AUDYCJA 242 - SZCZEGÓŁY

avatar użytkownika Niepoprawne Radio PL

Oto, dlaczego warto nas słuchać: W dniu Święta Wojska Polskiego około stu osób wyróżnionych najwyższymi odznaczeniam...

Oto, dlaczego warto nas słuchać:

W dniu Święta Wojska Polskiego około stu osób wyróżnionych najwyższymi odznaczeniami państwowymi uczestniczyło w Warcie Honorowej w hołdzie śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, Jego Żonie i innym Ofiarom katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku. Oświadczenie w imieniu uczestników odczytała Katarzyna Łaniewska, odznaczona przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Oto jego treść. Posłuchajmy.

19:00 Oświadczenie:Katarzyna Łaniewska - Warta Honorowa Odznaczonych w hołdzie śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu (15.08.2011)


O samej inicjatywie i przygotowaniach do Warty Honorowej i o sobie, a o Andrzeju mówi też żona.

Piękna to postać. Posłuchajmy koniecznie!

- Pan Andrzej Perlak - współtwórca struktur „S” Nauczycielskiej w Nowej Soli, członek MKZ w Zielonej Górze, w VI 1981 delegat na WZD Regionu Zielona Góra, członek Prezydium ZR, odpowiedzialny za szkolenia i akcje związkowe. 13 XII 1981 internowany w Ośr. Odosobnienia w Zielonej Górze, nast. Głogowie, Grodkowie, Uhercach, w XI 1982 zwolniony; od 1982 autor tekstów w prasie podziemnej, kolporter. 1984-1990 objęty zakazem wykonywania zawodu, od 1984 na rencie inwalidzkiej, w 1986 amputacja prawej nogi na skutek braku odpowiedniej opieki medycznej podczas internowania i podjęcia leczenia dopiero po uwolnieniu.1988-1989 uczestnik reaktywowania regionalnych struktur „S”; w 1989 współtwórca komitetów obywatelskich w woj. zielonogórskim. Członek zielonogórskiego oddziału Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym.

 

19:08 Wypowiedź:Andrzej Perlak - Andrzej Perlak - uczestnik Warty Honorowej Odznaczonych


Inicjatorami wystawienia Warty Honorowej była grupa osób represjonowanych w okresie PRL i internowanych podczas stanu wojennego. Współorganizatorem było Stowarzyszenie Polska jest Najważniejsza, którego prezesem jest prof. Jan Żaryn.

19:24 Wypowiedź:prof. Jan Żaryn - O Warcie Honorowej Odznaczonych (15.08.2011)


Psycho-sekcja Donalda Tuska, czyli jak premier nie wyrabia nerwowo i stopniowo odkleja się od rzeczywistości.

19:32 Blog:Gadający Grzyb - Odklejony


Z czego wynikają problemy Kościoła? - diagnoza ks. prof. Andrzeja Muszali i polemika z jej treścią.

19:49 blog:Katrzyna - Rok szabatowy ks. Muszali


Raporty MAK i Millera są elementami tej samej gry politycznej, wspólnie reżyserowanej przez Rosjan i polski rząd. Przypomnienie poszczególnych etapów tej rozgrywki, której celem jest też wygranie jesiennych wyborów parlamentarnych. Dowody na potwierdzenie tych przypuszczeń znajdziecie w cytowanych przez Ściosa fragmentach z rosyjskich i polskojęzycznych przekazów prasowych i w wypowiedziach rosyjskich i polskich "ekspertów".

20:06 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) - Jednym głosem


TO HISTORIA. JAK WTEDY PATRZYLIŚMY NA POLSKĘ I NA SOLIDARNOŚĆ. Rok 1981. Jest po obradach Komisji Krajowej w Gdańsku. Rozmowa toczy się na kieleckim dworcu o treści obrad, drugiej Japonii, o sytuacji w kraju i nadziejach na zmiany w życiu społecznym... Tak było. Posłuchaj.

20:30 Wywiad:Janusz Gajewski - Po obradach KKP 1981 dworzec PKP Kielce


Rozdz. 9 - Druga wojna światowa. Rozdział 10 - Sukcesy wywiadu komunistycznego, porażki Zachodu i kryzys w zachodnich studiach nad komunizmem. Odcinek 19.

20:59 Czytanka:Anatolij Golicyn (czyta Katarzyna) - "Nowe kłamstwa w miejsce starych"


Druga faza - manipulacja oczekiwaniami narodu wobec charyzmatycznych polityków. Wielki brat przejmuje władzę. Izolacja i defetyzm - przygotowaniem do trzeciej fazy; kryzysu - odcinek 12.

