Stajemy się państwem zależnym, neokolonią. Na poziomie ekonomicznym, kulturowym i naukowym

avatar użytkownika Maryla

Naszym wielkim obowiązkiem jest, aby patrzeć na nas i na Europę w sposób wyważony, aby nie bać się mówić o swoich wartościach, nie bać się tych wartości bronić. Tak jak mówił Jan Paweł II, one cały czas są w nas, to myśmy je przenieśli przez najtrudniejsze czasy – powiedział prezydent  na otwarciu X Zjazdu Gnieźnieńskiego. Jak ocenił, tych wartości bronili m.in. Żołnierze Wyklęci, Jan Paweł II i ks.  kard. Stefan Wyszyński. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że Polacy nie wyrzekną się wartości, o które walczyli nasi wielcy rodacy.  Polacy nie mogą bać się bronić swoich wartości

Zdradzieckie drogi Targowicy

Historia się powtarza. Kto chce dziś zniszczyć odradzającą się Polskę? – pyta ks. prof. Czesław S. Bartnik. Różni propagandyści wykpiwają hasło „Polak katolik”. Ale ta dewiza nie wypływała z ksenofobii – Polacy byli w życiu społecznym zawsze na wszystkich otwarci, jeśli tylko nie byli to ludzie zagrażający naszej wolności. Wspomniane hasło ukształtowały warunki historyczne.(..) Jest to coś bardzo tragicznego. Społeczeństwo polskie nie może nie bronić się w sposób w pełni zdecydowany i mocny. Inaczej podzielimy los Polski potargowickiej.Nie wyobrażaliśmy sobie, że może mieć miejsce i dzisiaj w Polsce. Ile potwornego zła może wyrządzić społeczeństwu, państwu, narodowi trzech egoistycznych i podłych ludzi! Sytuacja jest bardzo groźna. Ale należy się modlić i realizować miłosierdzie w życiu polskim.

"The Economist" publikuje raport na temat stanu demokracji za 2015 rok

Brytyjski tygodnik "The Economist" opublikował raport zatytułowany "Wskaźnik demokracji 2015: Demokracja w czasach niepokoju" na rok 2015. Polska znalazła się w tym roku na 48. pozycji. Nasz kraj wyprzedziły m.in. Botswana czy Trynidad i Tobago.

"Za KOD-em stoi szeroka koalicja, która chce, by Polska była kolonią"

Niech nikt nie liczy na to, że się cofniemy. Będziemy Polskę zmieniać. Chcemy, by Polacy mogli być Europejczykami. (…) Będziemy bronili polskiej historii przed pomówieniami, przed antypolonizmem, przed fdzieleniem Polaków. Tylko wtedy będziemy mogli realizować cel : Polska silna, dostatnia, godna. Polska licząca się w świecie. Do takiej Polski dojdziemy!— podkreślił Jarosław Kaczyński.

CBOS: PiS - 37 proc. PO - 18 proc.

37 proc. badanych deklarujących udział w wyborach, oddałoby w marcu głos na PiS, 18 proc. - na PO; 17 proc. - na Nowoczesną - wynika z marcowego sondażu CBOS. Do Sejmu weszłaby także formacja Kukiz'15 z poparciem 8 proc.

Duda: Najważniejsza poprawa życia Polaków i ograniczenie biedy

Poprawa życia Polaków, ograniczenie biedy to najważniejsze zadania do realizacji - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji sesji Narodowej Rady Rozwoju dotyczącej „Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju".

Marczuk: po programie 500 plus - program demograficzny

Wcześniejsze emerytury dla matek, promocja małżeństw i dzietności - to niektóre z pomysłów na kryzys demograficzny uczestników środowej debaty w Belwederze. Wiceszef MRPiPS Bartosz Marczuk zapowiedział, że po programie 500 plus jego resort zaproponuje program demograficzny.

"Zrealizujemy naprawę Rzeczpospolitej - krok po kroku"

Polska wymaga zrównoważonego rozwoju – mówił we wtorek prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Otwocka. Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Otwocka przekonywał, że Polacy mają prawo „głośno mówić nie kierując się pseudoeuropejską poprawnością polityczną” o tym, kto „jest dla nas gościem, a kto wrogiem”.

Morawiecki: Polski Fundusz Rozwoju powstanie szybciej niż w ciągu 6-8 miesięcy

Polski Fundusz Rozwoju powstanie szybciej niż w ciągu najbliższych 6-8 miesięcy - poinformował wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Polski Fundusz Rozwoju najprawdopodobniej, w formule prawnej, powstanie szybciej niż w ciągu 6-8 miesięcy. Chcemy pewne instytucje już ze sobą zacząć integrować pod jednym parasolem w najbliższych paru miesiącach. Tak zostały utworzone instytucje rozwojowe w Niemczech, we Francji, we Włoszech i chcemy skorzystać z tych najlepszych doświadczeń

Jak PKO BP wpisuje się w plan Morawieckiego?

Otwarcie oddziału korporacyjnego we Frankfurcie, wsparcie ekspansji i polskich przedsiębiorców poza granicami kraju, wsparcie eksportu, poszerzenie sieci banków, to tylko niektóre działania PKO BP, wpisujące się w plan wicepremiera, ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego.

Uszczelnienie systemu podatkowego może dać kilkanaście miliardów

Żadne państwo nie jest w stanie w 100 procentach uniemożliwić unikania opodatkowania, ale różnymi metodami można uszczelnić system podatkowy i dzięki temu zwiększyć dochody do budżetu o kilkanaście miliardów złotych - mówi PAP ekspert podatkowy Radosław Piekarz.

Jeden podatek zamiast PIT, składek na ZUS i NFZ? Rząd szykuje kolejną rewolucję

Rzad Beaty Szydło planuje rozpoczęcie prac nad zmianą w systemie poboru podatków i składek społecznych od wszystkich Polaków. Zamiast trzech opłat w postaci PIT, składki na ZUS i NFZ ponosilibyśmy tylko jedno obciążenie. Zgodnie z nowymi propozycjami, wysokość nowego jednolitego podatku byłaby uzależniona od dochodów podatnika, bez kwoty wolnej czy innego rodzaju progów.

Walka z wyłudzeniami VAT. Wiceminister: zagwarantujemy ochronę tajemnic podatników

Plan działań resortu finansów przewiduje m.in. udostępnienie organom skarbowym odpowiednich narzędzi informatycznych dostarczających w czasie rzeczywistym informacji o oszustwach.

MF: ustawa o podatku od handlu zgodna z regulacjami UE

Ustawa o podatku od handlu będzie zgodna z regulacjami UE; opracowując ją, resort finansów bierze pod uwagę doświadczenia Węgier -deklaruje wiceszef MF Leszek Skiba. Pytany, kiedy projekt będzie gotowy, odpowiada, że na razie ministerstwo "analizuje różne opcje i propozycje".

Limit płatności gotówkowych w dół. Tak rząd chce walczyć z szarą strefą

Rada Ministrów przyjęła dziś między innymi projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

MF chce szybkiego wprowadzenia klauzuli przeciw unikaniu opodatkowania

Chcemy, aby klauzula przeciw unikaniu opodatkowania weszła w życie jak najszybciej, w najbliższych miesiącach - mówi wiceminister finansów Leszek Skiba. Nowy projekt jest tak przygotowany, aby odpowiedzieć na wszystkie wątpliwości Trybunału Konstytucyjnego. Szczególnie, że - na co warto zwrócić uwagę - Komisja Europejska pracuje nad projektem dyrektywy, której elementem jest wprowadzenie klauzuli obejścia prawa.

Polskie rezerwy to niemal 100 miliardów dolarów. 4,3 proc. więcej niż rok temu

Oficjalne aktywa rezerwowe wyniosły w lutym br. 90,6 mld euro - poinformował Narodowy Bank Polski. W ujęciu rocznym odnotowano wzrost o 4,3% i spadek o 0,9% w ujęciu miesięcznym. W przeliczeniu na dolary USA, rezerwy wyniosły 98,9 mld USD wobec 99,74 mld USD miesiąc wcześniej i w porównaniu do 97,51 mld USD rok wcześniej, podano w komunikacie. Liczone w złotych, aktywa
rezerwowe wyniosły w lutym 394,94 mld zł .

Przed nami kryzys podobny do tego z 2008 roku? "Burza zbiera się od dawna"

Bank Rozrachunków Międzynarodowych wydał w niedzielę raport, w którym ostrzega przed "nadchodzącą burzą" w światowej gospodarce. W poniedziałek giełdy zareagowały chwilowymi spadkami; Banki Centralne wyczerpały tymczasem środki, jakimi dysponują, by ratować gospodarkę - uważa główny ekonomista BIS Claudio Borio, który opatrzył komentarzem wydany w niedzielę raport.

MFW ostrzega: Globalna gospodarka może się "wykoleić"

Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzega przed "wykolejeniem" światowej gospodarki.
Wiceszef MFW David Lipton za szczególnie niebezpieczne uznaje postawy tych polityków, którzy skłonni są zrezygnować z budżetowych i monetarnych bodźców mających ożywić wzrost. Globalną gospodarkę ciągną w dół spadek popytu, niskie ceny surowców; zagrożone są zwłaszcza wschodzące gospodarki, z których odpływa kapitał - wyliczył Lipton.

EBC znów tnie stopy procentowe. Draghi zwiększa dodruk pieniądza

Europejski Bank Centralny zdecydował: stopy procentowe w strefie euro lecą w dół, a
wartość skupowanych obligacji zwiększa się do 80 mld euro miesięcznie.

Kopiowanie Zachodu zaszkodziło Polsce? Osiedliśmy na peryferiach, stając się neokolonią

Papuga narodów na stałe zamieszkała w klatce. Staliśmy się imitacją zachodniego świata, wiernie odtwarzając jego produkty, usługi, prawa i idee. Karnie, a może nawet i z ulgą osiedliśmy na peryferiach, przyjmując rolę neokolonii. Nie ma już powodów, by stosować eufemizmy w ocenie relacji między centrum a peryferiami kultury zachodniej. Centrum tworzy struktury nowego porządku, a takie kraje jak Polska są na stałe osadzane na peryferiach. Unia Europejska będzie mogła się wkrótce rozpaść, a my pozostaniemy na uboczu, bo jesteśmy zajęci kopiowaniem Zachodu. Na najbardziej elementarnym poziomie. Stajemy się państwem zależnym. Na poziomie ekonomicznym, kulturowym i naukowym – alarmuje dr hab. Małgorzata Jacyno z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Utworzenie AIIB. Polska stanie się "końcówką chińskiej ekspansji w Europie"

Wszystkie kluby opowiedziały się w środę za ustawą o ratyfikacji umowy o utworzeniu Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB). Oznacza to brak sprzeciwu wobec udziału Polski w tym banku.

Najnowsze dane Eurostatu. Minimalny wzrost PKB w Europie, Polska się wyróżnia

Gospodarka Europy rośnie w ślimaczym tempie. Według wyrównanych sezonowo danych
Eurostatu, PKB strefy euro wzrósł w IV kwartale o 0,3 proc. Polski PKB podniósł się w tym czasie o 1,1 proc.

Są na niej największe gospodarki UE. Czarna lista Komisji Europejskiej

Bułgaria, Chorwacja, Francja, Włochy i Portugalia zostały uznane przez Komisję Europejską za kraje z nadmiernymi nierównowagami makroekonomicznymi, co oznacza, że KE będzie proponowała im zestaw reform mających poprawić ich sytuację. Wśród 18 krajów UE, które zostały objęte pogłębioną analizą Komisji, nie było Polski. Nasz kraj wyszedł w ubiegłym roku z unijnej procedury nadmiernego deficytu.

Wiceminister Skiba: 2017 r. najtrudniejszy, ale deficyt nie przekroczy 3 proc. PKB

2017 r. będzie najtrudniejszy z punktu widzenia polityki fiskalnej - przyznał wiceszef MF Leszek Skiba. Jednocześnie wyraził przekonanie, że deficyt finansów publicznych w 2017 r. nie przekroczy 3 proc. PKB. Dodał, że wzrost PKB w br. wyniesie 3,8 proc., a w 2017 - podobnie. Być może będziemy mieli do czynienia z nieznacznym spadkiem tempa wzrostu PKB w kolejnych latach - ocenia wiceminister finansów Leszek Skiba.

MF: dochody z CIT wyższe od spodziewanych

Dochody podatkowe z tytułu CIT wyniosły w styczniu br. 2,434 mld zł i były wyższe o 250 mln zł od spodziewanych - informuje resort finansów. Także w lutym, według wstępnych szacunków, dochody wyniosą ok. 2,08 mld zł, czyli będą wyższe od zakładanych o ok. 150 mln zł - dodaje MF.

PiS przejmuje ósme stanowisko w RPP.

Komisja Finansów Publicznych zaakceptowała Jerzego Żyżyńskiego na członka Rady Polityki Pieniężnej. Zastąpi na stanowisku Annę Zielińską-Głębocką, posłankę PO.

Wicepremier Morawiecki: RPP w pełni zaaprobowała plan rozwoju

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki poinformował, że Rada Polityki Pieniężnej w pełni zaaprobowała opracowany w jego resorcie "Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju".

Są nowe dane o bezrobociu w Polsce. Coraz więcej ofert pracy

Stopa bezrobocia w lutym wyniosła 10,3 proc. czyli tyle samo ile w styczniu oraz była o 1,6 pkt. proc. niższa w ujęciu rocznym - podało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Belka: Złoty zachowuje stabilność i odzwierciedla fundamenty polskiej gospodarki

Po osłabieniu z ostatnich miesięcy, złoty umacnia się w reakcji na wczorajszą decyzję Europejskiego Banku Centralnego (EBC), ale zasadniczo zachowuje stabilność i odzwierciedla fundamenty polskiej gospodarki, uważa prezes.

Po raz pierwszy w historii Polska więcej sprzedaje niż kupuje

Najbardziej aktywnie z odbiorcami z zagranicy kooperują przedsiębiorcy z województw mazowieckiego, śląskiego i wielkopolskiego – wynika z zestawienia przygotowanego dla DGP przez Bisnode Polska. Według wstępnych danych GUS w ubiegłym roku sprzedaliśmy za granicą towary warte 178,7 mld euro. To o 7,8 proc. więcej niż w roku poprzednim. Główną pozycję w polskim eksporcie zajmują wyroby przemysłu elektromaszynowego. W ubiegłym roku ich sprzedaż za granicą wyniosła 73,2 mld euro i była o 11,2 proc. wyższa niż w roku poprzednim.

Raport NBP o sytucji na rynku mieszkań.

Niecały metr kwadratowy - tyle mieszkania może kupić Polak za średnią pensję. Osiem lat temu za średnią wypłatę pieniędzy wystarczało na tylko pół metra kwadratowego mieszkania. Narodowy Bank Polski podsumował sytuację na rynku nieruchomości w ostatnim kwartale 2015 roku.

Wiceminister Szwed zapewnia: 12 zł/h pracy od września

Stawka 12 złotych brutto za godzinę pracy na umowę-zlecenie ma obowiązywać od września tego roku. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed mówił w radiowej Jedynce, że rząd chce ukrócić proceder, w którym umowa cywilno-prawna często zastępowała umowę o pracę.

Polska ma być krajem startupów. Powstaje wielki fundusz wspierający innowacje

Chcemy, aby polska gospodarka była konkurencyjna, dlatego wzrost gospodarczy musimy opierać o zasoby polskiej nauki. Powstanie Funduszu Funduszy - to milowy krok na tej drodze - mówi minister nauki i szkolnictwa.

Zarobki Polaków będą rosły. Za dwa lata przeciętne płace mogą sięgnąć 5 tys. zł

W optymistycznym scenariuszu utrzymanie tempa wzrostu wynagrodzeń o blisko 4 proc. rocznie oznaczałoby, że za trzy lata przeciętna płaca byłaby wyższa o ok. 500 zł niż w 2015 r. i przekroczyłaby 4.6 tys. zł, a w 2018 roku 5.0 tysięcy.

Przez ustawę budżetową odwołano obchody 30-lecia TK
Na oficjalnej stronie internetowej TK pojawił się komunikat informujący o odwołaniu
planowanych obchodów 30-lecia Trybunału. Decyzję podjęto "wobec braku stosownych środków budżetowych oraz warunków dla celebrowania jubileuszu".

Unia chce nowych podatków

Unia ma opracować nowe podatki, które mogłyby zwiększyć dochody budżetu UE – zauważa dr Zbigniew Kuźmiuk.Parlament jeszcze w poprzedniej kadencji powołał tzw. Grupę Wysokiego Szczebla ds. Zasobów Własnych pod przewodnictwem byłego premiera Włoch Mario Montiego, która w drugiej połowie tego roku (dziwnym trafem już po rozstrzygnięciu referendalnym w Wielkiej Brytanii) ma przedstawić pomysły na nowe rodzaje podatków, które mogłyby być nowymi dochodami budżetu UE. Stwierdziłem, że Polska takiemu nowemu unijnemu podatkowi będzie się przeciwstawiać. Co więcej, takie dodatkowe obciążenie podatkowe zostałoby bardzo źle przyjęte przez większość Europejczyków, którzy już i tak są bardzo krytyczni w stosunku do wielu rodzajów unijnych wydatków, często traktowanych w państwach członkowskich jako środki finansowe, które trzeba zrealizować wręcz za wszelką cenę.

Gdzie płaci się najwyższe podatki na świecie?

World Economic Forum sporządza coroczny raport dotyczący konkurencyjności gospodarek na świecie. W raporcie analizie poddane są dane dotyczące wielu istotnych dziedzin życia danego państwa, między innymi obciążenia podatkowe. Polska znalazła się w grupie państw, gdzie łączna stawka podatkowa była w przedziale od 25 do 50 proc. Wartość wskaźnika „Total Tax Rate” Bank Światowy ustalił na poziomie 40,3 proc. Już niebawem, wskaźnik ten może się jednak zmienić. Jak niedawno pisaliśmy, rząd rozważa rewolucyjną zmianę w systemie poboru podatków i składek.

Dyrektywa w sprawie delegowania pracowników. Polska przeciwna zmianom

We wtorek Komisja Europejska zaproponowała zmiany w dyrektywie -miałyby one zapewnić, że pracownik delegowany z innego kraju UE i lokalny są objęci takimi samymi zasadami wynagradzania.

Obrona terytorialna: 17 brygad, 35 tys. żołnierzy.

Sytuacja geopolityczna się zmienia niekorzystnie i po prostu nie ma na co czekać. Należy jak najszybciej te brygady sformować, żołnierzy przeszkolić, by jak najszybciej byli oni w stanie chronić nasz kraj - mówi pełnomocnik.

Macierewicz: Polska jest u progu pełnoprawnego członkostwa w NATO

Polska jest u progu wielkiej zmiany, jaką jest przejście z uczestnictwa politycznego w NATO do pełnoprawnego członkostwa - powiedział w piątek szef MON Antoni Macierewicz na spotkaniu z okazji 17. rocznicy wstąpienia Polski do NATO.

Spotkanie z przedstawicielami Departamentu Obrony USA

Minister Krzysztof Szczerski spotkał się we wtorek w Pałacu Prezydenckim z p.o. asystenta sekretarza obrony ds. bezpieczeństwa międzynarodowego Elissą Slotkin oraz ambasadorem USA w Polsce Paulem Jonesem.W rozmowie omówiono przygotowania do Szczytu NATO w Warszawie oraz oczekiwania RP i USA co do jego wyników. Obie strony zgodziły się, że lipcowe spotkanie musi mieć charakter decyzyjny oraz pokazać jedność i gotowość Sojuszu do stawienia czoła nowym wyzwaniom, które pojawiły się w naszym regionie.

Drugi dzień o terroryzmie

W WSKSiM w Toruniu odbywa się dziś drugi dzień Międzynarodowego Kongresu „Problemy współczesnej polityki: konflikty zbrojne i terroryzm”. W kongresie udział bierze prawie 30 prelegentów z Polski i zagranicy. Swoje prelekcje wygłoszą naukowcy z Polski, Indii, Ukrainy, Hiszpanii czy Wenezueli. Wśród nich znaleźli się szef MON Antoni Macierewicz i minister spraw zagranicznych dr Witold Waszczykowski, których będziemy mogli usłyszeć dzisiaj.

Podczas rządów PO-PSL inwigilację dziennikarzy prowadzono na ogromną skalę. 

Sejmowa komisja do spraw służb specjalnych zajęła się w piątek inwigilacją dziennikarzy. Tajne służby w czasach rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego objęły inwigilacją 52 dziennikarzy. - Skala operacji wobec redakcji „Rzeczpospolitej” była tak duża, że
powinna zająć się tym prokuratura - mówił przed rozpoczęciem posiedzenia komisji Mariusz Kamiński, koordynator służb specjalnych. Inwigilacją objęto niemal całą redakcję „Rzeczpospolitej”, w tym dziennikarzy niepiszących o aferze hazardowej oraz dziennikarzy innych redakcji - powiedział Kamiński. W ramach inwigilacji sprawdzano ich billingi i BTS-y, czyli miejsca,
gdzie się znajdują.

Rada Konsultacyjna przy CBA przestała istnieć
Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Ernest Bejda zarządzeniem nr 4/16 zakończył działalność Rady Konsultacyjnej, działającej przy CBA. W radzie zasiadała między innymi Irena Rzeplińska, żona prezesa Trybunału Konstytucyjnego
CBA zatrzymało profesora i pracownika WAT. Brali pieniądze z projektów naukowych
Białostoccy agenci CBA zatrzymali profesora Mariusza F. Prorektora ds. Rozwoju Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz Piotra S. – pracownika Działu Informatyki tej uczelni.

KE: poprawka do budżetu, by sfinansować uchodźców

Komisja Europejska przyjęła w czwartek poprawkę do budżetu na 2016 rok zwiększając o 275,5 mln euro fundusze na mechanizm awaryjny, z którego ma być finansowana m.in. pomoc dla obciążonej napływem migrantów Grecji.

ONZ o planie UE-Turcja: Zbiorowe deportacje migrantów byłyby bezprawne

Wysoki komisarz ONZ ds. praw człowieka (UNHCHR) wyraził w czwartek zaniepokojenie planem UE i Turcji ws. zahamowania fali migracji, przede wszystkim możliwością "zbiorowych i przypadkowych deportacji".

Tusk unika debaty

Parlament Europejski nie podziela optymizmu Tuska w sprawie zażegnania kryzysu migracyjnego – stwierdza dr Zbigniew Kuźmiuk. Przebieg wczorajszej debaty w Parlamencie Europejskim dotyczącej ustaleń poniedziałkowego szczytu UE – Turcja, a także przygotowań do posiedzenia Rady Europejskiej w dniach 17-18 marca tego roku, dobitnie wyjaśniał, dlaczego przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w niej nie uczestniczył, mimo że ogłosił jego sukces. Przypomnijmy tylko, że podczas niedawnego spotkania z premierem Grecji Aleksisem Ciprasem w Atenach przewodniczący Tusk wypowiedział słynne zdania skierowane do imigrantów: „Nie przyjeżdżajcie do Europy, nie ufajcie przemytnikom. Nie ryzykujcie waszego życia i pieniędzy. To bezcelowe. Żaden europejski kraj nie będzie krajem tranzytowym”. Te słowa odbiły się wprawdzie echem w europejskich mediach, ale raczej nie dotarły do tych imigrantów, którzy są już w drodze albo zamierzają wyjeżdżać z obozów w Turcji, Libanie i Jordanii, a także z Afganistanu, Iraku czy kilku krajów afrykańskich. Z kolei po poniedziałkowym szczycie Unia – Turcja na konferencji prasowej przewodniczący Tusk triumfalnie ogłosił: „dni nielegalnej imigracji do Europy dobiegły końca”. Przebieg wczorajszej debaty w PE jednak tego triumfu nie potwierdzał, tylko chadecy i socjaliści – i to w bardzo ostrożny sposób – mówili, że porozumienie z Turcją daje nadzieję na ograniczenie fali imigracji do Europy, przedstawiciele pozostałych 6 grup politycznych w PE to porozumienie mocno krytykowali.

Prezydent Macedonii: Gdybyśmy czekali na pomoc UE, już dawno zalałaby nas fala dżihadystów

Podczas kryzysu uchodźczego Niemcy zbagatelizowały kwestie bezpieczeństwa odmawiając współpracy z Macedonią i dopuszczając do niekontrolowanego przemieszczania się dżihadystów - powiedział prezydent .

Austria zapowiada: Będziemy kontynuować kontrole graniczne

Minister spraw wewnętrznych Austrii Johanna Mikl-Leitner zapowiedziała kontynuowanie kontroli granicznych, wprowadzonych przez jej kraj w celu ograniczenia napływu uchodźców.

Najpierw zadłużenie, teraz uchodźcy. Kryzys migracyjny dobije gospodarkę Grecji?

Grecja wpada w coraz większe tarapaty. OECD alarmuje: kryzys migracyjny, z jakim boryka się Europa, zagraża gospodarce Hellady. Kraj ten potrzebuje znacznej pomocy, by poradzić sobie z napływem migrantów.

Trybunałem w rząd

Z punktu widzenia potrzeb aktywnej amerykańskiej polityki w Europie Wschodniej PiS jest znakomitym kandydatem na dywersanta, bo bardziej nie lubi Rosji, niż kocha Polskę, a z kolei stare kiejkuty są jeszcze wygodniejsze, bo za napiwek zrobią wszystko, co im się każe i nie trzeba wobec nich udawać nie tylko partnerstwa, ale nawet przyzwoitości. Ponieważ na liście faworytów Amerykanie umieścili i PiS i stare kiejkuty, mamy w Polsce polityczną wojnę, którą można nazwać II wojną o inwestyturę. Gdyby tak nie było, gdyby stare kiejkuty nie zostały wpisane na listę amerykańskich faworytów, żadnej wojny by nie było, a każdy ubek ratowałby skórę na własną rękę. Ponieważ jednak są, to Amerykanie przy pomocy dyscyplinowania rządu pałką Trybunału Konstytucyjnego utrzymują między swymi faworytami równowagę, zgodnie z zasadą divide et impera to znaczy – dziel i rządź.

 

 

Etykietowanie:

12 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

1. http://tvnwarszawa.tvn24.pl/i


Wiceprezydent stolicy: 50 tys. osób na marszu. Policja ma inne dane


http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,wiceprezydent-50-tys-uczestn...

.
Według wiceprezydenta stolicy, wzięło w nim udział 50 tys. osób. Z
kolei policja podaje informacje o 15 tys.

Po godz. 13 na Twitterze Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy
informował, że w marszu bierze udział 27 tysięcy uczestników. Po godz.
14 liczba ta jego zdaniem zwiększyła do 50 tysięcy. Policja po godzinie
15 podała nieco inne dane. - Z naszego raportu końcowego wynika, że w
marszu wzięło udział 15 tys. osób - informował rzecznik policji Mateusz
Mrozek. - Marsz odbył się spokojnie, nie mieliśmy żadnych niepokojących
zgłoszeń - dodał.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

2. Ale numer! Anna Komorowska

Ale numer! Anna Komorowska przyłapana na manifestacji KOD. Ta scena mówi więcej o istocie KOD niż tony analiz

Wystarczy obrócić kamerę w drugą stronę by
zarejestrować ciekawe obrazki. Tu przemknie pluszak, ulubieniec medialny
Tuska, tam... była prezydentowa.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika gość z drogi

3. to jest TO !

wywalili z pewnej Rady Nadzorczej,to poszła na ulicę...KODować...a bronka bul,bula nie bylo ?

gość z drogi

avatar użytkownika Morsik

4. Miałem skomentować, ale...

...dam sobie spokój, bowiem nie ma wśród chętnych na "dobrą zmianę" nikogo, kto by się wysilił i policzył tych "kodeinowców".
Ech... szkoda gadać... Wybory jesienią jak w banku (ruskim)...

"Stajemy się państwem zależnym, neokolonią. Na poziomie ekonomicznym, kulturowym i naukowym" - wielka mi nowość. Pięć lat temu tekstem o post- i neokolonializmie debiutowałem na BM24.

 Niechlubny udział każdy ma: ten, który milczy, ten, który klaszcze...

avatar użytkownika Maryla

5. @Morsiku

żadna nowość, ale do tej pory o Polsce jako neokolonii pisano tylko w drugim obiegu, a dzisiaj otwartym tekstem na niemieckiej własności portalu dr hab. Małgorzata Jacyno z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Zadnych wyborów nie będzie :) Petru ze Schetyna moga straszyć Majdanem, tylko skąd wezmą Tituszków?
Te bandy UBeckich emerytów trąbiący w trąbki maja byc ich Tituszkami?

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika basket

6. ad 1

wPolityce, wyżej podane cyfry uzupełniono:
"Swoje wyliczenia mają z kolei dziennikarze TVP Info, którzy policzyli uczestników sobotniego marszu. Po zliczeniu poszczególnych osób przechodzących między placem Trzech Krzyży, a rondem de Gaulle’a (na drodze spod Trybunału Konstytucyjnego pod Pałac Prezydencki) stwierdzili, że było ich 9,5 tys."
--------------------------
Zakładając, że Warszawa ma 2,5 miliona mieszkańców: w demonstracji wzięło udział: wg organizatorów pod Pałacem - 50 tys. - 2%, pod TK - 27 tyś. 1,08%, wg Policji 15 tyś - 0,6%, wg TVP info - 9,5 tyś. - 0,38%. Niesamowity wynik! W Stolicy! Aj waj...Będą wybory wójta...

basket

avatar użytkownika Maryla

7. @basket

Aj waj...Będą wybory wójta...

A jak sie jeszcze popatrzy na zbliżenia w wywiadach i zdjęcia twarz tych ludzi, to zanosi sie raczej na wybory sołtysa ") Cała opozycja, z zapleczem całej Europy i pół Ameryki zebrała i zwiozła z całej Polski ok. 10 tysięcy emerytów!

Pozdrawiam

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

8. W dniu 20.02.2016 r. gościł w

W dniu 20.02.2016 r. gościł w Wałbrzychu na zaproszenie Klubu Polonia Christiana oraz Fundacji Akademia Patriotów - Red. Stanisław Michalkiewicz, który wygłosił prelekcję zatytułowaną: "Przyczyny i skutki wojny polsko-polskiej".

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Tymczasowy

9. Morsiku

Nie marnuj, prosze, czasu na te swoje wybory w jesieni. Znasz moze kogos, kto je zarzadzi?
Pozdrawiam.

avatar użytkownika michael

10. Dodam jeszcze słowo do Morsika.

Jest to słowo pociechy. Niechaj Wiara i Nadzieja Ciebie nie opuszcza.
Markotnych ludzi nie brakuje, ludzi których nadzieja nie opuszcza, ale uginają się pod presją niecnej i pozbawionej sumienia propagandy.
Jest to jednak propaganda tych co należą do minionej epoki i zauważ widać to w całej Europie.
Myślmy więc raczej o tym jak wesprzeć wszystkich ludzi dobrej woli, jak zasilić dobrą zmianę...

avatar użytkownika Tymczasowy

11. Botswana i Trynidad Tobago

To jakies fatum dla Polski w miedzynarodowych rankingach.

avatar użytkownika Tymczasowy

12. "Po raz pierwszy

w historii Polska wiecej sprzedaje niz kupuje". Rozne zapwiadane Apokalipsy nie dadza rady polskim przedsiebiorcom i ich zagranicznym wspolnikom. Nawet w Syrii rezimowcy handluja ropa z Daesh. Robia to samo Kurdowie. Pecunia non olet.
Po raz pierwszy tez Polska wplaca wiecej do UE niz dostaje. To tez dobra wiadomosc. A dzis gazety brytujskie podaja, ze rosnie przewaga zwolennikow wyjscia z Unii. To tez dobra wiadomosc dla Polski.