31.03.2012 Marsze w obronie TV Trwam - KOMUNIKAT

avatar użytkownika Maryla

Polacy w kraju i za granicą stają w obronie wolnych mediów, w tym TV Trwam, której KRRiT nie przyznała miejsca na cyfrowym multipleksie.

W sobotę, 31 marca marsz przejdzie ulicami Szczecina. Rozpocznie się o godz. 12 uroczystą Mszą Św. w intencji Ojczyzny w bazylice archikatedralnej św. Jakuba. Po Eucharystii uczestnicy przejdą w marszu do Urzędu Wojewódzkiego. Jak powiedział Kazimierz Sutkowski będzie to już drugi marszu w obronie wolnych mediów organizowany w Szczecinie. [WIĘCEJ]


 

31 marca marsz w obronie wolnych mediów odbędzie się także we Wrocławiu. Jak powiedział Tomasz Małek rozpocznie się on o godz. 15:00 Mszą św. za Ojczyznę w kościele Bożego Ciała. Następnie o godz.16 przejdzie spod pomnika Bolesława Chrobrego przez rynek na pl. Solny.

[WIĘCEJ]

 


 

Również w sobotę 31 marca marsz odbędzie się w Kielcach. Rozpocznie się Mszą Św. o godz. 14 w katedrze kieleckiej - powiedział organizator marszu Stanisław Kania. Dodał, że marsz wyruszy z Placu NMP przejdzie ulicami Kielc pod Świętokrzyski Urząd wojewódzki.

[WIĘCEJ]


 

31 marca zaplanowano także marsz w Poznaniu. Manifestację poprzedzi Msza Św. o godz. 12.00 w tamtejszym kościele Ojców Dominikanów. Następnie - jak powiedział Ryszard Lesiuk - manifestanci spotkają się o godz. 13 pod urzędem wojewódzkim, skąd przejdą na pl. Adama Mickiewicza. Pod pomnikiem Poznańskiego Czerwca "56 złożą wieniec i pomodlą się w intencji ofiar, które zginęły za Polskę. Następnie marsz zatrzyma się przed biurem PO.

[WIĘCEJ]


 

Tarnów to kolejne miasto, ulicami, którego 31 marca przejdzie marsz w obronie wolnych mediów. Ryszard Pagacz powiedział, że rozpocznie się on o godzinie 16 w kościele pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, gdzie sprawowana będzie Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po Eucharystii o godz. 17 wyruszy Marsz, który przejdzie na pl. Katedralny.

[WIĘCEJ]

 

 


 

Na 11 kwietnia zaplanowano marsz protestacyjny w Gnieźnie. Zbiórka uczestników o godzinie 15 na ul. Chrobrego przy pomniku Św. Wojciecha w Gnieźnie.

14 kwietnia wolności katolickich mediów w Polsce będą się domagać mieszkańcy Katowic i Świdnicy. Tego dnia - jak informuje pan Jacek - po raz drugi manifestacja odbędzie się również w Rzeszowie.


 

Kolejny marsz zaplanowano na niedzielę 15 kwietnia w Suwałkach. Rozpocznie się o godzinie 12.30 Mszą św. w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach. Po Eucharystii nastąpi wymarsz pod pomnik bł. Ojca Św. JPII przy kościele Św. Aleksandra i następnie do Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suwałkach.

15 kwietnia - to data marszu w obronie katolickich mediów, który przejdzie także ulicami Elbląga - zapowiedziała pani Celina Orych.


 

15 kwietnia zorganizowano także marsz w Jeleniej Górze. Jak powiedziała poseł PiS Marzena Machałek rozpocznie się Msza św. o godz. 13:00.

 


 

21 kwietnia w Warszawie odbędzie się ogólnopolski protest w obronie polskich mediów katolickich - zapowiedział poseł Andrzej Jaworski.

 


 

Na 28 kwietnia zaplanowany jest marsz w Radomiu.

Przypomnijmy, do tej pory podobne manifestacje odbyły się w Warszawie, Olsztynie, Krakowie, Rzeszowie, Łodzi, Szczytnie, Bielsku Białej, Poniatowej, Szczecinie, Kielcach, Bydgoszczy, Gdańsku, Białymstoku i Lublinie. Przeciw dyskryminacji Telewizji Trwam, protestowała także Polonia. Przed polskimi placówkami dyplomatycznymi odbyły się manifestacje w Chicago, Los Angeles, Nowym Jorku, Toronto, Hamburgu i Berlinie.

RIRM

http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1143253

Etykietowanie:

14 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

1. komunikaty PAP - więc tradycyjnie zanizona ilość

Ponad dwa tysiące osób przeszło ulicami Poznania protestując przeciwko nieprzyznaniu Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym i łamaniu wolności mediów

Manifestacja rozpoczęła się pod Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim, zakończyła pod pomnikiem Czerwca 1956 roku.

W proteście uczestniczyli przedstawiciele Kół Radia Maryja, Klubu Gazety Polskiej, Solidarnej Polski oraz Prawa i Sprawiedliwości.

W czasie marszu przez miasto demonstrujący skandowali hasła "Nie oddamy wam telewizji Trwam" "Wolność słowa, wolne media wolna Polska" oraz "Bóg honor i ojczyzna". Na transparentach nieśli napisy "Żądamy TV Trwam. Dość kłamstwa i szerzenia nienawiści".

Pod Pomnikiem Czerwca 1956 roku, po odśpiewaniu hymnu, odczytano apel Rodzin Radia Maryja.

"My zebrani na manifestacji 31 marca 2012 roku w proteście przeciwko nieprzyznaniu Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie, stanowczo domagamy się zmiany decyzji przez KRRiTV. Ta decyzja uwzględnia tylko potrzeby części społeczeństwa, nie uwzględnia potrzeb ogromnej rzeszy katolików, którzy stanowiących większość naszego Narodu" - głosi apel.

- Chcemy upomnieć się o wolność słowa w Polsce. Dziś Platforma Obywatelska ogranicza dostęp do katolickich mediów, chodzi o nieumieszczenie na multipleksie cyfrowym Telewizji Trwam, która nadaje od wielu lat i ma wiernych widzów. To jest absolutny skandal, że nie ma telewizji Trwam na multipleksie, a są tam stacje dopiero rozpoczynające działalność - powiedział Filip Rdesiński z Solidarnej Polski, która była współorganizatorem marszu.

Uczestnicy manifestacji zapowiedzieli swój przyjazd na ogólnopolską manifestacje w obronie TV Trwam w Warszawie, która planowana jest na 21 kwietnia.

PAP

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

- konto bankowe

avatar użytkownika Maryla

2. Około pięciu tysięcy osób

Około pięciu tysięcy osób bierze - według policji - udział w demonstracji w obronie TV Trwam. Pochód po godz. 17 ruszył sprzed pomnika Chrobrego przy ul. Świdnickiej. Demonstranci przejdą ul. Teatralną do Piotra Skargi, a stąd przez pl. Dominikański i ul. Oławską na Rynek.
W proteście biorą udział m.in. posłanka Beata Kempa z Solidarnej Polski i poseł Dawid Jackiewicz z PiS. Są też wrocławscy radni Prawa i Sprawiedliwości oraz wielu emerytów.

Demonstranci przyjechali do Wrocławia m.in. z Katowic, Krakowa, Poznania, Zgorzelca, Oławy i Legnicy. Niosą polskie flagi oraz transparenty m.in.
z hasłami "Wczoraj ACTA, dziś TV Trwam" oraz "Tylko dworakowa krowa może mieć wolność słowa", "Nie będzie Dworak pluł nam w twarz".

Uczestnicy protestu domagają się zagwarantowania związanej z ojcem Tadeuszem Rydzykiem Telewizji Trwam miejsca w tzw. multipleksie telewizji cyfrowej, dzięki czemu stacja mogłaby nadawać naziemnie.
- Podobne wiece odbywają się regularnie w całej Polsce. Dziś padło na Wrocław. Będziemy walczyli o wolność słowa i o to, aby demokracja nie była zagrożona. Chcemy dostępu do informacji w prawicowych mediach - mówi Piotr Babiarz, wrocławski radny PiS.
- W Polsce rządzą cwaniacy, którzy w rękach mają media i reglamentują wszystkie informacje - mówiła przez megafony Ewa Stankiewicz, współautorka filmu "Solidarni 2010". - Przykłady? Gdy kilka tysięcy działaczy i zwolenników PiS wyjechało na Węgry, nikt o tym się nie zająknął.

Wiec z manifestacji w obronie telewizji powoli przeradza się w antyrządową demonstrację. "Za Smoleńsk rząd pod sąd" - słychać okrzyki.

Protest organizują Prawo i Sprawiedliwość oraz Społeczny Komitet Poparcia Jarosława Kaczyńskiego.

pap

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

- konto bankowe

avatar użytkownika Maryla

3. gajzeta wybiórcza ze Szczecina

"Bolszewika polityka prześladować katolika" - krzyczeli uczestnicy manifestacji w obronie TV Trwam, która w sobotę przeszła ulicami Szczecina

Manifestanci przeszli spod katedry pod Urząd Wojewódzki. Tam organizatorzy odczytali protest przeciwko nieprzyznaniu tej katolickiej stacji prawa do nadawania w systemie naziemnej telewizji cyfrowej. Zamierzali przekazać dokument wojewodzie, jednak gmach urzędu był jak w każdą sobotę zamknięty. Przemówił poseł PiS Joachim Brudziński, który stwierdził m.in., że premier Donald Tusk marginalizuje Szczecin, bo „zażądał na piśmie uzasadnienia, dlaczego tor wodny do Szczecina miałby być pogłębiony".

- My jesteśmy stąd, my jesteśmy Polakami - zakończył Brudziński, co spotkało się z aplauzem.

Według policji w marszu wzięło udział około tysiąca osób (organizatorzy mówią o 4 tys.). Manifestanci nieśli flagi narodowe, sztandary Prawa i Sprawiedliwości, zachodniopomorskich rodzin Radia Maryja i niszowych organizacji takich jak związek Kontra. A także transparenty z napisami "Kamienice i ulice tylko dla Polaków" oraz "Rzad i parlament tylko dla Polaków". Religijne pieśni mieszały się z ksenofobiczymi hasłami. Uczestnicy demontracji skandowali m.in. "Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela wolność słowa nam odbiera".

Przeważali ludzie w wieku emerytalnym, ale była też młodzież i prawicowi politycy, np. były działacz PO, obecnie PiS - Krzysztof Zaremba.

Takie marsze od kilku tygodni odbywają się w całej Polsce, zwoływane przez organizacje sympatyzujące z mediami kierowanymi przez redemptorystę ojca Tadeusza Rydzyka. Telewizja Trwam przegrała konkurs Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na miejsce w ramach pierwszego cyfrowego multipleksu (DVB-T). Oznacza to, że stacja będzie nadal nadawana przez kablówki i łącza satelitarne, ale nie będzie jej można oglądać dzięki zwykłym antenom, które będą już niedługo odbierały telewizję cyfrową w ramach sieci naziemnej.

Więcej... http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34939,11457764,Manifestacja_w_obron...

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

- konto bankowe

avatar użytkownika Maryla

4. gajzeta z Kielc plus video

Około 2 tysiące osób wzięło udział w kieleckiej demonstracji w obronie Telewizji Trwam. - Domagamy się miejsca dla wolnych mediów w multipleksie cyfrowym - mówili organizatorzy sobotniego protestu. Ten poprzedziła msza święta w kieleckiej Katedrze. Po niej, demonstranci przeszli pod Urząd Wojewódzki.
Na przedzie pochodu, swój transparent z hasłem: "Kielce w obronie niezależnych mediów", nieśli świętokrzyscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości: Krzysztof Lipiec, Maria Zuba, Jarosław Rusiecki oraz senator Krzysztof Słoń.

- Jesteśmy, choć nie powinno nas tu być. W niepodległej Polsce znów musimy bronić wolnych mediów. To jednak nasz obowiązek - mówił ten pierwszy, nawiązując do decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nie przyznaniu TV Trwam miejsca w tzw. multipleksie na nadawanie programu drogą cyfrową.

Swój sprzeciw wyraził też szef świętokrzyskiej "Solidarności", Waldemar Bartosz: - Tak jak za czasów komunistycznych mamy swój Radiokomitet i musimy z nim walczyć. O wolne i niezależne media - mówił.

Protest przybrał jednak szerszy, niż tylko w obronie TV Trwam, charakter. Nie brakowało i typowo politycznych haseł.

"Rozwiązać rząd zdrady narodowej. Hańba dyktatorom", "Tusk do Berlina, Komorowski do Moskwy" oto jedne z nich. Skandowano też: "Żądamy prawdy o Smoleńsku" "Tusk, Komorowski, to zdrajcy Polski."

Więcej... http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,11458770,_Hanba_dyktatorom___Kiel...

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

- konto bankowe

avatar użytkownika Maryla

5. Demonstranci z PiS

Demonstranci z PiS zablokowali centrum Wrocławia (ZDJĘCIA)

Około pięciu tysięcy osób wzięło - według policji - udział w demonstracji w obronie TV Trwam. Pochód po godz. 17 ruszył sprzed pomnika Chrobrego przy ul. Świdnickiej i przeszedł przez ul. Teatralną, Piotra Skargi, pl. Dominikański, Kazimierza Wielkiego i Ruską. Przejazd tymi ulicami był zablokowany przez blisko dwie godziny. Przed godz. 19 demonstranci dotarli do Rynku, gdzie disco-polowy zespół przywitał ich piosenką "Nie oddamy wam telewizji Trwam".
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/543711,demonstranci-z-pis-zabloko...


Zdjęcie 1 z 27

Następne zdjęcie

Demonstranci z PiS zablokowali centrum Wrocławia (ZDJĘCIA)

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

- konto bankowe

avatar użytkownika Maryla

6. Kolejna sobota pod znakiem

Kolejna sobota pod znakiem manifestacji w obronie TV Trwam [ZDJĘCIA]

http://www.polskatimes.pl/artykul/543923,kolejna-sobota-pod-znakiem-mani...

Tysiące ludzi znów wyszło na ulice polskich miast, by wyrazić swoje poparcie dla Telewizji Trwam. W sobotę demonstracje odbyły się m.in. w Kielcach, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie. Licznie stawili się na nich politycy PiS i Solidarnej Polski. Na transparentach, poza hasłami odnoszącymi się do sytuacji telewizji o. Rydzyka, można było wyczytać także slogany antyrządowe, odwołujące się do Smoleńska, a nawet... cytat z wiersza Czesława Miłosza.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

- konto bankowe

avatar użytkownika guantanamera

7. Trzeba w o d z a, a nie osła

Podawane przez polskatimes.pl hasło "Trzeba Boga, a nie osła, żeby Polska siłą rosła" - naprawdę brzmi: "Trzeba w o d z a, a nie osła...itd".
We Wrocławiu były jeszcze okrzyki: "Całe zło to PO", "Polska wolna od Platformy", "Cynizm Dworaka obraża Polaka". "Nie będzie Dworak pluł nam w twarz" - lokalnie demonstranci dodawali: "i widzów nam urbanił". W grupach wznoszono też okrzyki: "Tylko cham atakuje TRWAM, wyłącz chłam oglądaj TRWAM", "Kto nie skacze ten za Tuskiem", oraz oczywiście "Alleluja i do przodu".
Młodym ludziom ogromnie się podobała wykonana z moheru rękawica bokserska, wznoszona w czasie skandowania hasła "Lepiej być moherem niż Tuska frajerem".

avatar użytkownika Maryla

8. Przez Tarnów przeszedł marsz

Przez Tarnów przeszedł marsz w obronie TV Trwam [ZDJĘCIA]
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/543899,przez-tarnow-przeszedl-mars...

W sobotę tarnowianie protestowali przeciwko dyskryminacji Telewizji Trwam. O godzinie 16. w kościele pw. Św. Maksymiliana Marii.odbyła się msza w intencji ojczyzny Po niej uczestnicy protestu wyruszyli z ul. Urszulańskiej na Rynek. W proteście wzięło udział blisko 1500 osób. Cały marsz przebiegał spokojnie. Podobne odbyły się kilka tygodni wcześniej w Krakowie. Przeciwnicy dyskryminacji Telewizji Trwam przemaszerowali także ulicami Lublina, Białegostoku, Gdańska i Szczecina.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

- konto bankowe

avatar użytkownika Maryla

9. Konfederacja Toruńska wciąż

Konfederacja Toruńska wciąż rośnie w siłę. W weekend tysiące protestowały we Wrocławiu, Szczecinie, Kielcach i Poznaniu

Zobacz naszą mini-galerię zdjęć. Jednocześnie prosimy Czytelników o zdjęcia z marszów w Kielcach, Szczecinie i Poznaniu.

Najbardziej zaimponował Wrocław:

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

- konto bankowe

avatar użytkownika ciociababcia

10. Ogólnopolski protest w Warszawie Sobota, 21 kwietnia, 2012
Ogólnopolski protest w Warszawie Sobota, 21 kwietnia, 2012
ANNA ELŻBIETA SOBECKA
ANDRZEJ JAWORSKI
POSŁOWIE NA SEJM RP W związku z niepokojącymi działaniami Rządu Premiera Donalda Tuska wpisującymi się w szeroki proces dyskryminacji Kościoła Katolickiego oraz wartości chrześcijańskich, w Sejmie RP powstał parlamentarny zespół do spraw przeciwdziałania ateizacji w Polsce.
Inicjatywa ta, jest odpowiedzią na rażące działania obecnego Rządu wymierzone przeciw katolikom w Polsce i poza jej granicami poprzez m.in.: nieprzyznanie miejsca TV TRWAM na tzw. cyfrowym multipleksie, a także próby likwidacji funduszu kościelnego oraz brak finansowania lekcji religii z budżetu Państwa.
Prace zespołu będą miały na celu obronę chrześcijańskich wartości, inicjatyw oraz instytucji, które coraz częściej są przedmiotem negatywnych działań obecnego Rządu.

W związku z powyższym, Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski w składzie m.in.: posłowie Anna Sobecka, Małgorzata Sadurska, Andrzej Jaworski, Jan Szyszko, Mariusz Błaszczak zaprasza na ogólnopolską demonstrację przeciw dyskryminacji katolików w przestrzeni publicznej.

Spotkajmy się 21 kwietnia 2012 r. w Warszawie. Prosimy wszystkie organizacje katolickie, oraz indywidualnych organizatorów o przesyłanie potwierdzeń zgłoszenia przyjazdu do naszych biur poselskich.

Biuro Poselskie Anny Elżbiety Sobeckiej: ul. Mickiewicza 9/6, 87-100 Toruń.www.sobecka.com.pl

Biuro Poselskie Andrzeja Jaworskiego: ul. Kościuszki 12, 81-704 Sopot. Mail: biuro.jaworski@gmail.com, http://www.jaworski.info

http://jaworski.info/k/6,W_mediach

Na antenie Radio Maryja są ogłoszenia dotyczące miejsca i godziny spotkania .

ciociababcia

avatar użytkownika Maryla

11. Potrzebujemy katolickich

Potrzebujemy katolickich mediówAgnieszka Żurek
Szczecin
W sobotę tysiące Polaków na ulicach
Wrocławia, Szczecina, Poznania, Kielc i Tarnowa domagało się obrony
wolnych mediów, w tym Telewizji Trwam. Wszystkie marsze rozpoczęły się
Eucharystią.
- Dobra Nowina płynie do serc i umysłów nie tylko z
ambony. Mówił o tym już św. Maksymilian Kolbe. Telewizja Trwam to usta
Narodu, modlitwa, która kształtuje sumienia - tymi słowami zwrócił się
do wiernych ks. prałat Aleksander Ziejewski, który przewodniczył Mszy
Świętej odprawionej w katedrze szczecińskiej w intencji poszanowania
wolności mediów w naszej Ojczyźnie.

Co to jest polityka?

Osią homilii księdza prałata Ziejewskiego stała się konieczność obrony
prawdy. Wskazał on nie tylko na znaczenie dochowania jej wierności, ale
także na konieczność dawania świadectwa. - Prawda musi kroczyć ramię w
ramię z odwagą. Miłość do prawdy pozbawiona odwagi jest jałowa -
zaznaczył duszpasterz. Zaapelował również o podjęcie trudu prawdziwego
nawrócenia, obecności prawdy we wszystkich sferach naszego życia. -
Jeśli ktoś autentycznie pragnie Boga, musi dążyć do tego, aby zawsze żyć
w świetle - kapłan uczulał, by nie dzielić życia na strefy światła i
strefy ciemności.
Obrona prawdy ma podstawowe znaczenie, ponieważ
nie jest jedynie obroną idei. - Prawda to nie tylko słowo. Jest ona
przypieczętowana Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem - podkreślił ksiądz
Ziejewski. Zaznaczył także, iż nie jest to oczywiście łatwe, ponieważ
wielu boi się dzisiaj prawdy. Jednak, jak przypomniał, jeśli poważnie
traktujemy Jezusa, miłości do prawdy nie możemy ograniczać tylko do tych
dziedzin, gdzie jest ona łatwo przyjmowana.
Ksiądz prałat wskazał
także na niebezpieczeństwo ulegania szantażowi, w myśl którego każde
publiczne zabranie głosu w obronie wartości nazywane jest
"politykowaniem". Przypomniał, że podobne oskarżenia pod adresem
Kościoła wysuwali już rządzący w czasach PRL i że pasterze Kościoła nie
pozostawiali tej krytyki bez sprostowania. - Według definicji z
Encyklopedii z 1939 roku, polityka to wszelkie zabiegi mające na celu
dbanie o dobro wspólne - w taki sposób na zarzuty o wtrącanie się do
polityki odpierał ksiądz arcybiskup Ignacy Tokarczuk. Jak wskazał ksiądz
prałat Aleksander Ziejewski, te słowa są aktualne także dziś.

Kościół to nie "chleb i igrzyska"

Duszpasterz zaapelował także o obronę Ojczyzny i Kościoła. - Walka z
Kościołem trwa. Po II wojnie światowej na naszej szczecińskiej ziemi
rozebrano więcej kościołów, niż zniszczono ich w czasie wojny -
przypomniał kapłan. Po wojnie oddano Kościołowi zaledwie 30 proc.
zagrabionego mienia, często znajdującego się w opłakanym stanie. Koszty
remontów tych obiektów także spoczywają na barkach Kościoła. Jak
zaznaczył ksiądz prałat, tworzy się obecnie propagandę o rzekomych
bogactwach Kościoła, zamiast raczej razem z nim działać na rzecz dobra
wspólnego, choćby właśnie poprzez pomoc w remontowaniu kościelnych
zabytków należących do polskiego dziedzictwa narodowego, o które mądre
władze państwa powinny dbać. - To, co jest własnością Kościoła, jest
także własnością Narodu - przypomniał ksiądz prałat. Tymczasem, zdaniem
kapłana, z Kościołem dziś się walczy bądź też próbuje mu się przypisać
jedynie rolę instytucji charytatywnej, tudzież wywierać na niego presję,
aby był "atrakcyjny" i zapewniał ludziom rozrywkę. - Kościół nie może
być wtłaczany w rolę instytucji zapewniającej ludziom "chleb i
igrzyska". Wierni potrzebują Boga i prawdy - krótko podsumował takie
zabiegi. Ksiądz Ziejewski przypomniał także, iż ci sami ludzie, którzy
dziś plują na Kościół, w trudnych czasach szukali w nim schronienia, nie
widząc innej ostoi.
Kościół jednak nawet w najtrudniejszych czasach
siał dobro i siać je będzie nadal. - Może ja zbioru nie doczekam, ale
zboże w ziemi urośnie i wyda plon - ksiądz prałat przypomniał
przytaczane kiedyś przez Prymasa Wyszyńskiego słowa polskiego chłopa
siejącego zboże w czasie wojny. Było to zresztą jedno z wielu w homilii
nawiązań do nauczania Prymasa Tysiąclecia. Przypomniany został także
porządek miłości, o którym mówił Sługa Boży. Nie sprzeciwiał się on
kochaniu wszystkich narodów świata, ale wskazywał na właściwą tej
miłości hierarchię, w której na pierwszym miejscu stoi zawsze Ojczyzna.

Mówił o tym także błogosławiony Jan Paweł II. Przywołane w sobotniej
homilii słowa Papieża wypowiedziane w Kielcach w 1991 roku zabrzmiały
bardzo mocno: "To jest moja Matka, ta Ziemia! (...) Te sprawy nie mogą
mnie nie boleć. Was też powinny boleć".
Wśród bolesnych kwestii,
wobec których nie sposób przejść obojętnie, ksiądz prałat Ziejewski
wymienił próbę wycofania ze szkół nauki religii i znacznego ograniczenia
godzin nauki historii. Określił je jako walkę z polską kulturą. Wezwał
do obudzenia się z letargu i do obrony Ojczyzny, nade wszystko poprzez
wypowiedzenie walki własnym słabościom i grzechowi. Przypomniał słowa
wieszcza Cypriana Kamila Norwida: "Polak jest wielki, ale często
człowiek w Polaku jest karłem". Ksiądz prałat wskazał na konieczność
przekroczenia naszego egoizmu, pokonania namiętności i osobistych
ambicji. - Zróbmy rachunek sumienia i od tej pory żyjmy prawdą -
zaapelował. Wezwał także do jedności, która daje siłę i umożliwia
skuteczne stawienie oporu niszczącym działaniom wrogów Polski i
Kościoła. - Budowanie wspólnoty będzie możliwe jedynie wtedy, kiedy nie
będziemy szukać własnej korzyści, ale dobra ukochanej Ojczyzny. Nie
chciejmy w niej królować, ale jej służyć - podsumował.

Ufamy i dlatego tu jesteśmy

- Telewizja Trwam jest jedyną telewizją, którą oglądam. Odbierałam ją
do tej pory na kablówce. Teraz ten kanał został zlikwidowany, a zatem
mój telewizor milczy. Nawet wnuczka pyta mnie, co się stało z
bajeczkami, które do tej pory oglądała w Telewizji Trwam - ubolewała
pani Barbara z parafii św. Józefa w Szczecinie. - Modlę się zatem za tę
telewizję i spodziewam się, że Pan Bóg wysłucha moich próśb. Tak jak
mówił święty Maksymilian: Nawet najgenialniejszy człowiek nie zniszczy
mocy szatana, może to zrobić jedynie Niepokalana. Ufam i dlatego tu
jestem. Nie mogło mnie tu zabraknąć - podsumowała.
- Panu Donaldowi
Tuskowi i panu Bronisławowi Komorowskiemu chciałbym powiedzieć, że
panowanie zła zawsze prędzej czy później się kończy. Braciom Polakom
chciałbym natomiast powiedzieć, że aby wyrwać się z tego tańca
chochołów, w którym dzisiaj tkwimy, musimy najpierw nawrócić się do
Boga. Kiedy się nawrócimy, wtedy ze wszystkim sobie poradzimy - wskazał
Tadeusz Kuźniar ze Szczecina.
Na temat oferty programowej mediów
publicznych uczestnicy Marszu mieli podobne zdanie: - Wyrzuciłam
telewizor i jedynym radiem, którego słucham, jest właśnie Radio Maryja.
Do niedawna słuchałam jeszcze Trójki, ale odkąd zmienił się skład KRRiT,
wszystko się zmieniło o 180 stopni. Jestem Polką i mam prawo się nią
czuć - tak o swojej decyzji wzięcia udziału w organizacji Marszu mówi
Goździsława Korbalska-Habior ze Szczecina.
Uczestnicy Marszu mówili
o konieczności obrony prawdy w wielu jej aspektach, nie tylko w
wymiarze politycznym. - Tylko w Telewizji Trwam możemy otwarcie
powiedzieć, że aborcja to morderstwo - przypomina Joanna Horn ze
Stowarzyszenia Civitas Christiana.
- Najbardziej mamy dosyć kłamstwa
w telewizji. PO to skrót od Powszechnej Obłudy. Dziś jest gorzej niż za
komuny, wtedy podział był jasny, wiedzieliśmy, kto jest kto -
podkreślają Kazimierz Dzwonkowski i Stanisław Suszek, stoczniowcy
szczecińscy, uczestnicy strajku z 1970 roku.
Przekonanie, że
dzisiejsze rządy są pod pewnymi względami gorsze od komunistycznych,
podziela także Kazimierz Drzazga, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa
Zachodniopomorskiego, niosący w Marszu flagę z napisem "Wytrwamy i
Wygramy".
- W zeszłym roku kandydowałem w wyborach z ramienia PiS i
zwróciłem się o poparcie mojej kandydatury do osób, które w stanie
wojennym podpisywały list przeciwko delegalizacji "Solidarności".
Spotkałem się z odmową. Usłyszałem: "Dziś podpiszę, a jutro będę bez
pracy" - opowiada Kazimierz Drzazga.

My chcemy Boga

Marsz przeszedł ulicami Szczecina pod urząd wojewódzki. Tam został
odczytany apel do władz o przyznanie Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym
multipleksie. "Stacje, które otrzymały miejsce na pierwszym
multipleksie, programowo wyznają światopogląd ateistyczny. Jest to
zawężenie oferty programowej do treści laickich. Telewizja Trwam
spełniała wszystkie kryteria - finansowe, programowe i techniczne, aby
taką koncesję otrzymać. Mamy więc prawo sądzić, że ta decyzja jest
polityczna. Mamy prawo zauważyć także, że trzy podmioty spośród
czterech, które otrzymały tę koncesję, nie spełniają tych warunków.
Decyzja KRRiT krzywdzi nas, katolików, traktując nas jako obywateli
drugiej kategorii, i jest jawnym przejawem dyskryminacji. Po 20 latach
od wywalczonej wolności powraca w Polsce widmo totalitaryzmu
ateistycznego. Pomimo oporu władzy domagamy się, aby Najwyższa Izba
Kontroli zbadała zasadność przyznania miejsc na pierwszym multipleksie" -
napisali organizatorzy Marszu w apelu skierowanym do KRRiT, prezydenta
RP i premiera.
Pod urzędem wojewódzkim wznoszono okrzyki: "Wolne
media naszym prawem", "Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela wolność słowa nam
odbiera", PO-lszewicka PO-lityka prześladować katolika" oraz - już
tradycyjnie - "Nie oddamy wam Telewizji Trwam". Zebrani przy
akompaniamencie orkiestry odśpiewali także pieśń "My chcemy Boga". Głos
zabrał również Joachim Brudziński, poseł PiS. - Dzisiaj, z Wałów
Chrobrego, z polskiego Szczecina, zadajmy premierowi pytanie, czy
rzeczywiście rozumie politykę jako troskę o dobro wspólne. Spójrzmy tam,
gdzie stoją martwe żurawie stoczni, którą przyjeżdżali budować ludzie z
całej Polski - powiedział. Przypomniał także słowa premiera Donalda
Tuska, który domagał się uzasadnienia na piśmie, dlaczego port
szczeciński miałby zostać pogłębiony. Brudziński zapytał, czy premierowi
potrzebna jest także pisemna odpowiedź na pytanie, dlaczego Szczecin ma
być polski.
Wskazał następnie na konieczność powszechnej
dostępności mediów katolickich: - Potrzebne są nam niezależne,
katolickie media, w których można odnaleźć pewien ład, którego brakuje w
mediach mainstreamowych. Możemy w nich znaleźć także to, co stanowi
dzisiaj największy deficyt w mediach głównego nurtu - prawdę -
zaznaczył. Jedność Polaków w obronie najważniejszych wartości była
widoczna w organizacji szczecińskiego Marszu. Włączyły się w nią bardzo
liczne środowiska chrześcijańskie i patriotyczne: Zakon Rycerzy Kolumba,
Wspólnota Rodziny Radia Maryja i Widzów Telewizji Trwam, Stowarzyszenie
Civitas Christiana, Fundacja "Szczecińska", Kluby "Gazety Polskiej",
Akcja Katolicka, Odnowa w Duchu Świętym, Domowy Kościół Odnowy, szkoły
katolickie, Solidarność Rolników Indywidualnych oraz Ruch Społeczny im.
Prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego.
- Żaden ustrój
polityczny nie wygrał jeszcze z Bogiem. Oni walczą z Kościołem i
przegrają. W Narodzie zaczynają się budzić sumienia - tak obecną
sytuację Polski podsumowali stoczniowcy szczecińscy.

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120402&typ=my&id=my03.txt

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

- konto bankowe

avatar użytkownika Maryla

12. "Chcesz z dzieciaka mieć

"Chcesz z dzieciaka mieć ciemniaka daj mu pilot od Dworaka!" - Tarnowski Marsz w obronie TV TRWAM

fot. P. Dziża

Ponad tysiąc osób manifestowało w sobotę na ulicach
Tarnowa poparcie dla wolnych mediów, protestując przeciw dyskryminacji
Telewizji Trwam.

