"To historyczna chwila" Tusk wypełnia testament Rakowskiego.Czerwona Camorra .Polskie F-16 są uziemione.

avatar użytkownika Maryla

 Zastraszanie, groźby, ustawianie konkursów w publicznych urzędach – to typowe metody działania czerwonej camorry, nieformalnego układu, trzęsącego przed laty województwem świętokrzyskim. Jeden z filarów układu, czyli „komunistyczną familię” w instytucjach skarbowych odbudował poseł PO Konstanty Miodowicz. Nie bezinteresownie – liczy na to, że towarzysze zatuszują machinacje finansowe, których się dopuścił.

 

D32b6dfa069ae0e4b36e48ac57a9d21e

Czerwona Camorra zbiera swoje żniwo


Polską rządzi szajka

Problem korupcji może pojawić się w każdej partii, ale najważniejsze jest to, jak reaguje się na nią
Skoro można fałszywie i bezkarnie oskarżyć byłego prokuratora generalnego na oczach całego kraju, to w każdym powiecie i gminie można tym bardziej bezkarnie, już bez kamer, złamać kręgosłup każdemu uczciwemu człowiekowi, który przeciwstawi się lokalnej sitwie czy korupcji.

 

 

O sprawie doktora G., medialnych spektaklach i korupcji wśród polityków
Z posłem Zbigniewem Ziobrą, byłym ministrem sprawiedliwości, rozmawia Andrzej Grajewski »
 

Sandauer o przyjmowaniu łapówek: haniebne działanie



Haniebnym działaniem określił uzależnianie dalszego leczenia od uzyskania "korzyści majątkowej" szef Stowarzyszenia Pacjentów Primum Non Nocerne Adam Sandauer.  »

 

Literaci z ABW

Przy Rakowieckiej ogłoszono konkurs literacki.

Weekend minął, na ulicach korki, w dodatku zimno jak diabli. Większość Polaków klnie pod nosem, lecząc kaca firmową wodą mineralną. Tylko w siedzibie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego panuje pełna mobilizacja w związku z ogłoszonym rano konkursem literackim. Każdy chce wygrać, żeby zdobyć premię na święta, a przy okazji zaimponować koleżance Joli, która uchodzi za miss resortu.

Zadanie jest jednak trudne: „W niedzielę w Gruzji konwój samochodów z prezydentami Lechem Kaczyńskim i Micheilem Saakaszwilim został zatrzymany przy granicy z Osetią Południową. Rozległy się strzały. Posługując się wyobraźnią, napisz raport z tego zdarzenia. Czas realizacji: 24 godziny”.

 

Cenckiewicz: informacja, że Graczyk nie żyje za danymi Sądu Lustracyjnego
Podana w książce pt. "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii" informacja,... więcej
 
 
 

Niemcy: ofiara agentów skazana za szantaż

   

Niemiecki sąd skazał na karę grzywny mężczyznę, który szantażował donoszących na niego byłych informatorów Stasi. Jego niezwykłą historię opisuje niemiecki tygodnik "Der Spiegel". »
 
 
 
 Historyczna konieczność

Obrazki z życia rycerstwa
Felieton · „Nasz Dziennik” · 29 listopada 2008 · 2383 wyświetleń

Okazało się, że gwoli zatarcia niemiłego wrażenia, jakie wywołała książka doktorów Cenckiewicza i Gontarczyka, czciciele Lecha Wałęsy zorganizowali mu tytuł „Rycerza Wolności”. Ten kolejny szlachecki tytuł, wraz z okolicznościową szablą, przyznała byłemu prezydentowi Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego.     Ciąg dalszy »
 
W liście do pani Marii Teresy Geoffrin z 10 grudnia 1766 roku, polski król Stanisław August napisał: „j’ai ete dans le cas singulier, mais bien horrible de sacrifier l’honneur au devoir(znalazłem się w szczególnej, ale straszliwej sytuacji poświęcenia honoru dla obowiązku). To zdanie z jednej strony bardzo źle, ale z drugiej – jednak dobrze świadczy o naszym królu, bo pokazuje, że przynajmniej zdawał sobie sprawę z tego, co dla obowiązku poświęca. Nie można tego samego powiedzieć o wielu współczesnych Stanisławowi Augustowi, również tych, których on sam udekorował orderem Świętego Stanisława. Jednemu z nich powiedział nawet zrób to Waszmość dla mnie, że gdyby cię wieszano, zdejmij uprzednio ten order”. Potem było nawet gorzej, bo order Świętego Stanisława przyznawali rozmaitym swoim konfidentom rosyjscy cesarze jako zarazem polscy królowie, aż wreszcie ostatnio order ten przydziela pan Leszek Wierzchowski, tytułujący się „Królewską Wysokością Leszkiem Antonim Wierzchowskim z łaski Boga i woli Narodu Regentem Polski i Polskiego Ruchu Monarchistycznego etc. etc. – Wielkim Mistrzem Kapituły Orderu Świętego Stanisława”. Jego Królewska Wysokość z łaski Boga i woli Narodu Regent nadaje też tytuły szlacheckie, które obdarowani z dumą odbierają. Wśród uszlachconych w ten sposób osobistości jest m.in. b. prezydent Lech Wałęsa. Dodatkowy element komiczny do tej sytuacji wprowadza okoliczność, że pan Leszek Wierzchowski debiutował w swoim czasie jako naczelny redaktor „Echa Czeladzi”. 
 

 Wałęsa uhonorowany

Wałęsa uhonorowany "Rycerzem Wolności"

   

Były prezydent Lech Wałęsa został uhonorowany nagrodą "Rycerz Wolności" im. Kazimierza Pułaskiego. Odebrał ją podczas inauguracji V edycji Akademii Młodych Dyplomatów.  »

 

F42b512948f348cd0ff9133b52237c0c

Pomyłka sądu lustracyjnego do wyjaśnienia

Posłowie chcą, by jak najszybciej została wyjaśniona pomyłka „uśmiercenia” świadka przez sąd lustracyjny w procesie prezydenta Lecha Wałęsy.
- Ta sprawa powinna być zbadana przez prokuraturę – uważa poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.
Wyjaśnienia sprawy chcę także Sebastian Karpiniuk (PO).
- Gdzieś nastąpił błąd i tej sprawy nie można zostawić  - mówi nam poseł Platformy.
Według sędziego Zbigniewa Puszkarskiego, byłego prezesa sądu lustracyjnego, wszystkie dokumenty dotyczące świadków w procesie lustracyjnym Lecha Wałęsy znajdują się w aktach sprawy.

 

5c153f7b16fc2204a98351a552cc0dcf

Eter w kolorze czerwieni

W portalu Niezależna.pl otwieramy dział "Czerwoni w Poskim Radiu". Znajdą się w nim uzupełniane na bieżąco informacje o zmianach, które właśnie zachodzą  w spółce.  Na początek o tym, jak po zawieszeniu przez Radę Nadzorczą Polskiego Radia prezesów Czabańskiego i Targalskiego sprawnie przebiega wymiana kadr.

 

Śledczy zeznaje przeciwko Ziobrze

  

Za Ziobry naciskano na postawienie zarzutów politykom lewicy - zeznał w płockiej prokuraturze były szef specjalnego zespołu do spraw mafii paliwowej Marek Wełna. Do zeznań dotarli dziennikarze Radia Zet i TVN 24. »

Ziobro: to nie przypadek, że jest taki "wyciek"

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (PiS) zaprzecza, by naciskał na zespół prokuratorski badający mafię paliwową, by ten zajmował się politykami związanymi z lewicą. Ujawnioną przez media sprawą domniemanych nacisków może się zająć się sejmowa komisja śledcza. Jednocześnie Ziobro jest przekonany, iż to, że ta sprawa "wyciekła" w dniu rozpoczęcia procesu dr G. to nie jest przypadek.

 

 

Los Stoczni Gdańskiej wisi na włosku



Jeżeli nie dostaniemy obiecanych 150 mln złotych dodatkowej pomocy publicznej, Stocznie Gdańską czeka bankructwo i zwolnienie całej załogi - ostrzega na łamach "Gazety Wyborczej" przedstawiciel ISD, ukraińskiego inwestora w Stoczni. »

 

"To historyczna chwila" - jest porozumienie ws. stoczn

DOKUMENTY PODPISANE, ALE OPZZ JESZCZE CZEKA

Usiedli przy stole i podpisali - związkowcy z Gdyni i Szczecina porozumieli się z rządem. Ale nie wszyscy. Z parafowaniem układu wciąż zwlekają działacze OPZZ. Na ich decyzję poczekamy do poniedziałku, ale już teraz...czytaj dalej »

Brak porozumienia związkowców z rządem w sprawie stoczni

OPZZ odmówiło podpisania dziś porozumienia związkowców z rządem w sprawie stoczni. Jan Gumiński z OPZZ powiedział, że otrzymane dziś od rządu zapisy ustawy różnią się od tego, co zostało wcześniej podczas rozmów ustalone. »

 Polskie F-16 są uziemione

PAP

Każdego dnia nawet osiem samolotów wielozadaniowych F-16 nie nadaje się do lotu - dowiedziała się "Rz". A był taki dzień, w którym nie mogło wystartować aż 17 z 41 tych maszyn, jakie posiada polskie lotnictwo - poinformowało "Rzeczpospolitą" inne źródło wojskowe.

Jak wyjaśniają informatorzy dziennika "Rzeczpospolita",

awarie i usterki w polskich Jastrzębiach to norma. Problem polega jednak na tym, że w naszych warunkach nie można ich szybko usunąć. Zdarza się więc, że niektóre z maszyn nie latają całymi tygodniami. Mechanicy bardzo długo czekają bowiem na części zamienne.

 

R. Szeremietiew o przetargach

Romuald Szeremietiew o przetargach
Druga część wywiadu Blogmedia24.pl i polityczni.pl z Romuladem Szeremietiewem.

 

Naszych pieniędzy na ratowanie banków nie damy

 Więcej na temat: Kryzys gospodarczy

Gdyby w Polsce wystąpił ostry kryzys, a rządzący posłuchali rad podatników, bankowcy nie mieliby co liczyć na współczucie. Niemal połowa przedsiębiorców i menedżerów najchętniej wsparłaby zagrożone kryzysem małe firmy handlowe, a jedna trzecia – stocznie. Mało kto chciałby dać własne pieniądze bankom, koncernom motoryzacyjnym czy liniom lotniczym.
 

Starcia w Turcji - "nie zapłacimy za kryzys"



Kilka tysięcy ludzi starło się w stolicy Turcji Ankarze z policją w trakcie demonstracji przeciwko rosnącym cenom i nowej umowie z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW).  »
 

Niemcy nie chcą płacić więcej za walkę z kryzysem



Socjaldemokratyczny niemiecki minister finansów Peer Steinbrueck odrzucił wezwania o dodatkowe wsparcie Niemiec dla europejskiego programu walki z kryzysem.  »

 

Straż miejska utopiła w farbie prawie 700 tys. zł

Stołeczna straż miejska będzie musiała przemalować 37 nowych fordów focusów, które w czwartek przyjechały do Warszawy. Powód? Ich kolor oraz emblematy są łudząco podobne do policyjnych radiowozów. »

 

Spekulacje walutami pogrążają firmy



Dla wielu polskich firm inwestowanie w opcje walutowe, które miały chronić przed ryzykiem, stało się źródłem potężnych kłopotów - pisze "Dziennik". »

 

Jeszcze rekomendacje czy już spekulacje?
(Gazeta Finansowa/28.11.2008, godz. 13:44)

Ostatnia seria bardzo negatywnych rekomendacji wydanych przez zagraniczne instytucje finansowe wstrząsnęła rynkiem. Czy sytuacja polskich spółek jest tak beznadziejna, a Polskę czeka gospodarcze załamanie? Czy może zagraniczne instytucje celowo obniżają wycenę naszych spółek, by tanio odkupić ich akcje?... »

 

 

Pawlak o zmianach prawnych, zapobiegających spekulacjom na rynku

 Więcej na temat: Kryzys gospodarczy

"W Polsce nie ma żadnych przesłanek do tego, żeby pojawiły się zjawiska kryzysowe, natomiast pojawiły się na naszym rynku bardzo niebezpieczne i nieodpowiedzialne zachowania osób zarządzających niektórymi instytucjami finansowymi, które mają charakter zbliżony do takiego piractwa finansowego i tego typu działania trzeba zdecydowanie przeciąć" - powiedział na konferencji prasowej w Warszawie wicepremier.

12 listopada indeks WIG-20 tracił około 9 proc. jednak podczas tzw. dogrywki, czyli fixingu, indeks znacznie zmniejszył straty. Pojawiły się podejrzenia, że doszło wówczas do manipulacji przy ustalaniu kursu zamknięcia WIG20. Z kolei w poniedziałek analityk UniCredit obniżył cenę docelową jednej akcji Lotosu do zera z 25 zł i podtrzymał rekomendację "sprzedaj".

 

PKO BP udzieli więcej kredytów?



Rząd rozważa dofinansowanie nie tylko Banku Gospodarstwa Krajowego, ale również PKO BP, ujawnił wczoraj wicepremier Waldemar Pawlak . Ma to ułatwić Polakom dostęp do kredytów. Sobotnia "Gazeta Wyborcza" pisze, że rząd brytyjski zagroził bankom nacjonalizacją, które nie chcą udzielać kredytów. »

 

Rosja: Zjazd Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej

Lider rosyjskich komunistów proponuje przywrócić miastu Wołgograd radziecką nazwę Stalingrad. Giennadij Ziuganow wystąpił z taką inicjatywą na 13. zjeździe Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej w Moskwie. »

 

Rosja ostrzega przed nową rewolucją



Lider Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF) Giennadij Ziuganow ostrzegł, że w Rosji może dojść do nowej rewolucji. Wezwał też Kreml do zrewidowania polityki wobec NATO i Unii Europejskiej.  »

 

 

Rosyjska armia ma nakaz milczenia o reformach i nastrojach

Rosyjska armia ma nakaz milczenia o reformach i nastrojach

   

Szef rosyjskiego Sztabu Generalnego, generał Nikołaj Makarow zabronił podwładnym informowania o przebiegu reformy sił zbrojnych i nastrojach w armii - poinformował dziennik "Kommiersant".  »

 

Saakaszwili o ataku na Osetię Południową

Rzym (PAP) -

Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili w opublikowanym w sobotę wywiadzie dla dziennika "La Repubblica" powtórzył, że podjęta przez niego decyzja o ataku na Osetię Południową w sierpniu była "konieczna dla bezpieczeństwa narodowego". "Była t...

 

W. Brytania: konflikt polityczny po aresztowaniu posła

W Wielkiej Brytanii aresztowanie konserwatywnego posła, jego przesłuchanie oraz przeszukania w jego biurach i domu przeradzają się w bardzo poważny konflikt polityczny. Takiego zdania są komentatorzy w dzisiejszej brytyjskiej prasie. »

 

Ewa Junczyk-Ziomecka, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP

2008-11-29

Odznaczenia w 90. lecie Adwokatury Polskiej

Prezydent RP Lech Kaczyński podpisał postanowienie o nadaniu 81 odznaczeń państwowych z okazji 90-lecia powstania samorządu adwokackiego...

 

"Połączenie zawodów prawniczych, ale poprzez dialog"



Ewentualne połączenie zawodów prawniczych po wypracowaniu wstępnej koncepcji będzie prowadzone w warunkach szerokiego dialogu i dyskusji - powiedział w Warszawie podczas uroczystości 90-lecia polskiej adwokatury minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.  »

 

Jacek Kurski: Donald Tusk jest wciąż taki chłopięcy

Rozmowa z posłem PiS Jackiem Kurskim o kryzysie elżbietańskim, fioletowych nosach w rządzie Tuska, o obciachu, naiwnym Dornie i o tym, kto w PiS może przepisać książkę telefoniczną. »

 

Polska uprawia własną politykę krytykując zagraniczne media
 
Thomas Schmid, redaktor naczelny "Die Welt" w poniedziałkowym wydaniu dziennika przeprosił rząd w Warszawie za sformułowanie "polski obóz koncentracyjny Majdanek”, które wywołało w Polsce falę protestów. »
 
Süddeutsche Zeitung: Thomas Urban

 

To była spontaniczna decyzja
– Przeglądając muzealne zbiory natknęłam się na pamiątki po polskich żołnierzach stacjonujących tu w czasie wojny. Postanowiłam je zebrać i udostępnić zwiedzającym. Wystąpiliśmy też ze specjalnym apelem do okolicznych mieszkańców – opowiada Susan Rigg, kustosz muzeum w Biggar. »

 

Wspólnota – na co dzień i od święta
Barbara Fedyszak-Radziejowska, doktor socjologii, pracownik Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN
Jedni drugich brzemiona noście nie znaczy, że mamy to robić tylko prywatnie i w parafiach
artykuł z numeru 47/2008 23-11-2008

więcej:.

 Wspólnota Polaków pięknie, radośnie i uroczyście świętowała 90. rocznicę odzyskania niepodległości. Aż chce się powiedzieć, nareszcie, po kilkunastu latach wracamy do normalności... Prawdziwe tłumy z biało-czerwonymi chorągiewkami wyszły na ulice, uczestnicząc w wielu miastach i miasteczkach w licznych paradach wojskowych i inscenizacjach. Uroczyste Msze święte, wystawy, składanie wieńców, koncerty, dyskusje, seminaria i wiele innych mniejszych i większych wydarzeń sprawiło, że tegoroczny 11 Listopada był prawdziwie świątecznym dniem.

Nieco gorzej spędzili ten dzień politycy. Naturalnie ceremonia oficjalna przebiegała bez zakłóceń, przemówienie prezydenta L. Kaczyńskiego miało temperaturę i ciekawą politycznie treść. Uroczystości zaszczycili premier, marszałkowie, rząd i przywódcy licznych państw z kanclerz Niemiec A. Merkel na czele. Jednak przygotowana przez Prezydenta RP uroczysta, wieczorna gala miała też swoich ważnych nieobecnych. Po trosze zabrakło szlachetności i wielkoduszności organizatorów, po trosze poczucia przyzwoitości tych, którzy zaproszenie zlekceważyli. Wielkimi nieobecnymi okazali się także uczestniczący w oficjalnych uroczystościach zagraniczni przywódcy z kanclerz A. Merkel na czele oraz ci, którzy po prostu do Polski nie przyjechali. Z jednej strony przyjmuję z pokorą ich decyzję, z drugiej zastanawiam się, ile warte są tak naprawdę unijne deklaracje o partnerstwie i współpracy. Nasi najbliżsi sąsiedzi przyjechali, by wspólnie świętować datę symbolizującą fundamentalne także dla dzisiejszej Europy zmiany granic i powstanie nowych państw. Brakowało mi gestu ze strony innych, starych i wielkich państw europejskich.

Politycy nie okazują szacunku głowie państwa

Prezydent Lech Kaczyński, fot. Grzegorz Michałowski
PAP

Większość Polaków uważa, że polityczni przeciwnicy Lecha Kaczyńskiego nie okazują mu szacunku jako głowie państwa - tak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie telewizyjnej "Panoramy".
Takiego zdania jest 66 procent pytanych.

Co piąty uczestnik sondażu dla TVP uważa, że poważanie okazywane przez polityków prezydentowi jest wystarczające. 14 procent nie ma na ten temat zdania.



Zdaniem socjologa Jarosława Flisa, z którym rozmawiała "Panorama",

Polacy wolą, gdy uczestnicy życia publicznego zwracają się do siebie z szacunkiem. Dzieje się tak, nawet gdy sami nie zgadzają się z którymś z polityków.

Sondaż "Panoramy" powstał po kilku kontrowersyjnych wypowiedziach polityków, komentujących ostatnie działania prezydenta. Po strzelaninie, do jakiej doszło podczas wizyty Lecha Kaczyńskiego w Gruzji,

marszałek Sejmu Bronisław Komorowski powiedział w Sygnałach Dnia, że "jaka wizyta, taki zamach".


Rozmowa z Lechem Kaczyńskim, prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej
(Gazeta Bankowa/27.11.2008, godz. 13:50)

– Jak określiłby pan, rzecz jasna w dużym uproszczeniu, swoje poglądy na tematy gospodarcze? Czy rację mają ci, którzy twierdzą, że to, iż przed laty był pan czołowym działaczem NSZZ „Solidarność” spowodowało, że pańskie poglądy ekonomiczne nacechowane są silnym egalitaryzmem?... »

napisz pierwszy komentarz