Komisja Europejska wciąż nas broni przed Tuskiem. Wyprzedaż Polski trwa. Żeby nie było nic.

avatar użytkownika Maryla
Podwyżka goni podwyżkę. Teraz gaz, prąd już wkrótce

Podwyżka goni podwyżkę. Teraz gaz, prąd już wkrótce

Urząd Regulacji Energetyki zaakceptował nowe taryfy cen gazu dla PGiNG. Oznacza to, że zakłady gazownicze już mogą wprowadzać w życie podwyżki. Najwięcej stracą na nich ci, którzy wykorzystują gaz do gotowania, ogrzewania wody i... »

KE: sprawa polsko-rosyjskiej umowy gazowej nie jest zamknięta

Komisja Europejska nie może jeszcze zatwierdzić umowy gazowej Polska-Rosja, bo nie dostała oczekiwanego projektu umowy operatorskiej ws. zarządzania polskim odcinkiem Jamału przez Gaz-System - powiedziała w poniedziałek PAP rzeczniczka ds.... »

Nieoficjalnie: RN Gaz-Systemu zaakceptowała umowę ws. Jamału

Rada Nadzorcza Gaz -Systemu pozytywnie zaopiniowała parafowaną umowę ws. przejęcia od EuRoPol Gazu zarządzania polskim odcinkiem gazociągu jamalskiego - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do spółki. »

 

Pawlak: we wtorek rząd powinien zatwierdzić porozumienie ws. gazu

Pawlak: we wtorek rząd powinien zatwierdzić porozumienie ws. gazu

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak powiedział w poniedziałek w Moskwie, że spodziewa się, iż na wtorkowym posiedzeniu rząd zatwierdzi porozumienie z Rosją w sprawie zwiększenia dostaw gazu do Polski. »

Rząd we wtorek m.in. o obniżeniu długu publicznego

Rada Ministrów na wtorkowym posiedzeniu zajmie się m.in. projektem nowelizacji ustawy o finansach publicznych, którego celem jest obniżenie długu publicznego oraz kosztów jego obsługi. W projekcie wprowadzona zostaje m.in. tzw. reguła wydatkowa. »

Polskim rybakom grozi ograniczenie połowów szprota i śledzia

Ministrowie rybołówstwa krajów UE mają we wtorek ustalić kwoty połowowe na Bałtyku na przyszły rok. Komisja Europejska chce radykalnej redukcji połowów śledzia i szprota, co dotknie także polskich rybaków. Polski rząd jest przeciwny... »

 

 

Grad: nie będzie zwiększania puli akcji GPW dla inwestorów indywidualnych

Grad: nie będzie zwiększania puli akcji GPW dla inwestorów indywidualnych

W ofercie GPW pula akcji dla inwestorów indywidualnych wyniesie 30 proc. Nie przewiduje się jej dalszego zwiększenia - powiedział w poniedziałek minister skarbu Aleksander Grad. »

Gdynia - majątek stoczni na sprzedaż

Majątek Stoczni Gdynia wystawiono na sprzedaż. Dziś ogłoszono konkurs. Walizkowa maszyna do pisania oraz piła elektryczna tarczowa - w cenie wywoławczej po 8. zł, aparaty do oddychania i dalekopisy, modele statków i rzeźby te miedzy innymi... »

 

TVN CNBC: szpitale, ból głowy samorządów

Zgodnie z planami Ministerstwa Zdrowia samorządy będą zmuszone zdecydować się na komercjalizację szpitali – jeśli tego nie zrobią, będą zmuszone spłacić ich długi. »

ZAPROSZENIE INWESTORÓW JESZCZE W PAŹDZIERNIKU?

Minister znowu obiecuje Lotos

Minister znowu obiecuje Lotos

Minister skarbu Aleksander Grad zapowiadał, że we wrześniu zaprosi do zgłaszania się inwestorów zainteresowanych prywatyzacją...czytaj dalej »

MSP: Zakłady Artykułów Technicznych "Artech" - na sprzedaż

Ministerstwo skarbu zaprosiło inwestorów do przetargu w sprawie kupna udziałów Zakładów Artykułów Technicznych "Artech" w Łodzi, stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego. Cena wywoławcza działającej w sektorze maszynowym... »

MSP: PKS-y w Dzierżoniowie i Zgorzelcu - na sprzedaż

Resort skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna dwóch Przedsiębiorstw Komunikacji Samochodowej w Dzierżoniowie oraz Zgorzelcu. Inwestorzy mogą składać oferty do 25 listopada. »

Resort skarbu chce sprzedać udziały w spółce Złoty Stok Farby

Resort skarbu chce sprzedać należące do niego udziały w spółce Złoty Stok Farby w Złotym Stoku, zajmującej się m.in. produkcją i sprzedażą farb. Cena wywoławcza to ponad 2 mln zł. »

Większość Polaków w wieku powyżej 50 lat jest wykluczona cyfrowo

Większość Polaków w wieku powyżej 50 lat jest wykluczona cyfrowo

21,6 proc. Polaków w wieku 50 lat i więcej korzysta z internetu, choć 40 proc. ma do niego dostęp w domu. Tymczasem wśród młodszych osób z internetu korzysta 71 proc. To dane zaprezentowane w poniedziałek w raporcie otwarcia koalicji... »

Choć w Sokolnikach w wielu obejściach stoją kontenery mieszkalne, tylko nieliczni powodzianie decydują się na spędzenie w nich zimy

Biurokracja nie przejmuje się zimą

Zatopione dwa razy przez tegoroczną powódź Sokolniki k. Sandomierza to dziś jeden wielki plac budowy. Wyburzane są zniszczone przez żywioł domy, wylewane fundamenty pod nowe, stawiane mury, kładzione dachy, wykańczane wnętrza. Wszędzie widać ogromny pośpiech, by zdążyć przed zimą i nie oddać państwu przyznanych na remont czy odbudowę domu pieniędzy.

> Więcej <

Unijnych dotacji na otwarcie firmy w tym roku już nie będzie

Unijnych dotacji na otwarcie firmy w tym roku już nie będzie

Jeżeli myślisz o założeniu firmy dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, swoje plany musisz odłożyć co najmniej na początek przyszłego roku. »

URZĘDNICY PRZYJĘLI PONAD MILION ZŁOTYCH

Wyrok za korupcję przy budowie autostrad

Wyrok za korupcję przy budowie autostrad

Poznański sąd rejonowy skazał w poniedziałek 5 osób oskarżonych o korupcję przy budowie dróg i autostrad A1 i A2. Sprawa miała...czytaj dalej »

Palikot pod specjalną ochroną

Janusz Palikot nie musi tłumaczyć się przed sądem, dlaczego bezpodstawnie oskarżył prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i ówczesnego szefa CBA Mariusza Kamińskiego "o spreparowanie afery hazardowej", w którą zamieszani byli czołowi politycy Platformy Obywatelskiej. Sąd Okręgowy w Lublinie stwierdził, że Palikota chroni immunitet poselski.

> Więcej <

 

 

Kluczowa nominacja w unijnej dyplomacji

2010.10.25 (13:06)
Kluczowa nominacja w unijnej dyplomacji

Francuz Pierre Vimont będzie sekretarzem generalnym nowej służby.

 

PALESTYNKA OSKARŻA WOJSKOWYCH

Izraelscy żołnierze spalili Koran?

Izraelscy żołnierze spalili Koran?

Palestynka oskarżyła w poniedziałek izraelskich żołnierzy o spalenie dwóch egzemplarzy Koranu podczas aresztowania jej męża w...czytaj dalej »

PROPOZYCJA ZWOŁANIA WSPÓLNEGO ZGROMADZENIA POSELSKIEGO

Konflikt Polski z Litwą. Wilno wyciąga rękę

Konflikt Polski z Litwą. Wilno wyciąga rękę

- Musimy bardzo otwarcie porozmawiać, nie za pośrednictwem mediów, ale bezpośrednio - powiedział Algis Kaszeta,...czytaj dalej »

 

W śledztwie smoleńskim ekipa Donalda Tuska ustawiła się w roli dodatku do biur tłumaczeń języka rosyjskiego - zamiast działań, afirmacja niekompletnych i spóźnionych dokumentów spływających z Moskwy

Rząd luzaków

Jerzy Polaczek


 

Oprócz smoleńskiej katastrofy lotniczej szeroko wkracza w tę tragedię dodatkowo smoleńska katastrofa prawna, która jest wynikiem tego, że "rząd luzaków" nie umiał i nawet nie wiedział, o co Rosjan pytać, czego twardo żądać i gdzie jest granica kompromisu, który chroni nasze interesy państwowe, po prostu polską rację stanu.

> Więcej <

 

 

 

Konwencja chicagowska dopuszcza możliwość, by rejestratory z rządowego tupolewa, który uległ katastrofie na terenie Federacji Rosyjskiej, zostały zbadane np. we Francji. Jednak strona polska tego nie dopilnowała

Czarne skrzynki mogły być badane poza Rosją

Nawet procedując wbrew błędnie przyjętym zapisom załącznika 13 do konwencji chicagowskiej, wszelkie prace na miejscu katastrofy samolotu Tu-154M mogły być wstrzymane do czasu pojawienia się na miejscu tragedii polskich ekspertów. Strona polska mogła też domagać się, by rejestrator katastroficzny był badany i przechowywany poza Rosją. Takich wniosków jednak nie było. W efekcie do dziś nie wiadomo, co działo się z czarną skrzynką od chwili odnalezienia do przekazania jej do Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK), a jedyną gwarancją bezpieczeństwa tych cennych danych była polska plomba na moskiewskim sejfie.

> Więcej <

Pułkownik Edmund Klich, polski akredytowany przy moskiewskim Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym, spotkał się w czwartek wieczorem z połączonymi sejmowymi komisjami: Infrastruktury oraz Sprawiedliwości i Praw Człowieka

Urwane dokumenty (cz. 2)

Edmund Klich: Zamieściliśmy kolorowe zdjęcia tych lamp, które były tam w takim stanie nienajlepszym - to jest takie długie pismo z 20 sierpnia. Kolejne pismo było z 15 września. Na szereg tych pism otrzymałem 20 września pismo od pana Morozowa, w którym powołują się na załącznik 13. Wskazywał mi, że wszystko jest w porządku, ja nie bardzo się z tym zgodziłem. Na końcu jest kuriozalne zdanie, które bardzo mnie zdenerwowało, bo jest takie stwierdzenie: "A zatem pańskie działania doprowadzą do opóźnienia terminu zakończenia badania katastrofy, która nie tylko wstrząsnęła naszymi państwami, ale także całym światem, co może negatywnie wpłynie na profilaktykę podobnych zdarzeń w tym również lotnictwie RP".

> Więcej <

 

To publiczne szyderstwa z krzyża, język nienawiści, słowa podyktowane chęcią zwycięstwa w wyborach, zohydzenia i wypchnięcia przeciwników politycznych, przyczyniły się do wtorkowej tragedii

Był to mord polityczny

Z Pawłem Kowalem, posłem do Parlamentu Europejskiego (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), rozmawia Marta Ziarnik

> Więcej <

 

 

napisz pierwszy komentarz