17 stycznia 1945 r. nie było wyzwolenia Warszawy.
Maryla, wt., 17/01/2012 - 14:35
Spór o rocznicę 17 stycznia 1945 r. trwa od lat. Dr Andrzej Zawistowski, zastępca dyrektora Biura Edukacji Publicznej IPN twierdzi, że rocznica wyparcia nazistów ze stolicy, powinna być dniem pamięci wszystkich warszawskich - wojskowych i cywilnych ofiar II wojny światowej, a nie "wyzwolenia Warszawy".
Stwierdzenie, że 17 stycznia 1945 roku doszło do "wyzwolenia Warszawy" do dziś wzbudza kontrowersje. Choć tego dnia Armia Czerwona i podporządkowane jej odziały Wojska Polskiego wyparły ze stolicy Niemców, to na ich miejsce wszedł nowy ciemiężyciel. W Warszawie pojawiły się jednostki sowieckie, a wśród nich NKWD.
"Komunistyczna narracja"
Właśnie dlatego m.in. dr Andrzej Zawistowski, uważa, że mówienie o wyzwoleniu Warszawy w dniu 17 stycznia to "konserwowanie komunistycznego języka w narracji historycznej".
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,-quot-17-stycznia-1945-r-nie-bylo-wyzwolenia-quot-,385419.html
- Zaloguj się, by odpowiadać
Etykietowanie:
3 komentarze
1. Do Pani Maryli,
Szanowna Pani Marylo
Dla Moskali i polskich bolszewików, Polska nadal jest nazywana:
Привислинский край
дядя bul, składa hołd carowi
Ukłony moje najnizsze
Michał Stanisław de Zieleśkiewicz
2. Ten bul
wyglada tak, jakby chcial najpierw otworzyc swoja polska dusze szlachecka, sercem sie zwrocic do wyciagnietej raczej pol-zimno raczki kacapa.
to zdjecie oficjalne. A gdyby jakis paparazzi wslizgnal sie za kurtyne, to moze by odkryl, ze polskie kacapy ciagna druta ruskim kacapom, daja od tylu, i namolnie sie wpraszaja ze swoimi zienami doczierami.
3. Pan Tymczasowy,
Szanowny Panie,
Bardzo możliwe, Kopaczewska jak wróciła z Moskwy, to wyglądała jak z krzyża zdjęta.
Co użyła to użyła. Nikt jej nie zabierze.
Ukłony
Michał Stanisław de Zieleśkiewicz