Panie J. Gowinie - Pana czas już minął!

avatar użytkownika Krzysztofjaw

 

Egomegamicentroizm - to moje słowo - neologizm - stworzone na potrzeby określenia zjawiska jednoczesnego występowania u ludzi: mitomanii, megalomanii, egoizmu, egocentryzmu i cynizmu spowitych mgłą egotyzmu. 
 
Typowym przykładem takiego osobnika - oczywiście subiektywnie wedle mojej oceny - jest Jarosław Gowin. Zarówno w rządzie D. Tuska jak i w rządzie obecnej Zjednoczonej Prawicy niemal zawsze obejmował wysokie funkcje rządowe. Z ramienia Platformy Obywatelskiej kandydował w latach 2005-2011 do Sejmu i Senatu, gdzie udawało mu się z wynikami bardzo dobrymi wyborów uzyskiwać obydwie funkcje. Był Ministrem Sprawiedliwości w rządzie PO, później Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Obydwie funkcje rządowe zapewniały mu też okresowo stanowiska wicepremiera. 
 
Jest jak liść na drzewie, który zawsze poddaje się kierunkowi wiania wiatru. Tak naprawdę  jest moim zdaniem pozbawiony jakiegokolwiek kręgosłupa etyczno-moralnego i politycznego. Nagle zawsze znajdował się tam, gdzie mógł uzyskiwać jakieś synekury rządowe. Jak była to PO to był blisko niej, jak PiS to znów się do tej partii przytulił. I zawsze osiągał naprawdę szczyt swoich możliwości, czyli bycie wicepremierem polskiego rządu, choć ani wiedza, ani umiejętności nigdy nie predestynowały go do objęcia aż tak ważnej funkcji państwowej.
 
Ale… widać, że to dla niego było za mało. Sądzę, że marzył zostać premierem a nawet prezydentem Polski. Został wewnętrznie psychicznie uwikłany przez własne dążenia, które w miarę ich postępu oderwały go od rzeczywistości.
 
Popadł w depresję, bardzo ciężką chorobę, która może w wielu przypadkach zakończyć się śmiercią i często poprzez samobójstwo. I tak jest w przypadku J. Gowina, który po nieudanej próbie samobójczej znalazł się na szpitalnym oddziale psychiatrycznym.
 
To jest tragedia człowieka, który nie potrafił przyjąć do wiadomości, że są jakieś uwarunkowania aby być ważną osobą w Polsce. Osiągnął w swoim życiu naprawdę dużo: był wicepremierem, miał swoją partię, decydował o wielu sprawach w naszej Ojczyźnie.
 
Czego jeszcze chciał? Czy naprawdę jego megalomaństwo i mitomaństwo zaszły aż tak daleko?
 
Sądzę, że niestety tak. Stał się niewolnikiem własnych wydumanych ponad miarę osobistych aspiracji. Żył cały czas w bańce własnego samouwielbienia a odstawienie go na boczny tor stało się dla niego nie do zniesienia.
 
Dzisiaj znów jest na tym bocznym torze i staje się powoli mocno radykalnym, żeby przypodobać się środowisku D. Tuska i jego samego. 
 
Bo czymże jest jego tweet jako reakcja na zwolnienie J. Kurskiego z prezesowania TVP?
 
Napisał bowiem tak: ""Jacek Kurski - tzw. „czwarty koalicjant PiSu” - został odwołany z funkcji prezesa TVP. Historia zapamięta go jako szefa propagandowej, bezwzględnej i społecznie szkodliwej szczujni niszczącej kulturę debaty publicznej"" [1]. 
 
Czyż to nie jest bezzasadny i naprawdę pogardliwie brutalny i nikczemny atak na niedawnego Prezesa TVP i na opcję rządzącą dziś w naszym kraju? 
 
A pewnie, że tak a celem m.in. tego twetta jest ponowne "przytulenie" się do PO po to, żeby - w przypadku wygrania opcji Targowiczan - znów mógł zasiadać na jakimś stanowisku rządowym i zaspokoić swoje wydumane cele.   
 
Jeżeli zatem J. Gowin tak ocenia TVP to niech sobie ogląda TVN. To jest dopiero szczujnia a istnienie - jego zdaniem - szczujni w postaci TVP a wedle mnie szczujni w postaci TVN jest rozwiązaniem bardzo demokratycznym. Każdy ma więc wybór jakiego nie było za czasów rządów PO, gdzie od TVP do TVN obowiązywała ta sama narracja redakcyjna sprzyjająca wtedy obecnym władzom. 
 
Zawracam się teraz bezpośrednio do wicepremiera J. Gowina. Niestety Pana czas już minął i nie osiągnie Pan społeczno-politycznie nic więcej niż do tej pory. Warto więc czasami spojrzeć w lustro i swojemu odbiciu powiedzieć, że już dość tej huśtawki i czas się cieszyć z czasów przeszłych. 
 
[1] https://wpolityce.pl/polityka/613173-gowin-pisze-o-szczujni-i-jak-pan-wytrzymal-tyle-czasu 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad…
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/, https://krzysztofjaw.wordpress.com/
kjahog@gmail.com
 
Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą.
Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję!
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814
Paypal: paypal.me/kjahog

napisz pierwszy komentarz