Kolejne zaproszenie od Klubu Historycznego przy Związku Żołnierzy NSZ

avatar użytkownika Foxx

Już w najbliższy czwartek Klub Historyczny przy Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych zaprasza na projekcję filmu „Pistolet do wynajęcia”.

Jest to biograficzny obraz przedstawiający historię antykomunistycznej krucjaty jednego z najsłynniejszych polskich najemników – Rafała Gan Ganowicza.
 

Rafał Gan-Ganowicz, rocznik 1932 urodził się w Warszawie w patriotycznej rodzinie o korzeniach tatarskich, uszlachconej za zasługi dla Rzeczypospolitej. We wrześniu 1939 roku Niemcy zamordowali jego matkę, a 5 lat później ostatni raz widział swojego ojca, który z biało-czerwoną opaską na ramieniu i karabinem, po krótkim pożegnaniu w piwnicznym schronie, zostawił syna pod opieką kobiet i poszedł do Powstania, wkrótce poległ.

Zetknięcie z azjatycką dziczą, której fala zalała Polskę w 1945 roku okazało się zdeterminować całą późniejszą drogę życiową młodego Rafała. To co jego kilka lat młodsi koledzy robili w czasach niemieckiej okupacji, on wraz ze swoimi rówieśnikami kontynuował pod okupacją sowiecką. W ramach konspiracyjnej organizacji zajmował się ”małym sabotażem” oraz rozbrajaniem ubeków i sowieckich żołdaków. Podobnie jak w latach wojny, za mazanie patriotycznych haseł wielu jego młodych przyjaciół oddało życie. Wtedy to Rafał zaczął stosować metody walki adekwatne do tych jakie wobec niego i jego przyjaciół stosował wróg. Do oręża jakim dotychczas było wiadro z farbą i pędzle dołączyła broń zdobywana na wrogu.

Organizacja szybko została rozpracowana i nasz bohater zmuszony był do ucieczki, postanowił wyjechać na „Ziemie Odzyskane” i tylko przypadek oraz decyzja podjęta w ciągu kilku sekund sprawiły, że ukryty pod wagonem kolejowym znalazł się w Berlinie.

Wyjeżdżając z okupowanej przez Sowietów Polski poprzysiągł sobie, że każdą sposobność w swoim dalszym życiu poświęci walce z najpotworniejszym z nieludzkich systemów.

Na fali powszechnego przekonania o nieuchronności konfrontacji wolnego świata z komunizmem, zaciągnął się do wojska polskiego gdzie ukończył kurs komando adekwatny do drugowojennych kursów dla Cichociemnych. Niestety Ganowiczowi nie było dane stanąć do walki z okupantem. Wypełniając bezwzględnie swoje zobowiązanie i mając za sobą doskonałe wyszkolenie wojskowe, nawiązał kontakty ze środowiskami najemników, kondotierów czy psów wojny. Tak rozpoczął się kolejny i najważniejszy etap w życiu Rafał Gan-Ganowicza. Będąc w pełni świadomym ofensywy jaką na całym niemal świecie bezustannie prowadziła zbrodnicza komunistyczna ideologia dopadł swojego wroga sam, tam gdzie ten próbował podbić i zniewolić kolejne państwa i narody.

 

To jedyna okazja by obejrzeć film, który w pewnych środowiskach już stał się legendarny, tak jak legendą świata kondotierów jest Rafał Gan-Ganowicz.
 

Jeśli ciekawi jesteście dalszego ciągu tej historii to serdecznie zapraszamy w czwartek o godzinie 18:30 do klubu Nowogrodzka 44 (Warszawa, ul. Nowogrodzka 44 lok.7).
 

Etykietowanie:

3 komentarze

avatar użytkownika Maryla

1. Jeśli ciekawi jesteście dalszego ciągu tej historii

pytanie !! no pewnie, ze jestem ciekawa, ale muszę poczekac cierpliwie, aż skończysz swoje opowiadanie tej historii na BM. Mam nadzieję, że film będzie dostępny potem w sieci. Pozdrawiam

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika nurni

2. ciekawe

Postac znana a ze powstał film - pierwsze slysze. Zyjemy wreszcie wolnym kraju jak zazartowała 20 lat temu jakas, zdaje sie aktorka. Zatem film obejrzymy nie w telewizji ale na prywatnym pokazie. Pewien skądinąd sympatyczny byly juz posel LPR intensywnie zapraszal mnie na Nowogrodzką kiedy ta rozkrecała sie. Juz mnie nie zaprasza a tu prosze - Nowogrodzka 44 naprawde sie rozkreciła! :) Lysiakolodzy ktorzy ujawnili sie na BM rowniez powinni wdepnąc. Rafał G-G zainspirował Łysiaka do napisania calkiem dobrej ksiazki.
avatar użytkownika Maryla

3. Zatem film obejrzymy nie w telewizji ale na prywatnym pokazie.

kolejny "półkownik" III RP. Trzeba by zrobić indeks filmów objętych zakazem emisji w mediach publicznych i prywatnych. To juz całkiem spora lista. Pozdrawiam

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl