Ot, OT

avatar użytkownika Unicorn

Na początek pokrętnie napiszę, że z punktu widzenia pragmatyki służb specjalnych należy się zastanowić nad sylwetką A. Macierewicza. No ale temat dotyczy czegoś innego więc zostawmy to na inną okazję ;) OT, koncepcja wyśmiewana przez niezależne media, idące na niemieckim (i innym) pasku. Logiczne, w końcu wygodnie było jak sami się rozbrajaliśmy. Teraz wszystko im przeszkadza ale to jeszcze chwilkę potrwa. W końcu to tylko dziennikarze. Tak jak nie można wymagać głębi myśli od pajaców medialnych i innych celebrytów, znanych z tego, że są znani bo coś tam, tak samo nie wymagajmy zbyt wiele od ludzi, którzy udają, że wiedzą. A tak naprawdę - nie wiedzą nic albo bardzo mało :) Jak politycy... Idea OT jest słuszna i sprawdza się w wielu krajach. 

A teraz zagadka? Z czym kojarzy się OT? Z rzezimieszkami od Dirlewangera czy misiami z Home Guard? Zanim się oburzycie zastanówcie się, co ich łączy? Nic ich nie łączy bo misie, tatusiowie, wujkowie z HG to taka armia "na wesoło" a tamci to banda morderców? Otóż, mylicie się i daliście nasycić treściami przekazywanymi przez...media i bajki powielane w podręcznikach, encyklopediach, w internecie...Owszem, to były misie z zasady a jednak nie do końca. Zagadka kolejna. Jaka grupa była prześladowana ostro przez Sowietów i Niemców (wiem to z pierwszej ręki)? Żołnierze, policjanci, elity przedwojenne? Jasne ale nie aż tak. Prawdziwym zagrożeniem jak elity wrócą do domu z żołnierzami po wojnie są zawsze fachowcy. Rzemieślnicy swego fachu, np. leśnicy...I to jest właśnie koncepcja OT. Znający teren swojacy, którzy w 5 minut (sami często o tym nie wiedząc) zmieniają się w profesjonalnych sabotażystów, żołnierzy i zabójców.

Skuteczne bo kto wpadnie na to, że rolnik, leśniczy, listonosz, lekarz, mechanik samochodowy, piekarz czy masarz będą zagrożeniem? I to takim, że sławetne brygady komandosów mogą iść do domu...

3 komentarze

avatar użytkownika UPARTY

1. Pasterka patriotyczna w Katedrze

Poszedłem na pasterkę do Katedry i ... dawno się tak nie ubawiłem. Do Katedry chodzę co miesiąc i staram się przenieść Prymasa Tysiąclecia, a w każdym razie jego ducha do Pałacu Prezydenckiego. Zawsze mszy przewodzi ks. Bartołd.
Ks. Bartołd modlił się wczoraj za sprawy publiczne i całe swoje kazanie poświęcił apologii podziałów. Stwierdził, że Bóg chcąc uporządkować świat zaczął dzielić, wodę od lądu, mężczyznę od kobiety itd aż do podziałów społecznych, które są warunkiem porządku i spokoju.
I wreszcie kwintesencja - Opowiadał, że był kiedyś po kolędzie w jakimś i w pierwszym mieszkaniu zwrócono mu uwagę na "tych z mieszkania 19", w następnym tak samo, w trzecim też się dowiedział, że "pod 19 to się dzieje". Zastukał więc i otworzyła mu pani domu.
I dalej dialog:
-"Niech Będzie Pochwalony"
-"Na wieki wieków Ammen" odpowiada Pani domu.
-Czy mogę wejść"- pyta ksiądz
-"oczywiście, zapraszam"
- Jak się państwu żyje" pyta ksiądz
-"Doskonale" odpowiada Pani domu
-Ksiądz dociekliwe zwraca się do męża, "A panu"
-Jemu też się dobrze żyje i jest zadowolony"-odpowiada Pani Domu.
i zaraz dodaje. Ksiądz nie słucha sąsiadów, tylko posłucha co ja mam do powiedzenia.
"Jak byłam młoda, to modliłam się o dobrego męża i go mam a on się nie modlił, więc ma co ma"
Tyle komentarza patriotycznego na reklamowanej przez Gazetę Polska Pasterce Patriotycznej.
Wszyscy z Pasterki wychodzili uśmiechnięci i wręcz rozbawieni, oczywiście poza tymi kilkoma osobami, które wyszły w trakcie , ale ich było na prawdę kilkoro.

uparty

avatar użytkownika Maryla

2. @Unicorn

nie ma wątpliwości, że najmężniej i 'DO OSTATNIEJ KROPLI KRWI" WALCZY SIĘ O: SWÓJ DOM, SWOJĄ ULICĘ, SWOJĄ RODZINĘ.
Wojna hybrydowa. która była prowadzona na Bliskim Wschodzie i na Ukrainie najlepszym dowodem na to, że bez OT bardzo łatwo stracić  miasta i wioski, a potem bardzo trudno odzyskać.
Przy odzyskiwaniu pozostają ruiny i zgliszcza.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika michael

3. OT - inny przykład

Mój dziadek był rusznikarzem, pracował w Warszawskiej Fabryce Karabinów. Gdy wybuchła wojna, to zaraz po wkroczeniu Niemców przyszło Gestapo i zaproponowało mu wpisanie na Reichslistę. Nie na Volkslistę, ale na Reichslistę. 
Nie zgodził się. 
No to Go zabili.
WIDAĆ TAKŻE OBAWIALI SIĘ POLSKIEGO OT.
Może nawet bardziej niż teraz Platforma Obywatelska boi się polskiego OT.
Wrogowie Polski zawsze bardzo bali się polskiego pospolitego ruszenia.