21:18 Czytanka:tłumaczył i czyta Bolo - List miłosny do Ameryki - Tomas David Schuman


Wracamy na żywo. A dziś w karcie danie dnia: zupa z trupa, nerka z ratlerka, polędwica z cyca i jaja samuraja. Ręka, noga, mózg na ścianie - co wybierasz na śniadanie? Zapraszamy i życzymy smacznego! Gorzkie kryzysowe potrawy w cmentarnym sosie. Tylko u nas. Promocja! Zaczynamy chwilką o bitwie warszawskiej. Duma nas rozpiera, że Naród był w stanie zakrzyknąć "Precz z komuną!" i nie samą li szabelką psiesyny przegnać. Później ostały nam się tylko same mniej lub bardziej lute i srogie aktualności. Kryzys, wykolejony pociąg, modny krawat, i kradzież przykra...

21:29 Konserwa:Jabollissimus&Kreator - Zupa z trupa, nerka z ratlerka


Krytyka teorii Tertuliana (traducjanizmu) Trzecia koncepcja spojrzenia na embrion ludzki – „pokusa arystotelesowska”. Kary za usunięcie embrionu ustanowione na Synodzie w Elwirze (r.305) i w Ancyrze w Galacji(314 r.) oraz Synodu w Lerida (rok 524) Teodoret z Cyru (393-459) i św. Augustyn - ocena czynu matki usuwającej ciążę.

22:53 Artykuł:ks. prof. Artur Katolo (czyta Katarzyna) - Embrion i wieki odc.3


Czy Jan XXIII prowadził świadomą politykę której celem było zjednoczenie kościołów czy też był ofiarą gier Nikodema.

23:07 Czytanka:czyta MarkD - Krótki bilans pierwszego "Aggiornamento"- "W cieniu krzyża" - Józefa Mackiewicza


Pozytywiści odrzucając ideę niepodległości przysłużyli się polityce żydowskiej. Szczególnie walka z tradycjami narodowymi i »klerykalizmem« współgrała z celem partii żydowskich. Filojudaizm elit umożliwił Żydom umieszczanie w polskiej prasie treści ośmieszających Polaków. Gdy Polacy staną się narodem pół-semickim i nastąpi upadek katolicyzmu.,, Nowy człowiek,, przestanie być kontynuatorem polskich tradycji historycznych.

23:14 Czytanka:A.L.Szcześniak (czyta:JaWa) - Judeopolonia cz.8 Flaga w kupie w imię postępowości


Druga część cyklu Godziemby o stosunku komunistycznych władz, ze szczególnym uwzględnieniem propagandy, do Powstania Warszawskiego.

23:29 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - Czarna legenda Powstania Warszawskiego cz. 2


11.08.2011 gościem Miniwykładów przy namiocie Solidarnych 2010 na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie był prof. Andrzej Waśko. Tematem spotkania był "Kanon wartości polskich. (Na marginesie sporów o powstanie warszawskie)".

23:44 Spotkanie:prof.Andrzej Waśko - Miniwykład pod namiotem Solidarnych 2010 (11.08.2011)


Historia kariery metropolity Szeptyckiego. Jej ideologiczne i polityczne podstawy.

24:55 Felieton:Sylwester Domański - W sprawie szczekania odc.19


Raport Andrzeja Czumy stwierdzający brak „nacisków” za rządów PiS obnaża i kompromituje przy okazji skalę propagandy mediów III RP i dyspozycyjność dziennikarzy.

01:10 Blog:Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) - Powołać komisję w sprawie nacisków na Andrzeja Czumę


Portal Pomnik Smoleńsk rozmawia o dokumencie Millera, drugiej konferencji MAK, braku lojalności wobec państwa i narodu w porównaniu do obywateli Rosji, dwóch sposobach podgrzewania emocji przez PO i o pomniku w Toruniu.

01:22 Wywiad:Pomnik Smoleńsk - Wywiad ze Zbigniewem Girzyńskim cz.1


Były Szef ABW o działaniu, między innymi, prokuratury po tajemniczej śmierci Andrzeja Leppera.

01:52 Rozmowy niedokończone:Bogdan Święczkowski / Radio Maryja - Smoleńsk 2010 Szukamy prawdy cz.1


Kolejne próby reaktywacji KWP. Losy "Małego" (i jego dowódców) - kara śmierci za „przynależność do nielegalnej organizacji KWP, przechowywanie broni, dokonywanie napadów rabunkowych, morderstw na funkcjonariuszach UB i milicji i innych osobach" Kolejnego dowódcę Adama Dulębę ("Jura") rozpracował agent UB Z-24 Zygmunt Lercel. Mimo to powstaje komenda "Gaje - Grody"

02:43 Czytanka:czyta MarkD - Z dziejów KWP - Ksawerego Jasiaka z Fundacji Pamiętamy

napisz pierwszy komentarz