Barcelona i Messi gromią synów Albionu

avatar użytkownika Michał St. de Zieleśkiewicz

W rewanżowym meczu ćwierfinału Ligi mistrzów,  Futbol Club Barcelona na swoim gigancie Camp Nou rozgromiła dumnych synów Albionu z Arsenalu aż

4:1

Początek meczu nie zapowiadał klęski kanonierów z Londynu. Obie drużyny juz w pierwszych minutach meczu mogły zdobyć bramkę.
Ku rozpaczy kibiców Dumy Katalonii pierwsi bramkę zdobyli kanonierzy z Londynu.
W 18 minucie meczu  Theo Walcott, podał w polu karnym Katalończyków piłkę do Nicklasa Bendtnera. Strzał Duńczyka obronił Victor Valdes. W dobitce bramkarz Barcelony był bezradny,

Londyńczycy prowadzili 1:0

Nicklasa Bendtner.

Trzy minuty później po pięknej solowej akcji Argentyńczyk Lionel  Messi wyrównał na 1:1

W 37 minucie angielscy obrońcy popełnili błąd. Lionel Andrés Messi w swoim stylu zatańczył z piłką  a hiszpański bramkarz Manuel Almunia Rivero wyjmował piłkę po raz drugi z siatki.
Pięć minut później po prostopadłym podaniu  głową Seydou Keity, Lionel Messi przelobował wychodzącego z bramki Alumnie. Było 3: 0. Argentyńczyk  i zaliczył w Lidze Mistrzów klasyczny hat trick

W drugiej odsłonie Duma Katalonii zwolniła gre. Do głosu zaczęli dochodzić piłkarze The Gunners. Mimo wielu ataków, obrona Barcelony spisywała się bez zarzutu.
W 88 minucie meczu Lionel Messi ograł obrońców z Arsenału Londyn. Było 4: 1.
Pierwszy mecz w Londynie na stadionie Emirates Stadium zakończył się remisem 2:2, więc to Katalończycy grać będą w półfinale.