Trwa Apel Jasnogórski. Jest bardzo zimno. Jest ponad 40 osób. Jest drewniany Krzyż i Krzyż z biało-czerwonych zniczy. Pod Kordegardą zbierają się przeciwnicy. Jest już ich 6 osób. Na razie są spokojni.
Relacja Joanny2010 z dnia 28 listopada z godz. 22.20
Przyszłam pod Pałac Prezydencki kilkanaście minut po dwudziestej pierwszej, gdy ks. Jacek prowadził już różaniec. Pojawiło się sporo nowych twarzy. To cieszy. Było spokojnie. Atmosfera, już adwentowa, była bardzo podniosła.
7 komentarzy
1. Trwają !!!
Pani Marylo,
Bardzo dziękuję za notkę.
Na zdjęciach w pięknej zimowej scenerii, piękni wytrwali ludzie z ich niestrudzonym przewodnikiem duchowym ks.Jackiem Bałembą SDB.
Trwający przed Pałacem Prezydenckim (Ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego) właśnie wczoraj zaczęli czwartą porę roku swojego trwania w tym miejscu.
Chwała im za to !
Na naszych oczach dzieje się teologia polityczna.
ps. na siódmym zdjęciu Dominik Taras w całej krasie. Pijany i wulgarny zakłócał wczoraj kilkakrotnie modlitwy.
Serdecznie pozdrawiam.
em.em.
2. @em.em
"piękni wytrwali ludzie z ich niestrudzonym przewodnikiem duchowym ks.Jackiem Bałembą SDB."
Też jestem pełna podziwu. Myślałam od wczoraj o tym, czy mróz i śnieg nie zmusi Ich do odstąpienia od Apelu Jasnogórskiego pod pałacem.
Dlatego poszłam dzisiaj na stronę dr Krajskiego. Ale są TRWAJĄ.
Pozdrawiam serdecznie
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
3. O godzinie 21.15 kończy się
O godzinie 21.15 kończy się Apel Jasnogórski, transmitowany przez RM z Częstochowy i pilni Studenci UŚpK rozpoczynają kolejne spotkanie modlitewne ze swoim Księdzem Dziekanem. Słyszę:
- Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
- Na wieki wieków. Amen.
Następuje poświecenie wody, którą później zebrani na Placu pod Krzyżem zostaną pokropieni na pamiątkę chrztu świętego. Po poświęceniu wody Ksiądz Jacek dokonuje poświęcenia przedmiotów kultu religijnego – dziś są to: krzyż i różańce. Następnie wodą święconą zostają pokropieni ci, którzy dzisiejszego wieczoru zgromadzili się na Krakowskim Przedmieściu. Śpiewają pieśń „Gwiazdo śliczna, wspaniała”.
Ksiądz Jacek mówi, że właśnie rozpoczął się nowy rok liturgiczny, którego pierwszym etapem jest okres Adwentu, czasu, który duchowo ma przygotować nas do radosnego świętowania pamiątki narodzin Pana Jezusa, ale nie tylko. Czas ten ma przygotować nas również na ostateczne przyjście Pana Jezusa, zwane Paruzją.
W czasach posoborowych zwykło się mówić, że Adwent to czas radosnego oczekiwania, należy jednak pamiętać, że jest to też czas nawrócenia, wewnętrznego doskonalenia się, uczestniczenia w rekolekcjach adwentowych, to czas spowiedzi. Należy pamiętać, że każdy sakrament to spotkanie z Panem Jezusem, a sakrament Eucharystii i pokuty, to sakramenty, które towarzyszą nam najczęściej.
Zaczyna się Różaniec. Różaniec odmawiany w miejscu Pamięci, Prawdy i Nadziei w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiej.
Niedziela – Część chwalebna.
1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa
3. Zesłanie Ducha Świętego na Matkę Najświętszą i na Apostołów w Wieczerniku
4. Wniebowzięcie Matki Najświętszej
5. Ukoronowanie NMP
Modlitwa „Wieczny odpoczynek” oraz pieśń „Dobry Jezu” kończy odmawianie Różańca
Litania Loretańska tak jak codziennie jest odmawiana w intencji rodzin ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, w intencji wszystkich polskich rodzin żyjących zarówno w kraju jak za granicą, a szczególnie za dzieci i młodzież.
Po odmówieniu Litanii Ksiądz Jacek mówi, że wielu parafiach rozpoczęły się rekolekcje adwentowe, dlatego też studenci UŚpK modlą się dziś za kaznodziejów, spowiedników, za wiernych biorących udział w rekolekcjach, za pasterzy Kościoła, za Ojca Świętego Benedykta XVI, za kardynała Kazimierza Nycza, za wszystkich biskupów, kapłanów, za przygotowujących się do kapłaństwa, o nowe powołania kapłańskie, za media katolickie, a szczególnie za media toruńskie. Odmawiana jest modlitwa „Pod Twoją obronę”
Następnie zgromadzeni oddają się pod opiekę swego Anioła Stróża, a tuż potem odmawiana jest trzykrotnie modlitwa do Św. Michała Archanioła – modlitwa papieża Leona XIII „Święty Michale Archaniele …
Przychodzi czas na krótki rachunek sumienia – modlący się wspominają, jak przeżyli dzisiejszy dzień, czy podobały się Panu Bogu ich myśli, słowa, czyny, czy nie zaniedbali realizacji jakiegoś dobra, czy pamiętali o Panu Bogu, czy pobożnie uczestniczyli w dzisiejszej Mszy Świętej, słyszę: „Jeżeli jesteśmy wini jakiegoś grzechu ciężkiego, wzbudźmy w sobie serdeczny akt żalu postanawiając, że się jak najszybciej wyspowiadamy”, teraz modlący się wzbudzają w sobie szczery żal za grzechy i odmawiają modlitwę „Ach żałuję za me złości..”
Pora oddać hołd Panu Bogu w Trójcy Jedynemu w intencji wynagradzającej za wszystkie grzechy i bluźnierstwa trzykrotnym odmówieniem „Chwała Ojcu”
Po tych modlitwach pora na wyjęcie swoich starych modlitewników. Rozlega się w słuchawce pieśń „Spuście nam na ziemskie niwy”.
I ostatni punkt przed udzieleniem błogosławieństwa – krótkie słówko wieczorne.
Ksiądz mówi, że owocem dobrej modlitwy pod Krzyżem, spotkania z Bogiem – jest wzrost miłości do człowieka. Jeżeli po modlitwie nie przybywa nam miłości do człowieka, trzeba się wtedy poważnie zastanowić nad jakością tej modlitwy, czy jest to spotkanie z Bogiem, czy też tylko odklepywanie pacierzy. Jeżeli ktoś po zakończonych modlitwach zwraca się do drugiego człowieka „ty szatanie”, to trzeba się poważnie zastanowić nad jakością modlitwy takiego człowieka. Ksiądz mówi, aby czytać pisma na temat modlitwy, na temat życia duchowego, które pozostawili nam Święci. To są mistrzowie życia Ewangelią. Jak wiele możemy nauczyć się od świętych. Są dostępne wspaniałe teksty wielkich mistyków – Święta Teresa z Avila, Święta Tereska od Dzieciątka Jezus, Święty Jan od Krzyża, Święty Ignacy Loyola oraz szereg innych wspaniałych świętych, którzy zdali egzamin z życia Ewangelią. I wśród różnych tematów, które poruszają, często powracają do tematu modlitwy jako spotkania z Bogiem, spotkania sercem, spotkania, które owocuje wzrostem miłości do człowieka. Ksiądz zachęca mówiąc, że warto sobie w tym okresie Adwentu, tutaj w tym Uniwersytecie Świętości pod Krzyżem, to pytanie jasno stawiać: „Czy stojąc tutaj pod Krzyżem przez te ponad już pół roku i modląc się, czy staję się także bardziej człowiekiem miłości do człowieka”. Ksiądz serdecznie zachęca do tego, by pamiętać o tym, że gospodarzem tego miejsca jest Chrystus, właścicielem tego miejsca jest Chrystus, nauczycielem tutaj w tym miejscu jest Chrystus, opiekunem niezawodnym jest Chrystus, Chrystus tutaj wszystko rozrządza a studenci będą się tutaj tym bardziej owocnie spotykać, im bardziej będą wsłuchani i wpatrzeni w Niego podczas modlitwy, podczas ich spotkań na Krakowskim Przedmieściu. Ksiądz przypomina, że jest to miejsce otwarte, każdy ma prawo tam przyjść, zatrzymać się przy Krzyżu, znaku naszej wiary, zatrzymać się w tym miejscu, które wybrały wrażliwe polskie serca jako miejsce upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej.
Następnie ksiądz mówi, że ma do przekazania jeszcze dwie krótkie myśli w związku z rozpoczęciem Adwentu. Pierwszą myślą jest ta, że PAN BÓG NAM BARDZO ZAUFAŁ, złożył w nasze ręce wielki dar życia. Jak człowiek wybiera, jakich dokonuje wyborów, jakie podejmuje decyzje, jakie realizuje czyny, jakie wypowiada słowa, jakie ma myśli, tak wygląda jego życie. Ksiądz Jacek mówi, że warto koncentrować się na swoim wnętrzu. Dzisiaj niestety jest coraz więcej takich ludzi, KTÓRZY obwiniają cały świat wokół za wszelkie dziejące się zło. Winni są politycy, winni są sąsiedzi, winni są biskupi, winni są księża, winni są w ogóle ci wszyscy źli ludzie, z tej partii, z tamtej partii, a z tamtej jeszcze to już w ogóle… A teraz co? Taki człowiek, który ciągle wskazuje palcem oskarżająco na innych, z pewnością nie prowadzi głębokiego życia duchowego, ale co więcej, marnuje życie, ponieważ mógłby spokojnie uczynić wiele dobra. Sekret świętości nie polega na nawróceniu całego świata, na warunkach zewnętrznych, tylko sekret świętości polega na nawróceniu „w moim sercu”. Bóg nam zaufał i powiedział (to już w Starym Testamencie można przeczytać): Jeżeli zechcesz, zachowasz przykazania. Jaka prosta myśl: „Jeżeli zechcesz”! Czyli już wiemy, że sekret świętości tkwi W NASZYM SERCU, gdzie dokonują się nasze wybory dobra, więc należy cenić sobie to zaufanie, które Bóg w nas pokłada, dając nam każdego dnia wiele możliwości okazji do tego, żebyśmy dokonali właściwego wyboru i żebyśmy spokojnie realizowali dobro. Świata całego nie nawrócimy. Jeżeli choć swoje życie będziemy prowadzić w sposób uporządkowany i choćby niektórych naszych bliźnich doprowadzimy do Pana Boga, to już będzie wielka łaska i wielkie dobro.
I ostatnia myśl: MY MAMY POŁOŻYĆ UFNOŚĆ W BOGU, to jest przesłanie Adwentu. Jest to czas nadziei, i może w kontekście naszych ludzkich bied, bo przecież różne są te ludzkie biedy i słabości, nieporadności moralne, duchowe, czasami bywa tak, że się jakiś grzech nawarstwia w naszym życiu, tracimy nieraz nadzieję, trzeba, aby ten czas Adwentu był czasem podniesienia na duchu. Ksiądz Dziekan mówi, że nie tyle należy pokładać ufność w człowieku, ile w Panu Bogu. Nie chciejmy tutaj dominować czy na odległość dominować swoją osobą, chciejmy koncentrować się na Bogu. Jeżeli będziemy w Nim pokładać ufność, to z pewnością będziemy sługami użytecznymi. Każdy człowiek ma u Pana Boga szansę. Ludzie różnie reagują, ale Bóg nas nigdy nie zawiedzie. Warto tę dobrą nowinę rozpowiadać wszystkim, może szczególnie tym, których spotykamy, a którzy znajdują się w bardzo trudnych sytuacjach życiowych, czy to moralnych, na przykład jakieś uplątania w nałogi lub grzechy, czy też zdrowotnych (jakieś poważne doświadczenia, choroby) zawsze zachęcajmy do tego, aby pokładać nieskończoną ufność w Panu Bogu. Bóg NIGDY nie zawodzi! Ksiądz mówi na zakończenie, „Niech nam przyświeca podczas Adwentu to piękne słowo, które nam pozostawiła Święta Siostra Faustyna; „Jezu ufam Tobie”.
W duchu ufności zgromadzeni na Krakowskim Przedmieściu studenci UŚpK przyjmują Boże błogosławieństwo.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
Na wieki wieków. Amen
Notowała Ewa
http://wobroniekrzyza.wordpress.com/
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
4. na zdjęciu 5 widać interwencję strazy
która wyprowadza pijanego Tarasa . Ciekawe, dlaczego nie został odwieziony do izby wytrzeźwień?
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
5. Relacja Ewy z dnia 30 grudnia
Godzina 21.00. Właśnie rozpoczął się Apel Jasnogórski z
Częstochowy. Słuchamy go przez radio, ale nie to pana Andrzeja czy
Darka, bo dziś jest jakieś inne nowe radio, przyniósł je ktoś zupełnie
inny – jeszcze nie wiemy, kto to taki. Radio jest podłączone do
dodatkowego głośnika. Słychać idealnie. Na placu pod Krzyżem zgromadziło
się ponad 40 studentów Uniwersytetu Świętości pod Krzyżem. Jest ułożony
na śniegu biało-czerwony krzyż ze zniczy, dziś nie ma dużego Krzyża, za
to ludzie mają duże Krzyże ze sobą w rękach. Hortensja naliczyła 14
dużych prywatnych Krzyży, równo o 21.00 studenci unieśli je do góry. Pod
Pałac Namiestnikowski przyszło młode małżeństwo z Niemiec,
porozmawiali, dowiedzieli się o co tu chodzi, dostali pięć numerów
„Bibuły spod Krzyża” oraz Krzyż z tabliczką i z numerem, na tabliczce
jest umieszczony napis „Obrońcy Krzyża 10.04.2010 r.” i numer Krzyża.
Pod aulę wykładową przyszło czterech przeciwników (że też ludzie nie
chcą dziś studiować), piąty dojechał na rowerze. Stoją, na razie tylko
słuchają. Właśnie w tej chwili dotarł Darek Wernicki, przyniósł duży
drewniany Krzyż i zaczyna go montować. Na czas wykładów będą więc dwa
Krzyże. Słuchamy Apelu czekając na Księdza Dziekana. Ksiądz Prodziekan
ds. ewangelizacji Europy Środkowej i Afryki, ks. Jerzy Garda, łączy się z
nami duchowo, przed chwilą dzwonił i mówi, że zawsze z każdego miejsca
od godziny 21.00 łączy się z obrońcami zgromadzonymi na Krakowskim
Przedmieściu.
Jest bardzo zimno i wieje silny wiatr, co powoduje zniekształcanie
wypowiadanych słów. Mam nadzieję, że nie wpłynie to na jakość pisanej
relacji.
Po Apelu Ksiądz Jacek wita się ze zgromadzonymi studentami:
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
Na wieki wieków. Amen.
Czy ktoś ma coś do poświęcenia? – Ksiądz Jacek zadaje znane pytanie.
Jest woda. Tak więc najpierw następuje poświęcenie wody. Niech Imię
Pańskie będzie błogosławione (modlitwa ks. J.). Ksiądz Jacek dokonuje
poświęcenia wody. Tuż zaraz potem poświęca Krzyże, a następnie różańce.
Ksiądz Jacek nad każdym przedmiotem odmawia poszczególną modlitwę
przypisaną do danego przedmiotu kultu.
„Zdrowaśka za Księdza” a my przyjmijmy pokropienie wodą świeconą.
Kolędujmy. Teraz jest ku temu odpowiedni czas. Ksiądz kropi wodą
święconą zgromadzonych studentów UŚpK, wszyscy śpiewają kolędę „Do szopy
hej pasterze”.
Hortensja i inni informują Księdza, że wśród modlących się są dziś
ludzie z Włoch. To małżeństwo polsko-włoskie. Pan Wojciech i Sonia.
Pięknie. Witamy naszych gości (Ksiądz Jacek rozmawia po włosku z
gośćmi). Tłumaczy im, słyszę jak pada data kwiecień 2010. Ksiądz
wyjaśnia powody trwania. Polak mówi „TRWAJCIE”. Ksiądz Dziekan dziękując
im zapewnia, że TRWAMY. Ksiądz tłumaczy studentom UŚpK, że ta Włoszka
powiedziała, że zostają i będą się modlić
o sprawiedliwość i pokój w naszej Ojczyźnie.
Zapraszamy do modlitwy. Weźmy do rąk nasze różańce. Ofiarujmy
tajemnice różańcowe, które odmawia się w oktawie uroczystości Bożego
Narodzenia. Rozważamy tajemnice radosne – za tych, którzy zginęli w
katastrofie pod Smoleńskiem, aby te tajemnice Chrystusowego Narodzenia,
Chrystusowej bliskości, okazały się dla nich wszystkich źródłem nadziei
na życie wieczne w Bogu.
BOŻE, WEJRZYJ KU WSPOMOŻENIU MEMU * Panie, pospiesz ku ratunkowi
memu. * Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, * Jak była na
początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
WITAJ KRÓLOWO …
Rozważamy tajemnice radosne. Tajemnica pierwsza, druga i czwarta były odmawiane po polsku.
Modlitwy trzeciej tajemnicy – Narodzenia Pana Jezusa w Betlejem –
Ksiądz Dziekan odmawia do połowy po włosku, zebrani modlą się po polsku:
Padre Nostro che sei nei cieli, sia santificato il tuo Nome, venga il
tuo Regno, sia fatta la tua volontà, come in cielo così in terra.
Chleba naszego…
Ave Maria, piena di grazia, il Signore è con te. Tu sei benedetta fra le donne e benedetto è il frutto del tuo seno, Gesù.
Święta Maryjo…
Modlitwy piątej tajemnicy – Odnalezienia Pana Jezusa w świątyni – Ksiądz Dziekan prowadził po łacinie:
Pater noster, qui es in caelis, sanctificetur nomen tuum, adveniat regnum tuum, fiat voluntas tua sicut in caelo et in terra.
Panem nostrum quotidianum da nobis hodie; et dimitte nobis debita
nostra, sicut et nos dimittimus debitoribus nostris, et ne nos inducas
in tentationem, sed libera nos a malo. Amen.
Ave, Maria, gratia plena, Dominus tecum; benedicta tu in mulieribus,
et benedictus fructus ventris tui, Iesus. Sancta Maria, mater Dei, ora
pro nobis peccatoribus, nunc et in hora mortis nostrae. Amen.
Gloria Patri, et Filio, et Spiritui Sancto, sicut erat in principio et nunc et semper et in saecula saeculorum. Amen.
O mój Jezu, przebacz nam …. (po polsku).
Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis (3 x).
Requiescant in pace.
Amen.
Pomódlmy się za wszystkie rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej (to
samo zdanie Ksiądz Jacek tłumaczy na włoski; jak widać Ksiądz dzisiaj
jest również tłumaczem): Odmawiamy Litanię Loretańską.
Pomódlmy się w intencji wszystkich, którzy łączą się z nami duchowo w
tej modlitwie, z Polski i zza granicy, także za ludzi innych
narodowości, którym bliskie jest to tragiczne wydarzenie pod Smoleńskiem
i losy naszej Ojczyzny, za osoby, które prosiły nas o modlitwę, we
wszystkich intencjach, o których zapewnialiśmy kogokolwiek, polecajmy
Ojca Świętego Benedykta XVI, księdza kardynała Kazimierza Nycza i
wszystkich Pasterzy Kościoła – biskupów i kapłanów, módlmy się za
wszystkich, którzy w różnych środowiskach dokładają starań, aby
doprowadzić do wyjaśnienia prawdziwych przyczyn katastrofy pod
Smoleńskiem oraz są zaangażowani w godnym upamiętnieniu ofiar tej
katastrofy. Polecajmy jak zawsze toruńskie mass media, zwłaszcza Radio
Maryja i TV TRWAM, a ze szczególną troską módlmy się za dzieci i
młodzież: „Pod Twoją obronę…”.
Poprośmy o opiekę naszego Anioła Stróża: „Aniele Boży, Stróżu mój”.
Poprośmy o ochronę dla tego miejsca, dla nas, dla naszych rodzin i
domostw, dla naszej Ojczyzny i Kościoła. Prośmy Św. Michała Archanioła
słowami modlitwy papieża Leona XIII: „Święty Michale Archaniele” … 3 x.
Niech was broni moc Chrystusa Zbawiciela, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Święta Siostro Faustyno – módl się za nami!
Błogosławiony Księże Jerzy, męczenniku – módl się za nami!
Święci Patronowie Polski – módlcie się za nami!
Wszyscy Święci i Święte Boże – módlcie się za nami!
Na zakończenie dnia uczyńmy krótki rachunek sumienia. Zastanówmy się,
czy podobały się dzisiaj Panu Bogu nasze myśli, słowa i uczynki …
(chwila milczenia). Jeżeli czujemy się winni jakiegoś grzechu, wzbudźmy
serdeczny akt żalu, postanawiając, że się jak najszybciej wyspowiadamy:
„Ach żałuję…”.
Przed błogosławieństwem kolędujmy! „Wśród nocnej ciszy”.
Słówko wieczorne:
Tak jak zapowiedziałem wczoraj, a może niektórzy już czytali na mojej
stronie internetowej odnośnik do strony radia watykańskiego, chcę
powiedzieć, że mamy pewną bardzo ważną wypowiedź na temat liturgii.
Chciałbym rozpocząć takim jednym prostym zdaniem, nawiązującym do
Konstytucji o liturgii świętej „Sacrosanctum Concilium” Soboru
Watykańskiego II, w której czytamy, że liturgia jest źródłem i szczytem
całej działalności Kościoła! Więc nie jest to jakiś dodatek pobożny,
niechby nawet najbardziej szacowny, ale jest to serce życia Kościoła.
Wszystkie łaski od Boga dla naszego uświęcenia przychodzą poprzez Świętą
Liturgię. I także my, z naszej strony, oddajemy najdoskonalej Panu Bogu
hołd, uwielbienie, dziękczynienie, adorację poprzez godne, święte i
pobożne uczestnictwo w liturgii Kościoła.
A wiemy, że w tych sprawach liturgicznych różnie po Soborze Watykańskim
II bywało. Mamy takie dobre sygnały w tej chwili ze Stolicy
Apostolskiej. Kardynał Antonio Cañizares Llovera, który jest prefektem
Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów powiedział: „Dość
już eksperymentów liturgicznych, kościół jest miejscem ciszy i
modlitwy”. I tutaj, jeśli chodzi o sprawę liturgii, nawiązuje Kardynał
do osoby Ojca Świętego. Papież pragnie zainicjować w całym Kościele
nowy, wyraźny i dynamiczny ruch liturgiczny. Musimy ożywić ducha
liturgii. Z tego względu bardzo ważne są niektóre elementy, wprowadzone
do papieskich nabożeństw, takie jak: orientacja akcji liturgicznej – ku
Bogu, Krzyż pośrodku ołtarza, Komunia Święta na kolanach, chorał
gregoriański oraz czas na ciszę a także piękno sztuki sakralnej. Są to
bardzo ważne elementy, istotne, warto się z tą tematyką zapoznawać i w
swoim zakresie, to, co od nas zależy, wprowadzać. Trzeba by mobilizować,
jeśli trzeba naszych proboszczów, żeby o te elementy bardzo dbali:
zwrócenie akcji liturgicznej ku Bogu, Krzyż pośrodku ołtarza, Komunia
Święta na kolanach, chorał gregoriański oraz czas na ciszę oraz piękno
sztuki sakralnej.
Zachęcam, resztę doczytajmy sobie w skupieniu na stronie
internetowej. Jeżeli ktoś jeszcze nie miałby adresu, to mam tutaj
oczywiście, tak jak codziennie, adresy i zachęcam, żebyśmy nie tylko
uczestniczyli tutaj we wspólnych spotkaniach, ale (kto może i oczywiście
ma możliwość dostępu do Internetu) abyśmy regularnie zaglądali na dwie
wiarygodne strony: pana doktora Krajskiego i moją.
I jeszcze taka prosta zachęta. Sięgnijmy do starych modlitewników do
nabożeństwa. To jest zadanie dla pilnych studentów Uniwersytetu
Świętości pod Krzyżem, kto potrzebuje – nauczmy się w języku łacińskim
Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo! Kiedy się znajdziemy
w towarzystwie międzynarodowym, jest możliwość modlitwy w jedności. Zachęcam!
Przyjmijcie błogosławieństwo Boże. Niech ono nam towarzyszy.
Pan z wami. I z duchem twoim.
Niech was i wasze rodziny błogosławi i broni od wszelkiego zła… .
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
Na wieki wieków. Amen.
Dziękuję za wspólną modlitwę
http://wobroniekrzyza.wordpress.com/2010/12/31/relacja-ewy-z-dnia-30-gru...
Zdjęcia przesłane przez Mirkę -z 20-25 XII 2010 roku-cd.
http://wobroniekrzyza.wordpress.com/2010/12/31/zdjecia-przeslane-przez-mirke-z-20-25-xii-2010-roku-cd/
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
6. Pożegnanie ks. Jacka
15 miesięcy ks. Jacek Bałemba, salezjanin, przwodniczył modlitwom za
ofiary 'katastrofy lotniczej' i za Polskę przed Pałacem
Namiestnikowskim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Ks. Jacek
został przeniesiony do Częstochowy. Czy wśród kapłanów znajdzie się
następca ks. Bałemby?
Stoją od lewej: ks. Proboszcz Bogdan Bartołd, ks. Stanisław Małkowski i ks. Jacek Bałemba
Do
tego drugiego odnosiły się te słowa proboszcza, który zapewne pragnął w
ten sposób pocieszyć i księdza Jacka i wiernych zmartwionych tym, że go
zabraknie w Warszawie, w codziennej wieczornej modlitwie obrońców
krzyża przed Pałacem Namiestnikowskim.
Po mszy, zakończonej
podziękowaniami, duża grupa wiernych wraz z księżmi Bałembą i Małkowskim
przeszła pod Pałac na jedno z ostatnich już spotkań modlitewnych
prowadzonych przez księdza Jacka.
http://solidarni2010.pl/n,776,12,pozegnanie-ks-jacka-balemby.html
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
7. Trzech wspaniałych Kapłanów,ich Praca
to Świadectwo prawdziwej wiary
Jutro kolejna Miesięcznica TRAGICZNEJ Śmierci Polskiego Urzędującego Prezydenta
i TYCH,którzy wraz z NIM polecieli ostatnim Lotem TU154,prosto do Nieba
Dobry Boże
kochamy ich ,pamiętamy i Testament zostawiony nam przez NICH
wypełnimy
Jutro kolejny RAZ modlitwy za NICH popłyną wprost do Nieba
Jutro kolejny RAZ pokłonimy się Polskim Krzyżom i Pomnikom Katyńsko/Smoleńskim
Dobry Boże
miej w opiece ICH RODZINY i NAS_Polskę
gość z drogi