Na rynku czasopism dominuje twarda i miękka lewica. A to wszystko dzięki polityce kulturalnej Ministerstwa Kultury

avatar użytkownika Maryla

nasz ulubiony minister :) no stara się jak może wdrożyć "nowoczesną kulturę i sztukę". Na każdym odcinku, na którym tylko może. A może bardzo dużo. Portal wPolityce zainteresował sie jednym z wycinków "pod specjalnym nadzorem" członka PO Bogdana Zdrojewskiego.

..."Instytut Książki ogłosił wyniki I naboru wniosków o dotacje dla czasopism w roku 2011. Lewicowa "Krytyka Polityczna" otrzymała 140 tys. zł, taką samą sumę dostały: "Więź", "Znak", "Res Publica Nowa", "Zeszyty Literackie", "Książki w Tygodniku. Magazyn Literacki" (dodatek do "Tygodnika Powszechnego"), "Nowa Europa Wschodnia", "Kronos". "Przegląd Polityczny" otrzymał 100 tys. zł dotacji. Cała lista tutaj.

Negatywnie rozpatrzono wnioski m.in.: "Frondy", krakowskich "Pressji" (Klub Jagielloński), 44/Czterdzieści i Cztery, "Christianitas", "Rzeczy Wspólne" (Fundacja Republikańska), "Pamięć i przyszłość", ale także "Europy. Miesięcznika idei" Roberta Krasowskiego, "Liberte!", czy lewicowego "Ha!art" z Krakowa. Pełna lista tutaj.

Jak informuje Instytut, II nabór zakończy się 31 marca 2011 roku. W przypadku programu dotacji czasopism (Wydarzenia Artystyczne Priorytet 5 Czasopisma) nabór w tym terminie odbędzie się, o ile środki finansowe w danym programie bądź priorytecie nie zostaną wyczerpanie w I naborze.

Instytut Książki jest narodową instytucją kultury, powołaną przez Ministra Kultury Rzeczpospolitej Polskiej. Działa od stycznia 2004 r. w Krakowie. Celem działania Instytutu jest promocja polskiej literatury i jej dziedzictwa, języka polskiego oraz polskiej książki i polskiego edytorstwa w kraju i zagranicą. Celem działania Instytutu jest również promocja czytelnictwa w Polsce. Dyrektorem Instytutu Książki jest Grzegorz Gauden.

Wygląda więc na to, że na rynku czasopism kulturalnych i politycznych dominuje twarda i miękka lewica. A to wszystko dzięki polityce kulturalnej Instytutu Książki, a więc Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którym kieruje Bogdan Zdrojewski.

Dzisiaj wiele spraw rozstrzyga się w sferze metapolitycznej, do której należy także rynek czasopism, wokół których tworzą się środowiska aktywnych obywateli. Jak widać, polityka kulturalna Platformy Obywatelskiej na poziomie krajowym i samorządowym (przyznanie w konkursie atrakcyjnego lokalu środowisku "Krytyki Politycznej" na Nowym Świecie po preferencyjnej cenie najmu)  sprzyja określonym ideowo środowiskom. W efekcie przygotowuje grunt pod lewicową rewolucję kulturalną i polityczną.

 

Bar, źródło: własne/www.instytutksiazki.pl

 

http://www.wpolityce.pl/view/7689/Na_rynku_czasopism_dominuje_twarda_i_miekka_lewica__A_to_wszystko_dzieki_polityce_kulturalnej_Ministerstwa_Kultury.html

Etykietowanie:

1 komentarz

avatar użytkownika Maryla

1. "W efekcie przygotowuje grunt

"W efekcie przygotowuje grunt pod lewicową rewolucję kulturalną i polityczną."

próbki tej "rewolucji kulturalnej" mamy całyczas.
Jak nie 'Dzień cipki" to 'KTO NIE SKACZE, TEN ZA KRZYŻEM" , albo gwizdki Sewka Blumsztajna (szczęśliwie emerytowany, ale będzie działał z tym większym zapałem na Nowym świecie) czy ostanti j... cweloholcaust.

Kto niezadowolony z "haftowania" niech wy...dala, albo go antifa lewacka nauczy g ltury kijami bejsbolowymi lub cegłówkami.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl