Uwięzili nas w Wielkim Teatrze.

avatar użytkownika Ewaryst Fedorowicz

 

 

Nie mam czasu na czytanie cudzych tekstów - za młodu klasykę (dzięki doskonałym,  peerelowskim wydaniom, przedwojennej bibliotece Dziadków, dostarczanym przez Ojca bezdebitom)  całą przeczytałem.
Nie mam też i ochoty, bo na ogół są te cudze teksty albo pisane na zamówienie (wszystko jedno czyje), albo niemądre, albo zwyczajnie nieciekawe.

Lubię za to czytać komentarze, bo z komentarzami jest tak, że ludzie pisząc je mniej się pilnują, są w swych opiniach spontaniczni, a zatem - bywa, że do bólu szczerzy.

Nikt, w żadnym tekście nie zawarł takiego wyjaśnienia przyczyn klęsk kolejnych PiSu, jak to sie udało na Naszych Blogach Pani Redaktor Bochwic i Panu Darskiemu (Jerzy Targalski).

Teresa Bochwic2014-12-01 [18:45] pod wpisem p. Izabeli Falzmann:
Czas drugiego krzyżyka minął. Teraz jest czas przywożenia urny już z głosami, a potem sterowanego starannie bałaganu wszędzie (podkr. moje). Biedroń - przeciez podali - miał 3 miejsce w Słupsku. A teraz wygrał w II turze. Nikt już nic nie pamięta, nic nie zapisuje się, nie fotografuje. Pełny postmodernizm z wierzchu, żelazna dyscyplina wewnątrz.
Ma Pani rację, nikogo to już właściwie nie obchodzi, wygrać mają ci, co powinni.”


Józef Darski2014-11-26 [15:03] pod wpisem krzysztofjaw:
Wybory sfałszowano skutecznie
Zmuszono szantażem i groźbami społeczeństwo i opozycję do zaakceptowania sfałszowanych wyborów

Władzę dostali uzurpatorzy i nic tego już nie zmieni. (podkr. moje) Opozycję będą teraz pokazywać jak w cyrku: o tu baba z brodą, a tu opozycja, też taką mamy.”

Ups...to nie są żarty:

Pani Bochwic i Pan Darski, a więc osoby poważne, twierdzą, ze mamy do czynienia z SYSTEMEM fałszowania wyborów jak za Stalina i takimże wymuszaniem uznania wyniku szantażem i groźbą.

Jeśli tak, to arcyboleśnie jasnym  jest, dlaczego Jarosław Kaczyński wbrew elementarnej logice wymyślił sobie ten para-protest 13 grudnia:

Teresa Bochwic2014-11-30 [21:21] pod wpisem jazgdyni
Dziś mieliśmy ostatnią na dłużej okazję. Nie skorzystaliśmy z niej. Żaden 13 grudnia, po kompocie (podkr. moje). Mróz. 3 tys. wścieklej młodzieży. I kaniec filma.”

Józef Darski2014-11-30 [21:47] pod wpisem jazgdyni
Po to wybrano 13 grudnia by nic już nie było, by już nie trzeba było podejmować żadnych decyzji.”

Józef Darski2014-11-26 [13:38] pod wpisem JacBiel
Władze pochodzące ze sfałszowanych wyborów są nielegalne. Skrócenie kadencji oznacza zatem, że uznajemy sfałszowane wybory i nielegalne władze ale tylko na pewien okres. Gdyby to taktycznie dawało korzyści, byłoby do przyjęcia, ale to oznacza, iż mówimy ludziom: można fałszować wybory, tyle że na krócej. To wszystkich zdemobilizuje. Demobilizacja jest stałą taktyką PiS.” (podkr. moje).

Po komentarzach Pani Bochwic i Pana Darskiego obraz okazuje się być zdecydowanie mniej optymistycznym, niż to rysują te niby "nasze" media:

to, z czym mamy od lat do czynienia, to Wielki Teatr:

reżyserem jest Układ, trzymający za pysk 36 (taka smutna prawda nie żadne 38, a 36) milionowy, europejski kraj Unii Europejskiej,
- największej partii opozycyjnej przypadła rola aktora, który jest gotów wykonać każde polecenie reżysera, nawet jeśli reżyser każe mu rznąć głupa.
- ci, którzy zanęceni (w najlepszym razie bezsensownym) apelem Prezesa poszli na 2 rundę skręconych wyborów są na samym końcu teatralnego rankingu, gdyż pełnią funkcje statystów.

No dobrze – a tacy jak ja, co na apel Prezesa wzruszyli ramionami i zostali w domu?

Cóż - my jesteśmy widzami, co też nie jest wcale miłe, bo widzowie płacą za spektakle, a w naszym przypadku płacimy za to przedstawienie pod przymusem.

Ale przynajmniej nie kolaborujemy (jak aktorzy i statyści) z reżyserem. 

 

 

3 komentarze

avatar użytkownika Morsik

1. @Autor!

Brawo!
Brawo!!
Jeszcze raz brawo!!!

 Niechlubny udział każdy ma: ten, który milczy, ten, który klaszcze...

avatar użytkownika Ewaryst Fedorowicz

2. @Morsik

no, ja przynajmniej nie klaszczę, a nawet - pyszczę :-)

Ewaryst Fedorowicz

avatar użytkownika Morsik

3. @

"Niechlubny udział każdy ma: ten, który milczy, ten, który klaszcze..."

 Niechlubny udział każdy ma: ten, który milczy, ten, który klaszcze...