Przepis na klęskę: Kaczyński zmierzy się z Komorowskim

avatar użytkownika witas

 

Taka pierwsza myśl, umieszczona w tytule, przyszła mi do głowy, gdy dowiedziałem się kilka dni temu o poniższym:

Adam Hofman w Radiu ZET zapowiedział, że Jarosław Kaczyński zmierzy się z Bronisławem Komorowskim w najbliższych wyborach prezydenckich. - Nie zakładamy przegranych wyborów. Dziś Bronisław Komorowski cieszy się olbrzymim zaufaniem, ale patrząc na praktykę i na to, jak zorganizował Dzień Flagi, to przypomina „najlepsze” czasy marketingowe Unii Wolności. To jest idealny przykład, jak można coś zepsuć. Jeśli w takim otoczeniu będzie szedł do wyborów, to jest duża szansa, żeby go pokonać – mówił rzecznik PiS w rozmowie z Moniką Olejnik.

Dodał, że obecnie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich jest Jarosław Kaczyński. – Co będzie się działo dalej, będzie zależało od tego, jakie decyzje podejmie. Pierwsze wybory w kolejności są prezydenckie i ogłosił, że na ten czas jest kandydatem partii. Czy będą inne decyzje, zobaczymy. Na dziś to jeszcze za wcześnie – mówił Hofman."      wiadomosci.wp.pl/ Hofman-Kaczynski-zmierzy-sie-z-Komorowskim-w-najblizszych-wyborach

Ja wiem, że Wielki Strateg ma genialny w swej prostocie Plan.
Po sromotnie przegranych wyborach prezydenckich w czerwcu 2015, liczy że głosująca część społeczeństwa z litości oraz zniechęcenia 8 latami rządów PO-PSL poprze jego partię w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Litość to wielka siła - w ostatnim plebiscycie prezydenckim przyniosła mu aż 47% głosów wyborców.

Potem oszukany przez Ziobrę uwierzył, że to nie był szczyt jego możliwości. (Podobnie uwierzył Zbigniewowi przyjmując na swego adwokata cwaniaczka z kwadratową twarzą w kwadratowych okularkach - swoją drogą to świnia ten ZZ - tak sobie dworować ze starszego pana, któremu przecież zawdzięcza karierę polityczną... ).

Powracając do Planu genialnego - prawdopodobieństwo, że jesienią 2015 roku większość wyborców zagłosuje na PiS (i jego możliwego koalicjanta - nie widzę takiego!) oceniam na 25%.

Mimo zmęczenia 8 latami nieudolnych rządów Tuska i jego kolegów społeczeństwo nie ma atrakcyjnej alternatywy - scena polityczna jest zabetonowana, również dzięki opozycji. Jest prawdopodobne, że PiS otrzyma największą ilość głosów (przy 40% frekwencji - bo nie będzie wyboru!), ale nie zdoła utworzyć większości koalicyjnej. A PO z PSL dokoptują sobie jedną z lewicowych partii -SLD lub Europa Promil-Dżent (jeśli wejdzie ta "naćpana i pijana hołota"  - copyright by L.Miller - do Sejmu). Kiedyś napisałem, że przy obecnym zabetonowanym układzie polityczny Tusk będzie premierem do ... póki mu się nie znudzi. Jedyna nadzieja w UE, że zaproponuje mu jakąś nęcącą synekurę i wywabi z kraju.

Na rok przed wyborami do Sejmu 14.10.2010 ostrzegałem, że czeka nas kolejna kadencja Tuska i jego zegarków nowaków - Tusk premierem do 2015 , a już 14.03.2010 przepowiadałem, że Komorowski będzie prezydentem - "Chyba jednak Komorowski" .  Czy będę miał znowu rację?

Alternatywę (mądrą , uczciwą, ale czy realną? ) przedstawiłem:

POLKO na prezydenta POLSKI

Wołanie na puszczy?

Etykietowanie:

15 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

1. @witas

za wcześnie na gdybanie. Planowany jest kongres PiS na którym zapewne zostanie ustalona strategia. Jarosław Kaczyński cały czas podkreślał, że interesuje Go realne kierowanie państwem - czyli stanowisko premiera.

Przypominam, że do kandydowania w wyborach prezydenckich 2010 r. Jarosław KACZYŃSKI BYŁ namawiany licznymi apelami . I nikt wtedy nie mówił o żadnej litości. Narrację o litości wymyśliła Czerska i okolice.

Co do samej strategii wyborczej ekipy kluzikowców i hofmanowców - opisano ją dogłębnie i dosadnie. Ziobro chwalił sie ostatnio, że to on podrzucił Kaczyńskiemu wyżelowanego Hofmana razem z najlepszym adwokatem Rogalskim.

Ale - pożiwiom - uwidim.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika witas

2. > Maryla

jednego nie zrozumiałem - Hofman Adam jest u Prezesa w niełasce ?
Jakoś nie zauważyłem...

Co do litości - to moja obserwacja u osób którego głosowały w 2010 r. na JK, choć nie miały do niego zaufania jako kandydat na prezydenta.
Nie jako przeciw Bulowi (który wtedy jeszcze był tylko bólem...

Jestem przekonany, że 47% to maksimum co można było wycisnąć z tej kampanii.
Była dobra, trochę na końcu przysiadła.

Ja w 2010 r. usiłowałem nawoływać na kandydowanie Ziobro - to byłoby sprytne zagranie i mogło by być skuteczne.

W 2011 r. PiS mógłby wtedy wygrać parlamentarne.

Ja wiem - gdybanie.

Witek
avatar użytkownika Maryla

3. @witas

ani Hofman ani Ziobro ani Kluzik z Kowalem i Miskiem Kamińskim - nikt z nich nie był w niełasce u Kaczyńskiego, inaczej nie trafili by na listy PiS.

Nasze wołania o wywalenie żelka jak najdalej po występach w ostatniej kampanii pozostały głosami "wołających na puszczy".

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Ewaryst Fedorowicz

4. @

Hofman jest b. niebezpieczny, jak każdy "dyzmowaty", który wie, że poza PiS będzie tym, kim jest, czyli NIKIM.

Ale Prezes ma tę uroczą, masochistyczna nutkę w swojej osobowości - i Hofmana nie poleci.

Ewaryst Fedorowicz

avatar użytkownika witas

5. >Ewaryst

chyba "Hofman nie poleci" ?

Witek
avatar użytkownika TW Petrus13

6. Wit-As

masz piękne imię jak mój Tata "Wit" :). Tak się składa że zanim powstało forum z wieloma uczestnikami a nawet jego administratorami,walczyliśmy o to żeby partia "PiS" wygrała wybory w 2005 r.Wszelkimi możliwymi wtedy dostępnymi w sieci możliwościami,miedzy innymi na forum T.Lisa "Co z Tą Polską". Ktoś może Ci przyjacielu na "priv" opisze kiedy,co i jak - moja w tym rola przypominać i wciąż serca dotykać.Tobie pokażę ścieżkę (póki żyję a czas już krótki!) rób wszystko co możesz (pisz,drukuj,i rozsyłaj) tylko po to żeby w wyborach prezydenckich wygrał Jarosław Kaczyński.Na dziś tak jak Ty uważam że na rządy Prawa! i Sprawiedliwości! jest jeszcze za wcześnie!,nie wykluczam wcześniejszych wyborów.Jeśli by do tego doszło, i wygrał wybory PiS atak medialnej światowej elity byłby niechybny.Nie mamy swojej własnej waluty,poczytaj o "złym i dobrym pieniądzu" - może to kawał z brodą imć.Mikołaja.M ale żyje wciąż i ma się bardzo dobrze!.
ps.dawno dawno temu (zanim Kaczyńscy doszli do władzy) pisałem że,żeby Polska była Polską,PiS po dojściu do władzy musi zmienić dosłownie wszystko łącznie z nadzorem bankowym!,na ile mu się to udało :(,i dlaczego -sam wiesz.Nadzieja nie umiera,ja tak!


 

avatar użytkownika gość z drogi

7. Petrus :)

ad zmiany w zarządzie bankowym ,zrobił ale co z tego ,gdy polegli Oni wszyscy nad Smoleńko-katyńskim lasem
/Sł .Skrzypek nasz najmłodszy kiedyś ministrant w pewnym katowickim Kościele...nie tak dawno pożegnaliśmy Jego Tatę.../
Zyczę PISowi jak najlepiej...od zawsze...ale już "widzę oczami wyobrażni "jak cała banda skacze mu do gardła jeszcze nie teraz,jeszcze ciut poczekajmy niech sami zeżrą się między sobą,i gdy ospali polacy
poczują smak bezrobocia,ubóstwa i odtrącenia...wtedy TAK.ale wtedy opcja Zero ...pełne odsunięcie od władzy i pieniedzy i kary dla przykładu,kary za kradzież i roztrwonienie Polskiego i naszego prywatnego majątku...i żadne zmiłuj się
dla wszelkich "tera jola" czy zapłakanej kretynki beaty,nie zapominając o 3miejskich złodziejach...lustracja i ta majątkowa też...
a staliniątka paszli won czyli tam skąd przyszli...
Ale nade wszystko rozliczyć złodziejskie nfi bez prawa do przedawnienia,bo OFFE,to własnie kalka tamtych NFI...
Bo ci ,co grali pierwsze skrzypce w przeróżnych NFI,dzisiaj są feudalnymi właścicielami Naszej Polski...
jedni sięgnęli po Narodowy Majątek, inni po prasę
nie zapominajmy
o PZU Zycie,Bank PKO SA i im podobnych aferach...
wciąż ci sami ludzie,te same metody......od wąsacza PO grada..
.rozliczyć do zera i odzyskać Majątek
Nadzieja umiera ostatnia,więc wierzę gorąco ,że Naród da rade...rośnie pokolenie bojowników-patriotów,trzymajmy więc za nich kciuki...
serdeczne pozdrowienia :)

gość z drogi

avatar użytkownika TW Petrus13

8. Zyczę PISowi jak najlepiej

Miły Gościu :),ja też,ale pomyśl troszkę.Chcąc zablokować uchwalenie jakiejś kretyńskiej ustawy w sejmie trudno jest zebrać większość, bez politycznych ustępstw (niektóre z nich były bardzo kosztowne). A teraz krótko - prezydentem zostaje człowiek którego rządy już się sprawdziły w realu.PiS rządził tylko dwa lata i wtedy zwykli zjadacze chleba odczuli ulgę,ja też pracując zarobkowo i chcąc utrzymać rodzinę.To był czas kiedy w RP (o dziwo) tworzono miejsca pracy,dziś odwrotnie - generuję się armię tanich niewolników.W przyszłości PiS i tak będzie miał wielu swoich ludzi w sejmie senacie,jeśli jednak będzie miał jeszcze (jak kiedyś) swojego prezydenta.Kretyńska ustawa nigdy nie przejdzie -veto Prezydenta RP ją zablokuje,i wtedy żeby przepchnąć trza mieć konstytucyjną większość 4/5!!!. Choć i tak trza przeorać Polską ziemię do,skały zroszonej Krwią Tych którzy oddali za Wolność Najjaśniejszej Rzeczypospolitej swoje życie.
Tak ja to widzę
pozdrawiam ciepło :*


 

avatar użytkownika Ewaryst Fedorowicz

9. @witas

tak, oczywiście "a" się przykleiło :-)

Ewaryst Fedorowicz

avatar użytkownika Ewaryst Fedorowicz

10. @gość z drogi

tak, TYLKO opcja zerowa.
Bo inaczej znów nas oszukają/okradną/zniszczą

Ewaryst Fedorowicz

avatar użytkownika gość z drogi

11. @Ewaryst Fedorowicz Dokładnie TAK

teraz już wiemy,ze od samego początku i do Zera,by nie powtórzyła się opcja Smoleńska i rozkradanie POLSKI...
pozdrowienia

gość z drogi

avatar użytkownika gość z drogi

12. szanowny @Petrusie :) ależ TAK

Prezydent musi być Oddany Polsce ,a nie ruskim serwerom i czekoladoPOdobnym wronom z czasów jaruzela...
inaczej zeżrą nas na deser ...i niczego dobrego dla Polski nie uchwalimy i nie zrobimy....
Co do krótkich rządów PISu i ja je chwalę...a tym wszystkim ,którzy plują na PIS,mój mąż zawsze zadaje pytanie...
skoro tak nie lubisz PISu,to powiedz ,co takiego złego on ,ci zrobił ...podaj przykłady...:)
i nienawistnik zapowietrza się i coś tam bełkocze,że a tvn powiedzieli,że ...itd
ale mąż jest uparty i nie odpuszcza ...co tobie konkretnie...?
i na tym kończy się rozmowa,bo nienawistnik nagle przypomina sobie ,że ma coś ważnego do zrobienia :)))
serdeczne pozdrowienia :)

gość z drogi

avatar użytkownika TW Petrus13

13. nie chcę spanować

i z góry przepraszam autora bloga! :)

Ale Miły Gościu,wróciłem z kaplicy od mojego Przyjaciela :*

"a nie ruskim serwerom i czekoladoPOdobnym wronom z czasów jaruzela..."

Ruscy mieli przygotowany atak na Europę,nie tylko plany które wykradł płk.Kukliński!. Gdzieś w okolicach Uralu ukrytą taktyczną broń atomową dalekiego zasięgu,wraz zakładami które ową broń produkowały.Z niewiadomych przyczyn wszystko wyleciało w powietrze - tak pisały po jakimś czasie gazety.Matka Boża rozdziela łaski,ale to u niej na służbie jest Michał,ja najmniejszym u niego w orszaku.Nie ma takiej rury na świecie,której się nie da zatkać (choć Szczur śpiewa inaczej wraz z synem! :(). Nie jestem wybranym,nie mam charyzmy!,ale wiem co czyni Pan (do czego dopuści) -
Polacy stękną,jękną
i na kolana uklękną
Bóg na to nie będzie głuchy
kiedy zobaczy że
ze łzą w oku znak krzyża
na piersi uczynią
i z pokorą uderzą się w piersi
lecz nie tak
jakby odganiali muchy

ja w to wierzę :*
ps.miłego popołudnia,niedługo Randka z Panną Maryją :*


 

avatar użytkownika gość z drogi

14. "ze łzą w oku znak krzyża na piersi uczynią"

Królowo Polski opiekuj sie nami :)
serdecznosci :)

gość z drogi

avatar użytkownika TW Petrus13

15. sztuka kochania

nie,nie Michaliny Wisłockiej :). Zupełnie coś innego!.
http://mariamagdalena.waw.pl/uploads/2012/2NiedzielaWielkiegoPostu2012.pdf
Księża odmawiają brewiarz liturgią godzin. Petrus kuśtykając do kaplicy,studiuje wydrukowany w formie książeczki ów "PDF". Kiedyś przeczytałem cały "Dzienniczek Faustyny". Jednak nie wiele z tego zrozumiałem,cały czas buntując się na Boga że tak biedną dziewczynę potraktował.Czas choć ponoć "niezmienny" dla mnie zmienił formę drogi poznania.Więc warto było żyć:).
Może więc ktoś odważny i tym razem pójdzie moim drogowskazem?
kłaniam się nisko :*