Niepoprawne Radio PL- posłuchaj, lub pobierz naszą audycję!

avatar użytkownika Niepoprawne Radio PL

 

AUDYCJA 342 - SZCZEGÓŁY. Audycja także do pobrania i dowolnego niekomercyjnego użytku. Plik mp3 dostępny na stronie http://audycje.4shared.com

Nie obchodzimy rocznicy klęski. Czcimy pamięć o bohaterach.

19:02 Wypowiedź:Lech Kaczyński - Powstanie Warszawskie


"Cóż mi po wszystkich słońcach tego świata, Jeżeli światło zaciemnia mi krata...".

19:04 Poezja:czyta Katarzyna - Pro memoria: "Polska Podziemna" - Stanisław Baliński muzyka Henryk Wieniawski (Legende Op.17)


Jaka będzie ew. polityka Romneya jako nowego prezydenta USA. Zimny prysznic na głowy tych którzy mają jakąś nadzieję związaną jedynie z administracją amerykańską

19:09 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) - Amerykański sen


"Powstanie było Znakiem, dzięki któremu ten naród przetrwał mimo sowietyzacji. Ci, którzy uparcie dzisiaj walczą z jego mitem, są albo polieznymi durakami albo zdrajcami".

19:23 Blog:eska(czyta:JaWa) - Chwała bohaterom


„Endokomunie”, oraz jej dzisiejszym następcom odmawiam prawa do debaty nad polską tradycją powstańczą, a nad Powstaniem Warszawskim w szczególności. Prawo to bowiem utracili wysługując się Moskwie, oraz jej krajowym namiestnikom, natomiast ich współcześni następcy – podpisując się pod tą zaprzańczą spuścizną. Z takimi ludźmi nie ma dyskusji, dla takich jak oni rezerwuję sobie jedną emocję – odrazę.

19:30 Blog:Gadający Grzyb - "Realiści" z moskiewskiej łaski


Rzeczypospolita zniknęła z mapy Europy, ale nie zginęła jako naród. W ponury sposób dokonywał się trzeci rozbiór Rzeczypospolitej. Absolutne rządy zaborców. Podział administracyjny. Odc. 142

19:42 Historia:czyta Katarzyna - T.III.OKRES CZWARTY od trzeciego rozbioru do wskrzeszenia państwa CHARAKTERYSTYKA OKRESU rozdz. I CZASY WOJENNE 1797 - 1832 §1PRZEMOC ZABORCÓW "Dzieje Polski" Michała Bobrzyńskiego


"Prawda nie zwycięża bez oręża". Pierwsza część dyskusji z udziałem prof. Andrzeja Zybertowicza i red. Tomasza Sakiewicza. Tematem są media tzw. drugiego obiegu. Drugi obieg to getto. Jakich mediów unika Sakowicz. Kto ma rację?

20:01 Dyskusja:Prof. Andrzej Zybertowicz vs Tomasz Sakiewicz - Drugi obieg (WATAHA 2012)


"Skąd?
- Z Polski.
- Ziemie zabrane.
- Nie, nieprawda - odzyskane...".

Ziemie zabrane czy odzyskane? - skutki wszechobecnej niemieckiej propagandy rasistowskiej. Poglądy Pritza, hotelarza w Kassel nie są wyjątkiem. Awantura u fryzjera.

20:37 Czytanka: Józef Kisielewski (czyta Szpilka) - "Ziemia gromadzi prochy" cz.8


Ks.Stanisław Małkowski w drodze na Jasną Górę z intencjami Krucjaty różańcowej mówi o celu Krucjaty i o występie anty-Madonny

20:51 Wypowiedź:ks. Stanisław Małkowski (nagr. Janusz Gajewski) - O Krucjacie Różańcowej i anty-Madonnie


"Co pana drażni najbardziej w III RP?"

21:00 Rozmowa:Dagmara Siemińska, Jan Pietrzak - Rozmowy kulturalne Dagmary Siemińskiej - Jan Pietrzak


Mistrz Wincenty Kadłubek po raz pierwszy wprowadza pojęcie "Rzeczpospolita". Co ono oznacza? - W salach kościoła św. Stanisława Kostki w Warszawie 10.01.2012 r. kolejny wykład prof. Andrzeja Nowaka. Tym razem o rodzących się tendencjach republikańskich na przestrzeni dziejów I Rzeczpospolitej.

21:24 Wykład „Pejzaże polskiej pamięci”:prof. Andrzej Nowak - Rzeczpospolita i republikanizm szlachecki


"Zamiast ofiar powstania mielibyśmy ofiary masowych represji, Polaków wyciąganych z domów i mordowanych, jak barany w pokazowych egzekucjach. Wyszłoby na to samo, z drobną różnicą- hańbą bezradności i bezczynności." - Seawolf o zasadności wybuchu Powstania Warszawskiego.

22:34 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) - Powstanie - alternatywa?


Ramy organizacyjne oporu cywilnego wobec okupanta.(Polska Podziemna Walka Cywilna Kierownictwo Walki Cywilnej http://www.dws-xip.pl/PW/cywilna/pw22.html )

22:49 Czytanka:Radosław "Butryk" Butryński (czyta:JaWa) - Kierownictwo Walki Cywilnej


Polityczna grupa Znak - ciąg dalszy opisu formalnych przedstawicieli katolików polskich w PRL. W tym fragmencie m.in. postawa tej grupy w sprawie reformy oświaty usuwającej religię ze szkół.

23:03 Czytanka:czyta MarkD - Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy - Józef Mackiewicz


"Człowiek z pawiem na kolenie dowie się, że żyje...". Tak tak, Konserwa w sezonie ogórkowym stara się poprawić nam humor w niewesołej rzeczywistości. :-)

23:19 Konserwa:Jabolissimus&Kreator - Konserwa z facecjami


Inicjatywy rozbrojeniowe Ligi Narodów, a kwestie bezpieczeństwa Polski w świetle propozycji zawartych w memoriale generała Kazimierza Sosnkowskiego.

24:40 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - W kręgu spraw rozbrojeniowych - cz.1


"Przełom miał służyć zakamuflowaniu ciągłości". - kontynuacja rozdziału XIV "Po intelektualistach telewizja"

24:54 Czytanka:Grzegorz Rossa (czyta: JaWa) - Ciężkie czasy dla agentów cz.48


Pos. Elżbieta Kruk, była przewodnicząca KRRiT wyjaśnia, dlaczego KRRiT jest w swoim działaniu i decyzjach bezkarna.

01:14 AktRM:pos. Elżbieta Kruk - Afera multipleksowa trwa


W dniu 09.05.2012 r. Stanisław Michalkiewicz gościł w Koluszkach. Tematem spotkania był antypolonizm. Co kryje się pod tą nazwą. Co jest celem antypolonizmu. Czym jest ksenofobia.

01:32 Spotkanie:Stanisław Michalkiewicz - Antypolonizm - Koluszki 09.05.2012 - cz.1

napisz pierwszy komentarz