Pozdrowienia z Blogowej Cukierni!
Tekstowisko, pt., 11/09/2009 - 13:31
Życie pokazuje, że spora część murów między ludźmi istnieje tylko w ich wyobraźni, że w rzeczywistości łączy nas więcej niż się spodziewamy, więcej niż widać na pierwszy rzut oka.
Będę szczery - odpowiadając na inicjatywę Jacka Jareckiego - "Blogosfera polityczna. Czas na zgodę", nie liczyłem, że tak szybko znajdziemy wspólny język, a zwłaszcza wolę współdziałania, choć z poszanowaniem odrębności uczestników Konfederacji.
Dla TXT będzie to dobra okazja, by zaprezentować szerszej publiczności nie tylko nasze słynne "kawiarniane klimaty prosto z cukierni", bo w rzeczywistości nie jesteśmy tylko jakimś apolitycznym portalem towarzysko - rozrywkowym, a nasze programowe unikanie profilowania politycznego bierze się wcale nie z "prawactwa" Redakcji TXT, jak chcą jedni, ani z "lewactwa" bywalców TXT, jak chcą inni, tylko z ugruntowanej, krytycznej oceny całej polskiej sceny politycznej.
Uważamy że warto promować szerzej inicjatywy podejmowane w realu przez środowisko portalu Blogmedia24, że warto przysparzać więcej słuchaczy i uczestników Niepoprawnemu Radiu, że warto poszerzać krąg tej Konfederacji o wiele środowisk, z którymi wszyscy mamy bliższe i dalsze relacje, stąd na przykład ponawiane przeze mnie zachęty do zaproszenia POLIS MPC i innych, których znam mniej.
Jak wielokrotnie podkreślaliśmy w naszych rozmowach redakcyjnych, naszą intencją nie jest żadna "integracja", ale raczej budowanie współpracującej sieci wspierających nawzajem swoją aktywność portali i środowisk, stanowiących ośrodki niezależnej od mass mediów opinii, myśli politycznej i inicjatyw społecznych.
Tyle tytułem wstępu.
Dziś chciałbym Wam przedstawić dwie inicjatywy obecne na TXT. Jedna ma już długą tradycję a druga jest całkiem nowa. Obie prowadzą samodzielnie pojedynczy blogerzy, to ich osobista praca, którą chcemy wspierać i w pozytywnym sensie popularyzować.
"Wydarzyło się 65 lat temu" to prowadzony od dawna blog Dymitra Bagińskiego, poświęcony pamięci ofiar ludobójstwa nacjonalistów ukraińskich w latach II wojny światowej oraz pamięci bohaterów, którzy znajdowali się zarówno wśród Polaków jak i Ukraińców. To jest blog historyczny - rzetelna praca warta uwagi nas wszystkich.
"Co zmienić w Konstytucji" oraz "Osiem punktów wstępu" to jak dotąd pierwsze części cyklu konstytucyjnego, zapowiedzianego wcześniej przez referenta Bulzackiego. Rodzi nam się kolejna inicjatywa, podejmująca kluczowe dla naszej polskiej rzeczywistości i naszej przyszłości sprawy.
Na koniec pierwszej mojej wizyty u Was, słowo zachęty. Czasem każdemu z nas wydaje się, że walczymy z wiatrakami. W rzeczywistości jednak, możemy znacznie więcej niż nam się wydaje, czyta nas znacznie więcej myślących ludzi niż sądzimy, a nasz wpływ na polską rzeczywistość i przyszłość Polski jest i będzie wielokrotnie większy, niż spodziewają się nawet najwięksi entuzjaści wśród nas. Potrzebujemy jednak także naszych drogich sceptyków a nawet trolli - prześmiewców - pomagają nam dostrzec to, co moglibyśmy przeoczyć :-)
Wszystkiego dobrego od TXT!
Sergiusz
- Tekstowisko - blog
- Zaloguj się, by odpowiadać
Etykietowanie:
19 komentarzy
1. możemy znacznie więcej niż nam się wydaje
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
2. Pani Marylu
3. Byle napięcie nie było za wysokie a zwarcia nie paliły nam mostó
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
4. Sergiusz,
jerry
5. Witamy oficjalnie :)
6. Panie Sergiuszu!
7. Foksie,
jerry
8. Jerry
9. Strasznie mnie
jerry
10. @jerry
11. @Barres
12. Sergiusz,
jerry
13. @Foxx
14. Foxx'ie
15. "Życie pokazuje, że spora część murów między ludźmi
istnieje tylko w ich wyobraźni, że w rzeczywistości łączy nas więcej niż się spodziewamy, więcej niż widać na pierwszy rzut oka".
Tak napisał Sergiusz TXT
Pisałem o tym miliard razy. Na tych łamach, i na wielu innych. Ta wiedza wystarczy, aby ludzie nie dolewali oliwy do ognia. Nie powinni tego robić, nigdy nie ma takiej sytuacji, aby to robić musieli. Hasło do Google: BOLSZEWIZATOR. Bardzo, bardzo dawno temu, moja znajoma Pani Psycholog powoływała się na amerykańskie badania, z których wynika, że grubo ponad 97% konfliktów jest skutkiem nieporozumienia. Nie umiem powiedzieć o jakie konkretnie badania tu chodziło. W czasie tej rozmowy, koncentrowałem swoją uwagę na iskrzeniu pomiędzy Panią Psycholog, a moją skromną osobą. Dlatego też mogę Maryli powiedzieć, że czasem iskrzy pomiędzy Panami, ale ja stanowczo wolę, gdy iskrzenie jest zróżnicowane płciowo.
A wieloletnia praktyka negocjatora dowodzi mi, że tak jest w rzeczywistości. Gdy jest awantura, znacznie lepiej szukać nieporozumienia, niż domyślać się czyjegoś łajdactwa. Szczególnie, że z nieporozumienia można zrezygnować bez trudności, a z podejrzewania drugiego człowieka o szubrawe intencje, wycofanie się jest już dużo trudniejsze. Dlatego czasem spory o pietruszkę zamieniają się w krwawe wojny.
Na tym polega mechanizm działania BOLSZEWIZATORA. Nie darmo Józef Stalin wprowadził czwartą zasadę dialektyki, uzasadniającą koncepcję wroga wewnętrznego. Ta koncepcja nakazywała wręcz, w każdym przypadku różnicy zdań, uzasadnianie każdego sporu wrogością, podłym antykomunizmem, który może pochodzić tylko z mroków zepsutej do cna robaczywej duszy,... Stąd nieustanne obrzucanie inwektywami, oskarżanie o wrogość, ciemnotę i pijawki w mózgu. Każdy człowiek o innych poglądach musi mieć wrogą intencję, jest wrogiem ludu, Kaczyńskich, Platformy, jest wrogiem, durniem i podłą kanalią,... Odstąpienie od takich słów jest dla wielu ludzi na prawdę niełatwe, bo wycofując się, trzeba niestety przeprosić. Wypadało by. Jak bardzo trudno wycofać się z własnych słów, takich słów,... Okazuje się, że nie myśleć w ten sposób, trzeba umieć, tego można się nauczyć. Totalitaryzm czerpie swoje siły z politycznego wykorzystywania najniższych ludzkich instynktów, jego pożywką jest podłość i ludzka małość. Dlatego zachęcam do postawienia na ludzką wielkość.
michael
16. @michael
17. Sergiuszu przyjmij także moje
"Warto być Polakiem" - Lech Kaczyński
18. Franku
19. Pozdrowienia i podziękowania od portalu Blogmedia24.pl
Maryla
------------------------------------------------------
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl