Na bakier z dyscyplina myslenia

avatar użytkownika Tymczasowy

Brak dyscypliny myslenia zawsze razi. Tym bardziej u ludzi uczonych. Ostatnio w polskich mediach pojawiaja sie wypowiedzi roznych uczonych i dziennikarzy na temat reparacji wojennych od Niemiec dla Polski. Czesc z nich zawiera slabo zawoalowana grozbe. Podjecie przez polskie wladze staran o reparacje mialoby miec katastrofalne skutki. Niby tak wychodzi z rozumowania laczacego reparacje wojenne dla Polski z granicami przyznanymi Polsce na Konferencji Poczdamskiej. Jest to rozumowanie nieuprawnione.

Po kazdej takiej wypowiedzi dziennikarz ja zamieszczajacy moglby laskawie dodac kilka zdan wyjasniajacych. Jezeli tego nie robi, to utrwala sie falsz wypowiadany przez ludzi Polsce niechetnych. Dodanie tych paru zdan jest obowiazkiem chocby w imie utrzymania kultury myslenia.

Zaden tytul profesorski, czy  miejsce zatrudnienia, nawet chocby to byl sam uniwersytet w Heidelbergu, nie uwalnia od krytycyzmu. Argument mozna znalezc w prosty sposob nawet w Wikipedii. Mozna zrobic krok dalej i siegnac do dokumentow koncowych Konferencji. Zawarte sa one w "United States Department of State/Foreign relations of the United States: diplomatic papers: the Conference of Berlin (the Potsdam Conference), 1945.

W czesci B noszacej tytul Zasady Ekonomiczne, znajduje sie rozdzial III pt. Reparacje od Niemiec. Juz w drugim punkcie zapisano: "ZSRR podejmuje sie splaty reparacji dla Polski ze swojego udzialu w reparacjach". Krotko i wezlowato. Nie potrzeba wiecej.

Co z tego wynika? To, ze intencja autorow jest danie Polsce naleznych odszkodowan wojennych. I w sklad reparacji nie wchodza przyznane Polsce tereny nalezace przed wojna do Niemiec. Sa to sprawy odrebne. Kazda z nich znajduje sie w innej czesci postanowien i nie sa w zaden sposob laczone poza obciazonym podmiotem. A ten podmiot nie mial w Poczdamie nic do gadania. Gdyby go jakims cudem tam wpuszczono, to nawet by nie siedzial w oslej lawce. Mialby zarezerwowana klatke dla niebepiecznych przestepcow-recydywistow.

 

4 komentarze

avatar użytkownika Maryla

1. Tymczasowy

A ten podmiot nie
mial w Poczdamie nic do gadania. Gdyby go jakims cudem tam wpuszczono,
to nawet by nie siedzial w oslej lawce. Mialby zarezerwowana klatke dla
niebepiecznych przestepcow-recydywistow.


zacytuję ś.p. Pana Michała


Ku
przestrodze wszystkim tym, którzy chcą, planują ponownie zamienić nas
Słowian, Polan, moich rodaków  w niewolników, pokazuje, że
sprawiedliwość ich dosięgnie

 

Sprawiedliwości stało się zadość:

 

 

Proces
w Gdańsku (I rząd od lewej : Elisabeth Becker, Gerda Steinhoff, Wanda
Klaff; II rząd od lewej : Erna Beilhardt , Jenny Wanda Barkmann)
Wszystkie funkcjonariuszki obozu w wyniku prawomocnego wyroku wydanego
przez Specjalny Sad Karny zostały skazane na karę śmierci przez
powieszenie. Wyroki wykonano publicznie w  Gdańsku na Wysokiej Górze
(Stolzenberg)

Powieszenie niemieckich zbrodniarek ze Stutthofu  na Wysokiej Górce (niem. Stolzenberg) oglądało aż 100 tysięcy osób. Było to jedno z największych zgromadzeń w historii Gdańska

 

 

 

Gdańsk, Wysoka Górka, Wykonanie wyroku na niemieckich zbrodniarzach

 

 

Gdańsk, Wysoka Górka, Wykonanie wyroku na niemieckich zbrodniarzach


 

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

2. REPARACJE – POLSKA OFENSYWA

REPARACJE – POLSKA OFENSYWA DYPLOMATYCZNA

W debacie o reparacjach nie chodzi tylko o pieniądze

Niemcy nie mogą nas pouczać

Rozmowa z prof. Wiesławem Wysockim, historykiem z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika michael

3. @ Maryla @ Tymczasowy

Mocne zderzenie, nieomal kosmiczny kolaps sprawy dyscypliny myślenia z ilustracją konsekwencji zamachu na ludzką godność i polską niezawisłość.
Z jednej strony problem umiejętności posługiwania się rozumem a z drugiej strony zbrodnicze skutki działań nierozumnych.

Tak to jest. Ale gdy mówimy o dyscyplinie myślenia, to niestety problem posługiwania się rozumem staje się w XXI wieku znacznie poważniejszy i niestety narasta i jest już alarmujący.
Mianowicie, cała europejska sfora twórców lewackiej utopii spod znaku Manifestu z Ventotene, usiłuje odwrócić bieg historii i przywrócić bolszewickie utrapienie totalitarnego ogłupiania mas.
Cała ich ideologia koncentruje się na traktowaniu nas jako bezrozumnej masy i robi wszystko by zniszczyć najważniejszą umiejętność człowieka - umiejętność posługiwania się rozumem. Cała ich polityka to ogłupianie. Ogłupianie kulturalnych ludzi jest zbrodnią, świadomie dokonywaną, by im było łatwiej rządzić.
Szwankowanie umiejętności posługiwania się rozumem, stopniowe ograniczanie samodzielności umysłowej człowieka nie jest przypadkowe, jest zamierzonym celem wielkiej europejskiej rewolucji...
W Polsce ta destrukcja została zainicjowana historyczna już reformą edukacji narodowej  przypisywana ministrowi Handtkemu z 1999 roku.
Od tego czasu kolejne pokolenia nie uczą się nie tylko dyscypliny myślenia, ale i nie uczą się umiejętności samodzielnego posługiwania się rozumem.
Nie ma logiki, nie ma retoryki, nie ma dialektyki, dzieci nie wiedza co to argument, a świat realny jest poznawalny.