Na Woronicza ktoś przestawił wajchę aż chrupnęło...

avatar użytkownika AdamDee

Ostatnie parę tygodni nie oglądałem Wiadomości.

Nie dało się.

Program powoli ale konsekwentnie staczał się w kierunku Teleekspresowym - krótko, zabawnie i o niczym - pierdu-pierdu dla rozleniwionego leminga na wakacjach. Relanium dla półmózga, szamunek ćwierćinteligenta.

23 lipca zapomniałem się, obejrzałem Wiadomości i osłupiałem.

Spis treści:

  • Afera peezelowa. Chamy z Kopernika kąpią się w szmalu. Grad - 110 tysięcy. Wipler - komentarz. Donald Donaldowicz - przerażone oczka - coś bełkocze bez sensu z mównicy. Solidarna Polska - komentarz.
  • Zmiana tematu. Ostrzeżenie przed parabankami. Trójmiejska Amber Gold.
  • Zmiana tematu. Hotel  w Gniewinie. Sfałszowana dokumentacja, zamek na piasku, CBA gości w kurorcie.
  • Zmiana tematu. Czubek z Kansas.
  • Zmiana tematu. Chorzy na szpiczaka - brak refundacji leczenia w niektórych przypadkach. Facet łamiącym się głosem opowiada o tym jak rodzina zapożyczyła się by ratować jego życie. Inny chory, za dotychczas refundowany lek płacił 40 zł miesięcznie - teraz płaci 420 zł. Minister Zdrowia zapewnia, że coś tam - będzie git-majonez.
  • Zmiana tematu. Niebanalny pomysł Urzędu Pracy w Jarocinie na aktywizację bezrobotnych. 21 tysięcy na ryj w postaci tabletu za 2 kafle, rower za 1300 zł i szkolenia z jazdy na rowerze, wycieczki krajoznawcze i wyjazdy integracyjne. Wpływ inwestycji na aktywizację - niewyjaśniony.
  • Zmiana tematu. Niemcy będą dotowani w wyjazdach na wakacje. 1000 ojro premii za decyzję o wyjeździe na południe Europy. Południe Europy rusza na roboty do Niemiec.
  • Zmiana tematu. Maja Włoszczowska nie pojedzie na olimpiadę. Ogólnie o tym jak kontuzje kończą kariery sportowe.

Co się stało, że reżymowa szczekaczka pozwala sobie na takie akcje ?

Dość dobrze nakreślony problem afery taśmowej, niedwuznaczne wskazanie na peło, które pogrywa nie gorzej, przytomne komentarze Wiplera i SP. Ale to jeszcze nic.

Gwoździem wydania okazało się bulwersujące i celne zestawienie człowieka na szpitalnym łóżku z zadowolonym szczerbolem z mietłą, który już się cieszy na tableta. Subtelne, aczkolwiek niewypowiedziane pytanie - jak w jednym miejscu musi zabraknąć kasiory po to aby mogła ona popłynąć wartkim strumieniem w innym... no to już cios absolutnie imponujący. Godny jedynie oszołomów z Gazety Polskiej lub ponurych kwękaczy z blogerskich nisz.

Co się stało ?

Gdzie się podział ten nastrój sprzed paru tygodni, wzmocniony wystudiowanym błyskiem bielonego uzębienia Piotra Kraśki (z tych Kraśków), który bawił, koił i nastrajał ?

Etykietowanie:

10 komentarzy

avatar użytkownika gość z drogi

1. właśnie ,co sie stało,ze zazgrzytało ?

i jeszcze ten przepływ kasiory,bo jak mawiała znajoma księgowa,bilans musi wyjść na zero...
czyli przepływ Ukierunkowany w ogólnie wiadomym i słusznym kierunku :)))

super text,pozdr :)

gość z drogi

avatar użytkownika AdamDee

2. gość z drogi

Dokładnie tak.

Takie zestawienie nie jest przypadkowe - z jednej strony podać przykład jak braknie pieniędzy na ratowanie życia, z drugiej pokazać jak się rozchlapuje je całkowicie bez sensu.

AdamDee - Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
avatar użytkownika guantanamera

3. @AdamDee

A może tylko ktoś pomylił kolejność nadawania :)
Prawdę mówiąc, to my cofnęliśmy się do lat sprzed "Solidarności" - szukamy podtekstów i aluzji w reżimowych mediach. Zaczynamy czytać między wierszami. Zwracamy uwagę na kolejność... Już prawie zupełnie jak za komuny. ;((

avatar użytkownika AdamDee

4. guantanamera

Ja myślę, że nikt nic nie pomylił, ani w sensie kolejności, ani w sensie treści.
Może się zdarzyło, o czym nieskrycie marzę od lat, że Donald Donaldowicz wreszcie wlazł komuś w szkodę i teraz jest w sytuacji jak ten nieszczęsny żołnierz, który usłyszał pod nogą dyskretne "klik" i naraz mu się przypomniała ze szkoleń nazwa Bouncing Betty ; )))

Prawie jak za komuny to było dawno, teraz jest zupełnie jak za komuny - nie dajmy się zwieść temu, że na półkach nie tylko ocet, a w szufladach paszporty ; ))))

AdamDee - Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
avatar użytkownika guantanamera

5. @AdamDee

"Prawie jak za komuny to było dawno" - dobre!!!:)) Istotnie. Teraz jest może nawet jeszcze gorzej - wtedy bylismy MY i ONI. Teraz są jeszcze lemingi...:)
Ach, jak ja bym chciała żeby to było klik...
Ale czy MY potrafimy ten moment właściwie wykorzystać? Jesteśmy przygotowani? No, bo chyba nie chcemy, żeby na froncie walki ze straszną PO stanęli Lis z Żakowskim?!!!

avatar użytkownika gość z drogi

6. @Adam Dee :) "prawie jak za komuny"

jestem tego samego zdania....
i marzę podobnie jak TY,ze "chrupnie pod donaldo donaldino....
WSI sPOkojna
WSI wesoła chciała pomów,ale chyba zaszkodziła....mu,z czego bardzo się cieszę....
Czas wyjąć z Twojego biurka "białą księge" i trzymać w pogotowiu....
a do listy dopiszmy,o ile juz nie dopisano...dług za najdroższy stadion,za ktory zapłacimy MY,a nie ONI...
a same odsetki za kredyt zaciągniety na budowę stadiony,to bagatelka....tylko 220 milionów zł...a gdzie kredyt....?  W 40 milionowym kraju pracuje około 7 milionów,które  wytwarzają   rzeczywisty dochód pierwotny,  ilu więc utrzymuje  jeden pracujący....urzędników,policjantów,wojskowych,sędziów  czy artystów lub dziennikarzy ?

ten bilans nie zamknie sie na Zero....szykujmy więc bilans otwarcia dla nowego rządu
serd pozdr

gość z drogi

avatar użytkownika TezPolonus

7. @gość z drogi

Spokojnie - za ten stadion i zbrodnie przeciw narodowi polskiemu jakim jest rabunek polskiej własności zapłacą ONI.
Jak - to proste. Ustawa, która będzie dotyczyć wyłącznie urzędników państwowych i wszelkich pracowników wszelkich spółek i banków.
Jaka to ustawa - ano zatwierdzona przez Sejm, a stanowić ona będzie nałożenie podatku katastralnego na nich wszystkich w wysokości 5% rocznie od całości ich majątku jaki posiadają. To z pewnościa wystarczy aby te złodziejska bandę sprowadzić tam gdzie jej miejsce.

PS. To jeden z punktów mojego "programu wyborczego" - jeśli ktoś na mnie zagłosuje :)

avatar użytkownika gość z drogi

8. @TezPolonus:)witaj :)

a może coś więcej o tym programie ?
mój majatek "maleńki" ale za to w Polsce....a ich ?
wszak UNE wsio maja w hameryce,na wyspach bananowych i czort znajet gdzie jeszcze....:)
i jak ten od afery,której nie ma i nie było....goły ,ale za to wesoły :)
ale podoba mi sie,bo jesli celebryci,urzędnicy panstwowi i pracownicy wszelkich spółek
i banków .....to super ,ale 5% to trochę za mało....
i jeszcze jedno ,
pamietaj
UNE mają teściowe emerytki,żony nie pracujące i jeszcze jakieś Pociotki,ktore nie mając żadnych dochodów,są włascicielkami ogronych POłaci polskiej ziemi...i tego co na Niej
serdecznie pozdrawiam...

gość z drogi

avatar użytkownika TezPolonus

9. Miły gościu z drogi

Ja nie wspominam tu o tych co dokonali zbrodni na narodzie polskim i dokonywali przekrętów czy wyprzedaży polskiej własności za psi grosz. Dla nich to przepadek mienia w calości i wygnanie z Polski bez prawa powrotu czy wizyty.
Ja napisalem o tych wszystkich pomocnikach tych łobuzów, klakierach i różnych glupich lemingach co ich wspierali. To oni zezwolili na rabunek, mają teraz emerytury wielokrotności po 2000 złotych za swoje pasożytnicze życie i niszczenie Nas Polaków, a zaliczają sie do nich pracowanich UB,IW,SB,WSI, resortów siłowych MON i MSW/MWSiA, wszelkich ministerstw, posłowie, senatorzy, pracownicy/wlaściciele/współwłaściciele wszelkich spółek, banków, partii, etc. Oni za frico brali wysokie pensje - jak obecnie Graś około 110 tys. zł./miesiąc - lub za postrzelenie się w policzek mają po 6000 zł. emerytury jak znany wojskowy prokurator zamiast degradacji i parę lat kryminału za postrzelenie się na służbie jak żołnierz na warcie.
Człowiek, który uczciwie pracował w Polsce przez wiele lat to poza mieszkaniem, może jakimś samochodem, małymi oszczędnościami i emeryturą nie przekraczjącą - w porywach - do 1700 zlotych nic więcej nie posiada. Przeważnie ich cały majątek wraz z mieszkaniem i samochodem nie przekracza jakieś 800-1000 tys. złotych i ta wspomniana przeze mnie ustawa powinna dotyczyć wyłącznie ludzi posiadających majątek wart w całości powyżej tych 800 tys. złotych.
Pamiętamy wszyscy słowa pewnego antypolaka/szubrawcy/demoralizatora, że pierwszy milion należy ukraść. Pieniądze pochodzące z kradzieży i służące do rozkręcenia jakiegoś biznesu należą w całości do tego komu ów milion ukradziono. Żydzi - między sobą - karzą oddać poczwórnie to co zostało im zrabowane, a głupim polskim gojom każe się sprytnie wybaczać rabunek ich własności i Polacy posłusznie kiwają głowami. Co za przerażająca głupota!

avatar użytkownika gość z drogi

10. @Też Polonus :)

piszesz,to co mnie gnębi od lat....świetnie to ująłeś
mogę tylko jedno Ci odpowiedziec....ja to wiem,Ty wiesz a co z POciotkami szubrawców :)
i tu jest Problem
wszak UNE ten pierwszy milion ukradły w swiatłach jupiterów i za za przyzwoleniem idiotów ,wspierających ich...i sądów,ktore :uczyły się i twierdziły,ze nie wolno im wtracać się spólęk na prawie handlowym....gdy życie przerastało " Braci Dalcz i spółka"widziałam TO ,słyszałam i
przeżyłam na własnej "skórze"
i dodam jeszcze bezsilność swoją i poczucie,że jestem sama w tej walce ,walce nie o siebie.lecz o tych oszukiwanych,wyrzucanych z pracy ,gdy przyszli "nowi :" ci ktorzy umieli ten "milion ukraść"
serd pozdr :)

gość z drogi