Bohaterzy i szmaciarze

avatar użytkownika Tymczasowy

Wlasnie krol Jordanii zapowiedzial, ze po zbrodni popelnionej przez IS na poruczniku jego lotnictwa "ziemia sie zatrzesie". J...Wlasnie krol Jordanii zapowiedzial, ze po zbrodni popelnionej przez IS na poruczniku jego lotnictwa "ziemia sie zatrzesie". Jako profesjonalny lotnik ksztalcony w brytyjskiej akademii wojskowej Sandhurst polecial sobie na "sile zywa npla". Wywalil wszystko co mial - az do momentu, gdy zabraklo kul i paliwa. To jest przywodca!

 

Winston Churchill, zwyczajny lord, sluzyl w Forth Hussars na  pn-zach. granicy Indii i w Sudanie oraz w w Wojnie Burskiej. Tam dostal sie do niewoli, z ktorej uciekl i po przebyciu 300 mil dotarl do portugalskiego Mozambiku.

JFK, czyli prezydent Kennedy, arystokrata amerykanski z Bostonu, sluzyl w Marynarce w latach 1941-1945 mimo, ze go odrzucono z powodu schorzenia dolnej czesci kregoslupa. W czasie akcji bojowej kolo wyspy New Georgia (Wyspy Salomona) dowodzona przez niego lodz PT-109 zostala staranowana przez japonski niszczyciel "Amagiri". Mimo powtornego uszkodzenia kregoslupa, porucznik Kennedy doholowal rannego podwladnego do wyspy.

Za swoje czyny wojenne przyszly prezydent USA zostal odznaczony:

Navy and Marine Corps Medal

Purple Heart

America Defense Service Medal

American Campaign Medal

ASIATIC-PACIFIC CAMPAIGN MEDAL

3   Bronze Service Stars

World War II Victory Medal

 A taki Adolf Hitler, zwykly kapral, mimo ze Austriak, wslizgnal sie do wojska i sluzyl cala wojne czyli 1914-1918. Jako zwykly podoficer walczyl w ramach 16 Bawarskiego Pulku Rezerowego. Bral udzial w niezwykle wrednych bitwach: Pierwsza Bitwa pod Ypres, Bitwa pod Somme,Bitwa pod  Arras, Bitwa pod Paschendaele. Zabraklo tylko Verdun. 

Zostal odznaczony krzyzem Zelaznym Pierwszej Klasy i Krzyzem Zelaznym II Klasy, co bylo rzadkoscia na poziomie "gefreitera". Takze dostal odznake za zranienie, jak Kennedy "Purple Heart".

Jak sie do tego ma Kopaczowa zamykajaca drzwi swojego domu (czyli Polski, Ojczyzny Naszej) bo chuligani chuligania sie na ulicy? Moze lepiej wyslac jakiegos Kraba czy Leoparda? Kobiecina nie ma najmniejszego pojecia o zyciu, o swiecie, o polityce. Zna sie na grze w karciatka partyjne.  

ZALOSNE TO!

 Chyzy Roj wyglada rownie szczurowato- gdzie by sie schowal pipek?

 

Etykietowanie:

3 komentarze

avatar użytkownika Maryla

1. domagam się zemsty za krew Muatha i godność naszego kraju

. Jordania zapowiedziała we wtorek, że odpowie na śmierć swego pilota w sposób "zdecydowany, straszny i mocny".

"Domagam się szybkiej zemsty za krew Muatha"

Ojciec zamordowanego pilota, Safi al-Kasaesbeh, twierdzi, że egzekucja dwóch jordańskich terrorystów z wyrokami śmierci nie jest wystarczająca.

- Domagam się, żeby żaden z nich [dżihadystów - red.] nie został przy życiu. Domagam się zemsty większej niż egzekucje więźniów. Domagam się unicestwienia organizacji Państwo Islamskie - powiedział Kasaesbeh w rozmowie z telewizją Al-Kaida. Stacja odwiedziła mężczyznę w jego rodzinnym mieście, Karak w środkowej Jordanii.
Ta zbrodnicza organizacja, złożona z bojowników z całego świata, działa w barbarzyński sposób, naruszając prawo międzynarodowe, kodeks etyczny, konwencje o więźniach. Właśnie dlatego stanowczo domagam się szybkiej zemsty za krew Muatha i godność naszego kraju - powiedział.
Myśliwce Jordańskich Sił Powietrznych po zakończonej misji przeleciały nad miastem, z którego pochodził pilot, a potem nad stolicą Jordanii, Ammanem.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rodzinne-miasto-oplakuje-pilo...
Kilkadziesiąt jordańskich myśliwców w ramach nowej kampanii dokonało w czwartek ataków na cele Państwa Islamskiego (IS w Iraku), w tym na centra szkoleniowe i magazyny z bronią. Wcześniej tego dnia jordańskie myśliwce zbombardowały cele IS w Syrii.
W ramach nowej kampanii Jordania atakuje również cele IS w Iraku - poinformował jordański minister

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75477,17367087,Jordanskie_mysliwce_dokonaly_nalotow...

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

2. Tymczasowy

Nie ma to, jak dobry przykład króla. INNY KRÓL NIE CHCE BYC GORSZY.

Zjednoczone Emiraty Arabskie wysyłają do Jordanii dywizjon myśliwców F-16, by wesprzeć ją w nalotach na pozycje Państwa Islamskiego (IS) w Syrii i Iraku w odwecie za zamordowanie jordańskiego pilota

— poinformowało w sobotę źródło wojskowe w Ammanie.

ZEA zawiesiły swój udział w kampanii lotniczej przeciwko IS po rozbiciu się w Syrii 24 grudnia jordańskiego myśliwca F-16, którego pilota dżihadyści wzięli do niewoli. Materiał wideo przedstawiający spalenie go żywcem udostępniono w ubiegły wtorek w internecie. Król Jordanii Abdullah zapowiedział pomszczenie tej zbrodni.

Myśliwce ZEA mają się teraz przyłączyć do nalotów podejmowanych z terytorium Jordanii.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Tymczasowy

3. Bez przepychu

Zwykle dywizjon sklada sie z 4 eskadr po 4 samoloty w kazdej. W sumie:16 sztuk.W powiewach wiatru dywizjon moze liczyc 24 samoloty.