#DobryRok 2016

avatar użytkownika Maryla

 „Oto Polska w 1050. rocznicę swego Chrztu uroczyście uznała królowanie Jezusa Chrystusa”. Chrystusowi zawierzono państwo polskie, rządzących, „wszystko, co Polskę stanowi” oraz wszystkie narody świata, „a zwłaszcza te, które stały się sprawcami naszego polskiego krzyża”.  W uroczystości uczestniczył prezydent Andrzej Duda. Msza św. z okazji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Rząd: Dezinformacja wykorzystuje media i zagraża bezpieczeństwu państwa

Dezinformacja to jeden z kluczowych problemów w kwestiach bezpieczeństwa, a media
mogą być jej narzędziem – mówili ministrowie, którzy wzięli w środę udział w konferencji na temat dezinformacji . Dezinformacja, stosowana przez ZSRR, a później Rosję, to poważne zagrożenie dla krajów wolnego świata, w tym Polski.

Afera Amber Gold. Prokuratura lekceważyła ostrzeżenia?

Kontakt z prok. Barbarą Kijanko był utrudniony; były też problemy z zabezpieczaniem dokumentów - mówiła przed komisją śledczą Katarzyna Tomaszewska-Szyrajew, policjantka prowadząca dochodzenie ws. Amber Gold. Przyznała, że miała wrażenie, że sprawa jest lekceważona
przez prokuraturę.

Prokurator przed komisją ws. Amber Gold. Wassermann wskazała na datę kluczowego pisma

- Już po wizytacji prokuratury Gdańsk-Wrzeszcz pojawiły się  nformacje ukazujące sprawę Amber Gold w innym świetle - zaznaczył prok. Marek Siemczonek. Chodzi o informację od ABW ws. pisma z banku BGŻ. Wynikało z niego, że nie jest prawdą, iż Amber Gold przechowuje złoto w tym banku. Szefowa komisji Małgorzata Wassermann wskazała, że to kluczowe dla sprawy pismo wpłynęło 2 lata wcześniej.

Prokurator: mam poczucie winy dot. funkcjonowania prokuratury ws. Amber Gold

Prok. Dariusz Różycki przyznał przed komisją śledczą, że ma poczucie winy w związku ze sposobem funkcjonowania Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w sprawie Amber Gold. Różycki kierował tą prokuratura od 2008 do wiosny 2016.

Który prokurator zawiódł?

Prok. Dariusz Różycki przyznał przed komisją śledczą, że ma poczucie winy w związku ze sposobem funkcjonowania Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w sprawie Amber Gold. Posłowie komisji wskazywali, że w piśmie prokuratury okręgowej ze stycznia 2012 r. – odpowiadającym na zastrzeżenia Komisji Nadzoru Finansowego – była mowa, że zawieszenie przez Prokuraturę Rejonową Gdańsk-Wrzeszcz postępowania w sprawie Amber Gold w maju 2011 r. było niezasadne oraz że jest konieczność podjęcia go na nowo i objęcia go nadzorem. Jednak – jak podkreślali posłowie – pismo prokuratury okręgowej w sprawie wznowienia postępowania trafiło do prokuratury rejonowej dopiero w kwietniu 2012 r., a wznowione wówczas postępowanie faktycznie zostało objęte nadzorem dopiero w czerwcu 2012.

Proces Wąsacza za prywatyzację PZU ma ruszyć w lutym

Pierwszego lutego 2017 r. ma ruszyć proces byłego ministra skarbu w rządzie AWS Emila Wąsacza, oskarżonego o niedopełnienie w 1999 r. obowiązków przy prywatyzacji PZU - zdecydował stołeczny sąd. Wąsaczowi, który nie przyznaje się do winy, grozi do 10 lat więzienia.

Kaczyński dziękuje Szydło: "Mamy gospodynię."

"Chciałem jej w rocznicę dnia, w którym otrzymała misję utworzenia nowego rządu, bardzo serdecznie podziękować". Mamy panią premier, która tak pięknie od roku pracuje i walczy o Polskę, ale także o polską wieś, którą zna i rozumie.

Kaczyński na konwencji wiejskiej w Wojniczu

"Będziemy, jesteśmy już dobrymi gospodarzami Polski, dobrymi gospodarzami, którzy o Polskę dbają". Jak deklarował prezes PiS, niezależnie od presji i ataków, rządzący będą dbali o polskie interesy. Przykładem ma być zablokowanie możliwości sprzedaży ziemi państwowej. Będziemy, jesteśmy już dobrymi gospodarzami Polski, dobrymi gospodarzami, którzy o Polskę dbają. A dobry gospodarz, jak już tutaj była mowa, dba o ziemię.Dziś polska ziemia nie jest dla spekulantów i obcych, jest dla polskich rolników. (…) Polska ziemia musi być dla polskich rolników, bo to jest jej przeznaczenie, bo praca na roli to jest coś więcej niż zwykła praca, to jest misja.

Wieś to nie tylko rolnictwo, ale i szkoła, kultura, infrastruktura, służba zdrowia. To ogromne
bogactwo, o którym musimy pamiętać i pielęgnować je. To nasza niezwykła wartość narodowa, unikatowa w skali Europy i świata. Musimy dbać o polską wieś jak o największy skarb.

"Zrobiliśmy przez ten rok więcej niż nasi poprzednicy przez osiem lat"

"Chodzi o to, by rodziny poczuły się bezpiecznie i o to, żeby zniwelować różnice między jakością życia Polaków. Teraz czas na gospodarkę".

Sejm za ułatwieniami sprzedaży żywności przez rolników

Sejm przyjął w środę ustawę ułatwiającą rolnikom sprzedaż żywności z własnego gospodarstwa. W myśl nowych przepisów rolnik będzie mógł sprzedać produkty wytworzone przez siebie. Przychody z tego tytułu do 20 tys. zł będą zwolnione z podatku.

Pierwszy rok Beaty Szydło w fotelu premiera. Które obietnice zostały zrealizowane?

"Rodzina 500 Plus", "Mieszkanie Plus", "Za życiem", bezpłatne leki dla seniorów - to programy, na których w pierwszym roku pracy skupił się gabinet Beaty Szydło. Spośród obietnic złożonych w expose zrealizowane zostały także zapowiedzi zniesienia obowiązku szkolnego sześciolatków,
ochrony polskiej ziemi przed niekontrolowanym wykupem, podatku bankowego.

MRPiPS: Program 500 plus, stawka godzinowa i podwyżki płacy minimalnej

Program 500 plus, minimalna stawka godzinowa, podwyżka płacy minimalnej i najniższych emerytur - to najważniejsze rozwiązania przygotowane w pierwszym roku działania MRPiPS, które po objęciu rządów przez PiS resort zmieniło nazwę: jest teraz resortem rodziny, pracy i polityki
społecznej.

Szydło: dotrzymamy słowa, realizując projekty rozwojowe

Mogę zagwarantować, że tak jak dotrzymaliśmy słowa realizując przez ostatni rok wielkie projekty społeczne, tak dotrzymamy słowa realizując projekty rozwojowe - zapewniła w czwartek podczas Kongresu 590 premier Beata Szydło.

To nie tyle polskie PKB zwalnia, co świat hamuje Janusz Szewczak

Cały Świat, nie tylko Europa może mieć ogromne kłopoty ekonomiczne i finansowe, bo powtórka kryzysu finansowego i to groźniejszego niż ten z 2008 r. wisi na włosku z falą bankructw, nie tylko dużych banków w tle. Polski więc wzrost gospodarczy na poziomie ok. 3 proc. może okazać się łakomym kąskiem, godnym pozazdroszczenia przez wiele znacznie bogatszych od nas krajów w 2017r. Bo, nie chodzi o wzrost wskaźników statystycznych, ale o autentyczny rozwój i to nie głównie w oparciu o zagraniczne zadłużenie, ale przede wszystkim głównie o większą zasobność portfeli zwykłych Polaków. Rok 2016 to żaden koszmar, jak chce tego opozycja spod znaku Nowoczesnej R. Petru. Prawdziwym koszmarem dla Polski jest raczej dzisiaj, coraz bardziej absurdalna - totalna opozycja. To niewątpliwie był koszmarny rok dla opozycji, całkiem zaś sensowny dla polskich rodzin wielodzietnych i osób w wieku przedemerytalnym. Dla wielu zaś naszych Rodaków rok, jak każdy - dla jednych lepszy dla innych gorszy.Również Brexit oraz działalność drukarska EBC będą mieć istotny wpływ na poziom PKB w wielu tzw. gospodarkach rozwijających się. Wzrost PKB w takich potęgach jak Włochy jest dziś na poziomie 0.9 proc. i może przerodzić się w pełną recesję w Niemczech, najmocniejszej gospodarce UE, zaledwie 1,5 proc., w III kw. 2016 kdk wyniósł w Niemczech zaledwie 0,2 proc.

Obietnice rządu na 2017 r. Szydło: reforma edukacji oraz zmiany w opiece zdrowotnej

W przyszłym roku priorytetem będzie służba zdrowia i edukacja, i to, co jest teraz dla nas najważniejsze, czyli Plan Odpowiedzialnego Rozwoju .Szydło przypomniała, że do Sejmu trafiły już projekty zmian w edukacji, a minister zdrowia zapowiada, że do końca roku zakończy prace nad zmianami w służbie zdrowia.  Najważniejszym założeniem reformy zdrowia jest to, by pacjenci mieli szybki i bezpieczny dostęp do lekarza - powiedziała premier. Podkreśliła, że efektem tej reformy ma być likwidacja NFZ, a środki, które trafiają do publicznej służby zdrowia, będą w nadzorze ministra zdrowia i poprzez budżet będą trafiały do określonych placówek zdrowotnych w województwach.

CBOS: PiS z 38 proc. poparciem, Nowoczesna 17 proc., PO 14 proc.

38 proc. badanych, którzy zadeklarowali udział w najbliższych wyborach parlamentarnych, zagłosowałoby na PiS, 17 proc. na Nowoczesną, 14 proc. na PO, 6 proc. na Kukiz'15, a na SLD - 5 proc. - wynika z listopadowego sondażu CBOS. Pozostałe partie nie przekroczyłyby 5 proc. progu wyborczego.

"Konstytucja biznesu" gotowa. Oto plany Morawieckiego

Działalność na najmniejszą skalę bez konieczności rejestracji, 6 miesięcy bez składek na ubezpieczenie społeczne dla nowych firm oraz liczne uproszczenia podatkowe - te i wiele innych rozwiązań zawiera pakiet "Konstytucji biznesu", którą 18 listopada przedstawił wicepremier
Mateusz Morawiecki. Zasada: „co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone”, zasada
pewności prawa gwarantująca, że raz przyjęta interpretacja prawa nie będzie przez urzędy zmieniana, "ulga na start” dla początkujących przedsiębiorców.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w październiku 2016 r. wyniosło 4 tys. 259,15 zł -podał w piątek Główny Urząd Statystyczny.

Siła nabywcza Polaków. Nie mamy nawet połowy średniej dla Europy

Według badania GfK "Purchasing Power Europe 2016" w skali kraju, siła nabywcza na głowę mieszkańca wynosi w Polsce 6366 euro. Dla porównania zajmujący pierwsze miejsce w rankingu Lichtenstein, może poszczycić się siłą nabywczą 63 011 euro na mieszkańca.

Sejm zaakceptował "dużą" nowelizację ustawy o VAT

Ograniczenie nadużyć i uszczelnienie poboru VAT poprzez m.in. przywrócenie tzw. sankcji administracyjnej i ograniczenie rozliczeń kwartalnych - taki ma być efekt "dużej" noweli ustawy o VAT, którą zaakceptował w środę Sejm.

Krajowa Administracja Skarbowa ruszy dwa miesiące później, niż pierwotnie zakładano

Przepisy o Krajowej Administracji Skarbowej zaczną obowiązywać 1 marca 2017 r., a nie 1 stycznia. Ze służb skarbowych zostanie zdjęta odpowiedzialność za ochronę lotnisk - takie poprawki Senatu do ustawy o KAS oraz ustawy wprowadzającej zaakceptował w środę Sejm.

Skiba: możliwe, że deficyt sektora finansów w tym roku będzie poniżej 2,6 proc. PKB

Deficyt sektora finansów publicznych może być w 2016 roku poniżej prognozowanego przez Ministerstwo Finansów poziomu 2,6 proc. PKB - powiedział  dziennikarzom wiceminister finansów Leszek Skiba.

Morawiecki: Dochody podatkowe do października o 1,5 proc. wyższe od planowanych

Dochody podatkowe między styczniem a październikiem w stosunku do planu "urosły
o 1,5 proc." - mówił wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, prezentując we wtorek swój wkład w roczny dorobek rządu. Zapowiedział wzrost wykorzystania środków unijnych na inwestycje.

MF: założenia makroekonomiczne do budżetu na 2017 r. nadal realne

W 2017 roku absorpcja funduszy UE nabierze rozpędu, inwestycje publiczne i sektor budownictwa powrócą na ścieżkę wzrostową; założenia makroekonomiczne do przyszłorocznego budżetu są nadal realne - poinformowało PAP Ministerstwo Finansów w komentarzu do wtorkowych
danych.

Ustawa obniżająca wiek emerytalny przyjęta przez Sejm

Sejm uchwalił ustawę, która obniża wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Resort pracy rekomenduje likwidację OFE

Przekazanie reszty środków z Otwartych Funduszy Emerytalnych na Fundusz Rezerwy Demograficznej i zapisanie ich na indywidualnych kontach w ZUS - taką propozycję zawiera resortowy projekt rekomendacji rządu po przeglądzie systemu emerytalnego.

Szydło: reforma edukacji jest dobrze przygotowana

Reforma edukacji jest dobrze przygotowana; nie ma żadnych zagrożeń, jeśli chodzi o finansowanie zmian - powiedziała premier Beata Szydło w czwartek podczas wizyty w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku .

Sejm uchwalił ustawę powołującą Wojska Obrony Terytorialnej

W Wojsku Polskim z początkiem 2017 r. zostanie powołany nowy rodzaj sił zbrojnych – Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) – przewiduje ustawa uchwalona w środę przez Sejm.

MF ws. stanu środków walutowych oraz zarządzania długiem zagranicznym w X 2016 r. 

W ramach obsługi zadłużenia zagranicznego Skarbu Państwa w październiku 2016 r. dokonano następujących płatności w walutach obcych: - kapitał – równowartość 18,0 mln EUR (77,6 mln PLN),- odsetki – równowartość 148,3 mln EUR (638,5 mln PLN). Stan środków walutowych na rachunkach budżetowych na koniec października 2016 r. wyniósł łącznie 7.395,5 mln EUR (31.998,3 mln PLN).

Deficyt budżetu mniejszy niż w 2015 r. o prawie 10 mld zł

Wykonanie deficytu wyniosło 24,6 miliarda złotych, czyli 45 procent planu. Był blisko 10 miliardów niższy niż rok wcześniej. Dochody do końca października wyniosły 268,6. To 85,6 procent zaplanowanych dochodów na cały ten rok.

"Mieszkanie+ będzie kołem zamachowym polskiej gospodarki"

Minister dodał, że resort przygotował projekt kodeksu urbanistyczno-budowlanego, który ma przyspieszyć inwestycje, nie tylko budowlane.

18 bln zł - tyle ma wynosić całkowity majątek Polaków w 2040 roku

Majątek netto Polaków w ujęciu nominalnym wzrośnie trzykrotnie między 2016 a 2040 rokiem - do 18 bln zł wobec 6,5 bln zł obecnie. To oznacza, że nawet po skorygowaniu o inflację będzie wyższy o 70 proc. niż obecnie. Kurczenie się polskiego społeczeństwa spowoduje, że w ciągu
najbliższej dekady wybuchnie rewolucja majątkowa. Polacy zaczną się gwałtownie bogacić, a spadki dziedziczone po naszych bliskich będą nawet trzykrotnie większe niż dziś – wynika z raportu przygotowanego przez Politykę Insight i BZ WBK. Majątek przeciętnej rodziny wzrośnie do ponad 860 tys. zł w 2040 roku.

NBP: w październiku większa podaż pieniądza

W październiku br. podaż pieniądza zwiększyła się o 8,4 mld zł - podał w poniedziałek NBP. Do wzrostu przyczynił się głównie przyrost zobowiązań banków wobec gospodarstw domowych i przedsiębiorstw - dodał bank.

NBP: Depozyty ogółem wzrosły o 8,4% r: r, kredyty - o 3,8% w październiku

Wartość depozytów ogółem wyniosła na koniec października br. 1 042 mld zł, co oznacza
wzrost o 0,7% w ujęciu miesięcznym i wzrost o 8,4% r/r. Natomiast należnościbanków ogółem ukształtowały się w tym okresie na poziomie 1 113,34 mld zł, tj. wzrosły o 0,3% w ujęciu miesięcznym i wzrosły o 3,8% w ujęciu rocznym, poinformował NBP.Depozyty gospodarstw domowych zamknęły się kwotą 683,54 mld zł (+0,5% m/m i +9,2% r/r), natomiast przedsiębiorstw - 248,4 mld zł (+1,1% m/m i +6,9% r/r).

GUS: po trzech kwartałach eksport wzrósł o 5,8 proc., a import o 3,9 proc. rdr

Po trzech kwartałach 2016 r. eksport wzrósł o 5,8 proc., a import był wyższy o 3,9 proc. rok do roku - podał w środę Główny Urząd Statystyczny. Wzrósł eksport do Niemiec i wszystkich głównych partnerów handlowych Polski. Eksport w okresie styczeń-wrzesień 2016 r. wzrósł o 1,2 proc. r/r do 134 850,2 mln euro, zaś import zmniejszył się o 0,6 proc. r/r i wyniósł 130 716 mln euro.

GUS podał dane o inflacji w Polsce. Ceny w październiku w dół

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w październiku spadły o 0,2 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,5 proc.- podał Główny Urząd Statystyczny.

Globalny indeks przedsiębiorczości GEI: Polska zajmuje 34. na świecie

Polska zajmuje 34. miejsce spośród 132 krajów pod względem przedsiębiorczości, wynika z raportu Global Entrepreneurship Index opracowanego przez Global Entrepreneurship Network.

NBP: wzrost popytu, spadek inwestycji

Głównym czynnikiem utrzymującego się w Polsce stabilnego wzrostu gospodarczego jest rosnący popyt konsumpcyjny, ograniczająco na wzrost PKB oddziaływał natomiast spadek inwestycji - wynika z listopadowego raportu o inflacji NBP.

Wzrost PKB wyhamuje w 2016 roku, przyspieszy dopiero w kolejnych latach

Dynamika PKB w kolejnych latach przyspieszy, a motorem wzrostu będą inwestycje oraz konsumpcja - wynika z projekcji Narodowego Banku Polskiego. "Pomimo oczekiwanego przyspieszenia dynamiki spożycia.

PKB Polski. NBP podał prognozę wzrostu

W tym roku PKB urośnie o 3 procent, a w przyszłym - o 3,6. Instytut Ekonomiczny NBP opublikował nowy raport o inflacji i wzroście PKB.

Morawiecki: nie widać ryzyka dla wzrostu PKB powyżej 3 proc.

Nie widać ryzyka dla wzrostu PKB w 2017 roku powyżej 3 proc., co niewątpliwie będzie jednym z najlepszych wyników w Europie - mówi PAP Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów.

Szydło: spowolnienie w gospodarce jest przejściowe

Obserwowane spowolnienie polskiej gospodarki jest prawdopodobnie sytuacją przejściową; gorsze wskaźniki makroekonomiczne notowane są też w innych krajach - powiedziała w środę premier Beata Szydło.

Morawiecki: pozostawimy wspólne opodatkowanie małżonków

W ramach przygotowywanego przez rząd jednolitego podatku nie będzie likwidacji wspólnego opodatkowania małżonków - zapewnił w środę wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Dodał, że jego zdaniem wspólne opodatkowanie nie powinno dotyczyć tych małżeństw, które najwięcej zarabiają.

RPP o budżecie 2017: Założenia zbieżne z projekcją NBP

Założenia makroekonomiczne projektu ustawy wskazują, że podstawowym czynnikiem wzrostu w 2017 r. pozostanie popyt krajowy.

Czeka nas rekordowo niskie bezrobocie. Oto najnowsza prognoza NBP

Stopa bezrobocia będzie obniżać się do 6% na koniec tego roku i dalej do 5,4% na koniec 2017 r. oraz do 5% rok później (wobec 7,5% na koniec 2015 r.), wynika z centralnej ścieżki projekcji inflacyjnej NBP.

Jednolity podatek jeszcze nie jest przesądzony. Szydło: Decyzja do końca roku

Kwestia podatku jednolitego nie jest jeszcze przesądzona, a decyzja w tej sprawie zapadnie do końca roku - poinformowała w wywiadzie dla "Do Rzeczy" premier Beata Szydło.

Wzrost produkcji przemysłowej w Polsce. Oto najnowsze dane Eurostatu

Produkcja przemysłowa w Polsce rośnie szybciej niż unijna średnia. W ujęciu miesięcznym odnotowaliśmy jednak niewielkie spadki.

KE odblokowała płatności w Programie Infrastruktura i Środowisko

Komisja Europejska odblokowała płatności w Programie Infrastruktura i Środowisko - poinformowało Ministerstwo Rozwoju w poniedziałkowym komunikacie. Chodzi o niemal 4 mld zł.

Sejm utrzymał kwotę wolną od podatku na dotychczasowym poziomie

Sejm uchwalił ustawę wydłużającą do 1 stycznia 2018 roku dotychczasową kwotę wolna od podatku, a zarazem nakładającą podatek na Fundusze Inwestycyjne Zamknięte.

Będą większe dotacje państwa do ubezpieczeń rolniczych

Sięgające do 65 proc. dopłaty do składki ubezpieczeń dla rolników oraz znaczące zwiększenie dotacji z budżetu na ten cel -przewiduje nowela ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, uchwalona we wtorek przez Sejm.

Zmienią się zasady przyznawania zasiłku stałego dla niepełnosprawnych

Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny zarekomendowała we wtorek przyjęcie projektu ustawy dot. przyznawania zasiłku stałego dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Zgodnie z tymi zapisami, takie osoby od 2017 r. wcześniej niż teraz zyskają prawo do zasiłku.

Unijne pieniądze są wydawane za wolno. NIK krytykuje województwa

Opóźnienie w wydawaniu unijnych pieniędzy w programach regionalnych sięga ośmiu miesięcy - ustaliła Najwyższa Izba Kontroli. Mało tego, w konkursach, które udało się województwom ogłosić, są nieprawidłowości.

Szef MON: wojsko odbiera armatohaubice Krab, to początek kontraktu na ponad 4 mld zł

W imieniu wojska odbieram pierwsze dziewięć armatohaubic Krab, które zapoczątkowują wielki kontrakt przekraczający 4 mld zł, który będzie lokowany w HSW - oświadczył w piątek w Stalowej Woli szef MON.

Audyt: słabości wspólnego nadzoru nad bankami eurolandu

Za mało personelu i możliwy konflikt interesów - to słabości nowego unijnego systemu nadzoru bankowego prowadzonego przez Europejski Bank Centralny, o jakich mówi piątkowy raport europejskich kontrolerów.
MSWiA: spotkanie ministrów spraw wewnętrznych Grupy Wyszehradzkiej

21 listopada 2016 r. w Warszawie odbędzie się spotkanie Ministrów Spraw Wewnętrznych Grupy Wyszehradzkiej oraz V4 + (Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji i Słowenii), które będzie poświęcone kwestiom migracyjno – granicznym. Gospodarzem spotkania będzie Minister Spraw Wewnętrznych, Mariusz Błaszczak. Jednym z najważniejszych tematów będzie przedyskutowanie propozycji składających się na reformę Wspólnego Europejskiego Systemu Azylowego, w tym rozporządzenia dublińskiego, które uzależnia mechanizm alokacji od napływu migrantów oraz potencjału poszczególnych państw.

Szewczak: Gabinet cieni PO nie ma już „Słoneczka Peru”
 To trochę taki humor zeszytów szkolnych. Ten rząd miał osiem lat swobody i właściwie tylko szkodził, również w aspektach gospodarczych – stwierdził poseł PiS Janusz Szewczak. Jak dodał, nie sądzi, żeby w nowym programie, który będzie przygotowywać PO, było podniesienie znowu wieku emerytalnego, bo ten wiek został przywrócony kilka dni temu.  „To było zrobione podstępnie przez PO, bo nie deklarowała tego w swoim programie. Nie sądzę też, żeby PO chciała zapowiedzieć w swoim programie, że kiedy Polacy zachcą ją wybrać to unieważni program "500
plus", bo Polacy uważają, że to jest dobry program” – wskazał Szewczak.  "gabinecie cieni" powiedział, że "są to przecież powtórzone postacie". „Premier Kopacz – żałość i jej totalna kompromitacja, jeżdżenie z tymi meblami po Polsce, pytanie Polaków czy im kotlecik smakuje. To jest zupełnie niepoważne. Uważam, że jest to gabinet bardzo małego cienia, które już nie jest oświetlany przez to "Słoneczko Peru", które medialnie powodowało, że ten cień wydawał się taki wielki – wskazał.

Etykietowanie:

4 komentarze

avatar użytkownika Maryla

1. Czy „lewica jest w stanie


Czy „lewica jest w stanie razem coś robić”? Kongres Lewicy w Warszawie

Celem Kongresu „określenie nowej strategii i wizji państwa”. więcej

W Kongresie biorą udział m.in. szef PES Sergej Staniszew, przewodniczący
frakcji socjalistów w Parlamencie Europejskim Gianni Pitella, szef OPZZ
Jan Guz, szef stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska Ryszard Kalisz oraz
b. marszałek Sejmu, obecnie niezrzeszony senator Marek Borowski.

W organizację Kongresu zaangażowani są przedstawiciele kilkudziesięciu
organizacji, m.in. Związku Nauczycielstwa Polskiego, Unii Pracy,
Biało-Czerwonych, ugrupowania Wolność i Równość, stowarzyszenia Dom
Wszystkich Polska, PPS, Fundacji Amicus Europae, Socjaldemokracji
Polskiej, Partii Regionów i stowarzyszenia Ordynacka.

- Wspólnym celem wszystkich ugrupowań lewicowych jest powrót do Sejmu,
ponieważ jak lewica wróci do Sejmu, to PiS nie będzie... czytaj dalej » (http://www.tvn24.pl)

Sobotni Kongres Lewicy zwołany został pod hasłem "Nowe europejskie
wyzwania" z inicjatywy m.in. SLD. To drugi taki kongres - autorem
koncepcji pierwszego był nieżyjący już były premier i lider SLD Józef
Oleksy. Według organizatorów w Kongresie uczestniczy ok. 3 tysięcy osób,
a w jego organizacji brało udział ponad 40 podmiotów, m.in. SLD, Unia
Pracy, PPS, OPZZ i Związek Nauczycielstwa Polskiego.
Patronem wydarzenia
jest m.in. Partia Europejskich Socjalistów. "Lewica da sobie radę" - My
nie chcemy, żeby kongres tylko się rozpoczął dzisiaj i dzisiaj się
skończył. Kongres będzie otwierał pewien proces, proces, który będzie,
sądzę, trwał przez najbliższe dni i miesiące, który doprowadzi do
powstania wspólnego bloku, który w pierwszej kolejności doprowadzi do
wspólnych list w wyborach samorządowych - i to, myślę, jest naszym celem
- zaznaczył na zwołanej w czasie obrad Kongresu konferencji prasowej
Bogusław Gorski, szef PPS. Patrząc na dzisiejsze wydarzenie - dodał -
"można powiedzieć, że lewica da sobie radę". - Lewica nie urodziła się
wczoraj, lewica również nie umarła w momencie, kiedy partie lewicowe nie
weszły do Sejmu - wtórował mu szef SLD Włodzimierz Czarzasty. Zdaniem
Czarzastego, Kongres oznacza zapoczątkowanie "otwartego komitetu dialogu
i współpracy wszystkich tych, którzy uważają, że tworzą lewicę". - Mamy
nadzieję, że będziemy ze sobą blisko współpracowali, bez stawiania, kto
jest pierwszy (...), kto jest drugi, kto jest trzeci, bo moim marzeniem
jako szefa SLD jest to, żeby wszyscy stali koło siebie, wspierali się,
żeby wszyscy byli równi w walce z polską prawicą - mówił lider Sojuszu.
Podkreślił, że wspólnym celem wszystkich ugrupowań lewicowych jest
powrót do Sejmu, ponieważ "jak lewica wróci do Sejmu, to PiS -
antydemokratyczna partia - nie będzie miała w tym Sejmie 50 proc. plus
jeden". (http://www.tvn24.pl)

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

2. Dr Hanna Karp: Nadal jesteśmy


Dr Hanna Karp: Nadal jesteśmy na początku mediów publicznych w Polsce. "Należy zabrać się do pracy"

"Poza tym media publiczne muszą zostać odbudowane od strony finansowej, niestety ciągle mamy z tym problem".

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

4. Komorowski nawołuje do bójek


Komorowski nawołuje do bójek dechami, a Stępień uważa, że
zdecyduje goła fizyczna siła. "Wiadomości" o prawdziwych planach
opozycji

"Teraz liczy się tylko goła siła. Fizyczna. Kto będzie miał
więcej za sobą ludzi, kto ich więcej wyprowadzi na ulicę, to ten będzie
zwycięzcą".



PAP/Tomasz Gzell

Protest nauczycieli? A może zwykła draka KOD!? Śmietankę z pikiety spijają zakulisowi "organizatorzy"...

Za puentę niech posłuży krążący w Internecie mem, złośliwie, ale trafnie podsumowujący cały problem...



Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl