Musimy wypracować mocną ideologię prawdy i dobra, oczyszczoną z dziedzictwa marksizmu, liberalizmu i nihilizmu

avatar użytkownika Maryla

Smoleńsk to nie tylko katastrofa o charakterze humanitarnym, politycznym, ale to także przełom cywilizacyjny, który zmienił Polskę i naszą mentalność. Znaczenie tej rocznicy dla naszego myślenia i tożsamości jest bardzo duże. Chciałbym, aby to śledztwo z udziałem ekspertów międzynarodowych doszło do prawdy, nad którą nie będziemy już dyskutować. Ks. Zieliński: „Smoleńsk to nie tylko katastrofa humanitarna i polityczna. "

Apolloniści i bachanci

Musimy wypracować mocną ideologię prawdy i dobra, oczyszczoną z dziedzictwa marksizmu, liberalizmu i nihilizmu – stwierdza ks. prof. Czesław S. Bartnik.Przez dzieje ludzkości przewija się tragiczne prawo dzielenia się większych społeczeństw na dwa przeciwstawne obozy ideowe. Przy czym im wyższy był poziom społeczny, kulturowy i duchowy, tym ów podział był ostrzejszy. Wystąpiło to bardzo wyraziście w społecznościach starożytnej Grecji i Rzymu, gdzie już od VI w. p.n.Chr. jednej społeczności, zawsze najliczniejszej, przewodziła idea boga Apolla, a drugiej, znacznie mniej licznej, ale za to bardzo destruktywnej, przewodziła idea boga Bachusa

Zbliża się 7 rocznica katastrofy smoleńskiej. 

W poniedziałek, w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej, przed Pałacem Prezydenckim odbędą się uroczystości z udziałem władz państwowych, podczas których wystąpi prezydent Andrzej Duda. Wieczorem ulicami stolicy przejdzie Marsz Pamięci, po którym planowane jest wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. W Wojskowej Akademii Technicznej zaplanowano publicznespotkanie powołanej przez MON podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej. Jej przewodniczący dr Wacław Berczyński zapowiedział prezentacje wyników prac podkomisji.

Schetyna przedstawił program restauracji prowadzącej do krwawej vendetty.

Autorzy planu współczesnej, polskiej wersji nocy św. Bartłomieja powinni mieć świadomość, że to nie zabawa i że mogą za to odpowiedzieć. Nie jest ważne, czy taki program restauracji jest obecnie realny i możliwy do wprowadzenia w życie. Ważne, że pokazuje on sposób myślenia o państwie i odzyskaniu władzy w kategoriach stanu wyjątkowego, który umożliwi „krwawą vendettę” i zaprowadzenie porządku w stylu Karola X czy gen. Jaruzelskiego. Tak żadna poważna siła polityczna po 1989 r. nie myślała, a tym bardziej nie uczyniła z tego jedynego wiążącego programu politycznego. Można na sejmowe „expose” Grzegorza Schetyny oraz koreferat Sławomira Neumanna patrzeć jak na surrealistyczną, choć groźną fikcję programową. Jednak oni nie mają nic innego poza groteskowym planem restauracji i nawet z PO w opozycji coś takiego może być niebezpieczne.

Szewczak: Polska pod rządami PO-PSL przypominała państwo rozbójnicze.

Ta ośmiornica bardzo się rozwinęła za 8 lat rządów PO i PSL-u. To przykład absolutnej bezkarności. Taka bezkarność rozzuchwala złoczyńców. Ci złoczyńcy wiedzieli, że po prostu będą bezkarni. Tam gdzie nie ma kary, tam nie ma miary. Szewczak przypomniał również m.in. o aferze hazardowej i infoaferze.Takich afer było znacznie więcej, Polska pod rządami PO-PSL przypominała państwo rozbójnicze — zaznaczył gość Telewizji Republika. W rozmowie pojawił się również wątek… Sławomira Nowaka.Mam nadzieję, że obywatel Ukrainy wróci do nas na przesłuchanie przed komisją — powiedział Janusz Szewczak. Wiele się zmienia i to budzi wściekłość opozycji absurdalnej, jak ją nazywam— podkreślił.

Morawiecki: "Mamy najniższy deficyt od 9 lat. I to mimo wielkich wydatków społecznych"

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego co udało nam się zrobić w ciągu tych 17 miesięcy. Gdyby jednak pani premier czy ktoś z rządu przeszedł po wodzie na Wiśle, to opozycja by krzyczała: O! Nie umie pływać!– dodał.Morawiecki odnosił się do tematu zadłużenia naszego kraju.Chętnie bym podyskutował o faktach dot. deficytu budżetowego czy długu publicznego. Jakoś ten deficyt mamy najniższy od 9 lat. I to mimo wielkich wydatków społecznych– przekonywał minister rozwoju.

Deficyt sektora finansów publicznych w 2016 r. był najniższy od 7 lat.

Deficyt sektora rządowego i samorządowego liczony według unijnej metodologii wyniósł w 2016 r. tylko 2,4 proc. PKB, wobec 2,6 proc. PKB w 2015 r. – podał Główny Urząd Statystyczny.

Premier: Polska nie jest brzydką panną na wydaniu, jest dumnym państwem

Polska jest w Europie, Polska nie jest brzydką panną na wydaniu, tylko dumnym, suwerennym państwem - powiedziała premier Beata Szydło w sejmowej debacie nad wnioskiem PO o wotum nieufności wobec rządu. Jak mówiła, Prawo i Sprawiedliwość po wygranych wyborach przystąpiło do realizacji programu przygotowanego wraz z Polakami, bo to oni - podkreślała premier - dali im mandat do rządzenia. Szydło zaznaczyła, że PiS zrealizowało projekt wsparcia rodzin, na co Platforma nie mogła znaleźć pieniędzy. Przypomniała, ze gdy w kampanii wyborczej PiS zaproponowało program "Rodzina 500 Plus", Platforma powtarzała, że się nie da. "Co się okazało? Rządzi PiS i pieniądze są i będą. Swoją drogą po raz kolejny zadaję pytanie: gdzie były te pieniądze? Niektórzy mówią, że wystarczy nie kraść" - powiedziała premier.

Komisarz Rady Europy w liście do marszałka Sejmu apeluje o odrzucenie noweli ws. KRS

Komisarz ds. praw człowieka Rady Europy Nils Muiżnieks w liście do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego zaapelował, by polski parlament odrzucił projekt noweli ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa naruszającej jego zdaniem niezależność władzy sądowniczej.

Guy Verhofstadt proponuje w „Die Presse”, by Bruksela odebrała Polsce fundusze strukturalne

Inaczej rząd PiS dalej będzie niszczył liberalną demokrację.UE powinna wybrać dwufazową strategię. Po pierwsze, decydenci polityczni UE powinni rozważyć, czy nie uzależnić wszystkich przyszłych wypłat funduszy strukturalnych od przestrzegania przez kraj-odbiorcę zasad praworządności. Po drugie, KE oraz państwa członkowskie powinny pozbawić Polskęprawa do głosu w Radzie UE, tak długo aż nie zmieni swojej (nieliberalnej) polityki —apeluje szef ALDE.

Kaczyński: my z naprawy Rzeczypospolitej nie zrezygnujemy

Wielu w Polsce i wielu w Europie nasze reformy nie podobają się tak, jak nie podobała się kiedyś Konstytucja 3 maja, ale my z naprawy Rzeczypospolitej nie zrezygnujemy - mówił w debacie nad wnioskiem PO o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Morawiecki w American Enterprise Institute m.in. o systemie sądownictwa w Polsce

System sądowniczy w Polsce przeszedł z PRL do III RP suchą nogą bez głębszej transformacji. Jego zmiana wszystkim dobrze zrobi, a polskiej gospodarce zrobi znakomicie – mówił wicepremier Mateusz Morawiecki podczas debaty w American Enterprise Institute w Waszyngtonie.

J. Szewczak o zarzutach opozycji: Polska była w Europie zanim powstała UE

Przedstawicielom opozycji absurdalnej, totalnej, wydaje się, że ich słowa mają magiczną moc i że czynią fakty. Mogą sobie gadać do woli, a wyraźnie widać, że wskaźniki gospodarcze idą w górę. Mamy najniższe bezrobocie od dwudziestu sześciu lat, deficyt sektora finansów publicznych jest na poziomie najniższym od dziesięciu lat. Spółki na giełdzie nie tylko nie zbankrutowały, ale i o 44 mld wzrosła ich wartość. Prawie milion dzieci zostało wyrwanych z biedy dzięki programowi Rodzina 500 plus. Więc o czym można słuchać? O wyprowadzaniu Polski z Europy? Przecież Polska była w Europie zanim jeszcze powstała Unia Europejska – akcentuje poseł Szewczak.

Min. Rozwoju podtrzymało prognozę nadwyżki w obrotach handlowych w '17

Ministerstwo Rozwoju w najnowszym raporcie miesięcznym podtrzymało prognozę nadwyżki
w obrotach handlowych Polski w 2017 roku na poziomie 2.300 mln euro.

Deficyt niższy o jedną trzecią? Morawiecki dopnie budżet z zapasem

Gospodarcze przyspieszenie pomoże Ministerstwu Finansów domknąć tegoroczny budżet. Wiele wskazuje na to, że z zapasem. Dobry wynik budżetu w tym roku jest bardzo prawdopodobny. Zakładając nawet pesymistycznie, że MF nie uda się uzyskać z poprawy ściągalności podatków tyle, ile sobie założyło, to potencjalny ubytek w dochodach z tego tytułu zostanie uzupełniony wyższą wpłatą z banku centralnego.

Polska gospodarka przyśpiesza. Znakomite prognozy ekspertów

Wychodzenie z dołka koniunktury będzie szybsze, niż spodziewali się ekonomiści. Cały 2017 r. może zamknąć się wzrostem PKB o 3,5 proc. Specjaliści dawno nie byli tak zgodni: Polskę czeka dobry czas.

Bezrobocie w Polsce nadal spada. Eurostat podał najnowsze dane

Stopa bezrobocia w strefie euro wyniosła w lutym 2017 r. 9,5 proc., a w całej Wspólnocie 8,0 proc. Jest to najniższy wskaźnik odnotowany w strefie euro od maja 2009 r. Także w Polsce sytuacja na rynku pracy jest coraz lepsza.

Małe szanse na wzrost inflacji nad Wisłą. Skorzysta na tym złoty

Wzrost cen będzie wyraźnie mniejszy od wskazanych przez RPP 2,5 proc. Złoty się umocni. Obecne prognozy ekonomistów, którzy wzięli udział w naszej ankiecie, wskazują, że średnioroczna inflacja wyniesie w 2017 r. 2,1 proc. Trzy miesiące temu analitycy oceniali, że będzie to 1,6 proc.

Rodzinny rozrusznik

Rząd liczy na to, że wsparcie firm rodzinnych przyniesie tak dobre efekty dla całej gospodarki jak program „500+” dla polskich rodzin. Premier Beata Szydło nie ma żadnych wątpliwości, że państwo powinno tworzyć takie warunki do rozwoju firm rodzinnych, aby z małych przedsiębiorstw powstawały średnie, a ze średnich duże. Jest to bowiem najlepsza droga do budowania dobrobytu Polski i Polaków.

Rząd PiS rozwija i dofinansowuje program żłobków dla dzieci

Dofinansowanie żłobków jest jednym z elementów polityki prorodzinnej prowadzonej przez
rząd Prawa i Sprawiedliwości. Ma się to przyczynić do wzrostu urodzeń.

Rząd podtrzymuje, że w tym roku wyda 23,1 mld zł na program 500+

Po dokonaniu przeglądu funkcjonowania programu 500+, rząd podtrzymuje, że w 2017 r. na program przeznaczy 23,1 mld zł - wynika z komunikatu CIR.

Pierwsze sześć miesięcy bez żadnych składek. Rząd ma plan dla małych firm

Resort rozwoju szykuje zupełnie nowy system poboru składek od najmniejszych przedsiębiorców. Przez pierwsze pół roku działaliby bez żadnych obciążeń.

Program Mieszkanie+. Beata Szydło zapowiada drugi pakiet mieszkaniowy

Premier przekonywała, że na ten program czekają Polacy. - Dobre dane demograficzne są tutaj jasnym kierunkiem, w którym powinniśmy pójść. To są mieszkania - mówiła.

Najniższy deficyt od 10 lat

Opozycja ciągle bajdurzy o załamaniu finansów publicznych, ale oficjalne dane mówią co innego – podkreśla dr Zbigniew Kuźmiuk. Przy okazji GUS podał, że deficyt sektora finansów publicznych w 2016 roku był wyraźnie niższy niż deficyty w latach ubiegłych, które w latach 2013-2015 wynosiły odpowiednio 4,1%, 3,5% i 2,6% PKB. Ale dane dotyczące roku 2016 zaprezentowane przez GUS oznaczają, że wicepremier i minister rozwoju, ale także minister finansów Mateusz Morawiecki, może pochwalić się dużym sukcesem, ponieważ deficyt sektora finansów publicznych jest najniższy od roku 2007. Rzeczywiście, oddając władzę koalicji PO – PSL w końcu 2007 roku, ówczesny premier Jarosław Kaczyński zostawił finanse publiczne w bardzo dobrym stanie, deficyt sektora finansów publicznych wyniósł zaledwie 1,9% PKB

Polska gospodarka wchodzi na tory szybkiego wzrostu

Z szacowanego na 2,8 proc. w ubiegłym roku, obecny ma przynieść nawet 3,5 proc. wzrost PKB. Stanie się tak głównie za sprawą poprawy sytuacji finansowej polskich firm, którym sprzyja wyższa konsumpcja w kraju.

Wyniki spółek giełdowych. Największe firmy potroiły zyski

Spółki z WIG20 zarobiły w 2016 roku 18 mld zł. Najwięcej zyskał PKN Orlen, który pobił swój rekord, ale to Alior Bank może się pochwalić podwojeniem zysków. Z dna odbiły się PGE, JSW, Lotos i Tauron.

Indeks WIG 20 z drugim największym wzrostem w Europie

Na zamknięciu pierwszej giełdowej sesji w kwietniu kurs JSW wzrósł o 9,2 proc., natomiast akcje PKN Orlen zyskały na wartości 6,4 proc. Indeks blue chipów zwyżkował o 2 proc. i w momencie zamknięcia notowań na GPW był.

Operacja „Dreamliner plus” w LOT. Przewoźnik dokupi dodatkowego Boeinga

Przewoźnik podpisał umowę na dostawę nie trzech, ale czterech większych Boeingów 787 w 2018 i 2019 r. – dowiedział się „Forsal”. Na pokładzie są 294 miejsca, czyli 42 więcej niż w obecnie używanej wersji.

LOT w tegorocznym budżecie zapisał 175 mln zł zysku z przewozu pasażerów

Polskie Linie Lotnicze LOT w tegorocznym budżecie zaplanowały 175 mln zł zysku z działalności podstawowej, czyli przewozu pasażerów - poinformował PAP prezes spółki Rafał Milczarski. Za 2016 r. spółka może mieć z tej działalności ok. 180-200 mln zł zysku.

Mamy najniższe bezrobocie w historii. Wyprzedziliśmy nawet Austrię i Danię

Mamy najniższy w historii odsetek osób bez pracy. Ale jest i druga wiadomość: Czechy i Węgry mają jeszcze mniejszy.

30 proc. Polaków nie boi się o swoje finanse. To najlepszy wynik od 20 lat

Odsetek Polaków spokojnych o swoje finanse jest najwyższy od dwudziestu lat (30 proc.), a obawiających się biedy - najniższy (27 proc.) - wynika z opublikowanego w środę sondażu CBOS. 42 proc. pytanych nie boi się.

Stopy procentowe bez zmian. RPP podjęła decyzję

Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 1,50 proc. w skali rocznej - podała RPP.

RPP: w najbliższych kwartałach inflacja stabilna

W najbliższych kwartałach inflacja ustabilizuje się na umiarkowanym poziomie - poinformowano w komunikacie po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej. Według RPP ryzyko trwałego przekroczenia celu inflacyjnego 2,5 proc. w średnim okresie jest ograniczone.

Glapiński: ponad 9 mld zł zysku NBP za 2016 r.

Wszystko wskazuje na to, że do końca roku stopy procentowe w Polsce nie zmienią się - powiedział w środę na konferencji prezes NBP Adam Glapiński. Potwierdził, że zysk banku centralnego za zeszły rok wyniósł ponad 9 mld zł. Dodał, że to chyba najlepszy wynik w historii.

Resort finansów: Naszym głównym celem jest zamknięcie wycieku VAT

Uszczelnienie systemu podatkowego, w tym zamknięcie wycieku VAT, jest głównym celem
resortu finansów - poinformował Paweł Gruza, wiceminister finansów.

Analitycy: złoty najsilniejszą walutą regionu

W środę złoty był najsilniejszą walutą regionu - poinformowali analitycy bankowi. Ok. godz. 16 euro kosztowało 4,23 zł, dolar 3,97 zł, frank szwajcarski 3,95 zł, a za funta brytyjskiego trzeba było zapłacić 4,95 zł.

Fundusz Ubezpieczeń Społecznych w lepszej kondycji.

Jak wynika z zeszłorocznego bilansu FUS - rośnie zdolność do obsługi bieżących zobowiązań ze spływających składek. Najważniejsza informacja to wzrost tak zwanej wydolności, czyli zdolności pokrywania wydatków na renty, emerytury czy inne świadczenia ze spływających składek. W zeszłym roku była ona powyżej 74 proc. Rok wcześniej było to 72 proc., a w 2014 r. 68 proc. Najgorzej było w kryzysowym roku 2010, gdy wydolność wyniosła tylko 55 proc. a FUS trzeba było ratować nie tylko coroczną dotacją, ale także pożyczkami z budżetu.

Szyszko: geotermia to nasza przyszłość

Polska energia geotermalna to przyszłość; pozwoli sprostać wymogom unijnej i światowej polityki klimatycznej, a także ograniczyć zjawisko smogu -przekonywał minister środowiska Jan Szyszko. Na projekty geotermalne zarezerwowano ok. 1 mld zł.

MF: Rosną wpływy z akcyzy od samochodów osobowych

Dochody budżetu państwa z akcyzy od samochodów za jedenaście miesięcy ubiegłego
roku wzrosły do 2,07 mld zł, podczas gdy w całym 2015 roku wyniosły 1,894 mld zł - poinformował wiceminister finansów Wiesław Janczyk.

Zadłużenie w obligacjach, na dzień 10 kwietnia, będzie wynosiło 603.916,996 mln zł - MF

Zadłużenie w obligacjach, według stanu na dzień 10 kwietnia, będzie wynosiło w Polsce 603.916,996 mln zł wobec 598.916,316 mln zł przed tą datą - podał resort finansów na stronie internetowej.

Oficjalne aktywa rezerwowe wzrosły w III do 104.705,6 mln euro - NBP

Oficjalne aktywa rezerwowe wzrosły w marcu do 104.705,6 mln euro z 104.658,4 mln euro w lutym - podał Narodowy Bank Polski.

Sejm poparł poprawki do pakietu wierzycielskiego. Ma zmniejszyć zatory płatnicze

Pakiet wierzycielski ma służyć poprawie płynności finansowej, a tym samym umocnieniu przedsiębiorstw, zwłaszcza małych i średnich.

Rząd zainwestuje 2 mld zł w innowacyjne firmy. Zajmą się tym specjalne fundusze

NCBR uruchomiło w tym celu dwa specjalne fundusze inwestycyjne. Ich zarządzaniem zajmą się doświadczeni inwestorzy publiczni - PFR Ventures i BGK TFI, a także prywatni - VC3.0 i FinCrea TFI.

Wiadomo, kiedy będą gotowe pierwsze lokale z programu Mieszkanie plus

Podpisano ponad 70 listów intencyjnych na wybudowanie 20 tys. mieszkań w ramach
programu Mieszkanie plus, pierwsze mieszkania mają być gotowe pod koniec tego roku - mówił w czwartek w Sejmie wiceminister.

Nowelizacja ws. repatriantów. Nowe formy pomocy finansowej i powołanie pełnomocnika

Przyjęta jednogłośnie przez posłów nowelizacja ustawy o repatriacji została przygotowana przez rząd. Ma ona na celu ułatwienie powrotu i osiedlania się w Polsce osób polskiego pochodzenia. Chodzi o osoby zesłane lub deportowane przez władze ZSRR do Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Tadżykistanu, Turkmenistanu, Uzbekistanu lub azjatyckiej części Federacji Rosyjskiej, a także potomków tych osób. Najpierw Sejm przyjął w piątkowym głosowaniu cztery poprawki zgłoszone przez PiS, które rekomendowały połączone komisje administracji i spraw wewnętrznych oraz łączności z Polakami za granicą.

Polski pracownik prawie trzy razy tańszy niż ten ze strefy euro. Eurostat podał dane

Przeciętne koszty jednej godziny pracy w Polsce wyniosły 8,6 euro w ub.r. w porównaniu do średniej unijnej na poziomie 25,4 euro, wynika z danych Eurostatu. Średni koszt godziny pracy w strefie euro wyniósł 29,8 euro.

 Odnotowujemy najwyższy od 2006 roku wzrost wpływów ubezpieczeń społecznych

Prof.Gertruda Uścińska, prezes ZUS, podczas audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja podkreślała, że sytuacja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych uległa znacznej poprawie.

Rakiety Lora alternatywą dla Iskanderów

Ministerstwo Obrony Narodowej może kupić od Izraela rakiety nowej generacji – Lora
(Long Range Artillery). Resort poszukuje pocisków, które byłyby przeciwwagą dla iskanderów. O sprawie poinformował dziennik „Rzeczpospolita”.

MSWiA: 51 nowych funkcjonariuszy BOR złożyło ślubowanie

51 nowych funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu złożyło w czwartek ślubowanie – podało w komunikacie ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji. W uroczystości wziął udział szef resortu Mariusz Błaszczak. Wręczył nowym funkcjonariuszom legitymacje służbowe.

MON: zakup samolotów był pilny, odbył się prawidłowo, cena wynika ze specjalnych wymagań

Zakup średnich samolotów do przewozu osób na najwyższych stanowiskach w państwie był pilny, przebiegł prawidłowo; zakup z wolnej ręki pozwolił kupić je taniej niż w poprzednim przetargu, a cena wynika ze specjalnego wyposażenia - mówił w czwartek w Sejmie wiceszef MON.

Macierewicz: do czerwca zamówienia dla obrony terytorialnej

Zakłady przemysłu obronnego, z którymi MON negocjuje kontrakty na wyposażenie Wojsk Obrony Terytorialnej, stawiają jasny próg czasowy - do czerwca mają być zamówienia, wtedy dostawy będą w tym i w przyszłym roku - powiedział w czwartek szef MON Antoni Macierewicz.

Rzucamy wyzwanie Zachodowi. Zielone światło dla rozbudowy Portu Gdańskiego

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk dał zielone światło do rozbudowy Portu Gdańskiego. Według dziennika port ma powstać między ujściem kanału portowego a Naftoportem; faza dokumentacyjna inwestycji rozpocznie się najwcześniej w 2019 r., natomiast realizacyjna po 2020 r.

Eurostat: Sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła o 6,9 proc.

Sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo w Polsce odnotowała wzrost o 6,9% w ujęciu rocznym w lutym 2017 r., podał unijny urząd statystyczny Eurostat.

Polskie lotniska czeka znakomity rok. Ruch wzrośnie o 11 proc.

Polskie lotniska obsłużą w tym roku o 11 proc. pasażerów więcej niż w roku ubiegłym – wynika z przedstawionego we wtorek raportu firmy doradczej PwC. Wskazano w nim, że potencjał wzrostu naszego rynku lotniczego jest.

Przekop Mierzei Wiślanej. Jest ostateczna decyzja

Prezydent podpisał ustawę pozwalającą na budowę drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. To jedna z inwestycji zapowiadanych przez rząd PiS.

K. Szymański: O bezpieczeństwo trzeba się permanentnie starać

Nasz rząd przywiązuje ogromną wagę do bezpieczeństwa wewnętrznego, to jest priorytet tego gabinetu od samego początku – zapewnił wiceszef MSZ Konrad Szymański. Przyznał, że „żadna część świata zachodniego nie jest dzisiaj bezpieczna” i trzeba się o to „permanentnie starać”.

Polska bliżej Zachodu. Korupcja jednak wciąż problemem

EY opublikował raport o korupcji w Polsce na tle innych krajów. Według raportu, w Polsce maleje odsetek pracowników uważających korupcję za poważny,nierozwiązany problem. Obecnie tak uważa blisko 40 procent nadanych. W badaniu dwa lata wcześniejszym tak oceniających respondentów było o 5 procent więcej. Polska wypada dobrze na tle innych krajów europejskich. Z raportu wynika, ze bliżej nam do krajów Europy zachodniej o wysokich standardach antykorupcyjnych, niż do innych krajów Europy środkowo- wschodniej.

Polski biznes zaczyna wzbudzać zaufanie. Polacy sądzą, że korupcja słabnie

W Polsce maleje odsetek osób postrzegających korupcję jako poważny problem biznesowy. W 2013 roku uważało tak 59 proc., w 2015 r. 43 proc., obecnie zaś takiego zdania jest 38 proc. ankietowanych .

Jeden przelew do ZUS, zamiast na cztery rachunki - Sejm uchwalił ustawę

Sejm przyjął zmiany w prawie pozwalające na opłacanie składek przekazywanych do ZUS na jeden rachunek, zamiast dotychczasowych czterech. Za przyjęciem projektu głosowało 440 posłów, przeciw było dwóch, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Premier: rząd przystępuje do realizacji ambitnych

rok to duża dynamika prac związanych z rozwojem gospodarki;przystępujemy do realizacji ambitnych inwestycji w tym Centralnego Portu Lotniczego - wskazała premier Beata Szydło w sejmowej debacie nad wnioskiem PO o wotum nieufności wobec jej rządu.

Powstanie centrum obrony całej elektroenergetyki. "Zagrożenie jest poważne"

Obecnie taka komórka funkcjonuje jedynie wewnątrz samej spółki, która odpowiada za sieci wysokiego napięcia w Polsce.

Rozwój polskiej gospodarki zależy od tych inwestycji. Kluczowe będzie najbliższe 5 lat

Wprowadzane zmiany przyczynią się do redukcji kosztów o ponad 30 proc.

Korupcja w co czwartej firmie medycznej. Straty służby zdrowia szacuje się nawet na 9 mld euro

Najbardziej zagrożone procederem łapówkarstwa są zamówienia i zakup sprzętu, listy oczekujących pacjentów oraz przyjmowanie personelu do pracy.

To pierwszy weekend funkcjonowania ustawy hazardowej. Ministerstwo Finansów już może zacierać ręce - od soboty w Polsce usług nie oferuje kilka dużych firm bukmacherskich. Do tego resort walczy z nielegalnymi jednorękimi bandytami. Rejestr stron nielegalnych firm na Polskim rynku jest już gotowy i czeka na pierwsze wpisy. Za kilka miesięcy zacznie się blokowanie stron.

Ziobro: nieprzedłużenie aresztu dla Piotra P. - "kompletnie niezrozumiałe"

Jako "zaskakującą" i "kompletnie niezrozumiałą" minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro określił w wypowiedzi dla PAP decyzję sądu o nieprzedłużaniu aresztu dla Piotra P., głównego podejrzanego w aferze SKOK Wołomin.

Były wiceminister oskarżony w sprawie prywatyzacji.

Były wiceminister skarbu w rządzie PO-PSL Tomasz L. i dwie inne osoby są oskarżeni w związku z prywatyzacją Przemysłowego Instytutu Maszyn Budowlanych - poinformowała Prokuratura Regionalna w Warszawie. Tomasz L. miał mieć obiecaną korzyść majątkową w zamian za pomoc w
kupnie prywatyzowanego zakładu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Były członek rządu Donalda Tuska pod lupą CBA i prokuratury.

W śledztwie prokuratury występuje nazwisko bliskiego niegdyś współpracownika Donalda Tuska. Chodzi o domniemane nieprawidłowości przy zawieraniu umowy na serwisowanie sprzętu i oprogramowania, podpisanej 20 listopada 2013 roku.

Sąd zajmie się ponownie oświadczeniami majątkowymi Adamowicza.

Gdański sąd rejonowy zajmie się ponownie sprawą oświadczeń majątkowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W środę Sąd Najwyższy oddalił skargę obrońcy Adamowicza na wyrok sądu II instancji nakazujący takie ponowne zbadanie tej sprawy.

W KOD ginęły pieniądze z kwest publicznych

Część pieniędzy wpłacanych w czasie publicznych kwest nie trafiła na konto Komitetu Obrony Demokracji, wciąż brakuje większości protokołów ze zbiórek.

Prokuratura: zarzuty sprowadzenia katastrofy dla rosyjskich kontrolerów

Dwaj rosyjscy kontrolerzy z wieży w Smoleńsku są podejrzani o "umyślne sprowadzenie katastrofy" z 10 kwietnia 2010 r. Ujawniła to w poniedziałek Prokuratura Krajowa, która chce by zostali oni w Rosji przesłuchani jako podejrzani z udziałem polskich śledczych.

Były premier: Odpowiedzialność polityczną przyjmuję na siebie

Odpowiedzialność polityczną przyjmuję na siebie; wszystkie decyzje, jakie w ciągu tych
miesięcy zapadały, które podejmowała administracja państwowa, są za moją wiedzą, zgodą - zapewniał Donald Tusk 10 listopada 2010 r. na spotkaniu z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej

Prokurator: Wezwać Donalda Tuska na proces Arabskiego i innych

O wezwanie na świadka Donalda Tuska wniósł do sądu prokurator w procesie Tomasza Arabskiego i czworga innych urzędników, oskarżonych w trybie prywatnym o niedopełnienie obowiązków przy organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r.

