Świętość jest powołaniem każdego

avatar użytkownika Miesięcznik Egzorcysta

27 kwietnia do Rzymu przyjadą miliony wiernych, żeby wziąć udział w kanonizacji dwóch papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Papi...

27 kwietnia do Rzymu przyjadą miliony wiernych, żeby wziąć udział w kanonizacji dwóch papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Papież Franciszek będzie przewodniczył uroczystościom na placu św. Piotra. To moje pragnienie, marzenie i niemal sen – mówi ksiądz Sławomir Oder o udziale we mszy papieża seniora Benedykta XVI.

 

Miesięcznik Egzorcysta w numerze kwietniowym poświęca wiele miejsca tym dwóm drogom na Ołtarze. Świętość jest powołaniem każdego człowieka – pisze Artur Winiarczyk. Papież Polak swoim nauczaniu podkreślał, że drogi świętości mogą być wielorakie i są dostosowane do każdego powołania. Niektórzy ludzie mają wpojone dziwne przeświadczenie, że bycie prawdziwym chrześcijaninem jest niemal nieosiągalne. A bycie świętym to już zupełna abstrakcja. Święty w tym pojęciu to człowiek, który żyje tylko sprawami duchowymi, a sprawy ziemskie a za nic, nawet traktuje je z lekką pogardą. Jest obecny jakby w innym świecie. Święty nie pływa kajakiem, nie jeździ na nartach, nie śmieje się. Pewnie też nie ma przyjaciół. - zauważa dalej redaktor naczelny magazynu.

Jan Paweł II odprawił osobiście egzorcyzm nad mieszkanką diecezji Spoleto, podobnie jak przed laty jego poprzednik Pius XII – pisze Paweł Zuchniewicz w artykule Pocałunek miłości dokładnie opisuje tę historię Czy diabeł boi się Jana Pawła II? Na to pytanie odpowiada Wincenty Łaszewski: Bał się Papieża za jego życia, ale boi się go także po śmierci. Dokumentacja kanonizacyjna wystarczająco jasno kreśli bowiem przed nami obraz świętego, który nadal pracuje dla naszego zbawienia. Temat osoby Jana Pawła II jako promotora świętości podejmuje ks. dr hab. Marek Chmielewski.

Kardynał Loris Capovilla, osobisty sekretarz papieża Jana XXIII, w rozmowie z Grzegorzem Górnym opowiada o nowym sposobie głoszenia Ewangelii przez Dobrego Papieża, podobieństwach z papieżem Franciszkiem, odkrywaniu Soboru Watykańskiego II.

W polskim Kościele współpracują egzorcyści i psychologowie. Z korzyścią dla obu stron, ale przede wszystkim dla pacjenta. Niemniej, jak pisze Tomasz Rowiński: Problemem są jednak głosy dochodzące niekiedy z wewnątrz Kościoła, od tych kapłanów, którzy starają się dyskredytować całość znanej z tradycji eklezjalnej posługi egzorcystów, przedkładając nad doświadczenie tysięcy lat (doświadczenie Izraela i Kościoła) przesądy grona ateistycznych lekarzy i przekonanych przez nich wierzących.

Moja historia pokazuje, że pradziadkowi powiedziano wówczas jedynie pół prawdy. Rzeczywiście, Szatan przywołany przez jego inicjację „zamieszkał” w naszej rodzinie na ponad 120 lat, lecz gdyby przywoływano Pana Boga na pomoc, to cierpienie zakończyłoby się znacznie wcześniej – czytamy w poruszającym świadectwie, w którym Autorka przedstawia walkę duchową ze swoim dziedzictwem.

Dlaczego trzeba uczyć rozmawiać ludzi z Bogiem wyjaśnia ks. prof. dr hab. Krzysztof Guzowski w rozmowie z Juliuszem Gałkowskim. Przypomina, że najprawdziwszą drogą jest: katechizacja oparta na modlitwie, rozważaniu Słowa Bożego i uczeniu osobistej relacji z Chrystusem. Racjonalizm nas bardzo gubi. Mówimy ciągle o Bogu, a nie uczymy ludzi rozmawiać z Bogiem, powierzać Mu swojego życia. Nie ma bardziej życiowej księgi niż Biblia, ale musi być jej przywrócone znaczenie: jest ona słowem Boga do człowieka.

 

Poza tym w numerze jeszcze: Grzegorz Kasjaniuk o pogańskim świetle Gallaghera; Sławomir Zatwardnicki wyjaśnia jak rozpoznać Zmartwychwstałego i przypomina kto otwierał drzwi Panu; Grzegorz Górny o operacjach służb komunistycznych przeciwko Janowi Pawłowi II; Dr Tomasz Teluk demaskuje fałszerstwa globalnych ekologów; Juliusz Gałkowski zdradza tajemnicę kuchennych kontemplacji; Iwan Danyłyszyn kreśli portret Igora Sikorskiego; Ks. dr Jarosław Rodzik mówi o Bożym Miłosierdziu; Aleksander Majewski recenzuje książkę Bóg w Hollywood. Zapraszamy do lektury.

Miesięcznik Egzorcysta sprzedawany jest m. in. w salonach prasowych i Empik-u oraz w dobrych księgarniach. Wydawca zapewnia również możliwość korzystania z prenumeraty krajowej lub zagranicznej. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej Miesięcznika Egzorcysta. Zachęcamy również do obserwowania nas na Facebooku i Twitterze.

Na Targach Wydawców Katolickich (3-6 IV) znajdą nas Państwo przy stoisku numer 18.

2 komentarze

avatar użytkownika Maryla

1. Program

Program kanonizacji

Czuwanie
modlitewne w 11 kościołach Rzymu (w tym dla Polaków w kościele św.
Agnieszki na Piazza Navona) poprzedzi w sobotnią noc kanonizację Jana
XXIII i Jana Pawła II. Będzie ono połączone ze sprawowaniem sakramentu
pojednania.

 

W ten sposób organizatorzy
uroczystości kanonizacyjnych chcą symbolicznie zaznaczyć fakt, iż to
historyczne wydarzenie odbędzie się w Niedzielę Bożego Miłosierdzia i
jest przede wszystkim świętem wiary. W Watykanie odbyła się wczoraj
specjalna konferencja prasowa na temat przygotowań do tej podwójnej
kanonizacji – podaje Radio Watykańskie. 

Liturgię kanonizacyjną
na placu św. Piotra o godz. 10.00 poprzedzi wspólna Koronka do Bożego
Miłosierdzia. Na Mszy św. obecne będą dwie kobiety, których uzdrowienie
uznano za cuda przypisywane wstawiennictwu Jana Pawła II w jego procesie
beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym. Są to francuska zakonnica Marie
Simon-Pierre i Floribeth Mora Diaz z Kostaryki. Na plac przyniesione
zostaną także relikwiarze obu Papieży (Jana Pawła II ten sam, co na
Liturgii beatyfikacyjnej, a Jana XXIII, specjalnie na obecną okazję
wykonany, będzie bliźniaczo podobny). Organizatorzy nie wykluczają, że w
kanonizacji będzie uczestniczył Benedykt XVI. 

Jak podaje rozgłośnia watykańska, Liturgii
dziękczynnej na placu św. Piotra w poniedziałek, 28 kwietnia br., o
godz. 10.00 przewodniczyć będzie ks. kard. Angelo
Comastri, archiprezbiter bazyliki watykańskiej. Strona watykańska
przypomina, że na wydarzenia kanonizacyjne nie ma wejściówek. Ks.
Federico Lombardi zaprosił wiernych, by bez obawy przyjechali na
uroczystości do Rzymu. Stwierdził jednocześnie, że Watykan nie prowadzi
żadnych szacunków na temat spodziewanej liczby pielgrzymów. Podkreślił
jedynie, że wypełniony po brzegi plac św. Piotra i prowadząca do niego
Via della Conciliazione oznacza ponad ćwierć miliona pielgrzymów.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika guantanamera

2. Przed kanonizacją...

„Promieniowanie ojcostwa - Jan XXIII i Jan Paweł II” - konferencja na ten temat z inicjatywy klasztoru oo. Paulinów na Jasnej Górze i Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” Oddziału w Częstochowie, odbyła się wieczorem 25 lutego na Jasnej Górze.

Konferencja rozpoczęła się Mszą św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej, której przewodniczył abp Wacław Depo metropolita częstochowski. Podczas Mszy św. używany był kielich podarowany Jasnej Górze przez Jana XXIII... "
"O więziach bł. Jana XXIII z Jasną Górą i z Polską powiedział o. prof. Zachariasz Jabłoński, definitor Zakonu Paulinów. - Jan XXIII był zafascynowany polskim narodem. To on prosił o Msze św. na Jasnej Górze, do której pielgrzymował w 1929 r. - mówił o. Jabłoński i przypomniał, że „dla Jana XXIII wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej był bardzo drogi i bliski, o czym sam wielokrotnie mówił.” „Papież Dobroci był solidarny z Kościołem w Polsce, odczuwał łączność duchową Jasnej Góry z Soborem Watykańskim II.”- kontynuował o. prof. Zachariasz Jabłoński i przypomniał, że „umierający papież polecił by przy jego łóżku postawić obraz Matki Bożej Częstochowskiej.” (...)
Jan XXIII, zanim został wybrany na Stolicę św. Piotra, kilka razy odwiedził Polskę. Ale szczególnie cenił sobie swoje pielgrzymowanie do Częstochowy, na Jasną Górę. Otóż 17 sierpnia 1929 r., będąc jeszcze wizytatorem apostolskim w Bułgarii, odwiedził Jasną Górę. W jasnogórskiej księdze pamiątkowej napisał: „Fiat pax in virtute tua, Regina Poloniae et abundantia in turribus tuis” (Niech będzie pokój w mocy Twojej, Królowo Polski, i obfitość w wieżycach Twoich).
W swoich spotkaniach i rozmowach z Prymasem Tysiąclecia powracał do Matki Bożej Jasnogórskiej. To na prośbę Jana XXIII, wypowiedzianą 4 listopada 1958 r. do kard. Wyszyńskiego, od 6 listopada 1958 r. rozpoczęto odprawianie codziennych Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze w intencji papieża. Na uwagę zasługuje fakt, że ostatnia notatka w „Dzienniku duszy”, zapisana krótko przed śmiercią, 20 maja 1963 r., dotyczy audiencji udzielonej kard. Wyszyńskiemu.
(więcej: http://www.niedziela.pl/artykul/8154/%E2%80%9EPromieniowanie-ojcostwa---...)