Maszerujący spod Kościoła św. Maksymiliana na ul. Urszulańskiej,
gdzie wcześniej odprawiono Mszę w intencji Ojczyzny, manifestanci
wydali na placu Sobieskiego w Tarnowie odezwę w sprawie skandalicznej
ich zdaniem decyzji KRRIT, odmawiającej TV TRWAM koncesji na nadawanie
w ramach pierwszego multipleksu cyfrowego w kraju. Dowodzono, że żaden
z kanałów, które otrzymały koncesję nie prowadzi tak ważnej
kulturotwórczo misji jak TV TRWAM. Podkreślano znaczenie toruńskiej
telewizji dla podtrzymywania tradycyjnych w Polsce wartości
patriotycznych i religijnych.

W odezwie przypomniano, że tych wartości wyrzeka się obecny
rząd, i to w sposób systematyczny - na przykład wprowadzając do
liceów nową podstawę programową, rugującą rzetelne nauczanie historii.
Solidaryzowano
się z głodującymi przeciw tej decyzji MEN oraz tysiącami
nauczycieli, naukowców i rodziców, którzy już poparli ten dramatyczny
protest.


Na placu Sobieskiego w górę powędrowało też setki czerwonych kartek "dla Dworaka".

Na placu Ofiar Katynia, nieopodal Grobu Nieznanego Żołnierza, oddano z
kolei hołd polskim bohaterom i wybitnym patriotom, odśpiewano też hymn
państwowy.


Z kolei przy pomniku generała Józefa Bema, pochodzącego z
Tarnowa bohatera dwóch narodów, odczytano tekst odezwy do braci
Węgrów, w której wyrażono solidarność z atakowanym w bezprecedensowy
sposób rządem tego bratniego narodu.

Pod koniec manifestacji, na Tarnowskim Rynku, powtórzono raz jeszcze
apel - żądanie, które skierowano do Jana Dworaka przewodniczącego
Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji:

Nieprzyznanie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji
miejsca dla Telewizji Trwam na platformie cyfrowej, która wkrótce
stanie się standardem, traktujemy jako rażącą dyskryminację przez
organy Państwa Polskiego katolickich mediów oraz katolików,
stanowiących większość pełnoprawnych obywateli Rzeczypospolitej
Polskiej.
Jest to pogwałcenie naszego prawa do rzetelnej
informacji oraz przykład jaskrawej nierówności w traktowaniu podmiotów
publicznych. Na to naszej zgody nie ma i nie będzie!


Pomimo tego, że prawie 2 mln Polaków podpisało się pod apelem o
przyznanie miejsca na multipleksie dla Telewizji Trwam, sprawa ta
nadal nie znalazła pozytywnego rozwiązania. Marsz jest formą protestu,
poprzez którą chcemy zwrócić uwagę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
w Warszawie, że jej negatywna decyzja w sprawie koncesji dla Telewizji
TRWAM, dotyka widzów i słuchaczy w całej Polsce. Nie zgadzamy się z taką decyzją i oświadczamy, że będziemy protestować aż do pozytywnego zakończenia całej sprawy

- napisano w odczytanym apelu.

Przed Ratuszem podziękowano
samorządom wielu gmin regionu tarnowskiego, które przegłosowały już
specjalne uchwały w obronie TV TRWAM, kierując je do Krajowej Rady
Radiofonii i Telewizji. Wygwizdano natomiast większość radnych
Tarnowa, którzy nie zgodzili się na umieszczenie debaty nad rezolucją w
porządku obrad dwóch kolejnych sesji Rady Miasta.
Marsz zakończyło wspólne odśpiewanie Roty.

W Marszu wzięła udział m.in. orkiestra dęta OSP w Ilkowicach. Przytoczmy kilka ze skandowanych haseł:

"Wolne media w wolnym kraju", "Chcemy prawdy a nie kłamstwa, i
kultury zamiast chamstwa", "Chcemy mediów, ich polskości, trwamy w
prawdzie i wolności", "Telewizji Trwam nie oddamy Wam", "Bóg, Honor i
Ojczyzna", "Bądź patriotą - nie bądź miernotą", "Wolę być moherem, niż
Tuska frajerem".


Na transparentach wypisano m.in.:

"Wolne Media Wolna Polska", "Przetrwamy tuskowych dworaków", "TV
TRWAM Mądrością i sercem Polski", " Janie Dworaku, wolności nie
szanujesz, katolików knelujesz", "Koniec z fałszywą demokracją",
"Chcesz z dzieciaka mieć ciemniaka daj mu pilot od Dworaka"

i wiele, wiele innych ...

Marsz w obronie wolnych mediów,
przeciw dyskryminacji Telewizji TRWAM zorganizowali w Tarnowie
reprezentanci wielu organizacji i stowarzyszeń: Koła Przyjaciół Radia
Maryja przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie, Akcji Katolickiej
Diecezji Tarnowskiej, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji
Tarnowskiej, Klubu Inteligencji Katolickiej w Tarnowie, Klubu Gazety
Polskiej w Tarnowie, Obywatelskiego Porozumienia Osób i Organizacji na
Rzecz Tradycji i Niepodległości, Ruchu Społecznego im. Prezydenta Lecha
Kaczyńskiego i NSZZ „Solidarność" Ziemi Tarnowskiej.

Piotr Dziża

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

- konto bankowe

avatar użytkownika Maryla

13. "Gazeta Wyborcza" po raz

"Gazeta Wyborcza" po raz kolejny manipuluje!
Zgodnie
z informacją otrzymaną od wrocławskiego oddziału Solidarnych 2010, w
poniedziałkowym wydaniu wrocławskiej Gazety Wyborczej doszło do
manipulacji.

Autor: DG, wpisał dnia 03.04.2012r.
Foto:

Relacjonując
przebieg Marszu w obronie TV Trwam, który odbył się w sobotę 31 marca, w
artykule "Grunwald, Smoleńsk, telewizja Twam" (wydanie internetowe:
"Marsz w obronie TV Trwam") redaktor Michał Kokot pozwolił sobie na
własne dopowiedzenia i pominięcia ważnych słów, które wykrzywiły Odezwę
Solidarnych 2010 do rządu Tuska odczytaną na Rynku we Wrocławiu:

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,11458328,Marsz_w_obronie_TV_Trw...

Brzmienie Odezwy:


(...) Ale najgorszym Waszym kłamstwem, najbardziej plugawym jest kłamstwo smoleńskie.

Wg Wyborczej:

A najbardziej plugawym kłamstwem jest kłamstwo w sprawie katastrofy smoleńskiej!

Brzmienie Odezwy:

(...) Wszystko na to wskazuje, że Rosja Putina zamordowała Prezydenta Kaczyńskiego (...) przy współudziale rządu Donalda Tuska!

Wg Wyborczej:

Wszystko wskazuje na to, że Rosja zamordowała prezydenta Kaczyńskiego przy współudziale Donalda Tuska!

Nasze pytanie brzmi: panie redaktorze Kokot, dlaczego pisze Pan nieprawdę??

Pełny, oryginalny tekst Odezwy oraz relacja video z Marszu w obronie TV Trwam we Wrocławiu tu:

http://solidarni2010.pl/n,2878,8,marsze-w-obronie-wolnych-mediow-i-tv-trwam-31-marca-2012.html

http://solidarni2010.pl/n,2885,9,quotgazeta-wyborczaquot-po-raz-kolejny-...

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

- konto bankowe

avatar użytkownika Maryla

14. Toruń, 2.04.2012 r. Cenzura

Toruń, 2.04.2012 r.

Cenzura w Wiadomościach TVP

Szef "Wiadomości" TVP1
Sz. P. Piotr Kraśko


Panie Redaktorze!


W sobotę, 31 marca, w Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Kielcach i
Tarnowie odbyły się manifestacje w Obronie Wolnych Mediów - Telewizji
Trwam i Radia Maryja. Uczestniczyło w nich kilkadziesiąt tysięcy ludzi,
co jest ewenementem w skali kraju. Manifestanci protestowali przeciwko
pogłębiającemu się w Polsce łamaniu Wolności Słowa. Z żalem stwierdzam,
że te protesty nie zostały dostrzeżone przez redaktorów "Wiadomości".
Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę w wydaniach o godzinie 19.30
widzowie nie zobaczyli nawet krótkiej wzmianki na temat tych ważnych dla
Polaków wydarzeń. Dla redaktorów "flagowego programu informacyjnego
Telewizji Publicznej" od wielotysięcznych marszów w obronie zagrożonej
wolności słowa w Polsce ważniejsze okazały się informacje o amerykańskim
Totolotku czy fruwających pingwinach.
Niestety przykładów łamania
prawa widzów do rzetelnej informacji przez zespół "Wiadomości" jest
więcej. Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia w połowie lutego, kiedy
to w marszu w Obronie Wolnych Mediów - Telewizji Trwam i Radia Maryja -
ulicami Warszawy przeszło ponad 20 tysięcy ludzi. Fakt ten został
również przemilczany przez dziennikarzy głównego wydania "Wiadomości"
TVP.
Panie Redaktorze, czy do kierowanych przez Pana "Wiadomości"
powróciła cenzura? Chcemy wiedzieć, kto podejmuje decyzje o
przemilczaniu tak ważnych wydarzeń społecznych, jakimi są marsze w
Obronie Wolnych Mediów - Telewizji Trwam i Radia Maryja.
Jako poseł
na Sejm i członkini Rady Programowej Telewizji Polskiej żądam
zamieszczenia w głównym wydaniu "Wiadomości" rzetelnej informacji na
temat marszów w Obronie Wolności Słowa, jakie odbyły się w Szczecinie,
Wrocławiu, Poznaniu, Kielcach i Tarnowie, a także zaprzestania w
przyszłości praktyk przemilczania tak ważnych wydarzeń społecznych.

Jako szef "Wiadomości" powinien Pan sobie zdawać sprawę z
odpowiedzialności, jaką nakłada na Pana Ustawa o radiofonii i telewizji.
Według niej programy publiczne radia i telewizji powinny: "kierować się
odpowiedzialnością za słowo, rzetelnie ukazywać całą różnorodność
wydarzeń (...) w kraju i za granicą, sprzyjać (...) formowaniu się
opinii publicznej, umożliwiać (...) uczestniczenie w życiu publicznym
(...)".
Dalsze łamanie tych zapisów może jeszcze bardziej obniżyć
spadające, szczególnie wśród milionów widzów płacących abonament,
zaufanie do "Wiadomości", a także przyczynić się do postaw, z jakimi
mieliśmy do czynienia w dobrze Panu znanych czasach peerelowskich, kiedy
to o godzinie 19.30 w momencie rozpoczęcia "Dziennika Telewizyjnego"
Polacy na znak protestu wyłączali odbiorniki i wychodzili na spacer.
Z poważaniem

Anna Sobecka


poseł na Sejm RP, członek Rady Programowej TVP
członek sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

- konto bankowe