Stocznie, PZU-EUREKO, NFZ
Nie ma dywidendy z PZU. Na razieZysk za 2008 r. zasili kapitał zapasowy. Nie ma decyzji w sprawie zysków z lat ubiegłych.
Skrzypek: nie widzę powodów do dalszych obniżek stopy rezerwy obowiązkowej
Rada Polityki Pieniężnej (RPP) jest nadal w cyklu łagodzenia polityki pieniężnej i każda decyzja w tym zakresie jest prawdopodobna, wynika ze środowej wypowiedzi prezesa Narodowego Banku Polskiego (NBP) Sławomira Skrzypka. W jego ocenie, nie... »
- 29 . 07 . 2009 ( 18:25 )
Grad broni planu prywatyzacjiBlisko 37 miliardów złotych to realna kwota - uważa minister skarbu Aleksander Grad.
Plan przychodów z prywatyzacji jest bardzo realny
Zrealizowanie planu przychodów z prywatyzacji do końca 2010 roku na poziomie blisko 37 mld zł jest bardzo realne - poinformował minister Skarbu Państwa Aleksander Grad. »
- 29 . 07 . 2009 ( 14:24 )
Związkowcy z KGHM piszą do premieraPetycja ma skłonić do zaniechania prywatyzacji miedziowego kombinatu.
Grad: będzie spotkanie związkowców z inwestorem stoczni
Minister skarbu Aleksander Grad powiedział w środę po rozmowach ze związkowcami stoczni Gdynia i Szczecin, że obiecał im zorganizowanie spotkania z inwestorem. Ma do niego dojść po 17 sierpnia, do kiedy wyznaczono termin zapłaty za majątek... »
PiS: prywatyzacja stoczni do NIK
Prawo i Sprawiedliwość chce, by NIK skontrolował proces prywatyzacji stoczni w Gdyni i Szczecinie. Izba miałaby dokonać kontroli pod względem: legalności, gospodarności i rzetelności procesu wyboru inwestora przez Ministerstwo Skarbu. »
Polski rząd wycofuje się z zapowiedzi wprowadzenia euro w 2012 roku
Polska nie wejdzie do strefy euro w 2012 r. - wynika z wypowiedzi wiceministra finansów Ludwika Koteckiego w Senacie. Zapowiedział, że sierpniu rząd opublikuje dokument, w którym będą nowe warunki dotyczące wprowadzenia Polski do strefy euro. »
Do Polski napłynęło w czerwcu 567,6 mln euro z UE
Transfery środków Unii Europejskiej do Polski wyniosły w czerwcu 567,64 mln euro - podało Ministerstwo Finansów. »
Cięcia w budżecie resortu zdrowia spowodują zapaść publicznej służby zdrowia. Pacjenci skazani będą na jeszcze dłuższe kolejki oraz przestarzałe leki, sprzęt i metody diagnostyczne
Jak oszczędza minister Kopacz |
Mimo że minister zdrowia Ewa Kopacz zarzekała się na początku roku, iż cięcia w budżecie ominą resort zdrowia, stało się inaczej. Minister nie oszczędziła nawet nakładów na Program Zwalczania Raka i zabrała z jego kasy 30 mln złotych. - W onkologii i tak było mało pieniędzy. To skandal, te środki powinny rosnąć, a nie maleć - mówi w rozmowie z nami prof. Alicja Chybicka, onkolog, kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Ogółem środki na ochronę zdrowia po ostatniej nowelizacji budżetu stopniały o ponad 300 mln zł i wynoszą 4 mld 400 mln złotych. |
||||
> Więcej < |
Neonaziści stworzyli w Dolnej Saksonii centrum szkoleniowe
Następcy Adolfa Hitlera kształcą młode pokolenie. »
Węgry żądają odszkodowania od Austrii
Węgry domagają się od Austrii odszkodowań w wysokości 200 tysięcy euro za straty spowodowane tegoroczną powodzią. Zdaniem ekspertów z węgierskiego ministerstwa ochrony środowiska Austria zlekceważyła groźbę powodzi i nie zapobiegła jej w porę. »
Wszystko rozbija się o pieniądze
Powstanie Warszawskie czeka na swój film Aż pięciu reżyserów pracuje nad filmami o Powstaniu Warszawskim. Żaden historyczny temat nie przyciągnął dotąd tylu filmowców jednocześnie. Ale choć do nowych produkcji przymierzają się tacy reżyserzy jak Juliusz Machulski, wcale nie jest pewne, że kiedykolwiek zobaczymy rezultaty ich pracy.więcej »
Pamiętajmy o Annie Walentynowicz
Zostaliśmy postawieni przed z gruntu fałszywym wyborem: albo Walentynowicz, albo Wałęsa. W rzeczywistości polska historia zdoła pomieścić wszystkich swoich aktorów – pisze publicysta "Rzeczpospolitej"
Mało kto pamięta, że pierwszym postulatem strajkujących w Gdańsku, stoczniowców w sierpniu 1980 roku, było przywrócenie Anny Walentynowicz do pracy. To jej usunięcie było iskrą powodującą eksplozję "Solidarności". Za około tydzień Walentynowicz kończy 80 lat. W świętowanie tej rocznicy, która nie powinna być wyłącznie jej osobistym świętem, nie zaangażowało się ani miasto Gdańsk, ani rząd Donalda Tuska.
Oddać hołd bohaterom
Grupa blogerów (działając bez zgody samej zainteresowanej) zaczęła zbierać pieniądze i zwróciła się do Kancelarii Premiera o symboliczną dla tej instytucji kwotę dla zorganizowania urodzin Walentynowicz. Otrzymali odmowę. Trudno, aby postawa taka nie wywołała oburzenia. Bardzo sensowny i wyważony felieton w tej sprawie opublikował w "Dzienniku" Robert Mazurek. Felieton ma formę listu otwartego do szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego. Autor zwraca uwagę, że obecne wybory polityczne nie powinny przesłaniać wielkich historyczneych zasług. I że czas przełamać, jak to określa, "dwoistość historii, którą Polska zafundowała sobie ostatnio".
(..)
Postać bez skazy
Bohaterowie naszej najnowszej historii mogą skłócić się na całe życie i odmawiać podania sobie ręki. Od polityków, którzy są naszymi reprezentantami, oczekujemy, że oceniali będą ich realne zasługi. Walentynowicz nie miała tak wielkiego wpływu na naszą najnowszą historię jak Wałęsa. Zaistniała w niej jednak w sposób niezwykle znaczący i – co niezwykle rzadkie – pozostała postacią bez skazy. Bez względu na to, jakie ma dzisiaj poglądy.
- Maryla - blog
- Zaloguj się, by odpowiadać
napisz pierwszy komentarz