Gdzie są nasze miliardy z prywatyzacji? Platforma w sojuszu z Lewicą. Po CBA likwidacja IPN.

avatar użytkownika Maryla
Pół miliarda złotych dla kolegów w akcjach PGE

Pół miliarda złotych dla kolegów w akcjach PGE

W związku z przebiegiem emisji akcji PGE nasuwa się zasadnicze pytanie: dlaczego ustalono cenę niższą, niż akceptował rynek? Dlaczego ostateczna pula akcji dla inwestorów indywidualnych wyniosła zaledwie 15 proc. oferty? »

Kręcenie prywatyzacyjnych lodów

Ewidentne łamanie przepisów i procedur, czyli przysłowiowe kręcenie lodów, tajne negocjacje na cmentarzach, forsowanie swojego inwestora, powoływanie się na szefa szefów, oskarżenia o szpiegostwo gospodarcze – czy to jeszcze jest państwo... »

 

 

Prywatyzacja pod dyktando służb specjalnych

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu poinformowała o wszczęciu śledztwa w sprawie szpiegostwa gospodarczego w spółce ENEA SA i powierzeniu jego prowadzenia Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Choć informacja nie wzbudziła szerszego... »

 

Masowa prywatyzacja to żadne wyjście

W celu finansowania rekordowych deficytów budżetowych rząd przedstawił program prywatyzacji, który oparty jest na wyprzedaży aktywów państwa, w sytuacji narastania długów i posiadania bilionowych zobowiązań emerytalno-rentowych. »

 

Gdzie są nasze miliardy z prywatyzacji?

Gdzie są nasze miliardy z prywatyzacji?

Wyprzedaż majątku nie załata dziury budżetowej, jak chce tego rząd. Mimo to mamy powrót do przeszłości. Polski rząd po raz kolejny – poprzednio w czasie rządów KLD i UD na początku lat 90., później SLD – PSL i AWS – UW na przełomie... »

 

 

Rządowy projekt "Polityki energetycznej Polski do 2030 roku" przewidujący zwiększenie udziału gazu w produkcji prądu grozi uzależnieniem sektora elektroenergetycznego od dostaw z Rosji
Gazowy uścisk Gazpromu coraz mocniejszy

Rząd Donalda Tuska chce niemal o połowę zmniejszyć udział węgla w produkcji energii w Polsce i o tyleż zwiększyć wykorzystanie gazu do wytwarzania prądu i ciepła. Gazu pochodzącego głównie z Rosji. Zawarte ostatnio przez ministra gospodarki Waldemara Pawlaka porozumienie z Gazpromem, zakładające, że w najbliższych latach aż dwie trzecie zużywanego w naszym kraju błękitnego paliwa będzie pochodziło od jednego dostawcy - Gazpromu, może więc sprawić, że od rosyjskich dostaw będzie zależny już nie tylko sektor gazowy, ale także elektroenergetyczny. Zapowiada to również wzrost cen prądu, a w związku z tym także pogorszenie konkurencyjności naszej gospodarki.
   > Więcej <

 

 

Plus MinusNiemieckie subwencje dla „imperium zła” Angażując się w budowę gazociągu jamalskiego, rządy Schmidta i Kohla prowadziły do wzmocnienia Związku Sowieckiego, wbrew Ronaldowi Reaganowi
 
 
  Umowa z Rosją podważa politykę niezależności energetycznej

Z dr. Piotrem Naimskim, doradcą szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego i członkiem Zespołu ds. Bezpieczeństwa Energetycznego w Kancelarii Prezydenta RP, byłym wiceministrem gospodarki, rozmawia Mariusz Bober
   > Więcej <

 

 

Kościół niezłomny
W ogniu szykan finansowych władzy ludowej

Komuniści sowieccy, a później ich naśladowcy z krajów tzw. demokracji ludowej poddawali zakony różnorodnym prześladowaniom. Szczególną formą represji było nakładanie na zakony domiarów podatkowych, często niemożliwych do spłacenia. Los ten spotkał m.in. prowadzony przez siostry sercanki pensjonat na Łukaszówkach w Zakopanem, którego przełożona s. Scholastyka często była wzywana na rozmowy z miejscowymi urzędnikami skarbowymi i funkcjonariuszami UB. Za każdym razem, idąc na rozmowę, prosiła: "Panie Jezu, chodź ze mną". Dzięki temu zachowała niezłomną postawę wobec prześladowców.
   > Więcej <

 

Fundacja o. Rydzyka jednak zapłaci 4,3 mln zł podatku? » aktualizacja 07-11-2009 14:24 Izabela Kacprzak, Piotr Nisztor Warszawska skarbówka wznowiła postępowanie podatkowe wobec fundacji Lux Veritatis - dowiedziała się "Rz". »

 

Więzienie za handel szczypiorkiem

Komisja „Przyjazne Państwo” zgłosiła projekt ustawy, w myśl której można... więcej

 

 

 

Redaktor naczelny nie musi już być Polakiem?



Sądy nie będą mogły zawiesić na rok wydawania tytułu prasowego, a redaktor naczelny nie będzie musiał mieć polskiego obywatelstwa - to niektóre ze zmian, jakie resort kultury wprowadził do projektu prawa prasowego. Krótszy ma być czas na autoryzację wypowiedzi, wprost zapisano, że blogi internetowe nie są prasą, a rejestracja dzienników i czasopism wydawanych elektronicznie będzie dobrowolna.  »

Dlaczego kontrwywiad sprawdza gen. Skrzypczaka?

Funkcjonariusz kontrwywiadu sprawdzali w urzędach informacje dotyczące majątku gen....

więcej

 

Megaemisja w 2010 r.

Megaemisja w 2010 r.

Bank Millennium planuje na I kwartał 2010 r. dużą emisję akcji z prawem poboru - pisze "Parkiet". Zarząd, który pracuje nad prospektem, nie zdradza zbyt wielu szczegółów. Wiadomo jednak, że chce pozyskać z giełdy 1 mld zł. »

Armia nie chce polskich samochodów

Armia nie chce polskich samochodów

Posłowie z Lubelszczyzny apelują do premiera o ratowanie produkcji terenowego samochodu Honker. Wczoraj wręczyli Donaldowi Tuskowi pismo z prośbą o wsparcie. Na najbliższym posiedzeniu Sejmu będą pytać szefa resortu obrony o przyczyny... »

 

 

Platforma w sojuszu z Lewicą

Dopiero w czwartek zbierze się na następnym posiedzeniu sejmowa komisja śledcza mająca badać aferę hazardową. Wczoraj nowo wybrana komisja się ukonstytuowała i wybrała swoje prezydium. Nie dość, że przewodniczącym komisji został poseł Platformy Obywatelskiej, partii, której prominentni politycy są zamieszani w aferę, to jeszcze Platforma przy poparciu SLD nie zgodziła się, by wiceprzewodniczącym został kandydat Prawa i Sprawiedliwości. PO poparła za to na wiceprzewodniczącego komisji kandydata Lewicy.
   > Więcej <

 

Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski zaapelował w sobotę do marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, by ten nie blokował prac nad projektami dotyczącymi in-vitro. Zdaniem Napieralskiego, prace nad projektami ustaw w tej sprawie blokowane są z przyczyn politycznych. »

 

PO zabiera się za naprawę IPN

Platforma Obywatelska ma w przyszłym tygodniu przedłożyć Sejmowi nowelizację ustawy o IPN, poszerzającą dostęp do archiwów Instytutu oraz...

 

 

PO już nie chce odwołać Kurtyki z IPN

Artur Grabarczyk Polska Aktualizacja 2009-04-09 16:38:50

Premier Donald Tusk, wbrew wcześniejszym zapewnieniom, nie ujawnił w sobotę szczegółów nowej ustawy o IPN. »

 

 

Marczuk-Pazura wraca do telewizji


Prezenterka wychodzi z cienia

Jaka afera? Pazura wraca do telewizji

Łapówka? CBA? Agent Tomek? Na aferze z udziałem Weroniki Marczuk-Pazury najwyraźniej powoli osiada kurz. Choć jeszcze niedawno wszyscy mówili o kompromitacji byłej żony znanego aktora, to Marczuk-Pazura znów dostanie swoje pięć minut. W telewizji.więcej »
 

 

Deutsche Börse składa ofertę na zakup warszawskiej GPW

Deutsche Börse składa ofertę na zakup warszawskiej GPW

Niemiecka spółka giełdowa Deutsche Börse potwierdziła w piątek, że złożyła ofertę na większościowy pakiet udziałów warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, prywatyzowanej przez polski rząd. Potencjalni kupujący mogli składać... »

 

 

 

 

Jak wystąpić z OFE »
aktualizacja 07-11-2009 06:50 Magdalena Januszewska Osoby, które chcą skorzystać z emerytury liczonej po staremu, muszą zrezygnować z ubezpieczenia w drugim filarze »
 

UNCJA KRUSZCU JUŻ PO 1100 DOLARÓW

Cena złota nie do zatrzymania

Cena złota nie do zatrzymania

Pierwszy raz w historii cena złota przekroczyła poziom 1100 dolarów za uncję. Po południu cena szlachetnego kruszcu skoczyła do...czytaj dalej »

 

Sezonowego wirusa prawie nie ma

Niemcy mają już tylko świńską grypę

Jeśli masz grypę, to znaczy, że masz świńską grypę - ogłosił berliński Instytut im. Roberta Kocha. Wirus nowej grypy jest obecnie w Niemczech tak bardzo dominujący, że "zwykła" grypa sezonowa praktycznie nie występuje.więcej »
 

 

 

"Niemcy działają za pośrednictwem Polaków"

   

Największe włoskie gazety obszernie komentują słowa ambasadora Polski przy Unii Europejskiej Jana Tombińskiego, który dzień wcześniej, według relacji agencji ansa i dpa, powiedział zagranicznym dziennikarzom w Brukseli, że komunistyczna przeszłość kandydata na stanowisko szefa unijnej dyplomacji, byłego premiera Włoch Massimo D'Alemy, może stanowić "problem" dla państw byłego bloku wschodniego.  »

 

"Czynna skrucha", czyli pani porucznik SB i jej nastoletnie ofiary

   

Przesłuchiwane przez nią w stanie wojennym działaczki opozycji zapamiętały ją jako wyjątkowo bezwzględną i wulgarną. W wolnej Polsce dostała order od prezydenta Kwaśniewskiego. O porucznik SB Jadwidze Kwicińskiej i jej ofiarach pisze Barbara Szczepuła z dziennika "Polska The Times". »

 

Auchwitz w obrazkach » aktualizacja 07-11-2009 13:23 Ukazał się drugi z serii komiksów o Auschwitz – „Raport Witolda”, poświęcony więźniowi obozu - bohaterskiemu rotmistrzowi Pileckiemu »

 

Litwa: na cmentarzu w Rossie pochowano żołnierza AK

 

Na cmentarzu wojennym na wileńskiej Rossie, w kwaterze żołnierzy AK poległych w operacji "Ostra Brama", zostały złożone w sobotę do grobu szczątki zamordowanego 19 kwietnia 1944 r. Juliana Szweda ps. "Grzegorz". Szczątki ekshumowano w podwileńskich Gulbinach.  »

 

 

 

 

Jak sypał się mur » aktualizacja 07-11-2009 15:00 Otwarcie granicy 9 listopada kojarzy się Niemcom z wybuchem wolności. Ale jeśli spojrzeć na to chłodno, były to wydarzenia dość przypadkowe, choć ze skutkami trudnymi do cofnięcia »

 

Komorowski i Lammert o gazociągu

Goszczący z oficjalną wizytą w Polsce przewodniczący niemieckiego Bundestagu Norbert Lammert spotkał się wczoraj z marszałkiem Sejmu Bronisławem Komorowskim. Głównym tematem rozmów była przyszłość Gazociągu Północnego. Politycy otworzyli także wystawę z okazji 20. rocznicy upadku muru berlińskiego pt. "Mur runął - pokojowa rewolucja i przezwyciężenie podziału!". Ekspozycję przygotowała strona niemiecka.
   > Więcej <

 

Tęsknota za ZSRR »
aktualizacja 07-11-2009 12:15 pmaj "Rewolucja, Lenin, socjalizm!", "Niech żyje Rosja Radziecka, Socjalistyczna!" - to nie hasła z kroniki filmowej. To dzisiejsza Rosja. »

 

 

Szwarcarbajterzy, azylanci, handlarze - takie pojęcia kojarzono z Polakami w latach 70. i 80. w Berlinie Zachodnim
Bliskość Berlina Zachodniego do granicy polskiej i możliwość bezwizowego wjazdu także dla obywateli państw bloku wschodniego przyciągały tysiące Polek i Polaków. »

 

 

Plus Minus Nie było cudu nad Wisłą Chociaż lord Edgar Vincent D’Abernon twierdził w wydanej jeszcze w 1931 roku książce, że Bitwa Warszawska była 18. decydującą w dziejach świata, to jednak na Zachodzie – pod wpływem historyków sowieckich – wojnę polsko-bolszewicką widziano jedynie jako fragment wojny domowej w Rosji.
 
 
Uniwersytet Jagielloński

uczcił pamięć profesorów represjonowanych przez Niemców. W 70. rocznicę "Sonderaktion Krakau" - akcji, podczas której aresztowani zostali pracownicy naukowi Uniwersytetu Jagiellońskiego, na grobach rektorów, profesorów i pracowników UJ złożone zostały wieńce. Uroczystości uświetnił pokaz filmu "'Sonderaktion Krakau' we wspomnieniach dzieci aresztowanych profesorów". Jak co roku wspomniane zostały też nazwiska wszystkich represjonowanych wykładowców. 6 listopada 1939 roku uwięzione zostały przez Niemców 183 osoby - głównie pracownicy UJ, a także Akademii Górniczej i Akademii Handlowej. Naukowcy zostali zaproszeni na wykład niemieckiego oficera SS Brunona Müllera. Jednak zgromadzeni w Collegium Novum profesorowie w związku z ich "wrogim nastawieniem do nauki niemieckiej" zostali aresztowani, a następnie trafili do obozów koncentracyjnych. Po międzynarodowych protestach 101 uwięzionych naukowców zostało zwolnionych w lutym 1940 roku. Wielu z nich - schorowanych po pobycie w obozach - wkrótce zmarło.
MA
   > Więcej <

1 komentarz

avatar użytkownika Maryla

1. Kulczyk na czele


Kulczyk na czele dywidendowego rankingu. Może wyciągnąć z Ciechu nawet 200 mln zł

Dziesiątka największych giełdowych krezusów z Polski zgarnie w najbliższym czasie blisko 400 mln zł.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl