IPN dla najmłodszych
Maryla, wt., 17/03/2015 - 15:20
Regionalne oddziały Instytutu Pamięci Narodowej zapraszają przedszkola do udziału w projekcie edukacyjnym „Polak Mały”. Za pomocą technik multimedialnych i specjalnie przygotowanej gry edukacyjnej najmłodsi poznają historię Polski oraz nasze symbole narodowe. – Dotychczas podobne zajęcia odbywały się wyłącznie w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Teraz stworzono możliwość, aby także dzieci z przedszkoli mogły poznawać naszą Ojczyznę. Staramy się ich zapoznać z postawami patriotycznymi i uświadomić im, jak ważny jest szacunek do naszych symboli narodowych i naszej tożsamości – mówi w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl Artur Chomicz z gdańskiego oddziału IPN. Proponowane przez IPN zajęcia cieszą się dużą popularnością. W marcu gdański IPN przeprowadził zajęcia już w 5 przedszkolach. Na swoją kolej oczekuje 50. Zajęcia odbywają się w grupach od 10 do 30 osób i trwają od 30 do 90 minut. Jak przekonuje nasz rozmówca, zorganizowanie zajęć nie łączy się z jakimikolwiek obciążeniami finansowymi. – Gdyby ktoś był zainteresowany zorganizowaniem zajęć, wystarczy, że skontaktuje się z oddziałem IPN w najbliższym mieście i umówi się na dogodny termin. IPN dostarczy wszelkie potrzebne materiały. Zajęcia odbywają się bezpłatnie – podkreśla Artur Chomicz. Wszelkie szczegółowe informacje odnośnie do projektu znaleźć można na stronach internetowych IPN.
Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/132907,ipn-dla-najmlodszych.html
http://pamiec.pl/pa/edukacja/projekty-edukacyjne/ogolnopolskie/historia-w-kolorach/12975,Historia-w-kolorach.html
„Historia w kolorach” to projekt edukacyjny IPN skierowany do najmłodszych odbiorców historii najnowszej. Jego głównym celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych – godła, flagi i hymnu.
Teraz wszystkie materiały, które powstały w ramach projektu znajdziecie na nowym portalu edukacyjnym „Historia w kolorach”
- Zaloguj się, by odpowiadać
Etykietowanie:
napisz pierwszy komentarz