o współpracy w zakresie mediacji transgranicznych w sprawach rodzinnych (Stefan Hambura)

avatar użytkownika Maryla

Minister Sprawiedliwości

Krzysztof Kwiatkowski

Al. Ujazdowskie 11

 

00-950 Warszawa

Polen

 

 

 

 

 

 

wysłano faksem i listem                                                          Berlin, 14.06.2011 r.

 

 

 

Porozumienie pomiędzy Ministerstwem Sprawiedliwości RP a Federalnym Ministerstwem Sprawiedliwości RFN o współpracy w zakresie mediacji transgranicznych w sprawach rodzinnych

 

Szanowny Panie Ministrze,

 

na stronie inernetowej Ministerstwa Sprawiedliwości znajduje się następująca informacja:

Porozumienie pomiędzy Ministerstwem Sprawiedliwości RP a Federalnym Ministerstwem Sprawiedliwości RFN o współpracy w zakresie mediacji transgranicznych w sprawach rodzinnych zostanie podpisane 21 czerwca 2011 r. (...)

Znaczenie mediacji w rozwiązywaniu konfliktów w zakresie władzy rodzicielskiej, uprowadzeń dzieci  czy  wykonywania kontaktów z dziećmi jest nie do przecenienia. Mediacja, jako alternatywa dla postępowania sądowego, stwarza możliwość wypracowania rozwiązania sporu na warunkach ustalonych przez strony sporu, którymi są z reguły rodzice. (...)

Porozumienie zostanie podpisane 21 czerwca 2011 r. w Warszawie. To wtedy odbędą się polsko – niemieckie międzyrządowe konsultacje związane z 20-tą rocznicą podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

- Jestem przekonany, że podpisanie tego porozumienia w istotny sposób przyczyni się do rozwiązywania tak trudnych niekiedy problemów rodzinnych w sposób najbardziej zgodny z dobrem dzieci – mówi Minister Krzysztof Kwiatkowski.” (źródło: http://ms.gov.pl/pl/informacje/news,3241,21-czerwca-2011-r--to-data-podpisania.html).

 

Szanowny Panie Ministrze,

 

zwracam się do Pana z uprzejmą prośbą o udostępnienie mi tekstu tego porozumienia zarówno w języku polskim jak i niemieckim jeszcze przed jego podpisaniem. Proszę, aby nastąpiło tojak najszybciej, a więc nie drogą pocztową, tylko:

1. faksem: 004930/88774487 lub

2. pocztą elektroniczną: stefan@hambura.com

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie obydwu wersji językowych porozumienia na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

 

Z wyrazami szacunku

 

 

 

Stefan Hambura

Rechtsanwalt

 

http://hambura.salon24.pl/315620,pismo-do-pana-ministra-kwiatkowskiego

 

 

Etykietowanie:

napisz pierwszy komentarz