Rozważania klimatyczne

avatar użytkownika Unicorn

 

"Dalej mamy do czynienia z kwestią rzekomych okrucieństw. Jest oczywiście zupełnie możliwe, że na Wschodzie pociąg zamarza, i to nie tylko w trakcie ewakuacji, i że ludzie zamarzają na śmierć. To możliwe. Niestety, to samo przytrafia się Niemcom. Po prostu nie da się nic zrobić, jeśli jedzie się z Łodzi do Warszawy i pociąg utyka w końcu na całe godziny. Nie można wtedy winić kolei ani kogokolwiek. To wina tamtejszego klimatu. Jest to godne pożałowania w przypadku Niemców, jest to godne pożałowania w przypadku Polaków i - jeśli sobie życzycie - jest to godne pożałowania w przypadku Żydów, jeśli ktokolwiek jeszcze odczuwa żal z ich powodu. Ale nie jest to zamierzone i nie można nic na to poradzić. Myślę, że robienie z tego wielkiej afery jest błędem."

Za: P. Longerich, Himmler. Buchalter śmierci, Warszawa 2014, s. 573.

Słowa wyżej wypowiedział właśnie Himmler...

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/212554-w-rekach-niemieckich-jest-juz-sto-procent-mediow-regionalnych-bez-pieciu-tytulow

http://www.polskieradio.pl/9/299/Artykul/1112054,KLD-finansowany-przez-Niemcow-Czarnecki-PO-chowa-glowe-w-piasek

http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016442.html

tagsTags: , , , , , , , , , ,

4 komentarze

avatar użytkownika Maryla

1. Unicorn

czyli Bieńkowska leciała klasykiem... sorry, taki mamy klimat.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Unicorn

2. Klasyk ale nie nasz...

Klasyk ale nie nasz...

:::Najdłuższa droga zaczyna się od pierwszego kroku::: 'ANGELE Dei, qui custos es mei, Me tibi commissum pietate superna'

avatar użytkownika Maryla

3. Unicorn

pewnie, ze nie nasz, tylko Szwabów.
A potomki Himlera znów jadą swoją propagandą. Taki mają klimat....

Niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" uważa, że po zwycięstwie Andrzeja Dudy do Polski powróci niepewność, a polityka stanie się bardziej nieobliczalna. Opiniotwórcza gazeta przewiduje, że kontakty z Warszawą będą dla partnerów Polski dużo trudniejsze. I przypomina rządy Lecha Kaczyńskiego.
Autor komentarza opublikowanego dziś na łamach największej opiniotwórczej gazety niemieckiej Florian Hassel pisze, że wybór Dudy wydaje się być niemal "wypadkiem przy pracy".
Florian Hassel zwraca uwagę na tendencje populistyczne,tani nacjonalizm i resentymenty w kampanii wyborczej wybranego prezydenta.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75477,17991060,Niemiecka_gazeta_ostro_o_wyborach_w_...

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika TW Petrus13

4. Ech

Uni,przecież z góry wiadomo kto za to wszystko ponosi odpowiedzialość ;). Jarosław Kaczyński,a po nim w spadku Andrzej Duda ;),jeszcze nie Prezydent a już taki obciach! ;)
z pozdrowieniami :*