XII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę, 11 stycznia 2020.
11 stycznia 2020 r. odbyła się 12. Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę. Ideą przwodnią tegorocznej edycji będą obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.
12:30 - Msza święta pod przewodnictwem abpa Andrzeja Dzięgi
14:00 - Powitanie gości na sali o.Kordeckiego
14:30 - Wykład Witolda Gadowskiego, organizatora "Marszu życia Polaków i Polonii"
16:30 - Oprawa
Kibice co roku udają się do Częstochowy, aby prosić o błogosławieństwo na kolejny rok. Podczas spotkania modlą się w intencji Ojczyzny. W tym roku, jak powiedział ks. Jarosław Wąsowicz, kapelan kibiców, uczestnicy pielgrzymki chcą upamiętnić 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej.– W tym roku będziemy celebrować rocznicę niezwykle ważnego wydarzenia, kiedy Polska zatrzymała nawałnicę bezbożnego komunizmu. Uratowała w ten sposób Europę i świat, bo 20 lat później mogliśmy się przekonać, jak wielkim nieszczęściem była wojna rozpętana przez dwa totalitarne systemy. To wszystko Polakom – jak wierzymy dzięki wstawiennictwu Matki Najświętszej – udało się w 1920 roku zastopować. Chcemy Panu Bogu podziękować za tych naszych bohaterów, za Bitwę Warszawską, za to wszystko, co Maryja od wieków wyprasza nam Polakom przed tronem Boga – podkreślił ks. Jarosław Wąsowicz. W trakcie pielgrzymki zostaną poświęcone szaliki klubowe. Kibice mogą oddać krew w ramach Idei Pojednania Kibiców i Akcji Honorowego Krwiodawstwa. XII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę zakończy się prezentacją patriotycznych transparentów.
- Zaloguj się, by odpowiadać
10 komentarzy
1. z archiwum BM24
Stowarzyszenie i portal Blogmedia24.pl dołącza się tradycyjnie jako społeczne medium wspierające, już po raz DZIEWIĄTY od II Ogólnopolskiej Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców, która odbyła się 19 grudnia 2009 r.
XI Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę, 5 stycznia 2019.
X Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę, 13 stycznia 2018.
IX Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę, 7 stycznia 2017.
VIII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę, 9 stycznia 2016.
VII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę 10 stycznia 2015 r.
VI Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę 4 stycznia 2014 r.
Nasz patronat medialny: V Ogólnopolska Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę
IV Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę.
III Patriotyczna pielgrzymka kibiców
II Ogólnopolska Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę. Relacje.
Redakcja Blogmedia24.pl
2. W pielgrzymce kibiców
— mówi portalowi wPolityce.pl Jarosław Mańka, reżyser filmu „Siły modlitwy”, poświęcony legendzie kibiców Lechii Gdańsk Andrzejowi Duffekowi. Patronem medialnym filmu jest portal wPolityce.pl, tygodnik Sieci i miesięcznik Sieci Historii.
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
3. Na zakończenie kibice
12. Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę odbywa się dzisiaj, 11 stycznia. Kibice tradycyjnie rozpoczęli udział w pielgrzymce od uroczystej mszy świętej.
Zobacz galerię(46 zdjęć)
Mszy świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu przewodniczył i homilię wygłosił arcybiskup Andrzeja Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. Na zakończenie kapłani poświęcili tradycyjne barwy klubowe i transparenty patriotyczne.
Jak informuje Biuro Prasowe Jasnej Góry, po mszy świętej w Sali o. Kordeckiego odbył się patriotyczny koncert Pawła Piekarczyka, artysty, wykonującego poezję śpiewaną, i spotkanie z zaproszonymi gośćmi, wśród nich Witoldem Gadowskim, dziennikarzem i publicystą.
Kibice odśpiewali hymn państwowy, a później skandowali m.in. "Śmierć wrogom ojczyzny", "Cześć i chwała bohaterom", "Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę".
W tym roku Jasna Góra nie zezwoliła kibicom na wieszanie flag i transparentów na murach klasztoru. Pielgrzymka przebiegła spokojnie. Wydarzeniom na Jasnej Górze z kilkunastu radiowozów przyglądali się policjanci.
https://dziennikzachodni.pl/pielgrzymka-kibicow-na-jasna-gore-zdjecia-na...
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
4. Pielgrzymka Kibiców na Jasną
Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę - www.gosc.pl
XII Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę | - Radio FIAT
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
5. Jasna Góra Kibice z całej
Jasna Góra
Kibice z całej Polski u Maryi na Jasnej Górze
12. Ogólnopolska Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców trwa na Jasnej Górze w sobotę, 11 stycznia. Przyjechali kibice największych klubów piłkarskich, ale także tych lokalnych z całej Polski – w sumie ponad 4 tys. osób. Są także kibice z dawnych Kresów Rzeczpospolitej Polskiej – z Wileńszczyzny, Białorusi i Ukrainy, a także kibice z Węgier.
https://www.niedziela.pl/artykul/48510/Kibice-z-calej-Polski-u-Maryi-na-...
Głównym punktem pielgrzymki była Msza św. w Kaplicy Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. Podczas Mszy św. modlono się za wszystkie intencje, które nadsyłali kibice z całej Polski.
„Zwróć uwagę, gdzie przebiega jedna z najwyraźniejszych i najważniejszych dzisiaj, chociaż pewnie i w każdym pokoleniu, granic pomiędzy ludźmi - zwracał uwagę w homilii bp Dzięga - Nie są to granice państw, nie są to granice języków, nawet nie są to granice wyznań, obrządków, czy religii. One są ważne, trzeba je znać, trzeba je szanować, odpowiednio, zgodnie z zasadami przekraczać, gdy można i gdy należy, ale papież Franciszek próbuje nam pokazać tę jeszcze bardzie radykalną granicę, w naszym pokoleniu chyba o wiele bardziej istotną. To jest granica pomiędzy ludzkimi sercami”.
„Aniołowie przy narodzeniu Chrystusa ogłosili: ‘Pokój ludziom dobrej woli’, a więc ludziom serca otwartego, ludziom, których serce żyje, w których ta boska cząstka nie wygasła, którzy nie pozwolili jej wygasnąć, którzy chcą coś czynić. Oprócz tych ludzi są też ludzie, którzy pokoju nie chcą do siebie wpuszczać. Po czym to rozpoznać? Ludzi serca żywego, serca otwartego poznasz po tym, że chętnie stają, aby coś dobrego czynić, nie tylko dla siebie coś dobrego, to przede wszystkim dla kogoś. Zadziwiam się patrząc dzisiaj na ilość inicjatyw, których celem jest pomnażać dobro. Bo po to nas Bóg postawił na ziemi, abyśmy pomnażali dobro w sobie i wokół nas” - mówił kaznodzieja.
„Tutaj stajecie jako środowiska kibiców. Niezwykłe, jaki jest koloryt bogaty, jak jest wielobarwne to środowisko i jak potrafi okazać wiele serca. Przecież wystarczy spojrzeć, jak rodzicie kibicują swojemu dziecku, nawet dwuletniemu, czy czterolatkowi, jak się cieszą, gdy uda mu się dobiec do mety, gdy mu się uda właściwie kopnąć piłkę, albo właściwie wykonać jakiś utwór na scenie. Ci rodzicie wpatrzeni w dziecko i przeżywający, jak najlepsi kibice, potrafią rozpoznać i każdy grymas twarzy dziecka, i martwią się wtedy, i każdy gest, ale też i szczęście w oczach, i radość, gdy wszystko poszło dobrze. To są kibice pierwsi. Patrzymy na tych, którzy kibicują swoim ulubionym zawodnikom, personalnie, podziwiają ich wysiłek, podziwiają ich trud, perfekcję, ale jednocześnie wytrwałość. Szczególną formą kibicowania jest kibicowanie reprezentacjom miasta, miejscowości, tym bardziej narodu, kraju, państwa. Ale i tutaj trzeba pamiętać, i pamiętamy o pewnych dystynkcjach, bo nieco inaczej się kibicuje i przeżywa wysiłek grupy zawodników, z których każdy odrębnie się zmagając ze swoim zadaniem, potem grupowo jest rozliczany, w ramach reprezentacji narodowej. Ileż to radości mamy ze skoczków narciarskich, z lekkoatletów. Są też reprezentacje i grupy w grach zespołowych. Tam dopiero jest i finezja i perfekcja, i wytrwałość, i radości. Ileż tam jest też emocji u tych, którzy obserwując, kibicują i wspierają. To wszystko jest tzw. towarzyszenie, to jest bliskość serca” - mówił abp Dzięga.
„Patrzę wielokrotnie, przy rożnych transmisjach, na radość w twarzach kibiców polskich, którzy jadą za swoją reprezentacją w różne miejsca świata. Stajecie tam jako przedstawiciele narodu, aby być razem, aby towarzyszyć. Gdy patrzymy na to od strony serca, od strony tego towarzyszenia, od strony wspierania i radości, jest w tym też głęboka Boża myśl, bo jest jedność serc. Ale jesteście też wyrazicielami niezwykłej polskiej melodii serc, która idzie poprzez wieki. 1050 lat temu Mieszko I podjął decyzję niezwykłą, że Polska będzie krajem katolickim” - przypomniał metropolita.
„Jako polska rodzina staramy się być wierni Chrystusowi, wierni Ewangelii. Choć mamy wiele różnych słabości, i wad, i grzechów, to prawda, to przecież jako naród, serca swojego od Boga nigdy nie chcieliśmy odwrócić” - stwierdził kaznodzieja.
„Nie jest prawdą, że polski naród jest podzielony, że polskie serca są podzielone. Słyszę to setki razy w różnych komentarzach. Ja się z tym nie zgadzam! Przez polskie serca nie idzie żaden podział, jeśli idzie, to gdzieś obok narodu. Muszą sobie wszyscy postawić pytanie, czy są w tej wielkiej wspólnocie serca niepodzielonego, serca narodowej rodziny, narodowej wiary i narodowego czynu, czy też sami się gdzieś oddzielają. Kluczem interpretacyjnym jest serce dla Polski, dla narodu, dla Maryi, dla Boga i dla naszych spraw. Dlatego wchodzimy w nowy czas 2020, a potem następne lata i patrząc na to, co się dzieje w świecie, i w Ojczyźnie naszej, szukamy dróg serca i szukamy ludzi serca. Ostatnie dni nam pokazały, że nawet ci, których serca wydają się być zamknięte, zimne i cyniczne, otoczeni modlitwą potrafią też poczuć ciepło i zmieniać decyzje. Dlatego nie bójmy się modlić za wszystkich i modlić się o zatrzymanie światowej wojny, i modlić się o zachowanie pokoju, modlić się o jedność i mądrość serc w naszej Ojczyźnie, i w Europie, i w świecie. Bo to serca będą decydowały o świecie, o obrazie świata dnia jutrzejszego, nie sam intelekt i nie rachunki na kontach, ale serca” - mówił abp Dzięga.
„Popatrz ku Obrazowi Najświętszej Maryi Panny. Ty jesteś człowiekiem serca, jako kibic jesteś człowiekiem serca wolnego, rozumnego, odważnego, zdolnego do poświęceń. Ucz się tej drogi po Bożemu, każdego dnia od nowa. Nie bój się być człowiekiem serca” - apelował metropolita.
Na zakończenie kapłani poświęcili tradycyjne barwy klubowe i transparenty patriotyczne. „Wznieśmy je wysoko w górze, bo to jest najcenniejsza rzecz, jaką mamy, to są barwy, które prowadzą nas przez życie, które stanowią ważną część naszego życia. Niech również te nasze pasje, nasze środowiska kibicowskie uświęca dar Ducha Świętego, dar żywego Boga” – mówił ks. Jarosław Wąsowicz. Na zakończenie modlitwy podkreślał, że to właśnie Msza św. jest centralnym wydarzeniem pielgrzymki: „To jest najważniejsze, co się może na tej pielgrzymce wydarzyć – Msza św. jest najważniejszym punktem naszego pielgrzymowania, bo wszystko, co najpiękniejsze, dokonuje się w waszych sercach, nie na pokaz, ale właśnie w sercu, kiedy ofiarujecie Panu Jezusowi swoje życie, te wszystkie troski, może problemy, które się pojawiają”.
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
6. Relacja z XII Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę (1
Relacja z XII Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę (11.01.2020 r.)
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
7. https://wpolityce.pl/spolecze
Co innego pokojowe protesty, a co innego atakowanie kościołów! To nie przejdzie. Tam, gdzie świątyń nie może bronić policja, tam organizują się obywatele. W niedzielę warszawskich kościołów strzegli członkowie Staż Marszu Niepodległości, a dzisiaj na Twitterze pojawiły się zdjęcia kibiców, którzy w różnych miastach bronią świątyń. Brawo!
Kibice Unii Tarnów dzisiejszego wieczoru zebrali się pod katedrą w Tarnowie w celu ochronienia przed dewastacją Katedry i pomnika Jana Pawła II.
Chełmżyńscy Legioniści pod Bazyliką w swoim mieście.
Kibice z Chełmży nie walczą z kobietami i ich protestem, ale nie pozwolą pod pretekstem protestu niszczyć zabytków i świętych miejsc, które dla znacznej części obywateli są bardzo ważne.
Zwyciężyliśmy!
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
8. WIDEO Lewa
Lewactwo chciało wedrzeć się na Jasną Górę! Wśród haseł "Je..ć PiS" i "Maryja miała wybór". Policja użyła gazu. WIDEO
Zatrzymania po rozróbie pod Jasną Górą. Dwóch uczestników odpowie za napaść na policjantów i naruszenie ich nietykalności
Dwaj młodzi ludzie
z powiatu kłobuckiego, zatrzymani podczas poniedziałkowej manifestacji
przeciwników zaostrzenia przepisów aborcyjnych w Częstochowie,
odpowiedzą za czynną napaść na policjantów i naruszenie ich
nietykalności. Podczas przepychanek w pobliżu Jasnej Góry policja
użyła gazu.
—poinformowała częstochowska policja we wtorkowym komunikacie.
Jak
wcześniej oceniali policjanci, w poniedziałkowej manifestacji, która
przeszła z okolic ul. Krakowskiej, koło częstochowskiej katedry
i siedziby Kurii Metropolitalnej, na jasnogórskie błonia, uczestniczyło
ok. 2 tys. osób. W pobliżu Jasnej Góry na demonstrantów czekała ok.
150-osobowa kontrmanifestacja, w której uczestniczyli m.in. narodowcy.
Doszło do przepychanek i utarczek słownych.
Policjanci - jak podano w komunikacie - „nie dopuścili do konfrontacji pomiędzy manifestującymi o odmiennych poglądach”.
—poinformowała częstochowska policja.
Zatrzymano
dwie osoby - 18-latka i 20-latka z okolic Kłobucka - którym
przedstawiono m.in. zarzut czynnej napaści na policjantów i naruszenia
ich nietykalności. W trakcie protestów wylegitymowano 71 osób; wobec
sześciu z nich zastosowano postępowanie mandatowe, 12 osób pouczono,
skierowano też dwa wnioski o ukaranie do sądu.
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
9. @
10. kuria częstochowska
kuria częstochowska
archidiecezja częstochowska/Facebook
W dniu wczorajszym, 27 października 2020 r., w
godzinach nocnych (około godz. 23.10), dokonano aktu wandalizmu,
wybijając kamieniem okno w Domu Arcybiskupim.
Dzięki Bogu, nie doszło do zranienia żadnej z osób. Niemniej akt ten
godzi w nienaruszalną godność osób służących Bogu i ludziom w naszym
mieście i Kościele. Wypowiadamy głęboki sprzeciw wobec takich aktów
przemocy i zastraszania oraz wzywamy do społecznej czujności o
bezpieczeństwo naszych miejsc kultu religijnego i osób duchowych.
Modlimy się za przyczyną Matki Bożej Jasnogórskiej, aby ochroniła nas i
nasze miasto od nienawiści społecznej. Dziękujemy Policjantom z Komendy
Miejskiej w Częstochowie za ich trudną służbę w tym czasie, na
niełatwych odcinkach odpowiedzialności. Dziękujemy także wielu osobom
świeckim, które w tych dniach włączają się w strzeżenie bezpieczeństwa
świątyń oraz wiernych z nich korzystających.
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl