Masowe duraczenie, prowadzone przy wykorzystaniu triady: państwowego monopolu edukacyjnego, mediów i przemysłu rozrywkowego

avatar użytkownika Maryla

Dzień Konfidenta, pod szyldem Komitetu Obrony Demokracji obchodzony z wyjątkowym przytupem w całej Polsce, a nawet poza jej granicami, skłania do bliższego spojrzenia na agenturę w strukturach naszego państwa. Agentura bowiem stanowiła system korzeniowy, dzięki któremu komuna mogła w Polsce utrzymać się bez konieczności uciekania się do masowego terroru. Gdybyśmy tak podążyli tym jurgieltniczym tropem, to lepiej zrozumielibyśmy, dlaczego taka na przykład pani Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych, subwencjonowanego między innymi przez co najmniej 8 niemieckich fundacji, sztorcuje polski rząd w tym samym tonie, co niemieckie gazety, a pan Jan Piekło, do niedawna dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Ukraińskiej PAUCI, która przezornie nie ujawnia swoich sponsorów, mianowany ambasadorem na Ukrainie, właśnie uznał ludobójstwo Polaków na Wołyniu za „epizod”. Pokłosie Dnia Konfidenta

Osiągnięcie max. uszczelnienia VAT pozwoliłoby na większą obniżkę stawek niż o 1 pp

Osiągnięcie maksymalnych efektów uszczelniania podatku VAT pozwoliłoby na dokonanie
większej obniżki stawek podatku niż o 1 pkt proc. - ocenia wiceminister finansów Leszek Skiba.

Szef CBA o wnioskach z audytu: Wiele spraw prowadzonych przez biuro było błahych

Wiele spraw prowadzonych w ostatnich latach w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym było błahych; Biuro powinno zajmować się sprawami największymi - powiedział szef CBA Ernest Bejda, informując senatorów o wnioskach z audytu działań CBA w latach 2009-2015.

NIK: zaległości w VAT niemal równały się deficytowi budżetu w 2015 r.

Gdyby fiskus ściągnął całe zaległości w VAT, to 2015 r. nie zamknąłby się deficytem budżetu - wynika z przedstawionej w piątek w Sejmie przez prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego informacji o kontroli dotyczącej przeciwdziałania wystawiania fikcyjnych faktur VAT.

CBA zatrzymało osiem osób w związku z wyłudzeniami na WAT

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało osiem osób związanych z wyłudzaniami pieniędzy na szkodę Wojskowej Akademii Technicznej – dowiedziała się PAP we wtorek w CBA.

CBA weszło do Elektrowni Dolna Odra

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli we worek do Elektrowni Dolna
Odra w Gryfinie k. Szczecina – dowiedziała się PAP w Biurze. Przeszukiwane jest też 35 innych miejsc – biura i mieszkania.

Kolejne wnioski do prokuratury

Jackiewicz wykazuje ogromne straty, jakie poniósł Skarb Państwa przy tzw. prywatyzacjach w latach 2008-2015 –podkreśla dr Zbigniew Kuźmiuk. Ale największy ciężar gatunkowy i w konsekwencji straty finansowe dla Skarbu Państwa przyniosła prywatyzacja CIECH S.A. Według szacunków Skarb Państwa stracił na tej transakcji od 600 mln do 1 mld zł i dobrze, że mimo prowadzonego postępowania w tej sprawie przez prokuraturę w Warszawie minister skarbu złożył oddzielne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w tej sprawie.

Stołeczna prokuratura: obecnie dziewięć śledztw "audytowych" po rządach PO-PSL

Obecnie Prokuratura Okręgowa w Warszawie i podległe jej prokuratury rejonowe prowadzą dziewięć śledztw po tzw. audytowych zawiadomieniach ministerstw i innych centralnych organów. Od listopada 2015 r. do prokuratur złożono 21 zawiadomień w takich sprawach.

Polski drób podbił Unię Europejską. Rekordowy eksport

Rosną szanse, że obronimy pozycję największego producenta mięsa drobiowego we Wspólnocie. Pomoże nam rekordowy eksport - informuje "Rzeczpospolita".

Będzie nowy model wspierania polskiego eksportu. Wkrótce szczegóły

Prawdopodobnie jeszcze w czerwcu Ministerstwo Rozwoju przedstawi nowy model wspierania
polskiego eksportu, dostosowany do możliwości polskiej gospodarki - powiedział wiceszef MR Radosław Domagalski .

Jednolity podatek od stycznia '18; wiek emerytalny przed styczniem '17 "niekoniecznie"

Najbardziej realną datą wejścia w życie jednolitego podatku, nad którym pracuje rząd, jest styczeń 2018 roku - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Dodał, że wdrożenie obniżki wieku emerytalnego nie dokona się raczej od stycznia 2017 r.

Z budżetem 2017 nie będzie problemu; deficyt sektora nie przekroczy 3 proc. PKB

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk ocenia, że budżet na rok 2017 uda się skonstruować "bez problemu". W jego ocenie uda się zabezpieczyć środki finansowe na program 500 plus oraz nie przekroczyć deficytu sektora finansów publicznych na poziomie 3,0 proc. PKB.

Jedna danina zamiast ośmiu. Oto propozycje ekspertów na zmianę systemu podatkowego

Wprowadzenie jednego podatku od mikroprzedsiębiorców w miejsce obecnych podatków i
składek, zmiana podstawy opodatkowania w CIT z dochodu na przychód oraz wprowadzenie stawki 1-1,5 proc. CIT .

Będzie likwidacja podatku liniowego? Budżet może zyskać 10-16 mld zł

10–16 mld zł budżet państwa mógłby zyskać na zamianie liniowca na rozliczenie według skali podatkowej – wynika z wyliczeń DGP. Trwają prace nad przygotowaniem jednego podatku od dochodów połączonego ze składkami, co oznaczałoby podwyżkę daniny dla osób rozliczających się liniowo. Nawet jednak gdyby nowy system nie wszedł w życie, to możliwe, że rząd pokusi się o opodatkowanie osób, które obecnie płacą taki podatek.

Kto dostanie Mieszkanie+? Priorytet dla wielodzietnych

- Musimy rozpocząć nabór, żeby wiedzieć jakie jest zapotrzebowanie geograficzne w Polsce. Od tego uzależniona jest lokalizacja inwestycji. Jeśli w powiecie nie będzie chętnych, to nie będziemy tam budowali - mówił w programie #dziejesienazywo Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury i budownictwa. Przyznał, że w ramach programu Mieszkanie+ najpierw lokale dostaną rodziny wielodzietne.

Prezydent: owoce polskiego rozwoju mają trafiać do zwykłych ludzi

To, co nazywa się „dobrą zmianą”, a co oznacza zmiany w życiu społecznym, jest ukierunkowane na to, aby owoce polskiego rozwoju trafiły do zwykłych ludzi - i w miarę możliwości - równo do wszystkich zakątków naszego kraju – mówił we wtorek prezydent Andrzej Duda

Która partia najlepiej reprezentuje poglądy i interesy Polaków? Wyniki sondażu CBOS

25 proc. badanych twierdzi, że ich poglądy i interesy najlepiej reprezentuje PiS; na Nowoczesną wskazało 14 proc., a na znajdującą się na trzecim miejscu PO - 10 proc. - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Sondaż: PiS i długo długo nic...

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się na początku czerwca, wygrałby je PiS z poparciem 35 proc. - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Na dalszych miejscach znalazłyby się: PO - z 15 proc. poparcia i Nowoczesna - z 14 proc.

Sondaż dla "Faktów TVN": Pozycja PiS niezachwiana

Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 36 proc. Polaków – wynika z sondażu Millward Brown SA przeprowadzonego na zlecenie „Faktów” TVN i TVN24. Nowoczesna zanotowała jednoprocentowy wzrost i poparcie dla niej wynosi obecnie 21 proc. Ostatnie miejsce na podium należy do Platformy Obywatelskiej, na którą chęć oddania głosu zadeklarowało 14 proc. respondentów. Swoją reprezentację w Sejmie miałyby także: Kukiz’15 z 7 proc. poparcia  i KORWIN z 5 proc. poparcia

MSP porządkuje m.in. spółki znajdujące się w likwidacji

Ministerstwo Skarbu Państwa porządkuje spółki znajdujące się w likwidacji oraz nieprowadzące działalności - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister skarbu Marek Zagórski. Koncentrujemy się na podmiotach, które dysponują majątkiem.

Nowi partnerzy przystąpili do Karty Dużej Rodziny

Zniżki na opłaty za energię elektryczną, usługi telekomunikacyjne, zakupy spożywcze oraz łatwiejszy dostęp do rekreacji - to niektóre z nowych udogodnień dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Umowy o współpracy podpisała w czwartek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

Budżet MON. Wojsko wyda na zakupy i usługi blisko 7 mld zł

Tegoroczny budżet MON to blisko 36 mld złotych, z czego 20 proc. - 7 mld złotych - pójdzie na logistykę i zaplecze gospodarcze. To pieniądze, które trafią do cywilnych firm i przedsiębiorstw.

Polska Grupa Zbrojeniowa modyfikuje plany

Przedstawiono nową strategię rozwoju PGZ. Priorytetem dla naszego narodowego koncernu obronnego jest zaspokojenie potrzeb armii, służące wzmocnieniu bezpieczeństwa kraju. Zgodnie z przyjętą strategią, dzięki ścisłej współpracy z polską nauką PGZ chce zdecydowanie przestawić
zwrotnice na pozyskiwanie i rozwój nowych technologii z polskich zakładów.

PZL-Świdnik chce sprzedawać śmigłowce zagranicznym armiom

Produkowany przez PZL-Świdnik największy w Europie bezzałogowy śmigłowiec z bardzo dobrymi wynikami przeszedł testy armii włoskiej i brytyjskiej; z kolei nową wersją najmniejszego śmigłowca produkowanego w Polsce firma chce zainteresować USA - mówi PAP prezes PZL-Świdnik
Bank Światowy: wzrost PKB na świecie spadnie do 2,4 proc.

Gospodarka światowa będzie się w tym roku rozwijać w tempie 2,4 proc., a nie 2,9 proc., jak szacowano na początku roku - prognozuje Bank Światowy w opublikowanym w środę raporcie. Prognoza dla Polski na ten rok została utrzymana, spodziewany jest wzrost PKB o 3,7 proc.

Bank Światowy utrzymał prognozę wzrostu PKB w Polsce w '16, obniżył na '17 i '18

Bank Światowy utrzymał prognozę wzrostu PKB w Polsce w 2016 roku na poziomie 3,7 proc., obniżając jednocześnie prognozy wzrostu na 2017 i 2018 po 0,4 pkt. proc. w każdym - wynika z czerwcowego raportu "Global Economic Prospects".

Raport EY: Polska czołowym krajem Europy pod względem atrakcyjności inwestycyjnej

- Rekordowe dane z raportu "Atrakcyjność inwestycyjna Europy" imponują - ocenił w czwartek na konferencji prasowej prezentującej wyniki raportu firmy doradczej Ernst & Young partner i lider grupy zarządzania innowacjami EY Paweł Tynel.Polska jest 5. najatrakcyjniejszym kierunkiem w Europie dla lokowania globalnych, bezpośrednich inwestycji zagranicznych .

NBP: Nie ma zagrożenia wystąpienia znacznych zaburzeń równowagi w gospodarce

Obecnie brak jest oznak zagrożenia wystąpienia znacznych zaburzeń równowagi wewnętrznej oraz zewnętrznej w krajowej gospodarce - wynika raportu z opublikowanego przez NBP w czwartek, datowanego na kwiecień.

OFE, w ramach suwaka, przekazały do ZUS aktywa warte 288,13 mln zł - ZUS

Otwarte fundusze emerytalne przelały do ZUS środki w wysokości 288,13 mln zł w ramach tzw. suwaka - poinformowało PAP biuro prasowe ZUS.

Anakonda to test na zgranie

Ćwiczenie Anakonda ma na celu przygotowanie systemu obronnego państwa do przeciwstawienia się agresji – mówi gen. broni Marek Tomaszycki. Nowe jest to, że używamy elementów dowodzenia Sojuszu Północnoatlantyckiego – Dowództwa Komponentu Lądowego z Izmiru (Turcja) oraz Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód w Szczecinie. Praktyczne przekazanie i przejęcie odpowiedzialności przez elementy dowodzenia NATO jeszcze nigdy nie było w Polsce ćwiczone. To jest absolutna nowość.

MRPiPS: Rynek pracownika w Polsce. Bezrobocie spadło do 9,2 proc.

Stopa bezrobocia rejestrowanego w maju br. wyniosła 9,2 proc. To spadek o 0,3 pkt. proc. w porównaniu do kwietnia tego roku i 1,5 pkt. proc. w porównaniu z majem ub. roku - podało w poniedziałek Ministerstwo.

W ramach programu 500+ wypłacono 2,2 mld zł - MRPiPS

W ramach programu 500+, do 31 maja wypłacono środki o wartości 2,2 mld zł - podało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

"Rodzina 500+". O co toczy się konflikt ministerstwa z samorządami?

Cześć gmin miała opóźnienia w rozpatrywaniu wniosków z programu "Rodzina 500+" i rozpoczęciu wypłat. Pojawił się też konflikt MRPiPS z Urzędami Marszałkowskimi. - Część samorządów nie wypłaca świadczeń ze względów politycznych, bo po prostu nie chce wspierać rządowego programu – powiedział w programie #dziejesienazywo Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. – Część tych samorządów doszło do wniosku, że chce na tym zarobić i ulokowała te pieniądze na lokatach –powiedział Bartosz Marczuk.

 W Sejmie projekt ustawy, która będzie chronić świadczenie przed komornikiem

Sejm zajmuje się prezydenckim projektem ustawy, która ma zapewnić, że świadczenie 500+ nie obniżało alimentów, ale również ostatecznie rozwiązało problemy z egzekucją komorniczą. – Ma powstać rachunek rodzinny, czyli specjalne subkonto, na które wypłacane będzie świadczenie. Tam będą mogły wpływać również świadczenia rodzinne czy pomoc społeczna i te pieniądze będą poza zasięgiem komornika.

Średnia płaca coraz wyższa. Oto zarobki Polaków według branż

Poza wyjątkami wynagrodzenia w firmach rosną systematycznie, ale podwyżki są mocno zróżnicowane w poszczególnych branżach. W kwietniu wynagrodzenia w firmach zatrudniających ponad 9 osób były nominalnie o 4,6 proc. wyższe niż przed rokiem. Wzrost ten zaskoczył analityków, którzy obstawiali na ogół podwyżki w wysokości 3,8 proc. Nie spodziewali się, że może być on najwyższy od trzynastu miesięcy.

Duże podwyżki dla budżetówki dopiero za trzy lata

W tym roku na podwyżki dla budżetówki zaplanowano 2 mld zł. Kolejny będzie już bardziej skromny. Na ten cel z budżetu trafi co najwyżej kilkaset milionów złotych. Najwięcej skorzystają służby mundurowe.

Projekt ustawy wprowadzającej min. 12 zł płacy na godzinę przesłany do Sejmu

Projekt ustawy o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę oraz niektórych innych ustaw, przyjęty przez rząd 31 maja br., został przesłany do Sejmu, podała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Wprowadza ona zapis o minimum 12 zł wynagrodzenia (brutto) za godzinę pracy.
Według stanu na koniec maja do wykupu pozostaje dług o wartości nominalnej 47,3 mld zł wobec 48,0 mld zł na koniec kwietnia - podało Ministerstwo Finansów w komunikacie.

Średnia zapadalność długu krajowego na koniec maja wzrosła do 4,32 wobec 4,27 na koniec 2015 r., a długu ogółem wzrosła do 5,35 wobec 5,22 na koniec 2015 r. - podał MF w komunikacie. Poziom
krajowego długu rynkowego na koniec maja wyniósł 556,0 mld zł wobec 513,4 mld zł na koniec 2015 r.

NBP: w maju wyższe aktywa rezerwowe w euro i dolarach

Na koniec maja br. poziom rezerw wyrażony w euro wynosił 97,0 mld EUR i był o 4,8 mld EUR wyższy niż na koniec kwietnia br. - podał we wtorek NBP.

Wprowadzenie prostego w obsłudze podstawowego rachunku płatniczego –
to jedna z kwestii, którą omówi Rada Ministrów na rozpoczynającym się
posiedzeniu.

Dominik Rozkrut nowym prezesem GUS

Premier Beata Szydło powołała Dominika Rozkruta na stanowisko prezesa Głównego Urzędu Statystycznego - poinformował PAP we wtorek rzecznik rządu Rafał Bochenek. Jak zaznaczył, Rozkrut jest doktorem nauk ekonomicznych, a od 2007 roku kieruje pracami Urzędu Statystycznego w Szczecinie.

Susza może zaszkodzić uprawom zbóż

Według Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach w ostatnich dwóch miesiącach największa susza wystąpiła w 6 województwach: kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, mazowieckim, pomorskim, lubuskim i zachodniopomorskim. Głównie dotyka ona zboża jare.

Polscy parlamentarzyści w sumie mają prawie 100 mln zł długów. Z kredytami i pożyczkami musi na co dzień zmagać się ponad 250 posłów, a średni dług na osobę wynosi ponad 200 tys. zł.

Rzecznik Finansowy: Waloryzowanie kredytu kursem walut niezgodne z prawem

Waloryzowanie kredytu kursem walut jest niezgodne z przepisami prawa bankowego i kodeksu cywilnego, a właśnie taką konstrukcję ma znaczna część szeroko pojętych kredytów "walutowych".

Ustawa o kredycie hipotecznym. Definitywny koniec kredytów walutowych

Ministerstwo Finansów opracowało projekt ustawy o kredycie hipotecznym. Zakazuje on udzielania kredytów walutowych, sprzedaży wiązanej, czyli wciskania klientom innych produktów na siłę, czy
uzależniania prowizji doradcy od ilości wniosków kredytowych, jakie zaakceptuje. Nowa ustawa ma również lepiej zabezpieczać klientów przed manipulacją w reklamach.

70 zł dla emerytów. Tusk już próbował, teraz spróbuje rząd Szydło

Koniec z waloryzacją na poziomie 2 zł dla najbiedniejszych emerytów. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zapowiedziała minimalną podwyżkę na poziomie 70 złotych
miesięcznie.

Udana sesja na rynku złotego. Polska waluta umacnia się

Za nami bardzo udana sesja na rynku złotego, która pozwoliła wyłamać się poniżej minimów z ubiegłego tygodnia; złoty należał w poniedziałek do jednych z silniejszych walut naszego regionu.

11 krajów UE razem przeciw płacy minimalnej w transporcie

Kraje Europy Środkowo-Wschodniej i Malta wystąpiły do KE w sprawie niemieckich i francuskich przepisów o płacy minimalnej, które uderzają w przewoźników z naszego regionu świadczących usługi na Zachodzie. Apelują o przeciwstawienie się protekcjonizmowi.

Lekarze i pielęgniarki apelują do premier o lepsze warunki pracy

NRPiP apeluje do premier Beaty Szydło o jak najszybsze podjęcie przez rząd działań, które poprawią warunki wykonywania zawodów pielęgniarki i położnej. Z kolei OZLL w liście do premier zwraca uwagę na brak sprawiedliwego systemu wynagradzania pracowników medycznych.

Podwyżki w służbie zdrowia? Prezydent spotkał się z Radą Dialogu Społecznego

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego; uczestniczył w niej także minister zdrowia Konstanty Radziwiłł - poinformował PAP wiceprzewodniczący OPZZ Andrzej
Radzikowski. Wśród tematów znalazła się m.in. problematyka wynagrodzeń w służbie zdrowia.

Sejm przyjął ustawę w sprawie dekomercjalizacji szpitali

Zahamowanie niekontrolowanego przez państwo procesu zbywania udziałów i akcji w
szpitalach - zakłada przyjęta w piątek przez Sejm nowela ustawy o działalności leczniczej oraz niektórych innych ustaw. Pozwoli ona także samorządom kupować świadczenia opieki zdrowotnej dla mieszkańców.

Protest celników. Są przeciw włączeniu ich służby do Krajowej Administracji Skarbowej

Minister finansów mówił niedawno, że od 1 stycznia 2017 r. polska skarbówka miałaby zacząć działać w skonsolidowanej instytucji pod nazwą Krajowa Administracja Skarbowa. Miałyby ją tworzyć połączone służby celne, izby skarbowe i urzędy kontroli skarbowej.

PiS zaprezentowało założenia ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej

Reforma skarbówki i służby celnej pozwoli na lepsze zarobki. Nie będzie zwolnień – zapewniają politycy Prawa i Sprawiedliwości. Reforma administracji skarbowej i służb celnych spowoduje lepsze warunki pracy i wyższe wynagrodzenia dla ich pracowników - przekonują politycy PiS. Nie będzie redukcji zatrudnienia - zapewniają.

Powołano Federację Służb Mundurowych i Publicznych

Federacja Służb Mundurowych i Publicznych, w której skład weszły Związek Zawodowy Celnicy PL, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów oraz Krajowy Związek Zawodowy Pracowników ZUS, powstała w czwartek. Na jej czele stanął wiceszef NSZZ Policjantów komisarz Józef Partyka.

Morawiecki przedstawia pakiet ułatwień, by biznes tworzył coraz lepsze miejsca pracy

Chcemy niewidzialną rękę rynku wesprzeć poprzez widzialną rękę państwa; chcemy, by przedsiębiorcy tworzyli coraz to lepsze miejsca pracy - deklarował wicepremier, szef MR Mateusz Morawiecki, prezentując pakiet ok. 100 ułatwień dla polskich firm, przygotowany przez resort.

Emerytura po 40 latach pracy wykluczona. "W budżecie brakuje pieniędzy"

W budżecie nie ma środków na spełnienie związkowego postulatu, aby osoby, które przepracowały 35 lub 40 lat, miały prawo do wcześniejszego świadczenia.

Masowe zwolnienia w urzędach i edukacji? Rząd chce oszczędzić 14 mld zł

Rząd chce zaoszczędzić na wynagrodzeniach 14 mld zł. Bez zmniejszenia zatrudnienia w urzędach czy edukacji raczej się nie obędzie.

PiS złożyło projekt ustawy. Rada Mediów Narodowych prawdopodobnie od września

PiS złożył projekt ustawy o Radzie Mediów Narodowych. Ma ona liczyć 5 członków: 3 powoływanych przez Sejm i 2 przez prezydenta spośród kandydatów wskazanych przez opozycję. Rada ma m.in. powoływać władze TVP, PR i PAP. Ponadto do 3 osób ma być zmniejszony skład KRRiT.

Umowa PSE-NATO w zakresie ochrony infrastruktury elektroenergetycznej

Współpraca i wymiana doświadczeń oraz wspólne ćwiczenia i szkolenia w zakresie ochrony infrastruktury elektroenergetycznej przed zagrożeniami związanymi m.in. z cyberterroryzmem - przewiduje umowa pomiędzy Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi i NATO.

Prezydent: nie podgrzewać sporów przed szczytem NATO i ŚDM

Prezydent Andrzej Duda zaapelował do uczestników Rady Bezpieczeństwa Narodowego o wstrzemięźliwość i niepodgrzewanie sporów przed szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży. Podkreślił, że scena polityczna jest zgodna, jeżeli chodzi o wzmocnienie wschodniej flanki.

Szczerski: przed szczytem NATO spotkanie Baracka Obamy i Andrzeja Dudy

Prezydent USA Barack Obama 8 lipca, przed rozpoczynającym się tego dnia szczytem NATO, spotka się w Warszawie z prezydentem Andrzejem Dudą oraz z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem - powiedział PAP prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Raport: kraje spoza strefy euro nie są gotowe na wspólną walutę

Żaden z siedmiu krajów spoza strefy euro, które w przyszłości mają przyjąć wspólną walutę, w tym Polska, nie jest jeszcze do tego gotowy -wynika z opublikowanych we wtorek raportów Europejskiego Banku Centralnego i Komisji Europejskiej.

Bundestag nie przyjmie uchwały o Polsce. "Mogłaby być negatywnie odebrana"

Bundestag nie przyjmie z powodu sporu o tekst planowanej na najbliższy piątek uchwały z okazji 25. rocznicy podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy - poinformował PAP.

Stratfor: Europa podzieli się na bloki państw. Polska może stanąć przed historyczną szansą

Wraz z osłabianiem się UE w jej obecnym kształcie w Europie mogą wyłonić się bloki państw skupione wokół regionalnych interesów. Dla Polski i krajów bałtyckich najważniejszą kwestią stanie się bezpieczeństwo.

Unia pręży muskuły. Czy Bruksela zmniejszy dotacje dla Polski?

Mimo napięć na linii Warszawa-Bruksela, rozwiązania takie jak zmniejszenie dotacji Polsce nie wchodzą w grę - zapewnia w rozmowie z DGP wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński, odpowiedzialny w rządzie PiS za unijne fundusze.

Soros inwestuje w „Gazetę Wyborczą”

Fundusz stworzony m.in. na bazie pieniędzy Jerzego Sorosa, amerykańskiego miliardera żydowsko-węgierskiego pochodzenia, kupił ponad 11 procent akcji Agory, wydającej „Gazetę Wyborczą”. Rynkowa wartość pakietu akcji kupionych przez Media Development Investment Fund to około 65 mln złotych. Jak informuje pb.pl, fundusz wspiera projekty medialne, „gdzie dostęp
do wolnych mediów jest zagrożony”, a „choć fundusz deklaruje, że nie działa dla zysku, ale ‘dla idei’, inwestycja w Agorę ma być motywowana przede wszystkim względami finansowymi”.

Michnik przegrywa proces z Ziemkiewiczem

Sąd Najwyższy odrzucił skargę kasacyjną redaktora naczelnego "GazetyWyborczej" na wyrok dotyczący stwierdzenia Rafała Ziemkiewicza, że Michnik terroryzuje pozwami swoich oponentów przy pomocy "usłużnych, rozgrzanych sędziów". Ziemkiewicz napisał te słowa w swoim felietonie w 2012 r. Punktem wyjścia do tego tekstu był wygrany przez Michnika procesprzeciw Jarosławowi Markowi Rymkiewiczowi.

Tajne instrukcje Stalina i Hitlera

O wspólnym froncie propagandowym przeciwko Polsce pisze prof. Grzegorz Kucharczyk. Niemiecko-sowiecka współpraca polityczna i wojskowa w latach 1939-1941, która otworzyła drogę do drugiej wojny światowej (pakt Ribbentrop-Mołotow), a następnie umożliwiła podział „stref wpływów” między Hitlerem a Stalinem w Europie Środkowej, miała również swój aspekt propagandowy Antypolska propaganda III Rzeszy Niemieckiej oraz Związku Sowieckiego charakteryzowała się nie tylko wspólnym celem ataku (Polska), ale również wykorzystaniem analogicznych narzędzi i zestawu argumentów.

Hanna Karp: Inwestycja w Agorę to pomoc dla KOD-u

Inwestycja Georga Sorosa w spółkę Agora to pomoc dla tzw. KOD-u – mówi medioznawca dr Hanna Karp. Ekspert odniosła się w ten sposób do informacji, że fundusz finansowany przez
amerykańskiego miliardera i spekulanta zakupił ponad 11 proc. akcji spółki, wydawcy m.in. „Gazety Wyborczej”. Transakcja była negocjowana od kilku tygodni, ale jej bliższe szczegóły nie są znane.
Dokładna kwota również pozostaje niewiadomą, choć szacuje się, że przekroczyła 50 mln zł. Dr Hanna Karp podkreśla, że nie jest to pierwsze zaangażowanie Georga Sorosa w rynek medialny w Polsce.

Szydło: w instytucjach europejskich jest pokusa do rozpychania się

W europejskich instytucjach jest pokusa, żeby jeszcze bardziej się rozpychać – powiedziała w środę premier Beata Szydło na spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej w Pradze. Bruksela ma prawo pytać o wszystko, ale powinna szanować zawarte traktaty i umowy – dodała.

W deklaracji przyjętej w środę na zakończenie szczytu Grupy Wyszehradzkiej w Pradze czwórka krajów wyraziła sprzeciw wobec obowiązkowych kwot redystrybucji migrantów w ramach Unii Europejskiej, a także wyraziła nadzieję na pozostanie Wielkiej Brytanii w UE.

Juncker spotka się z Putinem. KE: To nie oznacza zmiany stanowiska Unii wobec Rosji

Komisja Europejska potwierdziła w piątek, że jej przewodniczący Jean-Claude Juncker spotka się w przyszłym tygodniu z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem na marginesie forum gospodarczego

Szymański: wzmocnienie państw warunkiem przetrwania UE

Wzmocnienie roli państw jest warunkiem przetrwania Unii Europejskiej - przekonywał w
piątek wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański. Jak dodał, przykładowy kierunek dla reformy UE może pokazywać porozumienie Unii z Wielką Brytanią.

Bochenek: Komisja Wenecka uwzględniła ponad 20 polskich uwag

Komisja Wenecka uwzględniła ponad 20 uwag zgłoszonych do opinii przez Polskę, dostrzegła, że nowelizacja ustawy o policji była potrzebna ze względu na konieczność wykonania wyroku TK - powiedział PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Reuters: Największy komercyjny bank świata ICBC to "kanał prania pieniędzy"

W latach 2011-14 madrycki oddział chińskiego państwowego banku ICBC, współpracując z grupami przestępczymi, przetransferował nielegalnie za granicę co najmniej 90 mln euro - poinformował w piątek Reuters.

Zielony i czerwony daje brunatny

Obecnie w Europie prowadzona jest komunistyczna rewolucja z tym, że według innej strategii, niż znana z poprzedniego okresu strategia bolszewicka. Składały się na nią trzy elementy: gwałtowna zmiana stosunków własnościowych, masowy terror i masowe duraczenie. Na dłuższą metę okazała się ona jednak nieefektywna, więc obecnie rewolucję komunistyczną prowadzi się według strategii
zaproponowanej jeszcze w latach dwudziestych XX wieku przez włoskiego komunistę Antoniego Gramsciego. Gramsci uznał, że głównym polem bitwy rewolucyjnej powinna być sfera ludzkiej świadomości, sfera kultury, więc w jego strategii na pierwszy plan wysunęło się masowe duraczenie, prowadzone przy wykorzystaniu piekielnej triady: państwowego monopolu
edukacyjnego, mediów i przemysłu rozrywkowego.

 

 

Etykietowanie:

3 komentarze

avatar użytkownika Maryla

1. W Warszawie 16. Parada

W Warszawie 16. Parada Równości

"Równe prawa – wspólna sprawa" - to hasło tegorocznej Parady Równości, która po raz 16. idzie ulicami Warszawy.

W marszu biorą udział m.in. Barbara Nowacka, Dorota Warakomska, Joanna Scheuring-Wielgus oraz rodzice osób LGBT.

Głos zabrała także wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Ulrike
Lunacek. Jak podkreśliła, esencją ludzkiego życia jest prawo do wolnej
miłości.

Tegoroczne motto Parady Równości "Równe prawa - wspólna sprawa" - jak
przypominają organizatorzy - streszcza 12 postulatów, które dotyczą
m.in. mniejszości etnicznych, religijnych, narodowych, osób LGBTQ, osób z
niepełnosprawnością ale także równości małżeńskiej, otwierania
przestrzeni miejskich, lepszej edukacji seksualnej czy też poszanowania
praw zwierząt.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

2. Niemieckie MSW odradza

Niemcy: Deputowanym pochodzenia tureckiego odradza się podróże do Turcji

Po
atakach Ankary na członków Bundestagu pochodzenia tureckiego, którzy
poparli rezolucję uznającą masakrę Ormian za ludobójstwo, niemieckie
ministerstwo spraw zagranicznych odradza im podróże do Turcji -
poinformował w sobotę niemiecki tygodnik "Der Spiegel".


Obietnice UE bez pokrycia. Zniesienie wiz dla Turków do 1 lipca nierealne

Zniesienie
wiz do krajów strefy Schengen dla obywateli Turcji nie będzie możliwe
przed 1 lipca - oświadczył w sobotę turecki minister ds. Unii
Europejskiej Omer Celik. Przyznał, że termin do końca czerwca, zawarty
w...

Finlandia: Minister finansów Stubb przestał być szefem partii

Uczestnicy
zjazdu współtworzącej rząd Finlandii konserwatywnej partii Koalicja
Narodowa (KOK) odwołali w sobotę ze stanowiska jej przewodniczącego
ministra finansów Alexandra Stubba, co miałoby służyć zwiększeniu
poparcia wyborców dla tego ugrupowania.

"Sueddeutsche Zeitung": pozory mylą. Sankcje wobec Rosji zostaną przedłużone

Pomimo
rosnącej na Zachodzie gotowości do deeskalacji konfliktu, sankcje wobec
Rosji zostaną w czerwcu przedłużone o kolejne pół roku - pisze w sobotę
niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".


Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

3. Dramat chrześcijan w Ziemi

Dramat chrześcijan w Ziemi Świętej

Trwa dramat
chrześcijan w Ziemi Świętej. Jesteśmy świadkami trwającego ludobójstwa.
Niestety wspólnota międzynarodowa milczy w tej sprawie. O tym dramacie –
jak informuje Radio Watykańskie – mówili w Rzymie uczestnicy sympozjum
„Kultury i religie”.

Jak informuje Radio
Watykańskie sytuacja chrześcijan w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie
jest dramatyczna. W 1910 roku aż 20 proc. społeczności stanowili tu
chrześcijanie, a dziś nie jest to nawet 4 proc.

„Jesteśmy świadkami trwającego ludobójstwa chrześcijan, szczególnie mocno widać to w Syrii i Iraku” – podkreśla ks. kard. Jean-Louis Tauran, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.

Wyznawcy Chrystusa są mordowani,
zastraszani, prześladowani, zmuszani do milczenia i wyrzucani ze swych
domów. Niszczone są także ich kościoły. Taka sytuacja może doprowadzić
do wymarcia chrześcijaństwa na terenie gdzie urodził się Jezus. Nie da
się ukryć, że mamy do czynienia z ludobójstwem.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl