W sprawie losu państwowych budynków w Krakowie

avatar użytkownika Józef Wieczorek

0

Kraków, 19 września 2015 r.

Józef Wieczorek

ul. Smoluchowskiego 4/1

30-069 Kraków

e-mail jozef.wieczorek@interia.pl

Wojewoda Małopolski

Jerzy Miller

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków

wojewoda@malopolska.uw.gov.pl

urzad@malopolska.uw.gov.pl

Roszczenie informacyjne w sprawie losu państwowych budynków w Krakowie

W związku z niepokojącymi dla obywateli Miasta Krakowa informacjami medialnymi

(Dziwne żonglowanie państwowymi budynkami budzi wiele podejrzeń– Dziennik Polski, 9 września 2015 r. Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/7356657,dziwne-zonglowanie-panstwowymi-budynkami-budzi-wiele-podejrzen,id,t.html )

odnośnie losu państwowych budynków – przy ul. Kanoniczej 24, Brackiej 13, a także Basztowej 22 domagam się na podstawie

USTAWY z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej -DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 16 czerwca 2014 r. Poz. 782 OBWIESZCZENIE MARSZAŁKA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 14 kwietnia 2014 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o dostępie do informacji publiczne

rzetelnej informacji w tej sprawie.

Informacje medialne są szczątkowe, budzące zdziwienie i zaniepokojenie, także zwykłego obywatela Miasta Krakowa, istnieją bowiem podejrzenia, że państwowe do tej pory budynki użyteczności publicznej mogą zmienić swojego właściciela.

Budynek przy ul. Kanoniczej jest wręcz dobrem narodowym o wielkiej historii sięgającej XII wieku i związanej z historią Wawelu. Stąd wszelkie decyzje dotyczące jakichkolwiek zmian własnościowych winny być przemyślane zgodnie z interesem publicznym, a obywatele Miasta Krakowa winni być w tych sprawach rzetelnie informowani.

Przewidywane przenoszenie takich urzędów jak Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków, czy SKOZK, a nawet Kuratorium Oświaty poza centrum Krakowa do Nowej Huty (?) musi budzić konsternację, bo takie urzędy winny być dostępne także dla zwykłych obywateli w centrum miasta, a nie na jego obrzeżach.

SKOZK finansowany jest z budżetu państwa za pomocą Kancelarii Prezydenta RP, a ze skąpych informacji medialnych nie dowiadujemy się nawet czy zamiary wobec siedziby SKOZK są uzgadniane z Kancelarią Prezydenta RP.

Niejasne poczynania wojewody małopolskiego, o czym jest mowa w mediach i ‚w Krakowie’ i to w okresie przed wyborami, które mogą doprowadzić do zmian władzy, winny stać się jasne dla obywateli i to jeszcze przed wyborami.

Józef Wieczorek

P.S.

Niniejsze roszczenie zostanie umieszczone na stronie https://wkrakowie2015.wordpress.com/

i udostępnione także innym osobom i urzędom publicznym w celu niezależnego zbadania i

monitorowania losów państwowych budynków w Krakowie

3

4

1

2

Odpowiedż z urzędu wojewody


napisz pierwszy komentarz