O 19:00 (dziś - czwartek) Płużański ujawnia wstrząsające fakty.

avatar użytkownika Niepoprawne Radio PL

 

 

Zapraszamy Państwa do słuchania! Na żywo w niepoprawnym, radiu o 19:00

     

W ostatnim czasie pojawiają się kolejne niepokojące informacje dotyczące problemów tworzonych wobec zespołu prof. Krzysztofa Szwagrzyka, który prowadzi poszukiwania ciał bohaterów podziemia niepodległościowego zamordowanych przez komunistów i wrzuconych do anonimowych dołów śmierci. Najpierw dowiedzieliśmy się o wstrzymaniu kolejnego etapu prac na powązkowskiej Łączce, a w ostatnich dniach doszły zagadkowe działania instytucji państwowych w sprawie ekshumacji na Służewiu. Czemu wydobywanie i identyfikacja herosów historii Polski XX wieku idzie tak mozolnie? Kto tworzy przeszkody? Komu zależy na zablokowaniu tych prac?

Na pytania te odpowie historyk, publicysta i prezes Fundacji Łączka Tadeusz M. Płużański. Spotkanie z nim odbędzie się w czwartek 17 lipca o godz. 19 w siedzibie Stowarzyszenia KoLiber przy ul. Zgoda 4 lok. 6.

Partnerami wydarzenia są organizacje, z którymi współpracujemy w ramach akcji Upominamy się o Was: Studenci dla Rzeczypospolitej oraz Młodzi dla Polski.

Tadeusz M. Płużański – dziennikarz, publicysta historyczny, komentator polityczny. Specjalizuje się w powojennej historii Polski. Wieloletni współpracownik Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Publikuje m.in. w „Gazecie Polskiej” i „Gazecie Polskiej Codziennie”, „W sieci”, „Do Rzeczy”, „Naszej Polsce”, „Najwyższym CZASIE!”, „Tygodniku Solidarność”, portalach wpolityce.pl i rebelya.pl. Szef działu „Opinie” dziennika „Super Express”. Autor książki „Bestie” – reporterskiego śledztwa o nierozliczonych zbrodniach komunistycznych w Polsce, wyróżnionej w 2012 roku przez kapitułę nagrody literackiej im. Józefa Mackiewicza. Jego kolejne pozycje książkowe to m.in.: „Bestie 2” i „Oprawcy. Zbrodnie bez kary”. Od grudnia 2012 roku prezes „Fundacji Łączka”. Jest synem prof. Tadeusza Płużańskiego, filozofa, w czasie okupacji niemieckiej członka TAP i AK, bliskiego współpracownika rotmistrza Witolda Pileckiego, wieloletniego więźnia niemieckich i stalinowskich katowni.

Liczymy na Państwa obecność!

     

napisz pierwszy komentarz