Rostowski zadłuża nas w Banku Światowym na miliard euro, NIK złożył 136 zawiadomień o popełnieniu przestępstw na 18,7 mld zł .

avatar użytkownika Maryla

 

NIK złożyła 136 zawiadomień o popełnieniu przestępstw w wydatkowaniu finansów publicznych w 2012 roku na kwotę 18,7 mld złotych. Tak dużych strat pieniędzy podatników kontrolerzy nie wykryli nigdy wcześniej. Złożyły się na nie m.in. środki wydawane niezgodnie z prawem, zmarnowane przez niegospodarność, zawyżone ceny
państwowych zakupów i błędy księgowe.


Zadłużenie zagraniczne Polski wzrosło w pierwszym kwartale

Zadłużenie zagraniczne Polski ogółem wyniosło 278,42 mld euro na koniec I kw. 2013 r. wobec 276,72 mld euro kwartał wcześniej, podał Narodowy Bank Polski (NBP).

Pieniądze z NBP - kolejne koło ratunkowe dla budżetu

Narodowy Bank Polski wpłacił do państwowej kasy ponad 5,2 mld zł z ubiegłorocznego zysku. Wypłata nastąpiła przedwczoraj, a umożliwiło ją przyjęcie przez rząd w ostatni piątek sprawozdania NBP za ubiegły rok.

Ogromna dziura w budżecie, nie do zasypania. Skąd 25 mld zł?
W budżecie na 2013 r. brakuje 20-25 mld zł. Dług publiczny przekracza 50 proc. PKB, a to oznacza, że rząd nie ma możliwości zwiększenia tegorocznego deficytu. Do dyspozycji zostają mu manipulacje wydatkami - uważa prof. Stanisław Gomułka, minister finansów w gabinecie cieni Business Centre Club. Gabinet cieni Business Centre Club ocenił działania rządu w II kwartale roku. Bardzo krytycznie. W skali od 1 do 5 dał mu 2. Jeszcze gorzej ocenił działania w zakresie finansów. Tu rząd dostał pałę.

Ministerstwo Finansów pożycza miliard euro

W lipcu resort finansów otrzyma z Banku Światowego miliard euro kredytu, dzięki czemu będzie miał sfinansowane 91 procent tegorocznych potrzeb pożyczkowych

Kredyt w BŚ to pętla na szyi Polski

Minister finansów Jan Vincent Rostowski zadłuża Polskę w tempie astronomicznym. Tak naprawdę z prawie 900 mld zł długu publicznego, 400 mld zł będziemy zawdzięczać panu ministrowi. - To oznacza dalsze, totalne uzależnianie się od pożyczek zagranicznych na wielką skalę. To niemal narkotyczne uzależnienie. Przypomnijmy, że prawie 220 mld zł w obligacjach Skarbu Państwa jest już w rękach zagranicznych, prawie połowa polskiego długu jest w rękach zagranicy, a ponad 30 proc. jest denominowana w obcych walutach. Warto również wspomnieć, że 700 tys. Polaków ma kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich, co stanowi równowartość ok. 170 mld zł. Każda więc kolejna pożyczka od zagranicznej instytucji jak Bank Światowy, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju czy Europejski Bank Inwestycyjny, od którego już pożyczyliśmy dziesiątki miliardów złotych. To jest zakładanie sobie pętli na szyję. W tej chwili mamy do czynienia z kuriozalną sytuacją, że polski rząd nie może pożyczyć z własnego banku narodowego na pokrycie deficytu budżetowego, ale może pożyczyć znacznie drożej z cudzego banku – komercyjnego, Banku Światowego czy Międzynarodowego Funduszu Międzywalutowego - mówi Janusz Szewczak.

79 proc. Polaków zadowolonych z życia. Z sytuacji w kraju - 23 proc.

W ramach Diagnozy pytano ponadto, która partia polityczna jest najbliższa respondentom. W 2013 r. 35,5 proc. zadeklarowało, że jest to Prawo i Sprawiedliwość, a 33,8 proc. - że Platforma Obywatelska.

 

Janusz Szewczak: Poker oszustów pomału ma się ku końcowi.

Miniony tydzień to prawdziwe dans macabre na polskim rynku kapitałowym i pieniężnym. Polskie obligacje, o których do wczoraj minister J.V.Rostowski wspólnie z premierem D.Tuskiem tak piali z zachwytu, że sprzedają się jak ciepłe bułeczki, w przeciągu kilkunastu dni nagle poszybowały z poziomu około 3,4 proc. do blisko 4,4 proc. i już wkrótce mogą zamienić się w trudno zjadliwy zakalec. Panika na GPW na polskim złotym i polskich papierach wartościowych, czyli polskim długu w ostatnich dniach minionego tygodnia gwałtownie się pogłębiła. Zobaczymy, co przyniosą najbliższe dni, tym bardziej, że łaska inwestorów i spekulantów "na pstrym koniu jeździ".

  Do tej pory ze strony rządu i większości mediów w Polsce słyszeliśmy tylko i wyłącznie o bezpieczeństwie, stabilności, atrakcyjności i rychłym ożywieniu gospodarczym w naszym kraju - zapowiadanym praktycznie codziennie przez TVN-CNBC. Polski złoty okazał się również niezwykle kruchy i podatny na ataki spekulacyjne, które zmusiły nawet NBP do interwencji walutowej.

Ćwierć miliona opiekunów straci prawo do świadczenia pielęgnacyjnego. Czy mają szansą na wygraną w sądzie?

Od przyszłego tygodnia 250 tys. osób, które nie pracują z powodu opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny, straci prawo do świadczenia pielęgnacyjnego. Jest to spowodowane zaostrzeniem przez rząd przepisów, które ma powstrzymać obserwowany w ostatnich latach gwałtowny przyrost uprawnionych do tego wsparcia. W efekcie znaczna część opiekunów w ogóle zostanie pozbawiona pomocy, ponieważ nie spełnia warunków uzyskania ani świadczenia pielęgnacyjnego, ani specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Rząd chce wyprowadzić część bezrobotnych z pośredniaków

Resort zdrowia wraz z ministerstwem pracy w ciągu najbliższych kilku tygodni
przedstawią propozycje zmian, które miałyby uwolnić publiczne pośredniaki od obowiązku opłacania ubezpieczenia zdrowotnego za wszystkich zarejestrowanych bezrobotnych.Jak zapowiedział wiceminister pracy Jacek Męcina – chociaż składka nie będzie opłacana za pośrednictwem urzędów pracy, to jednak resort rozważa rozwiązanie sprawy na poziomie powiatów. To spowoduje tylko, że część ludzi samoczynnie wypadnie poza system ubezpieczeniowy.

Realne dochody Polaków spadają, a wydatki na zdrowie rosną

Prywatnie leczą się ci, którzy mają pewny dochód i ci, którzy faktycznie muszą, bo dochód rozporządzalny Polaków topnieje. W ubiegłym roku przeciętne wydatki Polaków na zdrowie z budżetów gospodarstw domowych wyniosły (miesięcznie na osobę) ponad 52 zł – wynika z szacunków DGP na podstawie danych GUS. Przeciętna czteroosobowa rodzina wydawała na leczenie w ciągu roku ponad 2,5 tys. zł. Przy tym w czteroosobowym gospodarstwie domowym rolników było to 1476 zł, pracowników – 1982 zł, pracujących na własny rachunek – 2353 zł, a w dwuosobowym gospodarstwie emerytów aż 2280 zł. W sumie wydaliśmy 24 mld zł – o 700 mln zł, czyli o 3 proc. więcej niż w roku poprzednim.

Dziura w kasie NFZ się powiększa. Chorych czekają dłuższe kolejki

NFZ brakuje już 310 mln zł. Deficyt do końca 2013 r. może urosnąć nawet do 2
mld zł. To oznacza, że placówki medyczne nie dostaną pieniędzy za nadwykonania, więc jesienią zaczną ograniczać przyjęcia

Polska wyludnia się w zastraszającym tempie

Polska wyludnia się w zastraszającym tempie - czytamy w "Rzeczpospolitej". W ciągu pierwszych miesięcy tego roku urodziło się 121 tysięcy dzieci. 

Bezrobocie w maju wyniosło 13,5 proc.

GUS podał, że stopa bezrobocia spadła wobec kwietnia o 0,5 proc. Pod koniec maja w urzędach pracy zarejestrowanych było 2 mln 176,3 tys. bezrobotnych. Ponadto z danych na koniec maja wynika, że 457 zakładów pracy zadeklarowało w najbliższym czasie zwolnienia 32,8 tys. pracowników, w tym z sektora publicznego 6,4 tys. osób.

Coraz mniej ludzi w Polsce ma pracę

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Narodowy Bank Polski, tylko w pierwszym kwartale br. odnotowano wyraźny spadek osób pracujących. Branże, których problem dotyka najbardziej to: budownictwo, przemysł oraz rolnictwo.Znowu wzrosło ryzyko utraty pracy, a na relatywnie stabilnym, choć niskim poziomie utrzymuje się szansa znalezienia pracy" .NBP podał też, że bardzo niski przyrost płac sprawił, że pomimo niewielkich wzrostów wydajności nominalne jednostkowe koszty pracy pozostawały na relatywnie niskim poziomie, co podtrzymuje pozycję konkurencyjną Polski.

Wszyscy wiemy, że Zielu marzy o byciu żulem. Jemu się jak dotąd nie udało, ale nadzieja umiera ostatnia :). Myślę, że każdy z nas, ciężko pracujących, ma szansę. Piotrom i Pawłom @[1341679037:2048:Paweł Zielewski] @[100000439798079:2048:Paweł Trześniowski] @[1123670470:2048:Paweł Blajer] @[100001354701159:2048:Paweł Czuryło] @[100000090324236:2048:Paweł Wrabec] @[720682047:2048:Pawel Dobrowolski] @[100001166460154:2048:Paweł Janas] @[1831796776:2048:Paweł Biedziak] @[100001357772221:2048:Piotr Zurawski] @[1552344105:2048:Piotr Kosmatko]  życzę dziś wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń :D

Polska gospodarka ma już za sobą dno spadku, ale nie wykazuje ożywienia 

Przyrost sprzedaży detalicznej w maju oraz wyższa w ostatnich miesiącach dynamika eksportu to według analityków okruchy nadziei.

 

BCC: rząd na dwójkę

Coraz mniejsze nadzieje wiąże z rządem Donalda Tuska Gospodarczy Gabinet Cieni (GGC) Business Centre Club. W skali od 1 do 5 GGC ocenia rząd na dwójkę. - Ten premier znaczących zmian gospodarczych już nie przeprowadzi - uważa Marek Goliszewski, prezes BCC. Eksperci BCC oceniają, że w większości dziedzin, w
funkcjonowaniu rządu zapanował marazm. - Drugi kwartał tego roku to całkowite przeorientowanie szefa rządu na szefa partii. Gospodarką sterują wicepremier Jacek Rostowski i szef Rady Gospodarczej przy premierze Jan Krzysztof Bielecki. Dawne cele premiera: szybki wzrost gospodarczy, niższy dług publiczny, powrót Polaków do
kraju, podatek liniowy, wejście Polski do strefy euro - poszły w zapomnienie. Brakuje wizji: co dalej? - ocenia Marek Goliszewski.Najgorsze zdaniem Gabinetu Cieni jest to, że działania rządu nie odpowiadają na wyzwaniach w trzech - zdaniem BCC - priorytetowych
kwestiach: systemu emerytalnego, stanu finansów publicznych i systemu zamówień publicznych.

Janusz Szewczak Polscy przedsiębiorcy, czyli stracone złudzenia. "Stan wyjątkowy w przedsiębiorczości nie może się dobrze skończyć"

"Tak dalej być nie może. Działania na rzecz polskiej przedsiębiorczości, a zwłaszcza skutecznej walki z kryzysem to musi być coś więcej niż straszenie Kaczyńskim czy kolejne obiecanki - cacanki".

Złe wieści dla polskiej energetyki. Stracimy miliardy złotych?

Większość inwestycji służących dostosowaniu sektora energetycznego do wymogów unijnych, w tym przede wszystkim do wymogów środowiskowych, od połowy 2014 roku nie dostanie dofinansowania ani unijnego, ani krajowego – poinformował Onet polityk PO, Bogusław Sonik.

Bezpieczeństwo energetyczne Polski jest zagrożone

Polska nie może też sprowadzać energii z zagranicy, bo brakuje odpowiedniej infrastruktury.

Polska jest wśród państw, którym grozi odpływ kapitału

Turcja, Rumunia, Polska i Maroko są wśród krajów najbardziej narażonych na spowolnienie inwestycji spośród rynków rozwijających się, twierdzi Instytut Finansów
Międzynarodowych (IIF).

Rachunek za darmową wodę. Unia wymusza na Polsce nowe opłaty

Energetycy, firmy szukające gazu łupkowego, rolnicy, którzy nawadniają pola, i
hodowcy ryb będą musieli zacząć płacić za – dotychczas bezpłatne –korzystanie z wód powierzchniowych. O ile duże firmy na to stać, wieś boi się bankructw.

"Solidarność" protestuje i grozi: "Wrzesień będzie gorący"

Protestujący reprezentowali organizacje związkowe zakładów z Wielkopolski; mieli ze sobą syreny, gwizdki i bębny. Trzymali transparenty z napisami: "Biednych coraz więcej, pomocy coraz mniej.Tusk, nie rób z Polski Białorusi" oraz "Polityka wasza - bieda nasza".
Z rządem nie można rozmawiać. Premier to tchórz i kłamca

Dziś zjawia się pod kordonem BOR-u, policji, ochroniarzy i obraduje co będzie lepsze dla naszej ojczyzny - mówił Piotr Duda, szef Solidarności podczas kongresu PiS.

Upadłości firm w strefie euro. Będzie gorzej niż w 2009 r.
Europa, a w szczególności strefa euro, najbardziej na świecie cierpi z powodu wzrostu liczby upadłości przedsiębiorstw. Podczas gdy w 2009 r.rosnącą liczbą upadłości najsilniej dotknięty był sektor produkcyjny, branża budowlana i usługowa najmocniej odczuły zakręcenie kurka z dotacjami oraz własny, cykliczny charakter. Obecny kryzys różni się więc od tego z 2009 r. grupą swoich ofiar. Według szacunków Euler Hermes w 2012 roku w strefie euro liczba upadłości firm wzrosła o 16 proc. a w 2013 o 21 proc.

Prof. Gomułka: Pomysły na OFE to żonglowanie długiem

Rządowe propozycje w sprawie OFE zmierzają do zmniejszenia długu oficjalnego kosztem wzrostu nieoficjalnego. Ta zmiana pogorszy stan finansów publicznych w przyszłości – stwierdził prof. Stanisław Gomułka podczas konferencji Komitetu Obrony Bezpieczeństwa Emerytalnego.

Eksperci: Rząd demontuje system emerytalny z 1999 roku

Rządowe rekomendacje dotyczące zmian w systemie emerytalnym oznaczają demontaż reformy z 1999 roku - uważają ekonomiści z Konfederacji Lewiatan.

OFE - trzy warianty zmian, pytań znacznie więcej

Fundusze emerytalne nie zostaną zlikwidowane, ale drugi filar ulegną przebudowie. Ministrowie finansów i pracy przedstawili trzy warianty zmian. Wszystkie mają jedną wspólną cechę - przerzucenie pieniędzy z OFE do ZUS.


Teraz rząd Tuska będzie walczył z faszyzmem

Im bardziej „skrzeczy rzeczywistość”, im więcej problemów życiowych w Polsce mają zwykli ludzie, tym większe zapotrzebowanie rządzącej ekipy Tuska na tematy zastępcze, które przy pomocy zaprzyjaźnionych mediów można uczynić głównymi w toczącej się debacie publicznej.Pierwsze ostrzeżenie w sprawie odradzania się faszyzmu w Polsce sformułowała oczywiście Gazeta Wyborcza po Marszu Niepodległości w listopadzie poprzedniego roku. Wygląda jednak na to, że wszystko to co działo się w tych sprawach do tej pory, to zaledwie przedbiegi.Po zakłóceniu w ostatnią sobotę przez kilkudziesięciu narodowców mającego się rozpocząć wykładu prof. Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim hasłami „precz z komuną”, Norymberga dla komuny” i „raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”, władze uczelni zdecydowały się wprowadzić policyjnych antyterrorystów na jej teren, którzy siłą wyprowadzili protestujących. Jak poinformował rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski, o ewentualnej karze zdecyduje sąd, do którego skierowano wnioski o ukaranie. - W sumie zidentyfikowaliśmy już 23 osoby, którym grozi kara grzywny za popełnienie wykroczenia .

Premier przyspieszy prace nad reformą prokuratury

Szykują się zmiany w ustawie o prokuraturze. Premier chce, by bardziej niż teraz podlegała ona rządowi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etykietowanie:

17 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

1. Kaczyński: wiemy co zrobić i mamy odwagę

W ramach Kongresu PiS odbędą się również dyskusje panelowe m.in.

o pracy, wsi, infrastrukturze i energetyce, polskim przemyśle, Polsce w
Europie i na świecie, służbie zdrowia, wymiarze sprawiedliwości,
emeryturach, samorządzie, edukacji, młodzieży i kulturze.

Dyskusje panelowe będą podstawą do
zaktualizowanego programu PiS-u. Wśród nich m.in. połączenie spraw
wewnętrznych i administracji w jednym resorcie, ponowne powołanie
ministra koordynatora służb specjalnych, powrót do 22-proc. stawki VAT
oraz likwidacja gimnazjów i NFZ.

[Czytaj wszystkie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego z Kongresu PiS]

Szef PiS Jarosław Kaczyński, wskazał na kluczowe dziedziny gospodarki, które wymagają odbudowy i zmian.

- PiS jest
gotowe wziąć odpowiedzialność za przyszłość Polski. Wiemy co zrobić i
mamy odwagę to zrobić. Nasz projekt gospodarczy w centrum ma pracę, ma
pracę dla tych co w Polsce, ale także dla tych, którzy są dzisiaj poza
Polską, dla wszystkich. Ale praca to w gruncie rzeczy cała gospodarka,
przede wszystkim trzeba uruchomić odrzucony już przez Sejm program
stworzenia miliona dwustu tysięcy miejsc pracy i trzeba uruchomić inny
program oparty o te 40 miliardów, które mają być wyrzucone w ramach
projektu przedsiębiorstwa i inwestycje polskie. Trzeba uruchomić program
mieszkaniowy bo to jest też program pracy, trzeba uruchomić program
odbudowy gospodarki morskiej –
zaznaczył prezes Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS, zapowiedział również
wzmocnienie polityki zagranicznej Polski, głównie w kwestiach
bezpieczeństwa i współpracy międzynarodowej.

- Polityka
zagraniczna, którą chcemy prowadzić opierać się będzie na kilku zasadach
i będzie skierowana na kilka kierunków. Bezpieczeństwo, bezpieczeństwo
rozumiane klasycznie, militarnie. Tutaj nie mamy innego wyjścia: NATO i
dobre stosunki ze Stanami Zjednoczonymi, będziemy chcieli mieć także
dobre stosunki z naszymi sąsiadami. Musimy jednocześnie zdecydowanie
uniknąć wrażenia, które zostało w tej chwili stworzone, że jesteśmy
państwem niezwykle łatwo ulegającym sugestiom.  To jest łagodne
określenie naszego zachodniego sąsiada i biernie przyglądającym się
rozszerzaniem sfery wpływów naszego sąsiada wschodniego
– mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Piotr Duda, przewodniczący NSZZ
„Solidarność”, odniósł się do kwestii pracowniczych.  Dziś patrzę na
parce z perspektywy stoczniowców, marynarzy i hutników – powiedział  
szef Solidarności. Polski pracownik – jak mówił – to wspaniały
pracownik; zrobię wszystko żeby był traktowany w sposób podmiotowy a nie
przedmiotowy. Dodał, że dziś rządzący starają się za wszelką cenę
zrobić niewolnika bo wyzysk już mamy.

- Niestety z
rządem premiera Tuska rozmawiać nie można. My jako związek zawodowy
Solidarność rozmawiać już nie będziemy, czarę goryczy przelała przyjęta
ustawa o elastycznym czasie pracy, gdzie tak faktycznie stajemy się
pracownikami na rozkaz. Stajemy się niewolnikami  w swoim własnym kraju.
Premier Tusk obiecał kolejną turę rozmów i co się dzieje? Mija 2
miesiące – premier przychodzi na komisję trójstronnej oznajmić nam, że
ustawa została przegłosowana i to jest dobre dla polskich pracowników.
To jest największy skandal –
akcentował Piotr Duda.

Kongres zakończy się jutro  wystąpieniem prezesa Jarosława Kaczyńskiego i Mszą św. w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

2. kabalista PO Spiewak Paweł


Staniszkis: Kaczyński wygrał. Śpiewak: Powrócił do języka LPR-u

Staniszkis: Kaczyński wygrał. Śpiewak: Powrócił do języka LPR-u

To Jarosław Kaczyński, a nie Donald Tusk wygrał
pojedynek na wystąpienia z partyjnych konwencji - oceniła w "Faktach
po...
czytaj dalej »


Były tam nowe elementy (w wystąpieniu prezesa PiS - red.). M.in., że
mamy być podmiotem i walczyć o korzystne dla nas rozwiązania (w UE-
red.), żeby zasypać lukę rozwojową. Było też silne podkreślanie
wolności. (...) Nie było podziału na Polskę solidarną i liberalną -
powiedziała Staniszkis.

Jej zdaniem, w wystąpieniu Tuska nie było niczego nowego.

-
Ciągle było, jak wydamy pieniądze europejskie. (...) A przecież
pamiętamy, że w tej perspektywie budżetowej te pieniądze zostały wydane
nieefektywnie - stwierdziła Staniszkis.

"Wypisuje Polskę z UE"

Nie
zgodził się z nią Śpiewak. - Na pewno nie wygrał Kaczyński.
Zaprezentował wąską, narodową wizję rozwoju wspólnoty - ocenił socjolog.

W jego opinii, prezes PiS mówił jak wcześniej politycy Ligi Polskich
Rodzin. - Mówienie, że polska ziemia powinna być tylko w rękach Polaków,
to powrót do języka LPR-u. Mówienie, że nigdy nie wejdziemy do strefy
euro, że będziemy bronić złotówki, to klasyczny LPR-owski język, który
pamiętam z Sejmu z lat 2005-2007 - mówił Śpiewak.

Dodał, że przemówienie Kaczyńskiego można też określić jako przemówienie wypisujące Polskę z Unii Europejskiej.

-
Nie bylo w nim mowy o integracji i odpowiedzialności Polski za kształt
Europy - powiedział Śpiewak, dodając, że jężyk Kaczyńskiego jest wąskim
językiem narodowym.

- Byliśmy świadkami sporu między Tuskiem a
Kaczyńskim. Tusk przedstawił Polskę złożoną z wielu tradycji, zaś
Kaczyński wąską wizję kraju - podsumował Śpiewak.

Przyznał jednak, że słuchając wystąpienia Tuska odczuł pewien
niedosyt. - Nie było ani chwili refleksji, dlaczego my (PO - red.)
tracimy wpływy. Zabrakło próby odpowiedzi na to pytanie - stwierdził
Śpiewak.

Socjolog skrytykował też szefa NSZZ "Solidarność" Piotra
Dudę, który przemawiając na kongresie PiS, nazwał premiera tchórzem i
kłamcą. - To niepoważne - ocenił.

"Król jest nagi"

Staniszkis,
odnosząc się do rezygnacji Grzegorza Schetyny z kandydowania na szefa
PO, stwierdziła, że Tusk potrzebuje Schetyny, czyli kogoś, kto skupia
się nie na rządzeniu i PR, ale na partii.
Król jest nagi. Schetyna nie startuje, nie dlatego, że nie chce
walczyć z Tuskiem, ale dlatego, że okazałoby się, że ma 15 proc.
poparcia - powiedział Śpiewak.

I dodał, że Jarosław Gowin zdecydował się na ubieganie się o funkcję szefa PO, aby zaistnieć.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

3. Kaczyński znowu na czeleKaczyński znowu na czele partii. Dziękuje "ojcu Rydzykowi i niezależnym dziennikarzom"

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

4. kłamie rano, kłamie wieczorem

Tusk: istotą PO prowadzenie Polaków do zwycięstw

Istotą Platformy Obywatelskiej jest prowadzenie Polaków pod
biało-czerwoną flagą do zwycięstw - mówił w sobotę w Chorzowie premier
Donald Tusk. Ocenił, że Platforma jest gwarantem "polskiego optymizmu
wbrew okolicznościom"

Donald Tusk broni emerytur górniczych

Dzisiaj bez produkcji przemysłowej nie da się zbudować zdrowej
gospodarki - podkreślił w sobotę w Chorzowie premier Donald Tusk.
Zapewnił także, że emerytury dla górników pracujących pod ziemią nie
zostaną odebrane.

Ten król jest nagi. Donald Tusk nie ma Polakom już nic autentycznego, ważnego czy choćby prawdziwego do powiedzenia

Jak np. na poważnie brać słowa o tym iż należy "wygrywać każdą
najmniejszą szansę dla Polski" kiedy na naszych oczach marnowane są te
ogromne, jak gaz łupkowy, przemysł stoczniowy czy nawet maszynowy?

Prof. Zybertowicz: „Tusk i Schetyna mają na siebie tyle haków, że ich odpalenie mogłoby zniszczyć całą partię.”

"Tak długo jak media nie opisywały, albo wyraźnie nie nagłaśniały,
afer Platformy, Donald Tusk mógł mieć złudzenie, że skala patologii,
demoralizacji i niekompetencji w Platformie przypomina jakąś średnią
krajową III RP."Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

5. Miasteczko wkurzonych na

Miasteczko wkurzonych na Konwencji PO w Chorzowie [ZDJĘCIA, WIDEO] 

Związkowcy Solidarności, Sierpnia 80 i Obywatelskiego Ruchu Obrony
Bezrobotnych. Na powitanie członków PO przygotowali zupę szczawiową,
kompot z mirabelek czy kilkanaście piłek futbolowych.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

6. Nad obradującymi delegatami

Nad obradującymi delegatami PO czuwały zastępy policjantów, a nawet ściągnięte na wszelki wypadek armatki wodne.

(fot. arch.)


http://niezalezna.pl/42963-po-w-oblezonej-twierdzy-tusk-grozi-piescia-we...

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

7. Po drugiej stronie barykady

https://www.facebook.com/notes/anna-s%C5%82ota/po-drugiej-stronie-baryka...

Z pewnością w najbliższych dniach władza odtrąbi kolejny
sukces. A będzie nim udany (i przebiegający bez zakłóceń - na chwilę
obecną-przebieg konwencji w Parku Śląskim (dawniej: Wojewódzki Park
Kultury i Wypoczynku im gen. Jerzego Ziętka). O spokój dbają wszelkiego
rodzaju służby porządkowe, od przechadzających się policjantów do tych
siedzących w radiowozach, wynajętych ochroniarzy "Fosa", ochrony parku,
tajnych służb patrolujących w nieoznakowanych samochodach, policji
konnej, policji wodnej... patrolu w helikopterze. A gdyby tego było za
mało, za krzakami w cieniu stoi opancerzony wóz z armatką wodną.
Platforma Obywatelska wybrała park, miejsce publiczne, przyjazne
ludziom, wśród zieleni, kwitnących kwiatów, wody i przystani. Miejsce,
gdzie w weekendy schodzą się ludzie, by odpocząć po tygodniu pracy,
pospacerować, pogrillować w pobliskich fast foodach i restauracyjkach.
Wybrali to miejsce... by się odgrodzić. By postawić płot, zabarykadować
się i nikogo nie popierającego nie wpuścić. Bo dzisiaj grilluje władza, a
reszta niech patrzy, ale niech głośno nie komentuje, bo nie wolno. I
faktycznie, ludzie nie komentowali, stawali w milczeniu przy płotach i
bramkach, które wyłączały główną aleję. Bo władza się bawi. Bo musi
powstać fajna profesjonalna fotorelacja umieszczona na stronie. I
koniecznie trzeba napisać, że było fajnie, wszyscy klaskali i byli
uśmiechnięci. Kiełbaska wyborcza się piecze na grillu i smakuje
wszystkim gościom, którzy mają przepustkę. A co po drugiej stronie
barykady? Ludzie podchodzili do ogrodzeń i patrzyli, w ciszy, kiwali
głowami. Czasami pod nosem starsi komentowali między sobą "ZOMO się bawi
po drugiej stronie barykady" czy "znów jesteśmy internowani".

teren zabarykadowany przez płot i obstawiony ochroną i policjąNa
terenie parku "Kapelusz" to miejsce spotkań ludzi i rodzin, gdzie
splatają się główne aleje z osiedla Tysiąclecia, przystanku
tramwajowego. "Na potrzeby" konwencji, ludzie musieli park okrążać na
około wzdłuż kanału wodnego. A przecież można było postawić ochronę na
bramkach, zrobić rewizję (w ramach bezpieczeństwa władz) i ludzi
przepuszczać. No ale.. takie akcje niosą ze sobą ryzyko, że telewizja,
która dba całodobowo o całą prawdę nie zdąży na czas czegoś wyciąć ;)

Tak
wyglądał "zza wody" Kapelusz z grillującą delegacją. Oczywiście
"spokoju" biesiadników pilnowały zastępy policjantów na motorach i
patrole na łódkach:

"Kapelusz"Grillowanie pełną parąoraz patrol wodny:wiele
osób podchodziło do ochrony pytając, co to za okazja. Po usłyszeniu, że
to zjazd Platformy, wiele było podobnych stwierdzeń, że władza która
się odgradza to władza która się boi. Skojarzenia z z państwami
totalitarnymi, w tym gdzieś było słychać że przyjechał Umiłowany
Przywódca i że grillują nie za swoje jak zawsze. W kontekście ostatnich
poczynań, co niektórzy się zastanawiali, czy wystarczy cygar dla
wszystkich (może to na widok dymu z grilla? ;))

Na podstawie
wczorajszych doniesień medialnych sądziłam, że odgrodzony będzie tylko
kawałek, koło Kapelusza, jednak nie, główna aleja wjazdowa do parku
także była wzdłuż odgrodzona metalowymi kratami, na samej górze stały
radiowozy i policjanci, a wzdłuż "alei" rozmieszczeni pracownicy ochrony
co kilkanaście kroków:


Wjazd do parkuDodatkowo patrolowany przez policje konną:


patrol konnyWzdłuż
alei, gdyby ktoś chciał się przejść po jej lewej stronie, niestety
musiałby się wrócić z powrotem, bo tam droga była zabarykadowana i
prowadziła tylko do zajazdu. Wzdłuż niej było widać "dowody miłości"
skierowane do rządzących (które chyba nie wymagają komentarza):


Aleja wjazdowaPonieważ
dalej było zagrodzone, trzeba było wrócić z powrotem. Ci, co wybrali
się tędy, też byli zdziwieni i zdezorientowani. A droga prowadziła nieco
pod górkę:


wracamy do punktu wyjściaPo
drugiej stronie, można zobaczyć majaczący na sąsiedniej alei (aleja z
osiedla Tysiąclecia i przystanku) radiowóz... i to nie jeden, natomiast w
cieniu drzew czeka sobie coś do ostudzenia emocji tych bardziej
rozpalonych (nie koniecznie z powodu pierwszego słonecznego dnia i
pierwszego dnia wakacji.


armatka wodnaLudzie
komentowali to hasłami, że wraca PRL, że wracają stare metody dialogów
władzy z ludem n i najlepszy moim zdaniem pewnej młodej spacerującej
rodziny z małym zdziwionym dzieckiem:

- "Tatusiu, a dlaczego tu jest tyle policji?"
- "Bo złodziej przyjechał"


aleja z osiedla Tysiąclecia i przystankuIdąc
stąd w kierunku Kapelusza można zobaczyć trud pracowników ochrony, by
zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki dla swoich zleceniodawców:


Ogrodzony Kapelusz płotem+czarną foliąAleja,
przy której się znajduje Kapelusz ma dość specyficznego patrona - gen.
Jerzego Ziętka (PZPR). Została ona odcięta przez ochronę i bramkę:"Przejścia
brak" - trzeba na około czyli... trawą. A należy pamiętać, że wczoraj
była ulewa (a przez tydzień ogólnie padało i lało) i trawa była mokra,
były kałuże i błoto.


przeprawa przez trawęJeszcze kilka zdjęć ogrodzenia:
Gdyby
ktoś miał ochotę się czegoś napić albo zjeść, to niestety... ale ta
restauracja była ZA ogrodzeniem, i aby dotrzeć na drugą stronę... należy
cały teren ogrodzony obejść dookoła. Starsi ludzie, którzy przyszli
dzisiaj do parku na spacer nie kryli oburzenia. Pewna pani zapytała
wracających stamtąd ludzi: "czemu to jest ogrodzone, czy tam coś dają"? -
"tak, w mordę". Inny pan dopowiedział, żeby tam nie podchodzili, bo nie
tyle rozdaja, co mogą jeszcze coś zabrać.no więc idziemy... wzdłuż płotu, przez mokrą trawę:


Starsi ludzie przygladają się zabarykadowanemu przejściuochrona za ogrodzeniem
dalej idziemy trawąpłot się wydaje nie kończyć...ale
ostatecznie trafiamy na samą górę do alei wjazdowej do parku (także tej
obstawionej  gdzie dopiero kończy się ogrodzenie). A jak wygląda
sytuacja "z drugiej strony"? Podobnie, także ogrodzenie zafoliowane,
także bramki i ochrona:
Władza się bawi w spokoju:ludzie w milczeniu z kwaśnymi minami przemierzają na około aleje:ochrona czuwamostki też opanowane"Przyczajony tygrys - ukryty smok:W relacji w tv będzie to wyglądać tak:


bo ważny jest odpowiedni kadr ;)Kwestia odpowiedniego kadru, jak mawiał Kim Dzong Ill ;)

Podsumowanie:

Platforma
w obawie przez własnymi wyborcami i rodakami postanowiła się odgrodzić
"do swoich", ale z dala dobiegały propagandowe hasła, z których jedno
brzmiało "my tu jesteśmy dla was (...) dla ludzi (...) dla Śląska".
Słyszący to ludzie za barykadą nie kryli oburzenia. Jeden z komentarzy:
"taa...oni są tu dla dla ludzi... z którymi się ogrodzili". O hasłach
"złodzieje" nie wspomnę, bo padały dość często, a o niecenzuralnych -
nie wypada :)

Jedno jest pewne: Premier i jego spółka z o.o.
dzisiaj w Parku Śląskim pokazali, że boją się własnego narodu i był
lepiej chroniony z lądu, wody i nieba niż prezydent Kaczyński podczas
wizyty w w obcym kraju w Smoleńsku.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

8. Straż miejska Bufetowej jak ZOMO

to sie dzieje naprawdę.

Przesłano 20 lip 2009

Straż miejska postanowiła rozprawić się ze sprzedawcą truskawek stojącym przy warszawskiej stacji metra Centrum.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

9. Król pomazańcem Bożym [Tuba Cordis 30 VI A.D. 2013]

Kto w dawnej Polsce był najwyższym dygnitarzem świeckim? Bynajmniej nie król - bo on nie był osobą świecką!

Słowo ks. prałata Romana Kneblewskiego, proboszcza parafii NSPJ w Bydgoszczy, na XIII niedzielę zwykłą - 30 czerwca A.D. 2013.

Ilustracje:
- Zdjęcia kościoła św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa na Skałce w Krakowie
- Jan Matejko, "Zabójstwo św. Stanisława"
- Autor nieznany, "Koronacja Jana Kazimierza"
- Fragment serialu Ryszarda Bera, "Kanclerz" (1989)

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

10.  Alarmujące dane w sprawie


Dominika Potkańska: Na samym początku warto podkreślić,
że istnieje wiele definicji biedy jak i wskaźników służących do pomiaru
głębokości, zasięgu i trwałości problemu ubóstwa. Badacze najczęściej
skupiają się na ekonomicznym aspekcie zjawiska ubóstwa, a wskaźniki
odnoszą się do dochodów lub wydatków gospodarstw domowych.

Miernikiem dobrze oddającym zasięg ubóstwa skrajnego jest, wspominane
przez Pana, minimum egzystencji, którego wartość ustala Instytut Pracy
i Spraw Socjalnych (IPiSS). Podstawą szacunków IPiSS jest wycena dóbr i
usług niezbędnych do zaspokojenia podstawowych potrzeb
bytowo-konsumpcyjnych. Wartość wskaźnika szacowana jest dla kilku typów
gospodarstw domowych osób w wieku produkcyjnym oraz emerytów.

Według danych GUS opublikowanych w raporcie "Ubóstwo w Polsce 2012" w
sferze skrajnego ubóstwa znajdowało się 2,1 mln Polaków. Oznacza to, że w
2012 roku około 6,7 proc. osób żyło poniżej tak zwanego minimum
egzystencji, które w 2012 roku wynosiło 519 złotych miesięcznie dla
gospodarstwa jednoosobowego i odpowiednio 1771,96 złotych dla rodziny
pracowniczej czteroosobowej.

W latach 2005–2010 odsetek Polaków żyjących w skrajnym ubóstwie
zmniejszył się niemal o połowę (z 12,5 proc. w 2005 do 5,7 proc. 2010),
przy czym od roku 2011 możemy obserwować powolny wzrost wskaźnika do
poziomu 6,7 proc. Nie możemy więc osiąść na laurach i uznać, że problemu
ubóstwa w Polsce już nie ma. Warto jednak w tym miejscu podkreślić, że
pojawiające się często w prasie radykalne opinie na temat zatrważająco
szybko rozszerzającego się problemu ubóstwa nie znajdują potwierdzenia w
wynikach badań.

Skala ubóstwa od czterech lat, czyli mniej więcej od początku kryzysu
finansowego, pozostaje właściwie na tym samym poziomie. Warto jednak
zwrócić uwagę na alarmujące dane dotyczące struktury ubóstwa, które
pokazują, że bardziej niż przeciętnie narażone są na ubóstwo dzieci i
młodzież.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

11. "Czy Tusk musi zrzucać winy

"Czy Tusk musi zrzucać winy na zmarłych? Wstyd"

Czy premier musi wmawiać ludziom, że to, co
uczynił mój zmarły brat, miało jakikolwiek związek z tym, że on, chcąc
płynąć w głównym nurcie, nie zawetował tych fatalnych dla Polski
decyzji. Nie chcę się wdawać w szczegóły, ale to nie jest prawda -
powiedział Jarosław Kaczyński.

Było to odniesienie do wczorajszych słów premiera, który powiedział, że
podczas sobotniego wystąpienia prezesa PiS, "pozwolił on sobie na
buńczuczną uwagę na temat Pakietu Klimatyczno-Energetycznego".
"Powiedział, że trzeba w Europie rozpocząć wielką awanturę i
wypowiedzieć ten pakiet klimatyczno-energetyczny. Nie chcę i nie będę
używał bałamutnych argumentów, ale muszę powiedzieć: dosyć takiego
przekłamywania rzeczywistości - mówił na konwencji PO w Chorzowie Donald
Tusk.

------------------------------------------------------------------------------

Jak było?

Za czasów Lecha Kaczyńskiego przyjęto cele pakietu klimatycznego (czyli do czego mamy zmierzać), natomiast za czasów Tuska przyjęto szczegółowe regulacje. Cele były szczytne i każdy mógł się podpisać, natomiast regulacje zostały tak zapisane, że należało je zawetować (gdyż punkt startu był źle określony). Nie wiemy jak by się zachował Kaczyński w 2009 r gdyby był u władzy, ale niewątpliwie to Tusk zgodził się na niekorzystne szczegółowe zapisy.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Michał St. de Zieleśkiewicz

13. Do Pani Maryli,

Szanowna Pani Marylo,

Pan Rostowski zadłuża Polskę w czasie szybszym niż robił to Edward Gierek.
Tyle, że my nie wiemy na co tę pożyczone pod zastaw pieniądze idą ?
Czy na sukienki od 'Gosi Baczyńskiej ' dla pani premierowej, która ponoć urodziła się pod jakimś starym dębem czy cuś podobnego.Król i królowa z przdmieścia

Ukłony moje najniższe

Michał Stanisław de Zieleśkiewicz

avatar użytkownika Michał St. de Zieleśkiewicz

14. Do Pani Maryli

Szanowna Pani Marylo,

Być może pożyczane pieniądze przez Rostowskiego idą na ochronę władzy, jak Pani pokazuje na fotografiach.
Na fryzjerów też !

Ukłony moje najniższe

Opowiadał mi angielski dyplomata, który był na jakimś plenerowym spotkaniu z tańcami z panią ministrową od stadionów, ze jej angielski jest jak na salony europejskie bardzo ubogi.

Może z fryzjerami tak

Ukłony moje najniższe

Michał Stanisław de Zieleśkiewicz

avatar użytkownika Maryla

15. Szanowny Panie Michale

ta władza jest siermiężna jak elyty PRL-u. Stachę Gierka też wozili do Paryża , żeby ubrać i uczesać.
A siły policyjne, które wyszkolili na EURO2012 służą obecnie ochronie władzy przed podatnikami.

Pozdrawiam serdecznie

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

16. TUSK ZACIŚNIETA PIĘŚĆ z miłością kłamie, kłamie, kłamie

Tusk: Kaczyński i Duda kłamią ws. dialogu ze związkami i pracodawcami

Prezes PiS Jarosław Kaczyński i przewodniczący NSZZ "Solidarności"
Piotr Duda nie potrafią używać uczciwych argumentów na temat poziomu
dialogu w pracach Komisji Trójstronnej - oświadczył w niedzielę premier
Donald Tusk. Nie wiem dlaczego w tej sprawie kłamią - podkreślił.

Skandaliczne kłamstwo Donalda Tuska czy rozpaczliwa próba prowokacji Jarosława Kaczyńskiego? Jak naprawdę było z tym pakietem?

"Rząd Tuska w 2008 roku zaprzepaścił dziejową szansę energetyczną
Polski. Nieudolne negocjacje sprawiły, że zamiast dyktować warunki innym
krajom, staliśmy się zakładnikiem założeń niemożliwych do wypełnienia"


Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

17. jak władza boi sie obywateli i wydaje na swoja ochrone setki tys

http://slaskiemiasta.pl/konwencja-platformy-obywatelskiej-chorzow-2013

galeria zdjęć pokazująca ofoliowane czarną folią ogrodzenie i siły policyjne chroniące kongres PO i wodza Tuska.

 


 

31.

 


 

32.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl