Blumsztajn o szaleństwie podsłuchów

avatar użytkownika chinaski
Zapowiada się niezwykle interesujący tydzień. Najtęższe "mózgi" Ministerstwa Prawdy właśnie opracowują plan- majstersztyk, którego zasadniczym zadaniem jest ochrona popularności naczelnego wodza i minimalizacja strat ludzkich w obozie platformy. Trzeba uczciwe przyznać, że zadanie to nadzwyczaj trudne: o ile wcześniejsze wpadki tyczyły się działalności szeregowych żołnierzy(co najwyżej kaprali), o tyle dziś aferzystami okrzyknięto zupełnie nieoczekiwanie i dość zgodnie- platformerską generalicję. Mało tego, główni zainteresowani- Miro i Zbych zachowują się zupełnie jak podejrzani przesłuchiwani przez dzielnych komisarzy z W11. Ten łamiący się głos, hektolitry potu, "nie wiem", "nie pamiętam", " nie znam"...Zwłaszcza Miro wypada słabo mając na uwadze stosunkowo długi czas dany mu na przygotowanie linii obrony. Nerwowe zapewnienia o dobrych intencjach nie mogą wiarygodnie "polemizować" z zawartością pism urzędowych. Staremu, doświadczonemu wiarusowi po prostu nie przystoi firmować własnym podpisem niejasnego dokumentu o tak istotnym znaczeniu. Dymisji z jakiegoś względu jednak nie dokonano. Zadziwiająca, oburzająca wręcz niekonsekwencja: Zbychu oddał przecież w obronie swego(i partii) dobrego imienia dosłownie siódme poty, co nie uchroniło go od utraty stanowiska; Miro "zapłacił" tylko skróconym pobytem na amerykańskich wakacjach. POgoda dla bogaczy trwa? Przekonamy się dobitnie w najbliższych dniach. Seweryn Blumsztajn komentując "aferę hazardową" z charakterystyczną powagą prosił dziś o to, byśmy zachowali umiar, byśmy nie popadali w szał podsłuchów, nagrań. Apel ten świetnie koresponduje z zawsze aktualnym postulatem obrony autorytetów. Wszyscy pamiętamy oburzenie, olbrzymie zniesmaczenie publikacjami treści nagranych rozmów Michnika z Rywinem, z Gudzowatym, Gudzowatego z Oleksym etc. Jakże niepotrzebny szok musiała ta lektura wywołać u statystycznego wielbiciela "Gazety Wyborczej"? Ze Zbyszkiem Chlebowskim- w opinii Moniki Olejnik porządnym, uczciwym profesjonalistą- jest dzisiaj podobnie. Ciemny lud powinie komuś odPOwiedniemu wierzyć, ufać, na kogoś takiego głosować. Głupia "Rzepa" znów ciemniakom w głowach namąciła.
Etykietowanie:

3 komentarze

avatar użytkownika Maryla

1. Chinaski

Witam, wyglada na to, ze znów, jak w przypadku Polańskiego, hołota nie dorosła do uznania oceny "elit" za swoje. Sondaże mówia same za siebie, nie ma miejsca na "kuglowanie". Nawet sonda TVN 24 dała dzisiaj wynik 3 xTAK wskazując, ze afera jest, winnych nalezy ukarać i powołac komisję sejmową. Seweryn Blumsztajn znów moze sie spodziewac jakiegos "listu otwartego" w sprawie jego moralizowania bez moralności. http://www.blogmedia24.pl/node/19412 Pozdrawiam

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Unicorn

2. Skoro już kilka razy pokazano

Skoro już kilka razy pokazano gawiedzi, czyli nam gdzie jaśnie oświeceni sprzedający mają prawo, to dlaczego nie iść po całości? Istnieje wiele możliwości "ostatecznego rozwiązania" wielu kwestii, nie tylko znienawidzonego CBA. Znienawidzonego dla lodziarzy, rzecz jasna. Sze kręciło a zdechło. Co może zrobić premier, nie wiadomo dlaczego nazywany Czarodziejem? Opcja 1: Wprowadzić stan wojenny. Wałęsa zostanie przewodniczącym nadzwyczajnej komisji do walki ze szkodnictwem i kaczyzmem. Po egzekucjach sprzeda się co zostało. Opcja 2: ABW robi zadymę i wpada aresztować szefa CBA. Chłopaki się bronią, służby wojskowe nie wiedzą kogo poprzeć. Sojusznicze wojska niemieckie z jednej strony a rosyjskie z drugiej wkraczają aby uratować ład bo porządek musi być w Polsce. Po kilku dniach sprzeda się co zostało. Opcja 3: Donald zrobi czystkę. Aby poszybowały procenty w sondażach poświęci swego najlepszego współpracownika- Grzesia. Grześ niestety nie będzie chciał zawisnąć w centrum Warszawy bo nie lubi populizmu. Grześ woli podciąć Donalda. Wyśle mu rybę nafaszerowaną polonem. Po kilku dniach premierem zostanie Derdziuk, co woził wódkę tatowi. Opcja 4: Szef CBA zostanie oskarżony o zhańbienie ludzkiej rasy i konszachty z dziwną rasą kosmitów. Specjalne grupy łapaczy obcych przeczeszą Polskę. Można wysyłać CV.

:::Najdłuższa droga zaczyna się od pierwszego kroku::: 'ANGELE Dei, qui custos es mei, Me tibi commissum pietate superna'

avatar użytkownika Selka

3. @Uni

He, he... Wiele razy zastanawiałam się, po co czytywać takich "blumsztajnów". No, ale jak wojna - to wojna, stara zasada ciągle aktualna: znaj poglądy (i zamiary) swego wroga :))

Selka