Być prawdziwym człowiekiem z sercem!

avatar użytkownika pionek

Może ten tytuł dziwnie brzmi, może …. Ale myślę że dla prawdziwych ludzi, ludzi myślących i na poważnie szanujących innych i samych siebie to jasne i proste.

Postanowiłem napisać ten artykuł dlatego że zaczyna być źle, bardzo źle w Polsce mojej ukochanej Ojczyźnie. Wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich pokazały to jasno i wyraźnie. Jest mi smutno po tym gdy dowiedziałem się o wynikach głosowania w poszczególnych miastach, szczególnie zaskoczyły mnie wyniki poznańskich wyborców!               

 
Poznań i cała Wielkopolska to kawał świetnej historii naszej Ojczyzny, to Powstanie Wielkopolskie zakończone pełnym sukcesem w walce o polskość naszej ziemi, to jednak także wiele ofiar i morze przelanej krwi za polskość Wielkopolski i naszą ukochaną Ojczyznę, to jednak historia ale historia którą wszyscy Wielkopolanie powinni pamiętać, nosić ją w sercu, celebrować i postępować tak jak przystało potomkom tych bohaterów którzy nie pozwolili wydrzeć Ojczyźnie naszej wielkopolskiej ziemi.


Pięknie by było gdyby było tak jak napisałem wyżej, ale jest niestety inaczej, jest bardzo źle! Większość Poznaniaków zagłosowała na Bronisława Komorowskiego a co to oznacza, oznacza to że ci Poznaniacy którzy tak zagłosowali zamiast myśleć poddali się medialnej manipulacji i jest im z tym wygodnie, na razie wygodnie.

A co myślą o tym spoczywający w grobach nasi przodkowie którzy oddali życie i przelewali krew po to by Wielkopolska wraz z Poznaniem pozostała Polska i była stałą częścią naszej Ojczyzny. To co dzieje się dzisiaj w Poznaniu wyraźnie wskazuje na to że część, znaczna część Poznaniaków dała się ogłupić i robi wszystko by pomóc sprzedać Polskę, myślę że robią to nieświadomie ogłupieni złością i nienawiścią do przeciwników Platformy Obywatelskiej nie myśląc o niczym innym tylko o tym jak tu dokopać PiS-owi!

I to jest bardzo złe, bo przecież człowiek przede wszystkim powinien myśleć o sobie i swoich najbliższych oraz robić wszystko by jemu i całej jego rodzinie żyło się godnie i dostatnio w uczciwy, najuczciwszy sposób. Niestety jest inaczej, jest źle bardzo źle. Ci ludzie zmanipulowani przez PO i wszystkich tych którym Platforma służy przestali logicznie myśleć i otwarcie patrzeć na to co się wokół nich dzieje. A dzieje się bardzo źle dla Wielkopolski i Polski, a oni nieświadomie działają przeciwko sobie i na swoją niekorzyść.

Gdzie podział się patriotyzm Wielkopolan, gdzie zniknął patriotyzm Poznaniaków? Wyraźnie widać obecnie że u nas w Poznaniu wręcz co niektórzy wstydzą się patriotyzmu by nie zostać wyśmianymi. Czy to jest dobre i dobrze wpływa na środowisko i czy dobrze wpłynie to na przyszłe pokolenia?

Wielkopolska i Poznań dawna kolebka największego patriotyzmu w naszej Ojczyźnie staje się obecnie wręcz wroga dla Ojczyzny. Dzięki postawie lokalnych wyborców, wszystkim tym którzy kiedyś bezskutecznie siłą chcieli zawłaszczyć nasz region, postawa Wielkopolan, patriotyczna postawa nie pozwoliła na to. Nasi przodkowie woleli oddać życie, przelewali krew, walcząc o to byśmy my byli nadal Polakami a Wielkopolska była częścią naszej Ojczyzny – Polski. A dzisiaj, dzisiaj ci sami którzy bezskutecznie próbowali siłą nas zawłaszczyć bez najmniejszego problemu zawłaszczają Wielkopolskę i cała naszą Ojczyznę bez walki, taka jest prawda. I robią to w prosty sposób, nie siła a jedynie ogłupiając nasze społeczeństwo.

Przykre to i bardzo boli bo co się stanie już niedługo z naszą Ojczyzną – Polską, po prostu stanie się skansenem a Polacy w większości zostaną zeszmaceni i staną się siła najemną naszych „zaborców” którym sami w tym „zaborze” pomają.

Ci ogłupieni obecnie cieszą się i radują, bawią się wręcz służąc Platformie Obywatelskiej, a co najgorsze to przede wszystkim służą tym wszystkim którym Platforma służy. Ale co będzie później kiedy Platforma zrealizuje wszystkie otrzymane zalecenia i Polska, nasza Ojczyzna zniknie z mapy Świata? Co wówczas czuć będą ci wszyscy którym dzisiaj Polska nasza Ojczyzna jest obojętna a słowo patriotyzm jest im coraz bardziej obce, wstydzą się bycia patriotą nie wiedząc Tak do końca co to słowo oznacza.

A przecież podstawą patriotyzmu jest podniesienie papierka na ulicy i wrzucenie go do kosza, szacunek do ludzi z najbliższego otoczenia niezależnie od wiary, poglądów, narodowości, koloru skóry… a nie jakiś etos/patos czy przemówienia rocznicowe. Bycie patriotą jest takie proste, wystarczy dawać innym to co sami chcielibyśmy otrzymywać, szacunek, przyjaźń, miłość i pomoc gdy jej potrzebują. Należy przecież pamiętać że człowiek prędzej czy później w swoim życiu otrzymuje to co daje, to do każdego z nas prędzej czy później wraca, czasami ze zdwojoną a nawet większą siłą. Taka jest prawda, sprawdzona i potwierdzana prawda o naszym życiu.
A właśnie to się dzieje, dzięki tej ogłupionej części społeczeństwa zło jakie siali wraca do nas, do narodu polskiego wpływając coraz negatywniej na naszą Ojczyznę i naród.

Platforma Obywatelska po wygranych wyborach zamiast realizować obietnice głoszone w kampanii wyborczej realizuje zalecenia wszystkich z zewnątrz nie myśląc o dobru Polski naszej Ojczyzny i o nas polskim narodzie. Po prostu maja nas głęboko gdzieś, dla nich ważniejsze jest pełne koryto i garściami chowane do kabzy srebrniki jakie dostają ze sprzedaży naszej Ojczyzny i nas samych!

Ocknijcie się moi drodzy rodacy, pomyślcie i przypomnijcie sobie naszych przodków, prostych ludzi a jednak bohaterów którzy walczyli o polskość Wielkopolski dla nas przecież!

Zastanówcie się nad sobą i wybierzcie drogę prawdy a nie tę narzucaną wam przez PO drogę zakłamanie i hańby. Stańcie się prawdziwymi ludźmi a nie marionetkami, ludźmi w pełnym tego słowa znaczeniu. Ludźmi szanującymi jedynie prawdę i to co dla człowieka najważniejsze, przyjaźń, szacunek i miłość, zacznijcie myśleć sercem i szanować sercem zarówno naród jak i naszą Ojczyznę, wówczas przekonacie się że warto było, zobaczycie i poczujecie że inni zaczną robić dokładnie to co wy odwzajemniając się wam za dobro, szacunek i miłość.

Przecież każdy z nas ma serce nie zapominajmy więc o tym i o innej ważnej sprawie jaką jest prawdziwy szacunek do samego siebie, najbliższych i sąsiadów.

I pamiętajcie o prawdzie tej prawdzie która próbują przysłonić parawanem medialnego bełkotu ci którzy zawłaszczają naszą Ojczyznę. Zrozumcie jedno, bycie patriotą nie boli a wręcz przeciwnie, bycie patriotą czyli człowiekiem pełnym serca dla Ojczyzny i narodu z czasem przynosi nam samo szczęście i radość oraz szacunek bliskich i dalszych znajomych, naszych rodaków.

Przemysław T. Kudliński

źródlo: Moja "pisanina"

Etykietowanie:

1 komentarz

avatar użytkownika oparaza

1. Brawo!

Sama prawda!