56 proc.Polaków uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku. Michnik o zagrożeniu dla wolności mediów .

avatar użytkownika Maryla
ETS: przepis polskiej ustawy o VAT jest niezgodny z dyrektywą UE

ETS: przepis polskiej ustawy o VAT jest niezgodny z dyrektywą UE

Przepis ustawy o VAT, który pozbawia polskie firmy możliwości odliczenia podatku, w sytuacji gdy nabyły one usługę od przedsiębiorcy działającego w tzw. raju podatkowym, jest niezgodny z prawem UE - uznał Europejski Trybunał... »

Gilowska krytykuje rząd

Gilowska krytykuje rząd

Była minister finansów Zyta Gilowska krytykuje rząd za plany podwyżki podatku VAT. W wywiadzie dla "Naszego Dziennika" Gilowska mówi, że VAT jest w Polsce wysoki, a jego główna stawka - 22 procent - stanowczo za duża. »

W rządzie Tuska za gospodarkę odpowiadają historyk, inżynier i 
kulturoznawca

W rządzie Tuska za gospodarkę odpowiadają historyk, inżynier i kulturoznawca

Ekonomiści nie mogą siedzieć cicho, gdy rząd popełnia błędy - uważa były wiceminister finansów w rządzie Donalda Tuska, prof. Stanisław Gomułka, w rozmowie z "Polską The Times". Potwierdza, że ostatnio coraz częściej grupie... »

Polska do TS za niewdrożenie dyrektywy o usługach płatniczych

KE pozwała w czwartek Polskę do Trybunału Sprawiedliwości UE za niewdrożenie dyrektywy z 2007 r. o płatnościach transgranicznych za pomocą kart płatniczych i kredytowych czy też przelewów bankowych. Polska jest jedynym krajem w UE, który... »

Polska do TS za niewdrożenie przepisów o eksploatacji energii

Komisja Europejska postanowiła w czwartek wszcząć postępowanie przeciw Polsce przed Trybunałem Sprawiedliwości UE w związku z nieprzestrzeganiem unijnej dyrektywy w zakresie wydawania pozwoleń na poszukiwanie, eksploatację i produkcję... »

TNS OBOP: nastroje społeczne nadal na niskim poziomie

Ponad połowa Polaków (56 proc.) uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku. Większość społeczeństwa (61 proc.) jest też zdania, że gospodarka przeżywa kryzys. Według TNS OBOP, nastroje społeczne we wrześniu utrzymywały się na... »

Ponad 10 tys. związkowców manifestowało

fot. 
M. Borawski

wczoraj przeciw polityce Donalda Tuska. Domagali się oni podwyżki płacy minimalnej i kwot uprawniających do zasiłków rodzinnych. Krytykowali plany oszczędności rządu Tuska i zapowiadane podwyżki podatku VAT. Szerzej w dziale Polska.

Szybki internet stanął

Szybki internet stanął

Z 1,5 miliarda euro na budowę internetu szerokopasmowego samorządy wykorzystały dotąd zaledwie 56 milionów. Rząd zapowiada wielkie przyspieszenie. Jeśli się nie uda, gigantyczne dotacje przepadną - ostrzega "Dziennik Gazeta Prawna". »

 

"Przyjęty przez rząd budżet nie prowadzi do reform finansów publicznych"

Ekonomiści, goście "Gorącego tematu" w TVP2 zgadzają się, że przyjęty przez rząd budżet nie prowadzi do reform finansów publicznych. Rafał Antczak z firmy doradczej Deloitte mówił, że co roku Polska ma ten sam problem z iluzorycznymi... »

 

2010.09.30 (14:12)
Rostowski krytykuje Brukselę za decyzję w sprawie OFE

Minister finansów: Propozycje dotyczące nie wliczania pieniędzy dla Funduszy do deficytu są niewystarczające.
ARiMR: kurs wymiany euro do złotego mniej korzystny niż w 2009 r.

ARiMR: kurs wymiany euro do złotego mniej korzystny niż w 2009 r.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa opublikowała w czwartek oficjalny kurs wymiany złotego do euro, według którego będą przeliczane dopłaty bezpośrednie za 2010 r. Został on określony na 3,98 zł. W ubiegłym roku wynosił 4,2 zł. »

NBP: deficyt w obrotach bieżących w II kw. 2010 wyniósł 1.534 mln euro

Deficyt w obrotach bieżących w II kwartale 2010 wyniósł 1.534 mln euro vs deficytu 1.134 mln euro w I kwartale 2010 - podał NBP. »

RPP nie wyklucza interwencji na rynku walutowym

RPP nie wyklucza interwencji na rynku walutowym

Rada Polityki Pieniężnej nie wyklucza interwencji na rynku walutowym, gdyby okazało się to niezbędne - napisał Narodowy Bank Polski w opublikowanym projekcie "Założeń polityki pieniężnej na rok 2011". »

Eksperci: ustawa refundacyjna nie jest korzystna dla pacjentów

Eksperci: ustawa refundacyjna nie jest korzystna dla pacjentów

Ustawa o refundacji leków sprawi, że chorzy będą do nich dopłacali więcej niż obecnie - uważają niektórzy eksperci. Przeciwnego zdania jest wiceminister zdrowia Marek Twardowski. Według niego, nowe przepisy wyeliminują "nieuczciwe... »

 

Wynikiem zaniechania przez rząd Donalda Tuska działań naprawczych w polskiej służbie zdrowia będzie wzrost zadłużenia polskich szpitali i mniejsza dostępność nowoczesnego leczenia

Pacjent jeszcze poczeka

Bolesław Piecha



Trzy lata kierowania resortem zdrowia przez minister Ewę Kopacz to czas dla służby zdrowia nieodwracalnie zaprzepaszczony. Zamiast działań naprawczych - propaganda, marazm i zaledwie kosmetyczne zmiany, często wymuszane przez doraźne działania będące reakcją na liczne sytuacje kryzysowe i skandale, które w minionych latach nękały nasz system opieki zdrowotnej.

> Więcej <

 

Energa załata budżet

Rada Ministrów na wczorajszym posiedzeniu znowelizowała "Politykę energetyczną Polski do 2030 roku". Zmiany umożliwiają zakup blisko 85 proc. akcji gdańskiej spółki Energa SA przez Polską Grupę Energetyczną. Eksperci i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów alarmują, że taka decyzja stawia grupę PGE w dominującej pozycji na krajowym rynku energetycznym.

> Więcej <

 

 

Od jutra droższy gaz

Od jutra droższy gaz

Od jutra będziemy więcej płacić za gaz . Średnio ceny gazu wzrosną o 6,34 procent. Rachunki osób, które używają gazu tylko do gotowania wzrosną średnio o 60 groszy miesięcznie. »

 

Jest gaz, jest gazociąg, nie ma chętnych

Jest gaz, jest gazociąg, nie ma chętnych

Niemcy oferują nam dostawy gazu, ale polskie koncerny energetyczne nie chcą wpuścić do kraju konkurencji - wytyka "Dziennik Gazeta Prawna". »

 

 

Osłabienie dolara spowodowało ósmy z rzędu kwartał wzrostu cen 
złota

Osłabienie dolara spowodowało ósmy z rzędu kwartał wzrostu cen złota

Złoto podskoczyło w czwartek w Europie do rekordowo wysokiego poziomu i było na dobrej drodze, by osiągnąć ósmy z rzędu kwartał wzrostu, bo inwestorzy szukają alternatywny dla słabnącego dolara i ochrony przed potencjalnym zagrożeniem... »

 

Osiedle duchów

Osiedle duchów  Fotoreportaż

To osiedle składa się z 45 domów, jednak deweloperowi udało się sprzedać jedynie trzy nieruchomości. »

 

Szwajcarskie banki ruszają na wschód

Szwajcarskie banki ruszają na wschód

Przez wieki Szwajcaria była mekką bogaczy, chcących ukryć swój majątek i uniknąć płacenia podatków. Dziś milionerzy uciekają do Singapuru i Hongkongu, bo tylko tam nadal mogą liczyć na dyskrecję. »

 

 

Fakt zapożyczania państwa rząd Donalda Tuska ukrywał po kątach, oszukując obywateli. Licznik długu coraz bardziej przyspiesza, a cały plan ratunkowy Platformy sprowadza się do zwiększenia obciążeń podatkowych polskich rodzin

Podcinanie wspólnej gałęzi

Z prof. Zytą Gilowską, minister finansów w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, rozmawia Mariusz Bober

> Więcej <

 

 

Michnik: to największe zagrożenie dla mediów

Wolne gazety, niezależne media to krew i wino demokracji - mówił redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik, witając uczestników odbywającej się w Krakowie konferencji z udziałem przedstawicieli największych światowych... »

napisz pierwszy komentarz