EUREKO? Kosztowna kultura prostactwa i kiczu.

avatar użytkownika Maryla

 

Grad: nie ma wyznaczonej daty zakończenia negocjacji z Eureko ws. PZU

Grad: nie ma wyznaczonej daty zakończenia negocjacji z Eureko ws. PZU

Polski rząd nie pracuje pod presją czasu i spokojnie negocjuje poszczególne elementy porozumienia z Eureko w sprawie PZU, wynika z czwartkowej wypowiedzi ministra skarbu Aleksandra Grada. Według niego, nie została wyznaczona żadna data graniczna... »

 

MIN. SKARBU I EUREKO CHCĄ PRZERWY W WALNYM

Zakończenie sporu z Eureko znów się oddala?

Zakończenie sporu z Eureko znów się oddala?

Na piątkowym posiedzeniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy PZU nie zapadnie decyzja o wypłacie dywidendy - podaje...czytaj dalej »

 

Lekarze nagle zaczęli przepisywać więcej leków



"Rzeczpospolita": Resort zdrowia oszacował, że NFZ do końca tego roku wyda na leki aż o 770 mln zł więcej, niż zakładał.  »

 

 

Lekarz nabazgrze, a pacjent za to zapłaci

Lekarz nabazgrze, a pacjent za to zapłaci

Farmaceuci nie chcą przyjmować nieczytelnych bądź błędnie wypisanych recept, bo NFZ nie zwraca pieniędzy za leki wydane na takiej podstawie. A chodzi o ogromne sumy. Tylko w ub. roku NFZ odmówił aptekom zwrotu ponad 11 mln zł, a do połowy... »

 

Rząd i NFZ szukają oszczędności

Wciąż nie jest gotowa lista leków refundowanych, która miała pojawić się już w lipcu. Z powodu opieszałości resortu zdrowia najbardziej cierpią cukrzycy, którym obiecywano tańsze leki - pisze "Nasz Dziennik". »

 

NAFTA POLSKA: PROPOZYCJE CENOWE SĄ ATRAKCYJNE

Sześciu inwestorów w kolejce po polską chemię

Sześciu inwestorów w kolejce po polską chemię

Nafta Polska zakwalifikowała sześciu inwestorów, z którymi będą prowadzone negocjacje w sprawie zakupu pierwszej grupy chemicznej...czytaj dalej »
 

 

MSP chce zakończyć sprzedaż akcji Ruchu w połowie 2010 r.

Ministerstwo Skarbu Państwa chce zakończyć sprzedaż posiadanego pakietu akcji Ruchu w połowie 2010 r. Obecnie przygotowywane jest memorandum informacyjne dla zainteresowanych inwestorów, a do końca miesiąca mogą być gotowe analizy... »

Fedak: w przyszłym tygodniu rząd zajmie się fikcyjną pracą za granicą

Fedak: w przyszłym tygodniu rząd zajmie się fikcyjną pracą za granicą

W przyszłym tygodniu resort pracy przeanalizuje sytuację prawną osób, które fikcyjnie zatrudniają się za granicą, by nie płacić w Polsce składek na ZUS - powiedziała w czwartek PAP minister pracy Jolanta Fedak. »

 

NA UNIJNE PIENIĄDZE CZEKAJĄ MIESIĄCAMI

Urzędnicza oszczędność wpędza w długi

Urzędnicza oszczędność wpędza w długi

Przedsiębiorcy, gminy, organizacje pozarządowe realizujące unijne projekty - wszyscy miesiącami czekają na opóźniające się...czytaj dalej »

 

Spóźnione pieniądze z UE

Kilkuset przedsiębiorców, gminy i organizacje pozarządowe, które realizują unijne projekty, czekają na opóźniające się środki z Unii Europejskiej. Winne tej sytuacji jest Ministerstwo Finansów - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". »

Kandydaci na szefa ZUS: Derdziuk i Brzóska

Kandydaci na szefa ZUS: Derdziuk i Brzóska

Zbigniew Derdziuk i Artur Brzóska - to kandydaci na prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, wyłonieni przez specjalny zespół w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej - poinformował w czwartek PAP wiceminister Marek Bucior. Kandydatury te... »

 

Czynsze pójdą w górę »
aktualizacja 24-09-2009 07:09 Renata Krupa-Dąbrowska Rosną czynsze za mieszkania na gruntach oddanych w użytkowanie wieczyste. Część gmin aktualizuje opłaty z tego tytułu - mogą wzrosnąć nawet o 1500 procent »

 

Ustawa o SKOK-ach prawie jak nowa »
aktualizacja 24-09-2009 21:05 Aleksandra Kurowska Sejm przyjął dużą nowelizację ustawy o Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych. Jest właściwie całkiem nową ustawą. »
 

Sejm: SKOK-i trafią pod nadzór Komisji Nadzoru Finansowego

Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, podobnie jak banki, będą podlegać nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego. Rozwiązanie takie przewiduje uchwalona w czwartek przez Sejm nowa ustawa o SKOK-ach. »

 

Streżyńska: naziemna telewizja cyfrowa nie ruszy we wrześniu

Streżyńska: naziemna telewizja cyfrowa nie ruszy we wrześniu

We wrześniu, według planów Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, miał ruszyć tzw. multipleks, dzięki któremu Polacy mogliby oglądać programy naziemnej telewizji cyfrowej. Zdaniem prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anny Streżyńskiej... »

 

PERN i rosyjski Transnieft podpisały memorandum o wymianie informacji

Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych (PERN) "Przyjaźń" i rosyjska Kompania Transportu Ropy Naftowej Transnieft podpisały w czwartek w Płocku memorandum "o wzajemnym zrozumieniu i współpracy w zakresie wymiany informacji". »

 

Komisja za odroczeniem konkursu na dyrektorów NIK do 2013 roku

Odroczenie do 2013 roku przepisów, wprowadzających kadencyjność dyrektorów i wicedyrektorów NIK oraz rozpisanie konkursów na te stanowiska przewiduje poprawka do nowelizacji ustawy o Najwyższej Izbie Kontroli, której przyjęcie będzie... »

 

Sejm znowelizował ustawę o NIK, przewidującą audyt zewnętrzny

Sejm uchwalił w czwartek nowelizację ustawy o NIK, przewidującą audyt zewnętrzny Izby, zastąpienie dwóch dokumentów pokontrolnych - jednym, a także wprowadzenie kadencyjności dyrektorów i wicedyrektorów Izby od 2013 roku. »

 

"To najgorsza możliwa kultura, jaka istnieje"



Media ogrywają wielką rolę w propagowaniu i tworzeniu kultury, niestety jest to w głównej mierze kultura prostactwa i kiczu. Misję kulturotwórczą najlepiej wypełnia radio publiczne, najgorzej telewizja - uznali uczestnicy Kongresu Kultury Polskiej biorący udział w sympozjum "Kulturotwórcza rola mediów".  »

 

Uczestnicy Kongresu Kultury Polskiej o tożsamości Polaków



Nad problemami tożsamości Polaków dyskutowali w czwartek w Krakowie uczestnicy Kongresu Kultury Polskiej. Tematem sympozjum było: "Kultura a tożsamość Polaków: narodowa, europejska czy uniwersalna?". »

 

Mazowiecki odznaczony Gloria Artis

 

Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis" odznaczył w czwartek w Krakowie minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski premiera pierwszego niekomunistycznego rządu - Tadeusza Mazowieckiego.  »

 

Znany dziennikarz był TW? Macierewicz oskarża

  

Znany dziennikarz Edward Mikołajczyk współdziałał z tajnymi służbami wojska PRL, a potem, do 1991 r., z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi - zeznał były szef komisji weryfikacyjnej WSI Antoni Macierewicz w procesie, jaki Mikołajczyk wytoczył MON za zapis o nim z raportu z weryfikacji WSI. Powołał się na akta WSI, o które teraz wystąpi sąd.  »

 

"To jest rewolucja, która się dzieje na naszych oczach"



Polacy nie uczestniczą w kulturze wysokiej, a hegemonem jest dzisiaj kultura popularna - ocenił prof. Wojciech Burszta ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Podczas trwającego w Krakowie Kongresu Kultury Polskiej omawiał on raport dotyczący kultury w życiu codziennym Polaków.  »

 

Uczestnicy Kongresu Kultury Polskiej chcą przekazywania 1 proc. z budżetu na kulturę

Wśród uczestników Kongresu Kultury Polskiej zbierane są podpisy pod postulatem dotyczącym przekazywania na kulturę z budżetu państwa jednego procenta. Postulat ma zostać przekazany przewodniczącemu Rady Programowej Kongresu. »

 

GAZ-SYSTEM LICZY NA UDZIAŁ POLSKI

Bałtycka rura wraca

Bałtycka rura wraca

Choć żadna firma nie jest zainteresowana gazociągiem Baltic Pipe, to nasz Gaz-System chce do końca 2011 r. przygotować techniczny...czytaj dalej »

 

Bułgaria chce dostawać całość rosyjskiego gazu przez South Stream

Bułgaria chce dostawać całość rosyjskiego gazu przez South Stream

Rosyjski koncern Gazprom prowadzi negocjacje z Bułgarią na temat przekazywania przez planowany gazociąg South Stream całości dostaw gazu dla Bułgarii oraz tranzytu - poinformował w czwartek szef państwowej spółki bułgarskiej Bułgargaz,... »

 

OSTRE WYPOWIEDZI NETANJAHU W ONZ

Izrael zaatakował Iran i sluchaczy Ahmadineżada

Izrael zaatakował Iran i sluchaczy Ahmadineżada

Ostre słowa pod adresem prezydenta Iranu i "terrorystycznego" irańskiego reżimu padły na forum ONZ z ust premiera Izraela...czytaj dalej »

 

Weiss: Jak walczyć z islamskim radykalizmem »
aktualizacja 25-09-2009 01:38 Szewach Weiss Nie wolno uginać się przed terrorystami. Demokracja musi się bronić, używając siły, bo tylko taki język terroryści rozumieją – twierdzi izraelski dyplomata »

 

Nie będzie tarczy antyrakietowej na Bałkanach

  

USA nie planują umieszczenia elementów tarczy antyrakietowej na Bałkanach po rezygnacji z instalacji w Polsce - oświadczył w czwartek w stolicy Czarnogóry, Podgoricy, wiceadmirał Richard Gallagher, zastępca dowódcy Sił Amerykańskich w Europie.  »

 

 

Lech Kaczyński otworzył sesję giełdy w USA

Lech Kaczyński otworzył sesję giełdy w USA

Lech Kaczyński otworzył sesję na nowojorskiej giełdzie. Prezydent przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie brał udział w sesji ONZ. »

 

"Spotkanie Kaczyńskiego i Tuska z Obamą to dosyć zaskakujące"

  

Szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak uważa, że formuła trójstronnego spotkania prezydenta USA Baracka Obamy z premierem Donaldem Tuskiem i prezydentem Lechem Kaczyńskim jest "dosyć zaskakująca". Nowak zastrzegł, że jeśli zajdzie potrzeba spotkania z prezydentem Obamą, to premier jest gotowy. »

 

PRZED WŁOSKĄ OPOZYCJĄ

Mauro ostrzega Buzka

Mauro ostrzega Buzka

Włoscy eurodeputowani z opozycji starają się wciągnąć Parlament Europejski w groźną dla całej Unii Europejskiej ofensywę...czytaj dalej »

 

 

 

Aborcja po hiszpańsku »
aktualizacja 24-09-2009 22:05 Ewa Wysocka Rząd Hiszpanii zatwierdzi jutro projekt ustawy, która umożliwi aborcję na życzenie. Nawet szesnastolatkom, bez wiedzy rodziców »

 

ARCHITEKCI SPIERAJĄ SIĘ O BUDOWĘ KOLEI W OKOLICACH ŚWIĄTYNI

Bitwa o barcelońską Sagradę Familię

Bitwa o barcelońską Sagradę Familię

Najbardziej niekonwencjonalny kościół w Europie, wizytówka Barcelony Sagrada Familia może być poważnie zagrożona. Tuż obok murów...czytaj dalej »

 

"Feministki to kobiety niespełnione"

 

KOCHANOWSKI: W STRASBURGU "GOŚĆ NIEDZIELNY" BY WYGRAŁ

"Feministki to kobiety niespełnione"
- Nie lubię feministek, bo one nie lubią kobiet. Feministki to kobiety niespełnione w normalnych rolach – ocenił Janusz...czytaj dalej »

 

Gest SLD wobec Alicji Tysiąc - "ona się boi"

  

Grzegorz Napieralski spotkał się z Alicją Tysiąc w Sejmie. Wręczył jej kwiaty i w imieniu SLD obiecał pomoc. Jaką konkretnie tego nie powiedział - informuje TVN 24 »

 

"Kwaśniewska to Królewna Śnieżka"

   

- Gdyby Jolanta Kwaśniewska zdecydowała się wystartować w wyborach prezydenckich, to byłaby świetną kandydatką, ponieważ jest osobą, która radzi sobie w każdej sytuacji - powiedział w TVN 24 Tomasz Nałęcz. »

 

IPN: zarzuty za ataki "D-manów" na pielgrzymów



Były oficer SB, odpowiedzialny za walk z duchowieństwem, odpowie za ataki na pątników 267 warszawskiej pieszej pielgrzymki do Częstochowy w 1978 r. – dowiedział się portal tvp.info. IPN ustalił, że esbecy, chcąc skompromitować pielgrzymów, podrzucali im na miejsca noclegów prezerwatywy, butelki po alkoholu, ale też dosypywali do posiłków środki przeczyszczające, leki psychotropowe, a nawet narkotyki.  »

 

Opozycjonista żądał 300 tys., sąd pozew oddalił

 

Sąd Okręgowy w Lublinie oddalił w czwartek pozew opozycjonisty Janusza Rożka, który żądał 300 tys. zł odszkodowania od byłych funkcjonariuszy, milicjanta i funkcjonariusza SB, którzy pobili go w 1978 r. Sąd uznał, że roszczenie przedawniło się. »

 

Za dwa tygodnie dwie ustawy o IPN w Sejmie

  

Kluby Platformy i Lewicy planują za dwa tygodnie złożyć do marszałka Sejmu swoje projekty nowelizacji ustawy o IPN. PO, PSL, PiS zapowiadają zgodnie, że nie poprą projektu Lewicy, który przewiduje likwidację Instytutu. Szef klubu ludowców Stanisław Żelichowski wyraził zaniepokojenie, że projekt PO nie był konsultowany z PSL. - Mamy jeszcze czas na konsultacje - odpowiadają politycy Platformy. »

 

 

 

DE PRESS WRACA Z PŁYTĄ "MYŚMY REBELIANCI"

Żołnierze wyklęci na rockowo

Żołnierze wyklęci na rockowo

Polsko-norweska grupa De Press wydaje nowy krążek. Wydarzenie to o tyle niezwykłe, że robi to wraz z Muzeum Powstania...czytaj dalej »

 

Sejm walczy o uznanie Polaków za mniejszość narodową



Sejmowa Komisja Łączności z Polakami za Granicą jednogłośnie przyjęła projekt opinii dla premiera w sprawie uzyskania przez Polaków w Republice Federalnej Niemiec praw mniejszości narodowej.  »

 

Wspólna deklaracja młodzieży z Polski i Niemiec

  

II wojna światowa stanowiła najokrutniejszy okres w pełnych napięcia stosunkach polsko-niemieckich - głosi deklaracja młodego pokolenia Polaków i Niemców, dotycząca wspólnej pamięci historycznej. Dokument pt. "Współpracując z myślą o przyszłości, zachowując pamięć o przeszłości" powstał z okazji 70. rocznicy wybuchu wojny.  »

 

PiS zbiera pieniądze dla Lechii Gdańsk; "niech liga się nimi udławi!"

   

- To niewyobrażalny skandal, by 20 lat po odzyskaniu wolności w Polsce karać wyrażanie uczuć patriotycznych i historycznej prawdy - powiedział podczas konferencji prasowej Jacek Kurski, komentując ukaranie klubu Lechia Gdańsk za wywieszenie podczas meczu z Wisłą transparentu bajeru z napisem "17 września 1939 roku - IV Rozbiór Polski". Eurodeputowany PiS zainicjował akcję zbierania pieniędzy na rzecz zapłacenia tej kary.  »

 

TNS OBOP: 48% Polaków uważa reformę edukacji za złą

 

Prawie co drugi Polak (48 proc.) uważa, że prowadzone od 10 lat w Polsce reformy szkolnictwa idą w złym lub bardzo złym kierunku; odmiennego zdania jest prawie co trzeci (29 proc.) Polak, który twierdzi, że reformy idą w dobrą lub w bardzo dobrą stronę - wynika z sondażu TSN OBOP. »

napisz pierwszy komentarz