Nowa proteza na nowe czasy wyborcze. Pod patronatem Komorowskiego i Balcerowicza.

avatar użytkownika Maryla

I jakie ma piękne, znane wychowanym w PRL-u i III RP zamiary ! Ich celem jest stworzenie do końca przyszłego roku w każdym z 379 powiatów w Polsce społeczności „Niepokonanych". Jeszcze w tym roku zorganizowanych zostanie 30 powiatowych konwencji założycielskich.  Pierwsza odbędzie się 25 października br. w Kaliszu. W Rzepie entuzjastyczny artykuł Kamili Baranowskiej. 

I szczegóły : "Politykiem, który zainteresował się inicjatywą przedsiębiorców, jest prezydent Bronisław Komorowski. Kancelaria Prezydenta dwukrotnie zaprosiła inicjatorów ruchu na rozmowy o ich postulatach. I deklaruje pomoc w ich realizacji.

Dobrze za to idzie współpraca z organizacjami pozarządowymi. Z „Niepokonanymi" na dużą skalę współpracuje założone przez prof. Leszka Balcerowicza Forum Rozwoju Obywatelskiego. – Kibicujemy aktywności obywatelskiej przedsiębiorców. „Niepokonani" identyfikują bardzo niepokojące zjawiska, a my jako Forum przygotowujemy rozwiązania systemowe, które starają się takim zjawiskom zapobiegać – mówi „Rz" Paweł Dobrowolski, prezes fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju."

Na ich kongresie w Sali Kongresowejpod koniec maja, byli obecni głównie politycy Ruchu Palikota, wg działaczy „Niepokonanych"nie zrobili od tamtej pory nic.

Jak to nic? A kongres Palikota w Krakowie?

 

 

Etykietowanie:

11 komentarzy

avatar użytkownika Michał St. de Zieleśkiewicz

1. Do Pani Maryli,

Szanowna Pani Marylo,

Leszek Balcerowicz swe założenia już głosił za panowania Wojciecha Jaruzelskiego, będąc lektorem KC PZPR

Wybitne zasługo oddał przy największym przekręcie narodowym jakim był FOZZ

Ukłony moje najniższe

Michał Stanisław de Zieleśkiewicz

avatar użytkownika Maryla

2. Szanowny Panie Michale

obserwujemy uwaznie, co tym razem mądrość etapu nam szykuje. Kolejne próby Ruchu na Rzecz Demokracji ze sztabem u Michnika. A sztab coraz bardziej lichy i bez jajecznicy na śniadanie długo nie pociągnie. Kancelaria w pałacu namiestnikowskim też niewydolna intelektualnie. Zostaje tylko filia fundacji Sorosa na Polskę. Ale to już było i Balcerowicz musiał odejść.

Pozdrawiam serdecznie

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

3. CO TAM ROBI Anna Streżyńska? Brak kasy?

Instytut Wolności założyli m.in. Anna Streżyńska b. szefowa UKE, prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i Krzysztof Pawłowski, rektora Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu.
Twórcy Instytutu chcą, aby był to "niezależny od partii politycznych think tank nowej generacji." - Naszym celem jest zmiana jakości polskiego życia publicznego i polskiej polityki. Chcemy wykorzystać nasze doświadczenia z tworzenia instytucji publicznych i mediów do przekonywania decydentów i opinii publicznej, by realizowali dobre strategie dla Polski, które chcemy przygotowywać - deklarują założyciele Instytutu.

W działalność Instytutu zaangażowali się publicysta "Rzeczpospolitej" Igor Janke, Jan Ołdakowski, dyrektor muzeum Powstania Warszawskiego, i Dariusz Gawin, wicedyrektor tego muzeum. W radzie Instytutu są jeszcze Andrew Michta, dyrektor warszawskiego oddziału German Marshall Fund , Krzysztof Zakrzewski, partner Kancelarii Domański, Zakrzewski, Palinka.

Instytut w piątek organizuje swoje pierwsze spotkanie poświęcone m.in. wydarzeniom w Gruzji.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

4. fundacja finansowana z kasy ukraińskiego oligarchy

O potrzebie zmiany polityki Polski, która do tej pory samotnie blokuje konsens w UE dot. redukcji emisji CO2; ostrożności wobec energetyki jądrowej i gazu łupkowego - rozmawiali w piątek politycy lewicy w fundacji Amicus Europae b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Jak powiedział PAP jeden z uczestników spotkania - b. poseł SLD, obecnie przewodniczący Fundacji Naukowej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego Robert Smoleń - w spotkaniu uczestniczyło ok. 20 osób, m.in. b. prezydent Aleksander Kwaśniewski, b. premier Włodzimierz Cimoszewicz, politycy SLD - Ryszard Kalisz i Tadeusz Iwiński, politycy Ruchu Palikota - wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka oraz Andrzej Rozenek, przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego Paweł Piskorski, szef Partii Demokratycznej Andrzej Celiński, Marek Borowski (obecnie senator niezależny) oraz eksperci.

Smoleń opowiadał, że dyskusja dotyczyła spraw przyszłości energii w Polsce i bezpieczeństwa energetycznego, a toczyła się wokół raportu przygotowanego przez zespół ekspertów, firmowany przez b. wiceministra gospodarki i b. senatora Jerzego Markowskiego. Chodzi o raport pt. "Jak skorzystać na polityce energetycznej Unii Europejskiej".

- Taki był główny sens tego raportu, w którym właściwie zgadzano się z tym, że Polska powinna zmienić swą politykę w stosunku do działań Unii w zakresie ograniczenia emisji dwutlenku węgla i zapewnienia, że gospodarka europejska będzie bardziej energooszczędna i bardziej przyjazna środowisku. Z tym również wiążą się nowoczesne technologie - relacjonował Smoleń.

Na pytanie, w jaki sposób Polska powinna zmienić tę politykę, odparł: "do tej pory Polska samotnie blokuje konsens w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o dalsze działania w tym obszarze, bojąc się deklaratywnie, że to wpłynie negatywnie na polską gospodarkę".

- Natomiast tu dominował taki pogląd, że to jest tylko mit i tak naprawdę polska gospodarka świetnie sobie da z tym radę, a to skłoni ją do unowocześnienia się, do szukania nowych technologii, prowadzenia badań naukowych po to, by technologie używane w Polsce były nowocześniejsze i że to nie będzie wcale ze szkodą dla interesów gospodarczych, w racjonalnym oczywiście wymiarze, ale być może w zamian za taką zmianę polityki można by też oczekiwać, że te badania naukowe byłyby prowadzone w Polsce i mielibyśmy pewne gwarancje - mówił.

Pytany, czy takie było stanowisko uczestników dyskusji podczas piątkowego spotkania, odparł: "generalnie tak".

Polska blokuje przyjęcie planów Komisji Europejskiej w sprawie zwiększania celu redukcji emisji CO2 w UE, obawiając się zbyt dużych obciążeń dla swej gospodarki opartej na węglu oraz argumentując, że obniżenie emisji tylko przez Unię nie przyniesie skutków w skali globalnej, gdy tak samo nie postąpią Chiny, Indie, USA i Rosja.

Smoleń relacjonował, że podczas spotkania dużo czasu poświęcono dyskusji o "obszarach kontrowersyjnych", takich jak temat energetyki jądrowej i gazu łupkowego.

- Tu właściwie, jeśli chodzi o energetykę jądrową, przeważała taka duża ostrożność, to znaczy by nie wydawać dużych pieniędzy na technologie, które być może w długiej perspektywie wcale nie są najnowocześniejsze, a niosą z sobą duże ryzyko. A poza tym ta elektrownia będzie wybudowana (...) już po tym spodziewanym okresie, kiedy w Polsce może nastąpić deficyt energii - powiedział.

W listopadzie 2011 r. Polska Grupa Energetyczna dokonała wyboru potencjalnych lokalizacji elektrowni jądrowej. Spółka wskazała trzy miejsca: Gąski w gminie Mielno (Zachodniopomorskie) oraz Choczewo i Żarnowiec (Pomorskie). Według planów rządu ostateczna decyzja co do lokalizacji elektrowni jądrowej ma zapaść do końca 2013 r.

Kolejnym tematem piątkowego spotkania - według Smolenia - był gaz łupkowy. "Jeśli chodzi o gaz łupkowy, to zalecano w dyskusji taką ostrożność. Oczywiście wydobywać ten gaz, jeśli potwierdzą się przewidywania dotyczące tego, że on jest i że jego wydobycie jest opłacalne" - mówił. Podkreślał, że podczas spotkania zwracano również uwagę, że dane dotyczące zasobów gazu łupkowego w Polsce "są dość niepotwierdzone". Jak zaznaczył Smoleń, "nie można budować strategii energetycznej Polski w oparciu o to, że będziemy mogli korzystać z gazu łupkowego, bo nie wiemy, czy będziemy mogli korzystać".

Kilka dni temu premier Donald Tusk poinformował, że rząd przyjął założenia do regulacji, które mają ułatwić wydobywanie gazu łupkowego. Jak podkreślił, jednym z celów tych regulacji jest zachęcenie potencjalnych inwestorów do wydobywania gazu. Na podstawie przyjętych przez rząd założeń, resort środowiska ma w listopadzie przedstawić projekt odpowiedniej ustawy. Premier w trakcie tzw. drugiego expose w Sejmie powiedział też, że do 2016 r. na inwestycje związane z wydobyciem gazu łupkowego w Polsce, w tym m.in. budowę trzech kopalń, przeznaczonych zostanie ok. 50 mld zł.

Z Raportu Państwowego Instytutu Geologicznego, wykonanego w marcu br. wynika, że zasoby gazu łupkowego w Polsce szacuje się na maksymalnie ok. 1920 mld m sześc. (najbardziej prawdopodobne są zasoby od 345 do 768 mld m sześc.). Resort środowiska wydał 19 spółkom 111 koncesji poszukiwawczych dla złóż niekonwencjonalnych ropy i gazu. Najwięcej koncesji - 15 - ma PGNiG.

Była to kolejna debata w ramach konwersatorium "Dialog i Przyszłość", którego działalność została zainaugurowana na początku tego roku.

Smoleń pytany, kiedy odbędzie się następne spotkanie polityków lewicy w ramach konwersatorium, odparł, że jeszcze w tym roku. Dopytywany o tematykę odparł, że być może będzie to temat polityki zagranicznej i bezpieczeństwa.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/politycy-lewicy-debatowali-u-kwasniewskie...

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

5. 17. Wiktor

17. Wiktor PINCZUK
Ukraina
7,5 mld USD
Szef firmy Interpajp, za sprawą przekazania w 2006 r. 892 tys. złotych na fundację Amicus Europae byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego stał się najbardziej znanym w Polsce ukraińskim oligarchą. 46-letni Pinczuk karierę w wielkim biznesie zawdzięcza małżeństwu z córką byłego prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmy. Trzon jego biznesu stanowią dziś spółki z branży produkcji rur i metalurgicznej oraz medialnej. Do jego holdingu należą trzy ogólnokrajowe kanały: Nowy, ICTV, STB i muzyczna stacja M1. W tym roku za 90 proc. akcji Ukrsocbanku otrzymał 2 mld USD. Stabilność swojego biznesu zawdzięcza nawiązaniu bliskich kontaktów z nowym prezydentem Ukrainy Wiktorem Juszczenką. Wspólnie z Ihorem Kołomojskim (dawnym biznesowym rywalem) starają się bronić swoich interesów przed klanem donieckich biznesmenów (przewodzi im Renat Achmetow) skupionych wokół Partii Regionów. Pinczuk chce uchodzić za mecenasa kultury, sztuki i nauki. Fundacja jego imienia zaprasza na Ukrainę naukowców, artystów i znanych polityków.

http://www.wprost.pl/ar/114408/Monarchowie-Wschodu/?pg=3


http://www.plotek.pl/plotek/56,78649…cha_i_wlasciciele_kosmetycznego.html

23 Wrz 2012 ... Ukraiński oligarcha i polityk Wiktor Pinczuk na ślub przybył ze swoją żoną, córką
byłego prezydenta ... Pinczuk finansował fundację Aleksandra Kwaśniewskiego "
Amicus Europae", która m.in. organizuje międzynarodowe ...


http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kra…czele-fundacji-oligarchy,134090.html 
15 Maj 2010 ... Aleksander Kwaśniewski został szefem fundacji Yalta Europe Strategy Wiktora
Pinczuka, ukraińskiego oligarchy i zięcia ... W maju 2007 r. tvn24.pl ujawnił, że
Pinczuk przekazał fundacji Kwaśniewskiego "Amicus Europae" ...



Fundacja Pinczuka będzie finansować Amicus Europae jeszcze w tym oraz
przyszłym roku. .... Za remont Kwaśniewskiego zapłacił ukraiński oligarcha ...

W 2006 roku Fundacja Wiktora Pinczuka była jedynym poważnym donatorem
fundacji Kwaśniewskiego. „Amicus Europae” dostała od niej 892 822 zł.
(kwoty od wszystkich innych darczyńców to w sumie 5 tysięcy zł).
Większości tych pieniędzy nie wydano, pozostały na koncie bankowym
fundacji – wynika ze sprawozdania za 2006 rok, do którego dotarł portal
tvn24.pl.

Fundacja Pinczuka będzie finansować Amicus Europae
jeszcze w tym oraz przyszłym roku. Nie udało nam się jednak ustalić,
jakie będą to kwoty.

Członkowie rady fundacji - Waldemar Dubaniowski ani Adam Daniel Rotfeld - powiedzieli tvn24.pl, że o wpłatach od Fundacji Pinczuka nie wiedzieli.

Mimo blisko milionowego datku, działalność Fundacji Aleksandra
Kwaśniewskiego „Amicus Europae” przedstawia się skromnie. Na swoje
zadania statutowe, czyli m.in. organizację konferencji, wydała w 2006
roku niecałe 10 proc. swoich pieniędzy, czyli 65 tys zł. Na koszty
administracyjne (w tym remont siedziby w Alei Przyjaciół) ponad 120 tys.
Pozostała suma, czyli 722 tysiące, pozostała na rachunku bankowym i
zapisano ją jako zysk. Pod sprawozdaniem finansowym widnieje podpis
prezesa zarządu Andrzeja Majkowskiego. To były minister w kancelarii
Kwaśniewskiego, który odpowiadał za sprawy międzynarodowe.





Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

6. na niczym sie nie znamy, nie jestesmy żadną elita, ale będziemy

aspirować :))) na robieniu wody z mózgu znamy się

Jego twórcy mają jednak jeszcze większe ambicje. Chcą pisać opracowania dla elity politycznej Polski, ale też zapoznawać z nimi opinię publiczną, przekonywać, co jest ważne, a w razie czego bić na alarm. Pytanie, czy nie będzie to wołanie na puszczy. Choć na przykład podobnej instytucji, Fundacji Republikańskiej, udało się przygotować, trochę ponad podziałami program deregulacji, z którego korzysta teraz minister Gowin.

Nie znamy się na energetyce, bezpieczeństwie czy edukacji, ale znajdziemy ludzi, którzy się na tym znają, a my się znamy na komunikacji społecznej

– przekonywał publiczność Igor Janke. I dał przykład Muzeum Powstania Warszawskiego, które było i jest nadal wielkim sukcesem komunikacyjnym właśnie, bo przyciąga ciekawą narrację setki tysięcy ludzi rocznie. Czy rzeczywiście znajdą takich autorów, i czy starczy im sił i zapału, zobaczymy.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/38887-fascynujaca-choc-pesymistyczna-deba...

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Michał St. de Zieleśkiewicz

7. Do Pani Maryli,

Szanowna Pani Marylo,

Dziś w Luksemburgu odbył się ślub następcy tronu,Jego Książęcej Wysokości Wilhelma Jana Józefa Marii Burbon-Parmeńskiego, z Walońską hrabianką / Belgia/ Countess Stéphanie de Lannoy /.
Na ślubie były koronowane głowy arystokracja niemalże z caełj Europy

Nie widziałem bronka z ruskich bud herbu dziadza
Jolandy od brylandów i prezia
Badachów.

Czy tylko z powodu szabasu !

Ukłony moje najniższe

Michał Stanisław de Zieleśkiewicz

avatar użytkownika Maryla

8. Szanowny Panie Michale

fałszywych hrabiów i czerwonych baronów nie zapraszają.
Demokracja demokracją, zubożenie arystokracji i konieczne mezalianse też grają rolę, ale na rodzinne uroczystości zaprasza się tylko krewnych po mieczu i kądzieli.
Dla fałszywych hrabiów i czerwonych baronów zostają nadal schody kuchenne, choćby mieli na sobie najcenniejsze brylanty.

Pozdrawiam serdecznie

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

9. pompujta się, pompujta...niemieckim szmalem

Oto instytucja, która chce być zapleczem eksperckim dla całej polskiej polityki

Co
łączy byłą prezes UKE, prezydentów Gdyni i Wrocławia, rektora Wyższej
Szkoły Biznesu, warszawskiego adwokata oraz milionera? Instytut Wolności
– nowa, apolityczna organizacja, która chce pomagać politykom.»

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

10. Balcerowicz miałeś odejść .


Prof. Balcerowicz: ''Premier Gliński'' i ''rząd techniczny''? Oszustwo. A gdzie są fachowcy?


Prof. Balcerowicz: ''Premier Gliński'' i ''rząd techniczny''? Oszustwo. A gdzie są fachowcy?

Gdzie są ci fachowcy z "technicznego
rządu" PiS? - pytał w TVN24 prof. Leszek Balcerowicz. O zapowiadanym
rządzie prof. Glińskiego mówi: - To jest rodzaj publicznego oszustwa.
Szef FOR surowo ocenia też programy gospodarcze wszystkich partii. -
Proponują rozwiązania "od czapy", niepoparte obliczeniami - ocenia.

Prof. Gliński na
czele "rządu technicznego" popartego przez PiS? - To niepoważne
deklaracje. Wiadomo z góry, że to nie może się powieść - mówił w TVN24
prof. Leszek Balcerowicz. - Musimy domagać się takich samych kryteriów
od ludzi w polityce, jakich domagamy się w stosunkach prywatnych -
dodał.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl