Decyzja Grabarczyka -60 milionów za zerwanie umowy na Terminal II.
Pytanie do Tuska: czy rząd zabierze dotację UJ?
IPN nie finansował książki Zyzaka
Szef IPN Janusz Kurtyka podkreślił, że kontrowersyjna biografia Lecha Wałęsy nie została wydana przez IPN.
SLD: IPN należy jak najszybciej zlikwidować
Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński (Lewica) powiedział, że należy jak najszybciej zlikwidować Instytut Pamięci Narodowej. »
Celuloidem po głowie
Polska pamięć narodowa jest ciągle w defensywie wobec nachalnej propagandy naszych sąsiadów z Niemiec i Ukrainy. Filmowcy w III RP nie byli w stanie zrealizować żadnego dzieła o obronie Gdyni w 1939 r., o bitwie pod Monte Cassino, Powstaniu Warszawskim, akcji "Burza" lub tragedii Kresów Wschodnich.
Olechowski: o papieżu też powstają idiotyczne książki
- Są projekty, na które moje i pani pieniądze nie powinny iść. Są jakieś priorytety w badaniach i moim zdaniem, to nie jest żaden priorytet, żeby w ten sposób zajmować się Lechem Wałęsą - tak Andrzej Olechowski skomentował w "Kropce nad i" w TVN24 książkę o byłym prezydencie, w której napisano m.in. że miał nieślubne dziecko. »
Sikorski nadal walczy o NATO: Rosja powinna być w Sojuszu
Radosław Sikorski powiedział, że "uważa za słuszne przyjęcie Rosji do NATO". Szef MSZ wygłaszał wykład wprowadzający w czasie III Debaty Kopernikańskiej na toruńskim uniwersytecie - informuje gazeta.pl. Czy w ten sposób minister próbuje pokazać, że nie jest antyrosyjski, co było najpoważniejszym minusem jego kandydatury na szefa Sojuszu Północnoatlantyckiego? »
Minister środowiska chciał przeforsować ustawę, która pomogłaby jego fundacji
Eksperci do spraw gazów cieplarnianych negatywnie oceniają pomysł ministra środowiska, aby sprzedaż praw do emisji gazów powierzyć stworzonej przez niego fundacji EkoFundusz. »
SĄD ROZSTRZYGA SPÓR
60 milionów za zerwanie umowy na Terminal II
PPL jest zdania, że wszystkie terminy zawarte w kontrakcie, a także aneksie umowy zostały przekroczone. Wykonawca nie był zdolny do zakończenia budowy, ponadto nie był w stanie zagwarantować, że jakikolwiek kolejny termin będzie tym ostatecznym.
Minister Grabarczyk jest przekonany, że są podstawy do zerwania z wykonawcą umowy. Jak powiedział, jest w trakcie analizowania tejże sprawy, "to nie jest tak jednoznaczne, ponieważ kontrakt zasadniczy był anektowany i te aneksy nie były dotrzymywane przez wykonawcę, tłumaczył.
Okęcie straci miliony?
19 mln zł zarobi dodatkowo na Terminalu 2 firma z hukiem wyrzucona z jego budowy. Nowa umowa nie wyklucza wypłacenia jej przez Okęcie gigantycznego odszkodowania.
Chodzi o pracownię projektową Estudio Lamela. W styczniu Państwowe Porty Lotnicze zawarły z nią kontrakt na dokończenie projektu Terminalu 2. Tymczasem firma była członkiem hiszpańskiego konsorcjum, z którym Porty Lotnicze procesują się przed Sądem Arbitrażowym o gigantyczne pieniądze. To wynik decyzji Ministerstwa Infrastruktury, które półtora roku temu zerwało wartą 247 mln dolarów umowę na projekt i budowę Terminalu 2. Jak dowiedziało się „Życie Warszawy”, w nowej umowie nie ma klauzuli o zrzeczeniu się roszczeń.
Schizofrenia na lotnisku
W środę, minister infrastruktury Cezary Grabarczyk (PO) zapowiedział w radiu TOK
FM , że Terminal 2 na warszawskim Okęciu ruszy w marcu....
Urzędnicy wskażą, jaki telewizor kupić
Ministerstwo Infrastruktury wreszcie zdecydowało, jaki telewizor będzie nam potrzebny do cyfrowej telewizji naziemnej. Dlatego każdy, kto kupuje nowywięcej »Gotówka zamiast kart kredytowych
Ministrowie kombinują, jak nie podpaść Piterze
Minister do walki z korupcją Julia Pitera sporządziła raport o wykorzystaniu kart kredytowych przez rząd. Wynika z niego, że od 2007 roku liczba takich kart i transakcji zmalała o dwie trzecie. "To hipokryzja. Te same rachunki płaci się gotówką lub przelewami" - twierdzi Elżbieta Jakubiak, minister sportu w rządzie PiS.więcej »
Czuma: atakuje się nie tyle mnie, co premieraMinister sprawiedliwości Andrzej Czuma powiedział, komentując kolejne doniesienia o jego niespłaconych długach w USA, że autorzy tych informacji chcą atakować nie tyle jego, ile premiera. Czuma zapewnił, że długi spłacił. » |
|
Jutro drugi szczyt społeczny u prezydenta
We wtorek po południu odbędzie się w Pałacu Prezydenckim szczyt społeczny zorganizowany przez Lecha Kaczyńskiego. To już drugie takie spotkanie. We wtorek głównym tematem rozmów będzie przeciwdziałanie bezrobociu oraz wykorzystanie środków unijnych do walki z kryzysem. »
Mazowiecki NFZ chce zmienić zasady rejestracji do lekarzy
Pracownicy rejestracji w przychodniach mają oceniać stan chorego i w nagłych przypadkach kierować go do lekarza, nawet w przypadku braku miejsc; mazowiecki oddział NFZ będzie karał poradnie, które nie przestrzegają tego zalecenia - dowiedziała się PAP. »
Zadłużenie zoz-ów najniższe do siedmiu lat
Zobowiązania wymagalne publicznych zakładów opieki zdrowotnej w ostatnim kwartale 2008 r. zmniejszyły się i wynoszą obecnie ponad 2,2 mld zł; są najniższe od 2002 r. - wynika z danych Ministerstwa Zdrowia. »
Obietnica Tuska wciąż pozostaje fikcją
Pierwsze laptopy od rządu dla gimnazjalistów miały trafić pod strzechy w tym roku. Tak zapowiadał premier w orędziu. Ale nie trafią. Rządowy zespółwięcej »
Policjanci stracą bonusy, odprawy zawieszone
Kryzys gospodarczy uderza w kolejne grupy budżetówki, tym razem w policjantów. Komendant Główny Policji w ramach szukania oszczędności ograniczył policjantom przysługujące im do tej pory bonusy, a tymczasowo zawiesił ich odprawy - informuje radio RMF FM. »
GPW ZATRZYMAŁA SIĘ W OBLICZU KOLEJNEJ FALI WYPRZEDAŻY
|
Czy znowu będziemy szukać dna?
Optymizm z warszawskiej giełdy wyparował w poniedziałek, jak z większości światowych parkietów. Główny indeks warszawskiej giełdy zatrzymał się o krok od przełamania linii trendu wzrostowego, i jeśli we wtorek spadnie...czytaj dalej »
MF: oszuści podatkowi pod lupą inspektorów skarbowych
W 2009 r. inspektorzy kontroli skarbowej skupią się na walce z podmiotami zajmującymi się najgroźniejszymi dla budżetu oszustwami podatkowymi, związanymi z VAT i akcyzą - wynika z przedstawionych w poniedziałek przez Ministerstwo Finansów zadań kontroli skarbowej na bieżący rok. »
Platforma płaci 9 tysięcy euro długu
Platforma Obywatelska uratowała twarz i spłaciła długi swojej młodzieżówki. Ile wynosiły zaległości Młodych Demokratów? 9 tysięcy euro, czyli okołowięcej »
Wspólne podejmowanie wyzwań związanych z socjalnym wymiarem obecnego kryzysu jest koniecznym...
więcej
Nowy tydzień na Wall Street rozpoczął się od dramatycznej przeceny akcji. Głównie...
więcej
"NDz": będzie Nord Stream, nie będzie wczasowiczów
Konsorcjum Nord Stream, powołane do budowy Gazociągu Północnego jest bliskie przeforsowania swojego projektu. Tymczasem niemiecko-rosyjskie porozumienie gazowe może być przyczyną klęski ekologicznej i gospodarczej gmin nadmorskich - alarmuje "Nasz Dziennik". »
Rosjanie wchodzą do węgierskiego MOL-a
Kurs notowanego na warszawskiej giełdzie węgierskiego koncernu paliwowego MOL wystrzelił wczoraj prawie 5 proc. w górę. Powód? Kupno 21 proc. akcjiwięcej »
Izraelska armia zamyka śledztwo ws. zabójstw cywilów
Izraelska armia poinformowała o zamknięciu śledztwa w sprawie dwóch przypadków zabójstw palestyńskich cywilów w Strefie Gazy w czasie ofensywy Izraela na przełomie grudnia i stycznia. »
|
|
Prezydent odznaczył kobiety represjonowane w PRL
Prezydent Lech Kaczyński wręczył Ordery Odrodzenia Polski i Złote Krzyże Zasługi kobietom, które za swoją działalność na rzecz wolnej Polski były więzione, internowane i represjonowane przez władze komunistyczne. »
SAMOBÓJCZY SPÓR O NOWE WŁADZE MEDIÓW PUBLICZNYCH
Ostatnie dni życia KRRiT?
PRYWATYZACYJNE PORZĄDKI W PW RZECZPOSPOLITA
Minister wymienia zarząd "Rzepy"
Odwołanie całego zarządu i trzech członków rady nadzorczej - to bilans dwudniowych zmian w państwowej spółce Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita. Resort skarbu informuje, że zmiany mają na celu kontynuację...czytaj dalej »
Prawie 40 biskupów na ingresie abpa Dzięgi
39 biskupów z kraju i z zagranicy ma wziąć udział w ingresie nowego metropolity szczecińsko-kamieńskiego abpa Andrzeja Dzięgi do bazyliki archikatedralnej w Szczecinie - poinformował rzecznik kurii szczecińsko-kamieńskiej ks. Sławomir Zyga. »
|
|
Projekt upamiętniający Polaków ratujących Żydów
Archiwum relacji filmowych o Polakach ratujących Żydów podczas II wojny światowej oraz anglojęzyczne wydanie książki o rodzinie Ulmów z Markowej, zamordowanej za ukrywanie żydowskiej rodziny - to elementy kolejnej części kampanii społeczno-edukacyjnej "Życie za życie", organizowanej przez IPN. »
Wandale sprofanowali grób Jerzego Waldorffa
Odłamany i porzucony na nagrobku fragment rzeźby - tak wygląda grób zmarłego dziesięć lat temu Jerzego Waldorffa. Do profanacji doszło prawdopodobniewięcej »
Herbert i Gombrowicz
mieli szanse na Nobla
NOTATKA SB Z WIZYTY SZEFA AKADEMII SZWEDZKIEJ
Gdyby nie SB mielibyśmy o jednego noblistę więcej?
Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont, Czesław Miłosz i Wisława Szymborska - to czwórka polskich noblistów literackich. Czy mieliśmy szansę na jeszcze jedną nagrodę w tej dziedzinie? Komitet Noblowski w 1968 roku rozpatrywał nagrodę dla Witolda Gombrowicza lub Zbigniewa Herberta. Takie informacje znalazł IPN w archiwach SB. Czy oznacza to, że służby specjalne PRL uniemożliwiły przyznanie nagrody polskim literatom? »
|
- Maryla - blog
- Zaloguj się, by odpowiadać
napisz pierwszy komentarz