Michnik nie odwołał stypy

avatar użytkownika kokos26

 

 Najpierw Wyborcza chcąc pomóc Bronkowi ogłosiła go „Człowiekiem Roku 2015”. Liczono, że huczna transmitowana przez media uroczystość tuż przed ciszą wyborczą pomoże mu w reelekcji. Tymczasem sztab Komorowskiego i sam kandydat uznali słusznie, że pokazywanie się u boku Michnika przyniesie więcej szkód niż korzyści. Sory panie Michnik, taki mamy dzisiaj klimat. Uroczystość przeniesiono na po wyborach. No i teraz Czerska ma problem. Bronek przegrał i uznawanie „Człowiekiem Roku 2015” gostka, którego jedynym tegorocznym osiągnięciem jest przerżnięcie wyborów wygląda więcej niż komicznie. Odwołać uroczystości już się nie da, no bo jakby to wyglądało? Adiutant Michnika, Jarosław Kurski próbuje jakoś wybrnąć z kłopotliwej sytuacji twierdząc, że: -­ Osiągnięcia Bronisława Komorowskiego nie podlegają unieważnieniu tylko dlatego, że przegrał wybory. I w ten oto sposób zamiast hucznych imienin Polacy będą mieli okazje obejrzeć sobie stypę. Nie wiadomo czy obowiązywała będzie żałobna czerń i z kogo będzie składał się kondukt żałobny. Nie wiadomo też, kto przemówi nad trumną. Krążą słuchy, że uroczystość w swojej formie nawiązywała będzie do starych żydowskich obrzędów pogrzebowych, podczas których zatrudniano zawodowe i opłacane „płaczki” zwane też „łzawicami”. W tej roli mają wystąpić przystrojone w czarne woale: Dominika Wielowieyska, Agnieszka Kublik, Monika Olejnik, Beata Tadla, Katarzyna Kolenda-Zaleska i Justyna Pochanke. Ich płacz ma towarzyszyć specjalnie skomponowanemu na tę okazję „Requiem”, Krzysztofa Pendereckiego, członka Komitetu Honorowego Bronisława Komorowskiego. Utwór napisany został na sześć żeńskich szlochów solowych, chór mieszany i wielką orkiestrę symfoniczną. Całą uroczystość poprowadzą: Tomasz Karolak i Krzysztof Materna. Na koniec Zbigniew Hołdys ma odśpiewać swoja kompozycję, czyli słynny przebój zespołu „Perfect”, „Pepe wróć” z nieco zmienionymi słowami.

Kryzys mogę znieść 
ja nie muszę jeść 
lecz niech przestaną truć 
odkąd ciebie brak 
tracę dobry smak 
błagam Bronek  wróć! 

 
Od jutra w kioskach Polska Niepodległa

Etykietowanie:

3 komentarze

avatar użytkownika Tymczasowy

1. Dobrze idzie

dla jednych stypa, dla innych wesele. Dobrze, ze ciagle jeszcze Komorowski zajmuje sporo miejsca w srodkach masowego przekazu. Dla nas od zawsze byl obrzydliwy. Po wyborach prezydenckich obrzydzenie widac tez po drugiej stronie.
Dobrze jest, gdy negatyw przez [powtarzanie sie utrwala. I tak bedzie przez caly czerwiec i lipiec oraz sierpien. Bronek ma uzo czasu, by zrobic dla nas wiele dobrego. Niech jego duch zyje wiecznie i wiecznie degustuje i straszy.

avatar użytkownika Pelargonia

2. A ja śpiewam Bronkowi na inną nutę

"Strangers in the Night":

Pa ci pa ci pa, nie wracaj więcej!

Pozdrawiam serdecznie

"Ogół nie umie powiedzieć, czego chce, ale wie, czego nie chce" Henryk Sienkiewicz

avatar użytkownika Maryla

3. Bronek wrócił do Ruskiej Budy, Karolak stracił sponsora....

i na co ci to było Karolak, po co? No tak, 5 lat u żłoba piechotą nie chodzi, teraz 7 lat chudych

To koniec Teatru IMKA?
Sponsorami strategicznymi teatru dotychczas były przedsiębiorstwa: Griffin Artspace, PKO Bank Polski, Europejskie Centrum Odszkodowań EUCO i Fenix Group. Wszystkie poinformowały, że umowy sponsorskie zakończą się w 2015 roku. Na utrzymanie sceny konieczne jest 3 mln złotych. "Z końcem sierpnia zarząd teatru podjął kroki, mające na celu zmniejszenie bieżących kosztów działalności. Odwołane zostały spektakle zaplanowane na jesień bieżącego roku, nawet tak uwielbiane przez publiczność IMKI jak >>Kwartet<< czy >>Dzienniki<<. Bez wsparcia finansowego ze strony sponsorów teatru, IMCE grozi zamknięcie z końcem grudnia 2015 roku” – podkreślono w komunikacie.
W tym roku odbędzie się jednak Festiwal "Polska w IMCE”, który sponsorowany jest przez PKO Bank Polski S.A. oraz współfinansowany przez Ministerstwo i Dziedzictwa Narodowego.

- Aktywnie poszukujemy nowych sponsorów dla naszej sceny. Ponieważ jesteśmy teatrem prywatnym, a nasza działalność repertuarowa nie jest finansowana ze środków publicznych, dbamy o każdą wydaną złotówkę. Przy budżecie rocznym o połowę niższym niż najmniejsze sceny publiczne, jesteśmy jednym z najczęściej nagradzanych teatrów w Polsce – wskazał Karolak.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl