Niepoprawne Radio PL- posłuchaj, lub pobierz naszą audycję!

avatar użytkownika Niepoprawne Radio PL

 

AUDYCJA 346 - SZCZEGÓŁY. Audycja także do pobrania i dowolnego niekomercyjnego użytku. Plik mp3 dostępny na stronie http://audycje.4shared.com

To już 28 Marsz, w którym domagamy się uczczenia ofiar katastrofy. Wpisuje się on, szczególnie w sierpniu, w drogę Polaków do wolności.

19:05 Wypowiedź:Jarosław Kaczyński - Apel Pamięci 10.08.2012


Z czego wynikają zahamowania naszych celebrytów w podziękowaniach swoim rodzicom czy dziadkom za ich rolę w ich sukcesie? A przecież to w świecie raczej norma i przyzwoitość.

19:15 Blog:kokos26 (czyta MarkD) - O dziennikarskich hienach i bohaterskim Władku


"Nie można najbardziej nawet szczegółowo analizować katastrofy smoleńskiej w całkowitym oderwaniu od dotychczasowych relacji między Polską a Rosją".

19:29 Artykuł:Józef Szaniawski (czyta:JaWa) - Historia sowieckiej nienawiści


Obawiam się sprowadzenia Polski i polskiego Kościoła do roli poligonu doświadczalnego watykańskiego ekumenizmu. Między innymi dlatego, że to my poniesiemy wszelkie związane z taką funkcją koszta – jak to już było niegdyś z „przedmurzem chrześcijaństwa” - natomiast ewentualne korzyści są nader iluzoryczne.

19:49 Blog:Gadający Grzyb - Poligon doświadczalny watykańskiego ekumenizmu?


Zdumiewać może zarówno termin jak rozmach przygotowań do wizyty Cyryla I. Przy tej okazji porównuje się polsko-rosyjskie przesłanie do obu narodów o porozumienie i pojednanie z Orędziem biskupów polskich z 1965. Czy słusznie?

20:03 Blog:Katarzyna - Wizyta Cyryla I i Orędzie biskupów z 1965 roku


By zrozumieć, czym może być zmasowany atak propagandowy, trzeba przedtem zapoznać się z dokumentem, który taką wściekłość wywołał u komunistycznych władz, z Gomułką na czele. Warto poznać całą jego treść, a nie tylko wybrane przez publicystów cytaty. Nic tak nie uczy, jak sięganie do źródła.

20:07 Dokument:czyta Katarzyna - Orędzie biskupów polskich do ich niemieckich braci w chrystusowym urzędzie pasterskim. Pieśń maryjna w wykonaniu scholi Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego


Jak oceniano walkę Polaków w czasie II wojny światowej w PRL. Relatywizowanie polskiej historii w ostatnich latach. Jaki jest tego cel? Posłuchaj, tego nie przeczytasz w szkolnych podręcznikach ani nie usłyszysz w oficjalnych mediach .

20:58 Wykład „Pejzaże polskiej pamięci”:prof. Andrzej Nowaka - Spór o II wojnę światową


"Rosja mogła długo jeszcze utrzymać niewolę wiejskiego ludu, zanim ją ta niewola strawiła". Dla narodu polskiego zniesienie tej niewoli stało się warunkiem wskrzeszenia państwa. Niestety, rozumieli to nieliczni spośród ziemiaństwa i arystokracji.

22:19 Historia:czyta Katarzyna - dok.§ 2. PODDAŃSTWO WŁOŚCIAN "Dzieje Polski" Michała Bobrzyńskiego


Okazuje się, że gen. Ścibor-Rylski, krytykujący "buczących" podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego, to nie żaden "apolityczny" powstaniec, tylko członek komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego, a przede wszystkim – jak wynika z akt IPN - TW "Zdzisławski" zarejestrowany od 1947 do 1964 roku.

22:35 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) - Ścibor-Rylski, i co teraz?


" Wedle szacunków koszt EURO 2012 to 6,5% PKB. Roczny budżet polskiego szkolnictwa wyższego i nauki to 1,01 % PKB". - cyfry są tu najlepszym komentarzem kondycji polskiej nauki.

22:42 Blog:Smok Gorynycz(czyta:JaWa)) - Wartość nauki polskiej w przeliczeniu na stawki EURO 2012


Dowody świadczące o tym, że embrion jest odrębnym organizmem.

22:49 Artykuł:ks.prof.Arturo Katolo - Status embrionu ludzkiego cz.4.


Tego nagrania reklamować, nie trzeba, samo się reklamuje od pierwszej minuty. Proszę nie przegapić tej nad wyraz pouczającej lektury w mistrzowskim wykonaniu red. Ziemkiewcza. :-)

22:57 Dokument:Rafał Ziemkiewicz - Rafał Ziemkiewicz czyta pozew Adama Michnika


Tajne sprawozdanie referuje nasz agent konserwatywny wśród (m.in.) lemingów - Jabollissimus. Opowiada swoje przygody, które przeżył podczas niedawnego wódstoku. Odwiedził 'Dziadka woodstockowego' w szpitalu, spotkał sporo ciekawych ludzi i mniej ciekawych też. Co najważniejsze, spróbował zanalizować sposób oddziaływania na lemingów, stoisk propagandy i "autorytetów" występujących cyklicznie, tworzących nie podobające się nam efekty w młodych mózgach.

23:23 Konserwa:Jabollissimus&Kreator - To je Brudstok - tego nie domyjesz


Kierujący ekshumacjami w kwaterze na Łączce na warszawskich Powązkach dr hab. Krzysztof Szwagrzyk z IPN przekazuje informacje o pierwszych odkrytych jamach grobowych, w których chowano ofiary zbrodni komunistycznych.Jakże przypominają one doły Katynia i innych miejsc zbrodni komunistycznych. Wyniki prac są wstrząsające, a to dopiero ich początek.

24:40 Reportaż:nagrał Janusz Gajewski - Krzysztof Szwagrzyk o postępach prac ekshumacyjnych (nagranie własne Niepoprawnego Radia PL)


Dalszy ciąg rozmowy autora z Hollerem. "Nam jest potrzebne Pomorze, wy weźmiecie Kłajpedę. Za Gdynię się wam zapłaci. No, i zostaje cały wschód./.../- Nie zrozumie się zupełnie tego, co dziś w Niemczech narasta,o ile nie weźmie się pod uwagę faktu, że narodowy socjalizm chce rozpocząć nową epokę." - przekonuje rozmówca. Jak będzie ona wyglądać? Posłuchajmy. Odc. 9

24:52 Czytanka:czyta Szpilka - Józef Kisielewski "Ziemia gromadzi prochy" cz.9


Listopad 1965. "Przebaczamy i prosimy o przebaczenie". Jakże aktualny temat wobec wizyty Cyryla I w Polsce. W tym fragmencie Józef Mackiewicz opisuje chrześcijański akt polskiego episkopatu i jego polityczne tło.

01:07 Czytanka:czyta MarkD - Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy - Józef Mackiewicz


Redaktor Michalkiewicz odsłania kulisy czasów jak "hartowała się stal" i jak "kuto spiżowe dzwony propagandy" III RP.

01:22 Wypowiedź:Stanisław Michalkiewicz - O Jaruzelskim i innych sowieciarzach


Łódź buduje inteligentny monitoring czyli "oko Wielkiego Brata" i to nie jest opowieść science fiction, a rzeczywistość.

01:57 Artykuł:Andrzej Miszczak (czyta:JaWa) - W oku Wielkiego Brata - Nieznany Świat nr 259


"Wystąpienie Franco nie było więc zwykłym zamachem stanu, którego jedynym celem było przejęcie władzy, ale wielkim zrywem dużej części narodu w obronie swego istnienia. Bunt wojska nazwano rewolucja narodową, dążącą do odrodzenia duchowego narodu hiszpańskiego i przywrócenia świetności państwu." - hiszpańska wojna domowa w optyce polskiej prasy narodowej.

02:08 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - W obronie cywilizacji - cz.1


Joanna Lichocka w rozmowie z Rafałem Ziemkiewiczem, między innymi, o kuriozalnym pozwie Adama Michnika, aferze z synem Tuska i o Polsce.

02:21 Wywiad:Joanna Lichocka, Rafał Ziemkiewicz - Rozmowa Niezależna

napisz pierwszy komentarz