Komisja śledcza ds. Amber Gold rozpoczęła przesłuchania dot. wątku OLT Express

We wtorek po godz. 10 sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold rozpoczęła przesłuchania świadków związanych z tzw. wątkiem lotniczym w działalności tej spółki. Pierwsza przed komisją stanęła Anna Kolmas, b. zastępca dyrektor Departamentu Rynku Transportu Lotniczego Urzędu
Lotnictwa Cywilnego.

Wassermann: Nie ma zgody komisji na różne opowieści. Proszę mówić o OLT Express!

Posłowie nawet nie kryli śmiechu, gdyż ULC zawiesił koncesję dla OLT Express dopiero po jej… upadłości. Impregnowany na przepisy, ignorujący swoje podstawowe obowiązki, po latach cierpiący na amnezję – to charakterystyczny rys urzędnika państwowego niemal każdej instytucji,

Likwidacja NATO i radykalne podwyżki podatków dla bogatych.

Niespełna pół roku przed wyborami do Bundestagu niemiecka Lewica opublikowała w
poniedziałek swój program wyborczy, w którym domaga się likwidacji NATO, rezygnacji z zagranicznych misji wojskowych .

Od 7 kwietnia zmiany w zasadach przekraczania zewnętrznych granic UE

Od 7 kwietnia wszystkie osoby przekraczające zewnętrzne granice UE będą podlegać szczegółowej odprawie. Zaostrzenie przez Komisję Europejską przepisów może wydłużyć odprawę - poinformowała we wtorek PAP Straż Graniczna.

Parlament Europejski poparł zniesienie wiz dla Ukraińców

Parlament Europejski poparł w czwartek zniesienie przez UE wiz dla obywateli Ukrainy. Wejście w życie decyzji zależy teraz tylko od krajów unijnych. Te się jednak ociągają. Według dyplomatów zwłoka ma związek z wyborami prezydenckimi we Francji.

Europosłowie przyjęli rezolucję ws. warunków Brexitu. Po burzliwej debacie

Deputowani wskazali, że najlepszym rozwiązaniem byłoby nieprzerwane uczestnictwo Wielkiej Brytanii w jednolitym rynku, ale - jak podkreślili - jest to niemożliwe, dopóki rząd w Londynie będzie
podtrzymywał chęć ograniczenia swobodnego przepływu osób.

Na konferencji w Brukseli zebrano 6 mld dol. na pomoc dla Syrii

Ponad 70 krajów biorących udział w konferencji w Brukseli obiecało na pomoc Syrii w br. 6 miliardów dolarów - ogłosił w środę na zakończenie spotkania komisarz UE ds. pomocy humanitarnej Christos Stylianides. Zebranie kwoty tej wysokości było celem spotkania.

Min. Szyszko: UE nie jest zainteresowana stanem Puszczy Białowieskiej

Unijni urzędnicy nie są zainteresowani stanem Puszczy Białowieskiej –powiedział „Naszemu Dziennikowi” minister środowiska profesor Jan Szyszko. Resort środowiska wielokrotnie wysyłał zaproszenia do Brukseli, jednak bezskutecznie.

Pseudodemokracja żeruje na obywatelach

Cóż to za wielokulturowość, która u nas w domu, w Europie, zabrania nam stawiania i ubierania choinek jako symboli świąt Bożego Narodzenia – pyta gen. Roman Polko

Początek dyplomatycznej "wojny światowej"? Szef brytyjskiego MSZ odwołał wizytę w Rosji

Brytyjski minister spraw zagranicznych Boris Johnson poinformował w sobotę, że
zdecydował się odwołać poniedziałkową wizytę w Moskwie. "Ostatnie wydarzenia w Syrii fundamentalnie zmieniły sytuację" - podkreślił.

Mekel jedzie na spotkanie z Putinem.

Decyzja kanclerz Angeli Merkel, by 2 maja spotkać się w Moskwie z Władimirem Putinem, oznacza zwrot w jej polityce wobec Rosji - pisze w sobotę "Der Spiegel". Do niedawna Merkel uważała, że warunkiem wizyty w Moskwie muszą być postępy na Ukrainie i w Syrii.

Nieformalne spotkanie na Malcie. Dyskutowano o przyszłości Unii Gospodarczej i Walutowej

Na nieformalnym posiedzeniu Rady ds. Ekonomicznych i Finansowych w stolicy Malty - Valletcie dyskutowano o przyszłości Unii Gospodarczej i Walutowej. W spotkaniu wziął udział wiceminister finansów Piotr Nowak - poinformował dziennikarzy w sobotę resort finansów.

Kantar Public: PiS zdecydowanie wyprzedza PO

Prawo i Sprawiedliwość – 35 proc., Platforma Obywatelska – 26 proc. Trzecie miejsce w rankingu zajmuje ruch Kukiz‘15 z poparciem 13 proc. badanych.Na Nowoczesną chciałoby zagłosować 10 proc. Polaków.  Próg wyborczy przekroczył również Sojusz Lewicy Demokratycznej z poparciem 5 proc.

PO zmniejsza dystans do PiS

PIS -34,3%, PO-26,2%, Nowoczesna-10,8%, Kukiz-9,8%, SLD 5,5%, PSL-5,2% Mimo zaklęć na politycznym rynku w Polsce od półtora roku nie zmieniło się prawie nic. Takie wnioski płyną z najnowszego sondażu „Polski” i 17 pozostałych dzienników Polska Press Grupy oraz Ośrodka
Badawczego Dobra Opinia.

SONDAŻ CBOS

Gdyby wybory parlamentarne miały odbyć się w pierwszą niedzielę kwietnia, wygrałoby je PiS z 37 proc. poparcia; drugie miejsce zajęłaby PO, na którą oddałoby głos 26 proc. Polaków - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Udział w głosowaniu zadeklarowało 67 proc. badanych.Trzecie miejsce, zajmuje ruch Kukiz’15, popierany przez 9 proc. respondentów. Listę ugrupowań mających szanse na wprowadzenie swych przedstawicieli do Sejmu zamyka  Nowoczesna (5 proc.).Pozostałe ugrupowania nie zdołałyby wprowadzić swoich reprezentantów do Sejmu, gdyby wybory odbywały się już teraz.

„Wyborcza” leci na w dół. Gazeta Michnika odnotowała największy spadek sprzedaży

Średnia sprzedaż egzemplarzowa wydań drukowanych „GW” zmalała od stycznia ub.r. aż o 24,75 proc. i wyniosła 80 742 egz.

 

Etykietowanie:

2 komentarze

avatar użytkownika Maryla

1. Jednak będzie

Jednak będzie wytarzany

Czegóż to człowiek się nie dowiaduje! Dotychczas
myśleliśmy, że Donald Tusk był premierem rządu w Polsce, wyniesionym na
to stanowisko przez starych kiejkutów, żeby za tym parawanem mogli
kontynuować okupację naszego nieszczęśliwego kraju.
Donald Tusk już się do takiego reprezentowania przymierzał,
przybywając 16 grudnia ubiegłego roku do Wrocławia – niby gwoli
uczestnictwa w jakimś wydarzeniu kulturalnym – ale podejrzewam, że tak
naprawdę po to, by – jeśli kombinacja operacyjna rozwinęłaby się w
pożądanym kierunku – z terytorium polskiego zaprezentować się światu
jako pełniący obowiązki tymczasowego, demokratycznego prezydenta Polski.
Ponieważ kombinacja operacyjna spaliła na panewce, wrócił na z góry
upatrzone pozycje, na których Nasza Złota Pani osadziła go w atmosferze
poważnego deficytu demokracji. Najwyraźniej trzyma go w rezerwie jako
kandydata na przyszłego prezydenta w naszym nieszczęśliwym kraju, do
którego chciałaby wysłać go na białym koniu. Ale prezes Kaczyński też
nie zasypia gruszek w popiele i 19 kwietnia niezależna prokuratura ma
rozpocząć tarzanie Donalda Tuska w smole i pierzu pod pretekstem
śledztwa w sprawie współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską
Federalną Służbą Bezpieczeństwa. To oczywiście dopiero początek, bo w
kolejce czeka również Amber Gold. Wprawdzie nietrudno przewidzieć, ze
Donald Tusk, podobnie jak niezawiśli sędziowie, niezależni prokuratorzy i
inni dygnitarze będzie zeznawał, że „nie wiem, nie pamiętam”, bo
wiadomo, że kto by zdradził tę wielką tajemnicę, iż nasz nieszczęśliwy
kraj okupowany jest przez starych kiejkutów, umrze podwójnie – ciałem i
duszą.

Toteż kierowana przez jakiegoś obłąkanego docenta grupa, pretensjonalnie określająca się jako „Obywatele RP”, urządza 10 kwietnia więc poparcia dla Donalda Tuska. On sam określił ten pomysł, a zwłaszcza datę, jako „niefortunne”, ale widocznie docent słucha kogo innego, czy to się Donaldu Tusku podoba, czy nie.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

2. Pan sędzia Żurek najlepiej

Pan sędzia Żurek najlepiej uzasadnił potrzebę jawności sędziowskich majątków i ograniczenia obrotu ziemi


"Oj, utrzęsie się gospodarz na traktorze, żeby zaorać to
wszystko, zasiać i pozbierać. A tu jeszcze praca w sądzie i dramatyczna
walka w KRS".

http://wpolityce.pl/polityka/334929-pan-sedzia-zurek-najlepiej-uzasadnil...

Sędzia Żurek ma majątek wart setki tysięcy zł. Dlaczego nie chciał zapłacić za operację własnego dzie

Jak wynika z rejestru ksiąg wieczystych, Żurek dysponuje sporą
ilością ziemi w całej Polsce, wartej co najmniej kilkaset tysięcy
złotych

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl