Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni.Sprzedawcy Ojczyzny.

avatar użytkownika Maryla

Sondaż: Rząd pracuje coraz gorzej

Nie wierzymy w koniec zapaści obwieszczony przez premiera. Donald Tusk kilka dni temu powiedział, że Polska przezwycięża kryzys gospodarczy. Ponadwięcej »

 

Rząd uderzy w używane samochody

Rząd złupi właścicieli starych samochodów

Koniec akcyzy na samochody. Zastąpi ją podatek ekologiczny,więcej »

 

Tabela z bilansem wzajemnych transferów między Polską a UE, prezentowana na stronach internetowych Ministerstwa Finansów, pokazuje, że nie są to środki, które pozwoliłyby odbudować nasz kraj po komunizmie

Fundusze nie na miarę planu Marshalla


Po 5 latach od akcesji Polski do Unii Europejskiej saldo wzajemnych transferów między naszym krajem a Brukselą wynosi 16 mld euro, z czego 9,5 mld euro stanowią koszty Wspólnej Polityki Rolnej. Te ostatnie nie są de facto "pomocą" ze strony Unii, lecz formą wspólnego subsydiowania cen żywności na naszym kontynencie i warunkiem utrzymania konkurencyjności sektorów rolnych poszczególnych krajów. Jeśli odliczyć wydatki UE na WPR - wspólnotowa pomoc dla Polski wynosi około 1,4 mld euro rocznie.

> Więcej <

 

 

NIK negatywnie oceniła nadzór samorządów, które są dla szpitali organami założycielskimi.

NIK uznała, że jakość zarządzania łódzkimi szpitalami jest niska, a efekty restrukturyzacji - chwilowe, w wyniku złego zarządzania lub nawet nielegalnych działań dyrektorów placówek. Wyniki kontroli wskazują, że ani ustawa o pomocy publicznej i restrukturyzacji ZOZ-ów, ani ustawa o przekazaniu środków finansowych na wzrost wynagrodzeń w służbie zdrowia nie wpłynęły zasadniczo na sytuację ekonomiczną szpitali i podniesienie standardów udzielanych świadczeń.


NIK: niska jakość zarządzania łódzkimi szpitalami

  


Minister oskarża, prezydent przecina wstęgę, chorzy czekają

 

PACJENCI: CZAS UMIERAĆ

Minister oskarża, prezydent przecina wstęgę, chorzy czekają

- Chcecie dostać pieniądze, chcecie dobrze funkcjonować? Przekształćcie się w niepubliczne spółki - radzi szpitalom minister zdrowia Ewa Kopacz. To jej komentarz do gigantycznych kolejek, w jakich całymi godzinami...czytaj dalej »

 

NAWET JAK NIE SKORZYSTAMY

Za pomoc MFW zapłacimy miliony

Za pomoc MFW zapłacimy miliony

53,3 mln dol., czyli 0,26 proc. od kwoty przyznanej nam przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy 20,5 mld dol., będzie kosztował Polskę dostęp do elastycznej linii kredytowej – dowiedziała się "Rzeczpospolita". Koszt...czytaj dalej »

 

Zbrojeniówka szykuje się do strajku

Pracownicy zakładów przemysłu zbrojeniowego odpowiadali w referendum na pytanie, czy są za przeprowadzeniem akcji strajkowej, która byłaby wyrazem protestu przeciwko cięciom budżetowym w Ministerstwie Obrony Narodowej. »

 

MINISTER ZAPEWNIA, ŻE WYDAJEMY

300 procent normy w wydawaniu funduszy

300 procent normy w wydawaniu funduszy

Wartki strumień unijnych pieniędzy płynie do Polski, a my czerpiemy z niego pełnymi garściami - wynika z wypowiedzi Elżbiety Bieńkowskiej dla TVN CNBC Biznes. Minister rozwoju regionalnego powiedziała, że po pierwszym...czytaj dalej »

 

Nowe "taśmy Palikota" - wpłacał na kampanię prezydenta?

 

RADNY PO SUGERUJE: ON NIELEGALNIE FINANSOWAŁ KAMPANIĘ

Nowe "taśmy Palikota" - wpłacał na kampanię prezydenta?

Czy Janusz Palikot nielegalnie finansował kampanię wyborczą obecnego prezydenta Lublina? - zastanawia się portal niezalezna.pl i publikuje "nowe taśmy Palikota". - Największe, największe można powiedzieć... daninę...czytaj dalej »

 

Kolejna taśma na Palikota

Kolejna taśma pogrąża Palikota

Janusz Palikot ma coraz większe kłopoty. "Gazetawięcej »

 

PRACOWALI W POŚPIECHU, BĘDĄ POPRAWIAĆ

Prawnicy: ustawa o obcięciu dotacji to bubel

Prawnicy: ustawa o obcięciu dotacji to bubel

Uchwalali ekspresowo i jeszcze szybciej będą musieli się wycofać rakiem? Zdaniem senackich prawników ustawa o finansowaniu partii jest sprzeczna z konstytucją i pełna błędów, a jedynym wyjściem jest odłożenie cięcia...czytaj dalej »

 


Senat ograniczy finansowanie partii z budżetu?



Wiceszef PO Waldy Dzikowski zapowiedział, że ustawa dotycząca ograniczenia budżetowego finansowania partii zostanie poprawiona w Senacie. Przyznał, że jest ona "niedoskonała".  
»

  Jedenaście wątpliwości


fot. M. Borawski

Dziennikarze, nadawcy publiczni i producenci zrzeszeni w stowarzyszeniach twórczych nie zostawili wczoraj suchej nitki na projekcie ustawy o zadaniach publicznych w dziedzinie usług medialnych - wspólnym dziele PO, SLD i PSL. Przekonywali, że projekt ustawy zawiera przepisy niezgodne z Konstytucją, a ponadto grozi tym, że w przyszłym roku media publiczne nie będą miały ani abonamentu, ani innych źródeł finansowania. Jak zapowiedziała przewodnicząca sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO), pierwsze czytanie projektu być może dojdzie do skutku na posiedzeniu Sejmu, 21 kwietnia.

   > Więcej <

 

PiS chce wojny? To będzie miał

 

BIELAN: POKAZUJEMY KOLESIOSTWO PO

PiS chce wojny? To będzie miał

Widać, że ciągnie wilka do lasu. PiS wraca do starej agresji, która doprowadziła do jego klęski - tak marszałek Sejmu oceniłł w TVN24 spot PiS. W słowach nie przebierał jego partyjny kolega Stefan Niesiołowski: -...czytaj dalej »

 


PiS zaatakuje PO "czerwoną księgą"

PiS ostro zaczął kampanię przed wyborami do europarlamentu. Uderza w PO nie tylko nowym spotem reklamowym, ale przygotowuje też "czerwonąwięcej »

 
Odwrót PO od hasła: "nie rządzi się przez ustawy". "Nasz Dziennik" policzył te przygotowane przez koalicję

Ustawy rządzą



fot. E. Sądej

Opowiadali, że "nie rządzi się przez uchwalanie ustaw", bo to tylko niepotrzebne mnożenie prawa, a dzisiaj obecny Sejm zdominowany przez koalicję Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego jest płodniejszy pod względem liczby uchwalonych ustaw niż ten poprzedni tak bardzo krytykowany przez polityków obecnej koalicji, także ze względu na tworzenie masy nowych przepisów. Od początku bieżącej kadencji Sejm uchwalił już 342 ustawy. Wiele wskazuje na to, że w tym roku liczba uchwalonych ustaw będzie większa niż w poprzednim.

   > Więcej <

 

LITEWSKIE MEDIA PO WIZYCIE LECHA KACZYŃSKIEGO

"Polski przywódca czuł się jak w domu"

"Polski przywódca czuł się jak w domu"

"Pisownia nazwisk - ból Polaków", "Polski przywódca czuł się jak w domu", "Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni" - to tytuły publikacji, które ukazały się na Litwie w dzień po wizycie Lecha Kaczyńskiego. Tamtejsze media...czytaj dalej »

 


Premier wrócił z wizyty w Estonii i Finlandii



Premier Donald Tusk powrócił po godz. 15 z dwudniowej wizyty w Estonii i Finlandii.  
»

 

 

 

PREZYDENT ROSJI NIEZADOWOLONY Z MANEWRÓW SOJUSZU W GRUZJI

Miedwiediew ostrzega NATO

Miedwiediew ostrzega NATO

Rosji nie podoba się pomysł manewrów NATO na Kaukazie, które według planów odbędą się pomiędzy 6. maja, a 1. czerwca. Dał temu wyraz prezydent Dimitrij Miedwiediew, który ostrzegł, że spotęgują one napięcie w regionie i...czytaj dalej »

 

TELEWIZJA ODWOŁUJE SIĘ OD PÓŁ MLN ZŁ KARY

TVN kontra KRRiT. O flagę w psiej kupie

TVN kontra KRRiT. O flagę w psiej kupie

Przed warszawskim sądem odbyła się pierwsza rozprawa, podczas której TVN odwoływał się od kary nałożonej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. KRRiT nałożyła ją na telewizję po tym, jak w jednym z programów "Kuba...czytaj dalej »

 

Japończycy w Legnicy kręcą film o 1989 roku

Co zmieniło się w Polsce po Okrągłym Stole i wyborach z 1989 r.? Na to pytanie szuka odpowiedzi ekipa japońskiej telewizji publicznej NHK Enterprises. »

Wałęsa: Byłem niezręczny, może kogoś wsypałem


Wałęsa: Byłem niezręczny, może kogoś wsypałem

Lech Wałęsa złożył szokujące wyznanie w trakcie spotkania ze studentami w Toruniu. Mówiąc o swojej działalności w czasach PRL, stwierdził, że robił wiele rzeczy dyskusyjnych, czasem był niezręczny i być może kogoś wsypał. Po czym przysięgał, że nie był świadomym agentem SB.więcej »

 

 

 

Odsłonięto portret generała Fieldorfa "Nila"

Portret zawisł na murze aresztu śledczego na warszawskim Mokotowie. Pomysłodawcą było Narodowe Centrum Kultury, natomiast wykonania plakatu podjął się muralista Rafał Roskowiński. Tworząc go artysta wzorował się na zdjęciu wykonanym w czasie drugiej wojny światowej. »

 

 
Ścieżka obok drogi

Sprzedawcy Ojczyzny wyprzedają


Stanisław Michalkiewicz


Rosyjski minister spraw zagranicznych książę Gorczakow z zasady nie wierzył niezdementowanym informacjom prasowym. Dopiero jak taka informacja została energicznie zdementowana przez ministerstwo spraw zagranicznych albo inną rządową agendę, wierzył w nią bez żadnych wątpliwości. O słuszności zasady wyznawanej przez księcia Gorczakowa mogliśmy przekonać się na przykładzie informacji o tajnych więzieniach, jakie CIA pozakładała na terenie Polski dla tak zwanych terrorystów. Któż to nie zaprzeczał ich istnieniu? I prezydent Aleksander Kwaśniewski, i premier Leszek Miller, i minister Jerzy Szmajdziński, i wiceminister Janusz Zemke... W przypadku Aleksandra Kwaśniewskiego nic nie powinno nas dziwić. Byłoby dziwne dopiero to, gdyby on sam wiedział, kiedy mówi serio, a kiedy nie.

 

> Więcej <

1 komentarz

avatar użytkownika Maryla

1. Wałęsa: Przywódca mógł rozmawiać z bezpieką- wzorzec dla

młodych, narzucany siłą , kiedy przed takimi ludxmi, jak ks Isakiewicz-Zaleski zamyka się bramy uczelni.

 

Wałęsa: Przywódca mógł rozmawiać z bezpieką

 

Może niezręcznie, gdzieś kogoś wsypałem, ale nie byłem agentem - zapewniał studentów UMK w Toruniu Lech Wałęsa.

Lech Wałęsa w Toruniu.
autor zdjęcia: Roman Bosiacki
źródło: Fotorzepa
Lech Wałęsa w Toruniu.

- Przysięgam, nigdy w życiu nie byłem po stronie komunistycznej, nigdy nie zamierzałem na kogoś donieść, nigdy nie doniosłem (...) Nidy nie zdarzyło mi się zrobić coś świńskiego, czego mógłbym się wstydzić. Niezręczności - tak. Musiałem rozmawiać, może ktoś gdzieś mnie podpytał, to się mogło zdarzyć, ale nie zdrada, nie agentura - mówił Wałęsa.

- Nie byłem agentem, jeśli mówię kłamstwo niech szlag mnie trafi. Natomiast, czy rozgrywałem to dobrze, czy byłem ostrożny, czy mniej ostrożny, to tutaj możemy mieć wątpliwości - dodał.

 

Wałęsa: Moja rola była inna

Były prezydent zaznaczył, że przy ocenie jego przeszłości powinno się brać pod uwagę, że jego sytuacja jako przewodniczącego Solidarności była inna niż wielu osób.

- Byłem przywódcą. Mnie nie można rozpatrywać jak nas wszystkich. Wam nie wolno było rozmawiać z bezpieką i wielu innych rzeczy, ale pierwszy musiał rozmawiać. Ja musiałem rozmawiać o postulatach, musiałem zanosić żądania, oszczędzać kolegów, hamować pewne zapędy. Moja rola była kompletnie inna, można mówić dobra czy zła. Może niezręcznie, gdzieś kogoś wsypałem, ale nie byłem agentem, to nie to, że chciałem kogoś zdradzać - podkreślił.

Wałęsa przyznał też, że mówiąc o wyjeździe z Polski użył pewnej przenośni, ale wcale nie zamierza emigrować.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl