Szef Biura Zespołu Parlamentarnego - o Smoleńsku

avatar użytkownika elig

Dziś, 22.08.2015, w Księgarni Gazety Polskiej przy ul. Świętokrzyskiej /róg Mazowieckiej/ w Warszawie odbyło się spotkanie z p. Bartłomiejem Misiewiczem, Szefem Biura Zespołu Parlamentarnego Ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Smoleńskiej.

Przyszło na nie ok 18 osób. Bartlomiej Misiewicz zaczął od wyświetlenia 19-minutowej animacji ukazującej ostatnie chwile lotu TU154M w tym wybuch na jego pokładzie. Przytoczono też liczne zeznania świadków katastrofy. Tytuł filmu brzmi "Jak zginął prezydent RP". Robi on duże wrażenie. Powstał 24 czerwca 2014, a w jego opracowaniu brała udział spora grupa naukowców pod wodzą prof. Nowaczyka, m.in profesorowie Binienda, Berczyński oraz Szuladziński.

Na pytanie, gdzie w sieci można obejrzeć ten film, Misiewicz odpowiedział, wskazując na stronę Zespołu Parlamentarnego / http://www.smolenskzespol.sejm.gov.pl/ /. Niestety, przynajmniej u mnie, animacja na tej stronie nie otwiera się. Na szczęście film dostępny jest na YouTube, np. / http://www.youtube.com/watch?v=QnMvjO-pZzI / znajduje się on wraz z 26-miniutowym wywiadem red. Sakiewicza z Antonim Macierewiczem, szefem Zespołu Parlamentarnego /red. Sakiewicz pojawil się na chwilę podczas dzisiejszego spotkania/.

Po projekcji zaczęła się dyskusja. Pytano o dokładną godziną katastrofy, o film Koli, o rózne ekspertyzy, o materiały wybuchowe na wraku, a takze o to czy ktokolwiek będzie kiedyś pociągniety do odpowiedzialności za tragedię. Bartłomiej Misiewicz zapewnial, że prace zespołu caly czas trwają. Zajmował sie on ostatnio na posiedzeniu w dniu 8 czerwca podobieństwami między tragedia smoleńską, a zestrzeleniem malezyjskiego samolotu przez Rosjan. Misiewicz pokazał bardzo podobne zdjęcia przestrzelin na elementach obu samolotów.

Mówił potem o rządowym "ekspercie" Lasku, który zaczął na ten temat opowiadać absurdalne historyjki o tym ,jakoby w przypadku Tu154M, to czubki drzew zrobiły te dziury. Informacje o tym są na linkowanej wyżej stronie Zespolu Parlamentarnego. Pytany o zdjęcia satelitarne, Misiewicz powiedział, iż zajmuje się nimi prof. Joergensen.

Zespól Parlamentarny dąży do wspólpracy z Holendrami w sprawie obu katastrof i chce utworzenia miedzynarodowej komisji do zbadania tych zdarzeń. Spotkanie zakończyło sie o 18:10. Nikt go nie rejestrował.

1 komentarz

avatar użytkownika elig

1. Uzupełnienie:

Spotkanie zaczęło się o 17:10.