D. Tuska czekają bezsenne noce!

avatar użytkownika Krzysztofjaw
No i stało się! Sejm wczoraj wieczorem opowiedział się przeciwko senackiej uchwale o odrzuceniu ustawy ws. powołania komisji ds. rosyjskich wpływów. W głosowaniu udział wzięło 454 posłów; większość bezwzględna wyniosła 228 posłów. „Za” odrzuceniem senackiej uchwały było 234 posłów, przeciwko - 219, 1 wstrzymał się od głosu. Tym samym ustawa o powołaniu parlamentarnej komisji śledczej, która będzie badać wpływy rosyjskie na bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007-2022 (autorstwa posłów PiS) czeka już tylko na podpis prezydenta. 
 
Warto też wiedzieć - o ironio! - że sam D. Tusk chciał takiej komisji, ale ograniczonej tylko do czasów obecnych rządów ZP a PiS po prostu rozszerzył ten projekt o czasy rządów D. Tuska i jego PO. 
 
Nawet ON sam, Słońce Peru nieprzypadkowo i ze strachu pojawił się w Sejmie, aby zdyscyplinować swoich posłów, by głosowali przeciw powołaniu tej komisji, no i... to nie pomogło, i ku rozpaczy Jego Ekscelencji Króla Europy ta komisja najpewniej powstanie i to być może pod przewodnictwem znienawidzonej przez Donalda Tuska Małgorzaty Wassermann.
 
Jak zareagował na wynik głosowania lokaj Jeana-Claude Junckera i ulubieniec politycznej Mutter Angeli Merkel?
 
Otóż zaczął od... gróźb! 
 
"Chciałem zobaczyć twarze tych, którzy po raz kolejny złamali konstytucję, złamali dobre obyczaje i fundamentalne zasady demokracji ze strachu przed utratą władzy, ze strachu przed ludźmi i ze strachu przed utratą władzy po wyborach (...) Ci, którzy dzisiaj zagłosowali za złamaniem Konstytucji, będą tego bardzo, bardzo żałowali (...) Było 100 powodów, żeby wyjść na ulicę i protestować przeciwko temu, co dzieje się w Polsce. To 101. powód, który jest równie ważny jak poprzednie. Jeszcze raz wszystkich zapraszam. Chciałbym, żeby cała Polska zobaczyła, że nie ma zgody Polaków na likwidację polskiej demokracji, o którą całe pokolenia walczyły z taką determinacją" [1]. 
 
Swoistego wścieku dostał też Szymon Hołownia: "PiS przepchnął w Sejmie pseudoustawę o powołaniu speckomisji do spraw usunięcia Donalda Tuska z polskiej polityki. To wprowadzanie w Polsce bolszewickich zasad. Jeszcze nie ruszyła oficjalna kampania wyborcza, a już pisowscy spin doktorzy pukają od dołu w dno najgłębszego szamba propagandy (...) Panie prezydencie Andrzeju Dudo, niech Pan nie podpisuje tego kompromitującego bubla. I niech pan powstrzyma to szaleństwo zanim młocka słowna zamieni się w coś znacznie gorszego" [2].
 
Ciekawe... dlaczego akurat taka komisja ma według D. Tuska i jego akolitów dotyczyć tylko D. Tuska? Czego się boi D. Tusk i - jak widać - jego cichy sojusznik Sz. Hołownia, który razem z takimi personami jak: Michał Kobosko, Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein i generał daty komunistycznej Mirosław Różański udaje, że jest samodzielny?
 
Tak naprawdę Donald Tusk rzeczywiście ma się czego bać. I nie chodzi mi tu o jakieś umorzone długi rosyjskiego Gazpromu, nawet nie o planowanie sprzedaży LOTOS-u Rosjanom i brak sprzeciwu Polski dla budowy Nord Stream I i II czy nawet podpisanie skrajnie niekorzystnego dla Polski porozumienia z Rosjanami na wieloletnią dostawę gazu do Polski, ale... przede wszystkim o okoliczności tragedii smoleńskiej, gdzie zginęło 96 osób razem z parą prezydencką i polską generalicją. 
 
Tego moim zdaniem najbardziej boi się D. Tusk - wyjaśnienia jego roli w tej smoleńskiej tragedii! Bowiem jeżeli ta komisja znajdzie dowody chociażby na pośrednią winę D. Tuska to będzie to koniec co najmniej jego politycznej kariery a może i życia na wolności! Wedle mnie dla udowodnienia jego nieczystych zamiarów wystarczy tylko zbadanie dlaczego w kwietniu 2010 roku zostały rozdzielone wizyty do Katynia: zamiast jednej prezydenta z premierem, były oddzielne: spokojna premiera D. Tuska 7 kwietnia i tragiczna w skutkach prezydenta ś.p. L. Kaczyńskiego 10 kwietnia! 
 
Taka niby drobnostka, ale może rzeczywiście dla dobra Polski i Polaków zniszczyć politycznie D. Tuska. A jeżeliby ta komisja doprowadziła jeszcze do przesłuchania osoby, która namówiła ś.p. L. Kaczyńskiego do podróży samolotem a nie - jak było w planach - pociągiem to mielibyśmy wszystko "podane jak na tacy". Takich szczegółowych decyzji jest o wiele więcej a komisja pod domniemanym przywództwem M. Wassermann na pewno będzie je wnikliwie badała. 
 
Nie wiem czy dzisiejszej nocy D. Tusk smacznie spał, ale wydaje mi się, iż w kolejnych miesiącach doświadczy jeszcze wiele bezsenności. I jestem pewny, że nie tylko on...
 
[1] https://niezalezna.pl/486131-kontrola-poslow-nic-nie-dala-teraz-rzuca-grozbami-ci-ktorzy-glosowali-za-komisja-beda-tego-zalowali-wideo
[2] https://wpolityce.pl/polityka/648219-holownia-wsciekly-na-decyzje-sejmu-wskomisji-ds-rosyjskich
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 
 
Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 
 
Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog

napisz pierwszy komentarz