla decyzji, które negują suwerenność naszego ustawodawstwa.
Rządzenie takim krajem, jak Polska, z tak wrogą i nikczemną opozycją to nie będą przelewki, również w 2018r., że Polacy oczekują na koniec bezkarności tzw. elit, a zwłaszcza wyjaśnienia afer poprzedniego rządu PO-PSL, wskazania i ukarania winnych miliardowych afer i marnotrawstwa publicznego grosza. Unia dziś niestety opiera się na zupełnie innych wartościach, a właściwie pseudowartościach, głównie lewicowo-liberalnych i antychrześcijańskich innych niż nasza czy węgierska wspólnota narodowa. To przecież już koniec 2017r. roku dobrego dla Polski i Polaków, nie tylko ze względu na sensacyjnie pozytywne wyniki gospodarcze, finansowe i budżetowe. To rok, w którym Polacy zobaczyli trochę więcej pieniędzy w swoich portfelach, zwłaszcza rodziny wielodzietne, rok w którym nieco łatwiej o pracę. To był rok przywracania silnego i sprawnego państwa i naprawy Rzeczpospolitej, przywracania godności zwykłym ludziom, zwłaszcza tym wykluczonym i zaniedbanym przez ostatnie lata. To rok wielkiego, bardzo oczekiwanego i z wielkim trudem osiągniętego sukcesu w reformie polskiego sądownictwa, realnego uszczelnienia systemu podatkowego, ukrócenia rabunku polskiego majątku narodowego i początku repolonizacji gospodarki i finansów. Dziś coraz bardziej widać, że warto być Polakiem, choć lekko nie będzie.
Jeżeli chodzi o rekonstrukcję rządu to po święcie Trzech Króli, w krótkim terminie po tej dacie, będziemy mogli poznać już wszystkie możliwe zmiany w ramach Rady Ministrów - mówił premier Mateusz Morawiecki.
Zdrowie jest dla nas priorytetem, ale też szansą rozwojową; w Polsce 70 proc. leków, które kupujemy pochodzi z zagranicy i tę zależność chcemy zmienić; chcemy, aby leki były coraz tańsze i coraz
częściej polonizowane - mówił premier Mateusz Morawiecki.
Malejące bezrobocie i rosnące wynagrodzenia to dobry znak dla naszego kraju. I nie powiedzieliśmy ostatniego słowa w tej kwestii. Pamiętajmy też o świetnym wskaźniku urodzeń. Widać jakie efekty daje program Rodzina 500+. Wśród Polaków jest poczucie odzyskiwania godności. Nie ma już „murzyńskości” PO-PSL, o której opowiadał minister Sikorski. A to, że wybijamy się na suwerenność gospodarczą i chcemy odbudowywać polski przemysł, repolonizować banki, budzi zrozumiałe niezadowolenie tych, którzy do tej pory mieli tu prawdziwe eldorado. Sprawa ustaw zmieniających system sądowniczy w Polsce ciągnęła się zbyt długo. Całe szczęście znalazło to swój szczęśliwy finał. Ale w mojej ocenie do tych zmian powinno dojść szybciej. To były jednak niezwykle intensywne dwa lata. W samym 2017 roku Komisja Finansów odbyła 300 posiedzeń. Ale wciąż czekamy na reformę medialną. Ten rynek jest kompletnie skolonizowany przez obcy, głównie niemiecki, kapitał. Przed nami też reforma służb specjalnych. Mogę jednak powiedzieć, że ten drugi rok naszych rządów był bardzo szczęśliwy dla Polski. Nie tylko wyniki gospodarcze są sensacyjnie dobre. Rozpoczęliśmy wielkie dzieło naprawy polskiego państwa. Chodzi nam o sprawność i uczciwość państwa. Nasza praca zaczyna przynosić owoce. Ukręciliśmy łeb złodziejskim mafiom reprywatyzacyjnym i vatowskim. Jest to gigantyczne osiągnięcie, które daje kilkadziesiąt miliardów dochodów budżetowych.
W wyemitowanym orędziu świąteczno-noworocznym prezydent Czech Milosz Zeman podkreślił, że w czeskim interesie leży zachowanie suwerenności republiki. "Nikt nam nie może dyktować, kogo przyjmiemy na naszym terytorium" - powiedział.
Każdy kraj Unii Europejskiej powinien sam decydować, czy chce przyjąć uchodźców - powiedział kanclerz Austrii Sebastian Kurz w wywiadzie dla niedzielnego wydanie niemieckiego dziennika "Bild".
Rekordowo niskie bezrobocie, wzrost minimalnych emerytur, wprowadzenie stawki godzinowej oraz zmiany, które mają uszczelnić program "Rodzina 500 plus" - to najważniejsze osiągnięcia 2017 r., które
wymienia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
22 i 28 grudnia do Polski wpłynęło w dwóch transzach w sumie ponad 1,4 mld euro. To płatność końcowa ze strony Komisji Europejskiej i ostateczne rozliczenie Programu Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 –poinformował resort rozwoju w komunikacie.
Wybory samorządowe to dla PiS priorytet; na początku roku zawarte ma zostać porozumienie dotyczące tych wyborów w ramach Zjednoczonej Prawicy, a do 30 czerwca w każdej gminie odbędą się spotkania z mieszkańcami - mówi PAP wiceprezes PiS Joachim Brudziński.
Obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, spadek bezrobocia, wyższa płaca minimalna oraz zmiany w programie "500 plus" -takie m.in. zmiany zaszły w 2017 roku w obszarze rynku pracy i polityki społecznej.
2017 rok w obszarze bezpieczeństwa i porządku publicznego to m.in. modernizacja służb mundurowych i przywracanie posterunków policji, sprzeciw Polski wobec przyjmowania uchodźców, nowa Służba Ochrony Państwa, a także głośna sprawa śmierci 25-letniego Igora Stachowiaka na...
Obniżenie wieku emerytalnego, rozpoczęcie wygaszania gimnazjów i wydłużania nauki w szkołach podstawowych, wprowadzenie sieci szpitali i uchwalenie ustawy zwiększającej stopniowo nakłady na opiekę zdrowotną do 6 proc. PKB w 2025 r. - to najważniejsze wydarzenia społeczne w 2017 r.
W
2018 r. przedsiębiorców czekają największe w ostatnich latach zmiany w
CIT. Zdecydowana większość z nich ma jeden cel – zamknąć możliwe
kierunki optymalizacji podatkowych - mówi PAP menadżer, doradca
podatkowy w...
Jednym
z priorytetów kontroli skarbowej w 2018 r. będzie walka z agresywną
optymalizacją w CIT - zapowiada wiceminister finansów, zastępca szefa
KAS, Piotr Walczak. Informuje, że resort finansów analizuje kolejne.
Gdy
premier Wielkiej Brytanii David Cameron mocno naciskał w 2013 r. na
odchudzenie administracji UE, chciał wyjść naprzeciw eurosceptykom na
Wyspach. Za ironię można uznać fakt, że wyznaczony cel został właśnie...
Sąd
Najwyższy Rosji w sobotę podtrzymał decyzję Centralnej Komisji
Wyborczej o wykluczeniu lidera opozycji Aleksieja Nawalnego z udziału w
wyborach prezydenckich w marcu. Prawnik Nawalnego zapowiedział już
apelację do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
Jak najlepiej scharakteryzować polskie nastroje
w mijającym roku 2017? To łatwe, bo nastrój jest w zasadzie jeden
i wyraźnie widoczny: udało nam się przeżyć kolejny rok w stanie
permanentnej histerii. Nasza histeria jest..
Koniec
Mieszkania dla Młodych, pierwsze lokale w programie Mieszkanie plus,
możliwy początek wzrostu stóp procentowych i wysoka aktywność
deweloperów – tak zdaniem analityka mieszkaniowego Homebroker...
Prezydent
Turcji Recep Tayyip Erdogan ogłosił w sobotę, że 5 stycznia uda się do
Francji, by z tamtejszymi władzami omówić relacje dwustronne. Będzie to
pierwsza wizyta tureckiego przywódcy nad Sekwaną od udaremnionego puczu w
lipcu 2016 roku.
Odrzucamy
próby narzucania tzw. relokacji imigrantów do poszczególnych państw UE,
w tym Polski - napisała w przesłanym PAP komunikacie rzeczniczka Klubu
Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek.
Dziś redakcja @FAKT24PL zamieściła kolejny FakeNews/kłamstwo dot. @MON_GOV_PL Panie redaktorze Ł. Maziewski @jodynaa oraz M. Rubaj : Wszystkie informacje przypisujace MON jakiekolwiek działania na niekorzyść BBN i BOR, które umiesciliscie w artykule są kłamstwem!
„W sytuacji, kiedy sędziowie wybierają się sami, występuje coś
takiego jak instytucjonalne kazirodztwo, co musi prowadzić i
doprowadziło do degeneracji”.
Polska chce twardo negocjować w sprawie unijnej dyrektywy
antykadmowej, którą pod koniec października przyjął Parlament
Europejski. Przepisy zawierają w sobie bardzo rygorystyczne normy
zawartości kadmu w fosforytach a to niestety może uderzy w polską Grupę
Azoty.
Przewodniczący Bundestagu Wolfgang Schaeuble skrytykował w
wywiadzie dla niedzielnego wydania dziennika "Tagesspiegel" wysunięty na
początku grudnia przez szefa SPD Martina Schulza pomysł przekształcenia
Unii Europejskiej do 2025 r. w Stany Zjednoczone Europy.
Rok 2018 to szczególny czas, w
którym będziemy dziękowali Bogu, że 100 lat temu nasi przodkowie
przeżywali chwile wielkiego szczęścia, bo Polska stała s ..
„Gazeta Wyborcza” nie próżnuje
nawet w okresie świąteczno-noworocznym. Nie szanując tego szczególnego
czasu wykorzystują moment, aby kolejny raz uderzy ...
8 komentarzy
1. Zmiany w CIT w 2018 roku. Co
Zmiany w CIT w 2018 roku. Co czeka przedsiębiorców?
2018 r. przedsiębiorców czekają największe w ostatnich latach zmiany w
CIT. Zdecydowana większość z nich ma jeden cel – zamknąć możliwe
kierunki optymalizacji podatkowych - mówi PAP menadżer, doradca
podatkowy w...
Walczak: Jednym z priorytetów kontroli skarbowej będzie walka z agresywną optymalizacją w CIT
Jednym
z priorytetów kontroli skarbowej w 2018 r. będzie walka z agresywną
optymalizacją w CIT - zapowiada wiceminister finansów, zastępca szefa
KAS, Piotr Walczak. Informuje, że resort finansów analizuje kolejne.
Administracja UE to dziś 46 tys. stanowisk. Cel 5-procentowej redukcji zatrudnienia został osiągnięty
premier Wielkiej Brytanii David Cameron mocno naciskał w 2013 r. na
odchudzenie administracji UE, chciał wyjść naprzeciw eurosceptykom na
Wyspach. Za ironię można uznać fakt, że wyznaczony cel został właśnie...
Rosja: Sąd Najwyższy podtrzymał decyzję o wykluczeniu Nawalnego z wyborów
Najwyższy Rosji w sobotę podtrzymał decyzję Centralnej Komisji
Wyborczej o wykluczeniu lidera opozycji Aleksieja Nawalnego z udziału w
wyborach prezydenckich w marcu. Prawnik Nawalnego zapowiedział już
apelację do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
Lewestam: Polska jest w stanie ciągłej histerii. Społeczeństwo tworzy symboliczne twierdze i grody
Jak najlepiej scharakteryzować polskie nastroje
w mijającym roku 2017? To łatwe, bo nastrój jest w zasadzie jeden
i wyraźnie widoczny: udało nam się przeżyć kolejny rok w stanie
permanentnej histerii. Nasza histeria jest..
Rynek mieszkaniowy w 2018 roku. To będzie ciekawy czas
Mieszkania dla Młodych, pierwsze lokale w programie Mieszkanie plus,
możliwy początek wzrostu stóp procentowych i wysoka aktywność
deweloperów – tak zdaniem analityka mieszkaniowego Homebroker...
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
2. Prof. Chwedoruk: "Prawo i
Prof. Chwedoruk: "Prawo i Sprawiedliwość będzie liderem. To nie ulega wątpliwości. Moim zdaniem partia osiągnęła apogeum"
"Taki wynik oznaczałby, bez względu na wyniki wszystkich innych partii samodzielną większość w Sejmie – i to bardzo wyraźną".
Dr Kostrzewa-Zorbas: Z czym wchodzi świat w 2018 rok: kraje najludniejsze a indeks jakości życia
Pierwsza 10. według jakości życia składa się z krajów zachodnich -
głównie europejskich – i jednego będącego syntezą cywilizacji zachodniej z…
MON podpisze kontrakt na okręty podwodne z francuskim koncernem NAVAL Group. Będą wyposażone w rakiety manewrujące
"To broń odstraszania, która zapewnia zdolność uderzenia odwetowego".
Niebezpieczne zabawy z użyciem niemieckich tabloidów dla Polaków
Porządni ludzie widzą, kto jakie szczury puszcza, do kogo i na kogo. Naprawdę widzą.
Będzie rząd mniejszościowy chadeków w Niemczech? Schaeuble: "Taki scenariusz jest nadal możliwy"
"Preferowany byłby stabilny sojusz między CDU/CSU a SPD, ale kanclerz Angela Merkel może nadal stworzyć rząd mniejszościowy".
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
3. To był Dobry Rok dlaPolski
dla Jej rozwoju,dla Rodzin i dla Gospodarki
Królowo Polski Twój Naród kocha Cię
Tak Trzymać Polsko i do przodu :)
gość z drogi
4. W Nowy Rok Rząd wchodzi
z pięknym poparciem Narodu
gość z drogi
5. Turcja: Erdogan 5 stycznia
Turcja: Erdogan 5 stycznia złoży wizytę we Francji
Turcji Recep Tayyip Erdogan ogłosił w sobotę, że 5 stycznia uda się do
Francji, by z tamtejszymi władzami omówić relacje dwustronne. Będzie to
pierwsza wizyta tureckiego przywódcy nad Sekwaną od udaremnionego puczu w
lipcu 2016 roku.
PiS: odrzucamy próby narzucania tzw. relokacji imigrantów do poszczególnych państw UE, w tym Polski
próby narzucania tzw. relokacji imigrantów do poszczególnych państw UE,
w tym Polski - napisała w przesłanym PAP komunikacie rzeczniczka Klubu
Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek.
Stan realizacji programu ORKA
jednym z priorytetowych obszarów jest rozwój Marynarki Wojennej RP.
Priorytet ten realizowany jest w ramach programu operacyjnego „Zwalczanie zagrożeń na ...
„Akcja Serce” w 2017r.
loty o statusie „Hospital” w ramach „Akcji Serce”. Łącznie wojskowi
piloci spędzili w ...
AnnaPęziołWójtowicz
Dziś redakcja @FAKT24PL zamieściła kolejny FakeNews/kłamstwo dot. @MON_GOV_PL Panie redaktorze Ł. Maziewski @jodynaa oraz M. Rubaj : Wszystkie informacje przypisujace MON jakiekolwiek działania na niekorzyść BBN i BOR, które umiesciliscie w artykule są kłamstwem!
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
6. 8 milionów za "Polskie
8 milionów za "Polskie Nagrania" czyli o tym, jak Platforma dbała o polskie dziedzictwo kulturalne
Na sprzedaży "Polskich Nagrań" rząd PO zyskał 8 milionów
złotych. Czyli mniej więcej tyle, ile urzędnicy Hanny Gronkiewicz-Waltz
wydawali na…
Gorąca dyskusja ws. reformy sądownictwa! Lisiecki: Sędziowie nie mogą być bezkarni. Semka: „To jest właśnie demokracja”
„W sytuacji, kiedy sędziowie wybierają się sami, występuje coś
takiego jak instytucjonalne kazirodztwo, co musi prowadzić i
doprowadziło do degeneracji”.
Polityczny alfabet 2018 r. Rokita w "Sieci": "W Polsce nadal będzie dominować PiS, które wygra jesienne wybory samorządowe"
Premier Mateusz Morawiecki będzie musiał stoczyć prawdziwy bój o swój polityczny los
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
7. Uderzenie w polskie zakłady
Uderzenie w polskie zakłady chemiczne
Polska chce twardo negocjować w sprawie unijnej dyrektywy
antykadmowej, którą pod koniec października przyjął Parlament
Europejski. Przepisy zawierają w sobie bardzo rygorystyczne normy
zawartości kadmu w fosforytach a to niestety może uderzy w polską Grupę
Azoty.
Niemcy: W. Schaeuble krytykuje pomysł Stanów Zjednoczonych Europy
Przewodniczący Bundestagu Wolfgang Schaeuble skrytykował w
wywiadzie dla niedzielnego wydania dziennika "Tagesspiegel" wysunięty na
początku grudnia przez szefa SPD Martina Schulza pomysł przekształcenia
Unii Europejskiej do 2025 r. w Stany Zjednoczone Europy.
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
8. Metropolita krakowski: W 2018
którym będziemy dziękowali Bogu, że 100 lat temu nasi przodkowie
przeżywali chwile wielkiego szczęścia, bo Polska stała s ..
nawet w okresie świąteczno-noworocznym. Nie szanując tego szczególnego
czasu wykorzystują moment, aby kolejny raz uderzy ...
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl